Tady maj seznam doporučených LCD podle použití:

http://www.prad.de/board/thread.php?...fa24f8e7d6ce7d

Přeložit do AJ si můžete zde:

http://world.altavista.com/

V sekci výrobci/hersteller/manufacturer mají skoro všechny LCD, který se v současnosti prodávají a skoro u všech taky uvedený typ panelu, který v monitoru je. Typ panelu je dost důležitá věc, zvlášť pokud to chcete na hry.

U 19´´ je na rychlý hry opravdu použitelný jedině S-IPS (nebo TN, ale to je stará technologie se spoustou nevýhod), takže v sekci 19´´ je to:

Iiyama E481s
NEC 1960nxi
FSC P19-1A
LG 1910B nebo LG1910S (to je osekaná verze cca o 2tis levnější)

Opravdu doporučuju jít jen do jednoho z těchto výše uvedených.

Já osobně jsem hledal 19´´ pro hry a testoval jsem 19´´ od Samsungu s MVA panelem a mazala, pak 19´´ SONY s PVA panelem a mazala, pak Iiyamu E481S s S-IPS panelem a nemazala a nakonec jsem si v Mironetu v akci za 17.5tis koupil LG 1910S taky s S-IPS panelem a taky nemaže.

Do NECa jsem jít nechtěl, zbytečně drahý, Iiyamu E481S jsem testoval a v podstatě je to totéž, co LG 1910B, akorát jsem nechtěl repráky a taky trošku horší menu a na prad.de tvrdí, že i na minimum jasu je ještě pořád moc jasná, ale to by se muselo otestovat někde v opravdu tmavým prostředí, myslím, že to zas tak hrozný nebude, ale každopádně LG jde ztmavit úplně do černa.

Zjistil jsem, že LG 1910S je osekaná verze 1910B, má stejnej panel, stejný parametry, jen nemá DVI (není potřeba, pouhým okem rozdíl nepoznáte) a nemá USB (za 2tis rozdílu v ceně si USB huby koupím minimálně 4) a otočný stojan (LCD je lehký, nadzvednu, otočím)

Jak S, tak B mají 6 presetů jasu a kontrastu a barev (text, movie a photo pro den a noc) a jedno uživatelský nastavení. Menu je supr intuitivní a presety opravdu použitelný, bez potřeby nastavovat. Uživatelský natavení používám večer na texty, kdy všechny ostatní presety jsou moc světlý.

Obraz je supr a interpolace mnohem lepší, než třeba u SONY. Myslím, že třeba NEC bude mít ještě trošku lepší obraz, ale za 17.5 19´´ LCD který opravdu nemaže ve hrách je fakt bomba.

Očička si libujou, už žádný pálení

Jsem s ním po všech testech různých LCD maximálně spokojen!

Jinak je docela problém sehnat někoho, kdo vás nechá 19´´ LCD otestovat, ale:

- LG 1910S mají v K+B Expert v Bille na Proseku (pozor, maj to tam přes VGA splitter, kterej jim dost kurví obraz a taky tam nejede v nativním rozlišení 1280x1024, pač maj na stejným splitru i 15´´ CRT, ale daj se ukecat, aby ho píchli přímo do karty a pak je to kurevskej rozdíl)

- SONY monťáky můžete omrknout v SONY Centru na Chodově

- Iiyamu jsem omrkl na zastoupení Iiyamy, kde jsem si domluvil prohlídku

- Samsung u kámoše v práci