Výsledky 1 až 24 z 24

Téma: Náhrada nutných nákladů -160Km

  1. #1
    Senior Member
    Založen
    30.09.2003
    Bydliště
    okr. J. Hradec
    Příspěvky
    590
    Vliv
    258

    Standardní Náhrada nutných nákladů -160Km

    Ahoj, budu reklamovat Digifoťák, stál 2000 novej 1,3mpx. Koupil jsem ho v Praze, ale bydlím 160km daleko. Mám nárok si napočítat si tu cestu autem, nebo musím jet vlakem?? Tím autem by mi museli dát cca 2000Kč. A jak napsta ten doporučenej dopis. Jen jako že žádám dle paragrafu xxx o tu náhradu ve výši xxx a nějakej výpočet?
    IBM ThinkPad T40

  2. #2
    Senior Member mince
    Založen
    13.11.2002
    Bydliště
    Ostrava
    Příspěvky
    1 739
    Vliv
    285

    Standardní

    Bych řek, že tě odkážou na nějaký místní servis.
    MB G... a to už taky není pravda ;)
    A nekřičte na mě, pokud jsem plácnul nějakou hloupost ...........

  3. #3
    Senior Member
    Založen
    30.09.2003
    Bydliště
    okr. J. Hradec
    Příspěvky
    590
    Vliv
    258

    Standardní

    Za 1 nemžou tě odkázat na servis, protože reklamace vyřizuje prodejce.
    Za 2 maj prodejnu jen v Praze a řekli že jim to tam mám donést (ale nemám důkaz)
    IBM ThinkPad T40

  4. #4

    Standardní

    Citace Původně odeslal Ištván
    Za 1 nemžou tě odkázat na servis, protože reklamace vyřizuje prodejce.
    Za 2 maj prodejnu jen v Praze a řekli že jim to tam mám donést (ale nemám důkaz)
    Ja teda nevím, ale reklamace co mám zkušenosti se posílají balíkem poštou.ahoj jfk
    Amd Athlon XP 1700+/2400+ 1,675 vc, Epox 8RDA3/Nforce2/768 mb ram ,HDD Seagate 80 gb,Powercolor Radeon 9500/9700 270/270-370/270,ZK Audigy, repro Genius 5.1,Lcd Ag Neovo F-417/17/,CD Teax 40x,DVD-R Toshiba 5112,3Dmark03 - 5039 bodů

  5. #5

    Standardní

    Citace Původně odeslal jfk
    Citace Původně odeslal Ištván
    Za 1 nemžou tě odkázat na servis, protože reklamace vyřizuje prodejce.
    Za 2 maj prodejnu jen v Praze a řekli že jim to tam mám donést (ale nemám důkaz)
    Ja teda nevím, ale reklamace co mám zkušenosti se posílají balíkem poštou.ahoj jfk
    mas lepsi kdyz jim to tam dovezes a chces po nich nahardu nakladu..nekde to tu tusim bylo (ve faq nebo v pramenech)
    https://www.zvirecitricka.cz - obchod s tričky a jiným zbožím se zvířecími motivy
    https://www.litho.cz/ - kása světla a stínu, lithophane, noční světla

  6. #6

    Standardní

    Pochybuji, že by mu náklady prodejce uhradil. jfk
    Amd Athlon XP 1700+/2400+ 1,675 vc, Epox 8RDA3/Nforce2/768 mb ram ,HDD Seagate 80 gb,Powercolor Radeon 9500/9700 270/270-370/270,ZK Audigy, repro Genius 5.1,Lcd Ag Neovo F-417/17/,CD Teax 40x,DVD-R Toshiba 5112,3Dmark03 - 5039 bodů

  7. #7

    Standardní

    Citace Původně odeslal jfk
    Pochybuji, že by mu náklady prodejce uhradil. jfk
    ze zakona by mel....tusim kdyz jede autem tak benzin podle technicaku+neco za opotrebeni auta(je to presne dane)
    editravda je ze se o takovych vecech moc nevi...to mas jako s tim ze kdyz ti naboura auto tak jeho pojistovna byti mela zapaltit nejen opravu ale i ostatni vznikle naklady (u tatky ve firme ji takhle nauctovali auto z pucovny(protoze nekdo jen na nejake jednani a musel tam dojet,tak si msito nabouraneho auto pucil auto z pucovny)->mno dost na ne museli byt tvrdi ale nakonec jim to proplatila )
    https://www.zvirecitricka.cz - obchod s tričky a jiným zbožím se zvířecími motivy
    https://www.litho.cz/ - kása světla a stínu, lithophane, noční světla

  8. #8
    Senior Member
    Založen
    30.09.2003
    Bydliště
    okr. J. Hradec
    Příspěvky
    590
    Vliv
    258

    Standardní

    Poslat to poštou je jen chyba. Co kdyš se to rozbije? No, co pak......
    IBM ThinkPad T40

  9. #9

    Standardní Autem ne a postou uz vubec

    Auto ti neuznaj, protoze mas urcite nejakej vyhodnejsi zpusob (bus, vlak, i kdyz existuje zakona nahrada) a posta je pokud dojde ke ztrate z obliga (ja to tusim nekde v zakone)(vyjma pojistenyho baliku)... Lepsi je predem zavolat, coz jsi udelal, rict jim ze k reklamaci budou i dalsi naklady a ty ti musi prodejce proplatit (on si je pak vyuctuje dal)... takze predlozis zpatecni jizdenku na vlak (nejlip kopii a budes zadat proplaceni), kdyz neproplati das to k soudu a vyhrajes (pokud se nudis a mas cas na blbosti)...
    AMD XP 25+ BOX Barton SOLTEK SL-75FRN3-L - nVidia nForce2 Ultra 400 ADATA 450 512 DDR GIGABYTE MAYA GV-R96P128DU 128MB orig. 500/600 Seagate 7200.7 80GB TOSHIBA Combo AOC 9K+ Microsoft Intellimouse Explorer 4.0A

  10. #10
    Member
    Založen
    10.10.2002
    Bydliště
    Brno (Olomoucko, Praha)
    Příspěvky
    219
    Vliv
    266

    Standardní

    No mam dojem ze tu nekde v nejakmy threadu ZB rozebiral ze pouziti auta jako dopravniho prostredku je zcela primerene a meli by ti jej zaplatit ...
    Intel P4 NW 3.4, Abit IC7-MAX3, OCZ DIMM 4x256 DDR 400MHz Dual Channel CL2, WDRaptor 36GB SATA NCQ, 2 x Hitachi 7K250 160 GB SATA in RAID0, Seagate BARR 7200.10 320 GB SATAII, Plextor W1610TA, Toshiba SD-M2012, LG GSA-H20L, GF 6600GT, SoundBlaster Audigy Platinum, Aver TVPhone 98, CoolerMaster Stacker RC-810, FujitsuSiemens P19-2, SGI GDM-5411, Cambridge SoundWorks 2200, Logitech MX3100

  11. #11

    Standardní

    Auto je ok, musi ti zaplatit benzin + 4 Kc/km amortizaci mam pocit.
    Intel DualCore E5300 2,6 GHz @ 4,42 GHz (340x13), 1.43V | Noctua NH-U12P | Asus P965 Deluxe | 8 GB DDR2 RAM 800 MHz Dualchannel - A-DATA Vitesta Extreme edition | Saphire ATI HD 5770 Vapor-X @ 930/1330 MHz | SDD OCZ Vertex 3 120GB | Asus DVD-RW | Fortron 550W | Fujitsu SL23T-1 LED 23" | Logitech S220 | Windows 7 Ultimate x64 CZ

  12. #12
    Senior Member
    Založen
    30.09.2003
    Bydliště
    okr. J. Hradec
    Příspěvky
    590
    Vliv
    258

    Standardní

    je tam 3,40/km a ten bezin, taky si mylím že je blbost třeba tahat monitor vlakem, navíc kdybych uplatňoval i náhradu za čas (coš nebudu) tak by to nakonec vyšlo dráž než tím autem. Jo stejně pojedu vlakem, jde mi jen o to jak dostat co nejvíc peněz, už kvůly starostem
    IBM ThinkPad T40

  13. #13

    Standardní Mate pravdu...

    Jojo... zakon je zakon, proste to tam dovezu autem a necham si proplatit benzin... jenze on to chce malokterej obchodnik proplatit a pres soudy je to dlouhy (praxe okoli), v tvym pripade nemas pri 160 km jinou moznost, soud se ale na to bude divat jinak, pokavad povezes treba mys na druhej konec mesta, kam se muzes svyzt MHD treba za 9 kacek (a to je ta druha stranka praxe, pak je opravneny naklad co, 20 km autem nebo jizdenka...)
    Fakt by me zajimala zkusenost, jak to pak lidi resej pres soudy atd. abych nemel jen pripady sveho okoli...
    Ciao
    AMD XP 25+ BOX Barton SOLTEK SL-75FRN3-L - nVidia nForce2 Ultra 400 ADATA 450 512 DDR GIGABYTE MAYA GV-R96P128DU 128MB orig. 500/600 Seagate 7200.7 80GB TOSHIBA Combo AOC 9K+ Microsoft Intellimouse Explorer 4.0A

  14. #14

    Standardní Cerny na bilym

    reklamace
    Dobrý den, mám právo na náhradu vzniklých nákladů na dopravu při reklamování výrobku spotřební elektroniky? Jsem z Ústí n.L. a musím jet do Prahy, kde byl výrobek koupen. Něco jsem o tom slyšel v televizním pořadu Ivo Jahelky, ale nevím přesné znění.
    15.01.2004 NN


    Náhrada nákladů spojených s reklamací
    Podle § 598 občanského zákoníku má kupující skutečně právo na úhradu nutných nákladů, které mu vznikly v souvislosti s uplatněním reklamace. Jde o veškeré nutné k uplatnění reklamace, tedy obvykle zejména o výdaje na cestovné, ale i další nutné náklady, které mu v souvislosti s reklamací vznikly (například telefonní a poštovní poplatky, nákady přepravy reklamované věci, její demontáže a pravděpodobně též náklady na zapůjčení náhrady za zakoupenou věc po dobu opravy, pokud je to nezbytné - při reklamaci pračky náklady na prádelnu, při reklamaci auta zapůjčení náhradního vozidla, při reklamaci ledničky náklady na nouzové uskladnění potravin atd.). Pokud jde o cestovní výlohy, nárok se vztahuje pouze na nutné náklady, za něž se považuje běžné jízdné veřejnou dopravou, nikoli náklady na osobní automobil (je-li veřejná doprava možná), ani na taxislužbu.
    16.01.2004


    veřejnou dopravou je dle Dopravni fakulty kde studuji: MHD, veřejna linkova doprava (tzn BUS), verejna mezinarodni linkova doprava, vlak jakehokoli typu...
    AMD XP 25+ BOX Barton SOLTEK SL-75FRN3-L - nVidia nForce2 Ultra 400 ADATA 450 512 DDR GIGABYTE MAYA GV-R96P128DU 128MB orig. 500/600 Seagate 7200.7 80GB TOSHIBA Combo AOC 9K+ Microsoft Intellimouse Explorer 4.0A

  15. #15
    Senior Member
    Založen
    30.09.2003
    Bydliště
    okr. J. Hradec
    Příspěvky
    590
    Vliv
    258

    Standardní

    No to je právě ono. Já tu někde ve FAQ četl, že se to vztahuje na osobák, na txi už ne. To jde o to jak si to asi kdo vyloží. To je to co mě na tomhle státě sere. Všude je napsáno asi, měl by, přiměřeně. Pak vznikaj takový situace, že bych blil.
    IBM ThinkPad T40

  16. #16

    Standardní jojo

    Taky me sere v zakone souslovi "mel by", jakejpak to jsme pak stat... bych tohle spojeni zakazal uzivat
    Dalsi: Muzu delat vse co neni zakazano...

    Ale to s tim ze pojedes vlakem, misto auta je zazity, proto existuje nejaka verejna doprava a proto se pak porovnavaj naklady...
    To bych mohl je treba nejakym petilitrem se spotrebou 30 na sto... a uz vidim jak by proplacel prodejce ucet na 100 litru benzinu.
    Ale aspon vim ze mi prodejce musi zaplatit naklady na nahradni vec... takze dnes si smele pujcim i mobil, monitor atd. protoze na to mam narok.
    Co jsem ale nenasel jak je to s tim, kdyz musis jet pres celou republiku a vzit s ivolno z prace... jestli proplati uslou mzdu.
    Nemyslim to kdyz danou veci podnikas, nebo ji pozivas k praci, ale to ze reklamuju treba bundu v praze a stravim cestou tam a zpet 5 hodin, na hodku mam dejme tomu 100 a jestli mi to pak proplati prodejce nebo jestli jsem proste diky tomu, ze mi prodal zmetek, prisel o penize??
    AMD XP 25+ BOX Barton SOLTEK SL-75FRN3-L - nVidia nForce2 Ultra 400 ADATA 450 512 DDR GIGABYTE MAYA GV-R96P128DU 128MB orig. 500/600 Seagate 7200.7 80GB TOSHIBA Combo AOC 9K+ Microsoft Intellimouse Explorer 4.0A

  17. #17

    Standardní

    Jo zprvu jsem nenasel jsem zadnou upravu na tema: reklamujeme v nejblizsim serivisu:

    § 599 Obc. zak.

    (1) Vady musí kupující uplatnit u prodávajícího bez
    zbytečného odkladu. Práva z odpovědnosti za vady se může kupující
    domáhat u soudu, jen jestliže vady vytkl nejpozději do šesti
    měsíců, jde-li o vady krmiv, do tří týdnů a jde-li o vady zvířat,
    do šesti týdnů od převzetí věci.

    pak jsem to v tomtez zakoniku nasel
    § 625

    Práva z odpovědnosti za vady se uplatňují u prodávajícího,
    u kterého věc byla koupena. Je-li však v záručním listě uveden
    jiný podnikatel určený k opravě, který je v místě prodávajícího
    nebo v místě pro kupujícího bližším, uplatní kupující právo na
    opravu u podnikatele určeného k provedení záruční opravy.
    Podnikatel určený k opravě je povinen opravu provést ve lhůtě
    dohodnuté při prodeji věci mezi prodávajícím a kupujícím.

    Cechy krasne Cechy me
    AMD XP 25+ BOX Barton SOLTEK SL-75FRN3-L - nVidia nForce2 Ultra 400 ADATA 450 512 DDR GIGABYTE MAYA GV-R96P128DU 128MB orig. 500/600 Seagate 7200.7 80GB TOSHIBA Combo AOC 9K+ Microsoft Intellimouse Explorer 4.0A

  18. #18
    Senior Member
    Založen
    30.09.2003
    Bydliště
    okr. J. Hradec
    Příspěvky
    590
    Vliv
    258

    Standardní

    No jo, asi máš stím vlakem pravdu, ale jak mi pak vysvětlíš třeba když povezu do Prahy ten monitor. Nebo skříň. To už ti tam nezapadá co? V zákoně je napsáno přiměřená doprava ne? A ne veřejná.
    IBM ThinkPad T40

  19. #19

    Standardní Co je primerena doprava...

    Normalni pravnik si vyklada primerenost do urcite miry, tzn. libovolnou kartu vlakem, monitor autem, pokud povezu treba kart autem s neprimeren vysokou spotrebou tak verim ze mi pri cene karty cca 150-200 uhradi prodavajici nutne naklady spojene s reklamaci ve vysi treba 2000 Kc. Jo pres soud ano, pokavad tam ale nebude nejakej blbec a nesmete to ze stolu, s tim ze jsi mel jet vlakem...
    Fakt by to chtelo prakticke zkusenosti, ja procitam pravni servery a zatim jsem k nedosel k uplnemu zaveru... ale budu cist dal a treba na to kapnu...
    AMD XP 25+ BOX Barton SOLTEK SL-75FRN3-L - nVidia nForce2 Ultra 400 ADATA 450 512 DDR GIGABYTE MAYA GV-R96P128DU 128MB orig. 500/600 Seagate 7200.7 80GB TOSHIBA Combo AOC 9K+ Microsoft Intellimouse Explorer 4.0A

  20. #20
    Senior Member
    Založen
    30.09.2003
    Bydliště
    okr. J. Hradec
    Příspěvky
    590
    Vliv
    258

    Standardní

    Jo, já taky pořád hledám, no hele teď napíšu doporučenej dopis a uvidím co se stane
    IBM ThinkPad T40

  21. #21

    Standardní

    Tak jsem se ptal, i na detajly ce me zajimaly a tohle mi prislo jako odpoved:

    Nutne naklady - § 598 občanského zákoníku
    Dobry den, zajimalo by mne, v jake vysi ma prodejce povinnost uhradit nutne naklady pri reklamaci, tzn> koupim mys k PC za 150 Kc, jsem z Pardubic a kupoval jsem ji v Praze, zarucni servis nikde bliz neni, takze ji povezu do Prahy. 1. Zaplati mi prodavajici benzin co spotrebuji v aute cca 300 Kc nebo me odkaze na vlak za cca 150 Kc?? V jake vysi jsou pak stanoveny nutne neklady?? (kdyz jde o mys za 150Kc, jak by to bylo u libovolne PC karty za 8000Kc, nebo monitoru libovolne ceny) 2. S tim souvisi i dalsi dotaz, reklamace se vetsinou sklada z 2 dni, jednim je odvoz na reklamaci a druhym zase odvoz z reklamace... musi mi prodejce uhradit tedy celkem 4 cesty (tam a zpet, tam a zpet)?? 3. Nyni jsem student, takze mam dostatek casu, jakmile budu pracovat (trvaly pracovni pomer po absolvovani skoly), mam od prodavajiciho narok na uhrazeni usle mzdy (prace v hodinove mzde)?? Jizdou tam a zpet stravim cca 5-6 hodin, mam narok na stravne?? (4. jak toto resit kdyz zavada vznikne v letni studentske brigady pres pracovni agentruru, prace na DPP, mam narok na proplaceni usle mzdy)??

    22.01.2004

    Náhrada nákladů spojených s reklamací
    Náhrada nákladů spojených s reklamací není žádným způsobem závislá na hodnotě zboží. Proto může dokonce převyšovat cenu zboží. Je třeba však zdůraznit, že zákon užívá termín "nutných nákladů", a proto není v žádném případě možné požadovat náhradu jakýchkoli nákladů. Za nutné náklady se obvykle považuje například cestovné veřejnou dopravou (pokud je pochopitelně takové spojení možné), avšak nikoli cestovné vozem taxislužby či osobním automobilem. V žádném případě pak nemůžete mít nárok na stravné, neboť nejde o náklad související s reklamací (jíst musíte přece vždy, bez ohledu na to, zda zboží reklamujete, či nikoli). Je rovněž třeba zdůraznit, že reklamaci není třeba uplatňovat osobně, a proto ve Vámi popisovaných extrémních případech, kdy by bylo třeba čerpat dovolenou, je možné reklamaci uplatnit například prostřednictvím pošty. Další významnou skutečností je, že nejde o náhradu škody, ale náhradu nákladů. Nákladem tedy zřejmě není ušlý výdělek či jiný ušlý zisk, ale pouze skutečné výdaje.

    23.01.2004 Tomáš Pelikán


    Tzn. Autem nepovezu ani monitor, i kdybych se o nej sebevic bal...
    AMD XP 25+ BOX Barton SOLTEK SL-75FRN3-L - nVidia nForce2 Ultra 400 ADATA 450 512 DDR GIGABYTE MAYA GV-R96P128DU 128MB orig. 500/600 Seagate 7200.7 80GB TOSHIBA Combo AOC 9K+ Microsoft Intellimouse Explorer 4.0A

  22. #22
    Senior Member
    Založen
    30.09.2003
    Bydliště
    okr. J. Hradec
    Příspěvky
    590
    Vliv
    258

    Standardní

    No nevím, von ten Tomáš Pelikán je takovej divnej. Tak proč je v tom zákoně že se u cesty autem proplácí 3,40 + benzín dle techničáku? Je to magor, protože poštou tě nikdo nemůže nutit něco posílat. Pošleš monitor poštou a aš příde do servisu tak do něj třísknou kladivem, svedou to na poštu a jsi v ........ Nemůžeš na to nic. Za to pošta nezodpovídá. Von je ten Pelikán takovej trošku alibista. Ale dál hledám. Ptal jsem se na COI a nic mi neodpověděly = neví. Už vidím jak Pelikán posílá na reklamaci postel poštou. Ten monitor taky neni nejlehčí. Každá holka by ho taky neunesla (21") Tak jak teda?? Myslím že ten zákon je prostě na ........
    IBM ThinkPad T40

  23. #23

    Standardní

    3,40 ted uz podle novely 3,50 + prumerna sprotreba dle TePr*prumerna cena daneho paliva (dano statem) je tam asi kvuli podnikani, aspon mi to prislo, hodne se to pouziva na tvorbu cestaku atd. soulad s timhle mi prisel nanic... Poptam se taky jinde, u nas ve skole pravnici rikali ze mam vizt monitor autem, u soudu pak argumentovat jako ty (vaha, rozbitnost), ale protistrana bude argumentovat priplatkem na peclivost a pojistenim zasilky... coz by castecne odstranilo strach z posty... (posta je fakt mimo zakon)... Fakt by me zajimalo co na to napise COI, jestli neco napise.
    Proste je to na tom jak si to kdo vylozi a na domluve s obchdnikem, takovy peclivy doruceni zasilky s pojistenim muze vyjit hodne draho... co takhle vyuzit peclivost DHL, PPL ci jine spedice, tim uz se nikdo nezaobira...
    AMD XP 25+ BOX Barton SOLTEK SL-75FRN3-L - nVidia nForce2 Ultra 400 ADATA 450 512 DDR GIGABYTE MAYA GV-R96P128DU 128MB orig. 500/600 Seagate 7200.7 80GB TOSHIBA Combo AOC 9K+ Microsoft Intellimouse Explorer 4.0A

  24. #24
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní

    Panove, omlouvam se za nepritomnost, ale tohle uz se tu nekolikrat resilo.

    A) Mel bys prodejci jemne naznacit, ze reklamace je jeho problem a jestli si nechce dopravu zajistit sam. Pokud ti pisemne potvrdi, ze prebere odpovednost za zaslani postou, klidne bych to poslal.

    B) Pokud nepochopi, je auto v tomto pripade podle me naprosto vporadku, nemuze preci po tobe chtit, abys vlacel monitor do vlaku a v Praglu zase nekde MHDckem po meste.

    C) Nahrady za auto s beznou spotrebou kolem 6-8l/100Km se +- pohybuji 6Kc/km + je mozne uplatnit i ten cas - pocitam, ze 100Kc/hod neni nijak prehnana cena.

    D) Naklady ZASADNE uplatnovat az PO uznani reklamace = az kdyz je to vyrizeno.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •