Výsledky 1 až 12 z 12

Téma: Kdo mi dokaze vyrobit regulator podle mych predstav?

  1. #1

    Standardní Kdo mi dokaze vyrobit regulator podle mych predstav?

    navim kam to dat, kdyztak pls move..

    Moc rad bych mel regulatorek, ale ty blitky v obchodech kupovati mi neni hodno. Byl jsem domluven s Andreasem tady na 4u, ale uz mesic se neozval takze asi nic Helia jsem taky kontaktoval, bohuzel mi to nevyrobi

    Tak vam teda napisu, jak si to predstavuju. Asi to neni nic sloziteho, ale ja vo elektrice vim as tak, co je V a kdyz me prasti blesk tak game over

    postnu to sem, jak jsem to psal andreasovi, takze pri nedorozumeni vysvetlim, a taky on mi slibil vlastni soft-IR ovladani, myslim teda ze tam o tom je zminka, ale neni prioritou.

    Napiste sem, ci na SZ, budu vdecnej.

    Takze tady pisu, co bych si predstavoval, co to ma minimalne umet, vic veci a vychytavek treba vymyslis, nebo jeste dohodnem

    Pisu na co jsem si vzpomel, treba jeste a neco prijdu...

    pzn.: "okruh" == dioda, vypinac, vetrak, potenciometr(nebo co..)

    vetraky:
    -------

    1) predsatvuju si, ze na kazdy vetrak bude jeden 2 polohovy vypinac(on/off), pokad bude ON tak pojede vetrak pres potenciometr na regulaci a bude svitit dioda(nejaka pekna modra), pokud bude OFF, tak bude cely okruh vyply, potenciometry nefachaj, sviti dioda jina(cervena)

    2) tak 8 vystupu na vertaky, chci tam dat ty 8cm, ale chci, aby to bylo pouzitelny i kdybych tam dal treba 12cm, tak kvuli odberu, abych to pak neodpalil...

    3) cela ta vec (tech 8 okruhu), tak na ni bude 3 polohovy vypinac, polohy-(1-VSE VYPLE, nic nebezi ani nesviti, sviti jen kontrolni dioda tohodle vypinace na cerveny);(2-REGULACE, kontrolni dioda spinace sviti zlute, vetraky bezi na regulaci a svych okruzich);(3-VSE NA FULL, vsechny vetraky bezi na default napeti, dioda nevim jaka.)


    teploty:
    -------

    1) tak tady nevim, asi by bylo dobry, udelat nejaky vstupy jako u vetraku, (takovy ty plastovy konektory), abych je tam mohl vpolne pridavat, pocitam ze ty cidla (snad celkem presny), takze pocitam s monotorovanim v nekolika mistech case, HDD, mozna RAM(jestli to pujde). pocet tak 8+


    Displej a soft:
    --------------

    1)4x20 znaku, 5mm znak, mam vybrany typy, cekam na vyjadreni dovozce, pak bych ti poslal detailni info v .pdf

    2) chcu, aby zobrazoval teploty z cidel, RPM vetraku, nazvy vetraku a teplot a cokoliv si tam muzu napsat a editovat, asi se to bude delat na "screeny", jako ze prepinam mezi jednotlivymi nadefinovanymi obrazovkamy(slajdy). Mohl by podporovat MBM a takovy veci, to jak to vychytas je na tobe.(vytizeni sestemu, pocet volnych ram, FSB, takt cpu a ram a gpu.., IP adress, bla bla bla...)

    3) aby to nezatezovalo system, ten napad, ze treba od 50% zateze se bude monitorovat min casto je dobry napad. Ja napriklad kdyz nahravam minidisc, tak je 100% zatez, a staci abych treba minimalizoval okno, a hned se nahraje prisernej sum!

    4) takze by bylo dobry, aby se to dalo treba vypnout(softove, i treba hw, nevim..)

    5)ten soft by mohl mit odkaz na systray, to ty bylo prima

    6) prehazovani slajdu jak softem, tak treba hw tlacitkem. Staci kdyz zmacku, aby se hodila dalsi slajda.


    Obecne:
    ------

    1) staci, kdyz z toho povedou draty(na diody, spinace, potenciometry), a domluvime se jaky tam dame, a ja si je tady jenom pridam, dam je do 5 1/4 pozice podle sebe

    2) pridavam v priloze obrazek, je to dost na rychlo, jen zbezne. (regulator-commander.swf swf proto, ze je to ve vektorech, nechtel jsem se stim srat ve photoshopu...)

    3) bylo by dobry, aby mi to v PC nevyhorelo

    4) ted me napadlo, ze by to mohlo mit konektor pripraveny treba na graficky displej, nebo na druhy 4x20 displej, a nejak by se to udelalo i v tom softu, ale nevim jak, jen takovy napad, kdyz uz se to dela, tak poradne, ze!

    5) mam v planu, dat to za zaslepku do ty 5 a ctvrt pozice (za vypinace), tak aby se tam PCB vesel, treba to pak hod do nejaky pekny krabicky, (nebo ja sam, to snad zvladnu...), a nepresahoval velikostmi do treba DVD, CDRW a tak. Dlouhy muze byt jak je libo, ze...

    6) pocitam, ze kdyby byla chybka v softu, nebo bych chtel jeste to nejak vylepsit, tak pudes tak laskav, a udelas nejaky patch/update a je to.
    Lenovo W520 | 15.6" HD+ | Intel i7 2720QM | 16 GB DDR3 | nVidia Quadro 1000M | Intel 510 SSD | Hitachi 7200rpm HDD | Lenovo Mini Dock 3 Plus | Eizo L997-K | E-MU Tracker Pre | Adam Audio A7

  2. #2

    Standardní

    opravdu nechápu kdo by se ti s tím dělal? a cenu si představuješ okolo 100,- viď
    můj nový web : www.ertyh2o.net Athlon XP 2500+@2300MHz (200*11,5) Barton AQZEA 0331 UPMW, SOLTEK 75FRN2-RL, DDR 512MB/333Mhz, Gainward GeForce 4Ti4200 (300@600), 4x HDD Seagate Bar7200.7 8MB cache 120GB, Hercules Fortissimo III, CDRW Teac 52*32*52, Hyundai ImageQuest F790D Flat,(vodní chlazení:CPU,Chipset,GPU,4xHdd)

  3. #3

    Standardní

    ani se nedivim ze se Andreas uz neozval
    bylo by zajimavy se dozvedet tvoji predstavu o nakladech na realizaci
    vyroba vodniho chlazeni
    www.galaxi.cz/

  4. #4

    Standardní

    inu, obecne to problem neni... tu regulaci sem uz mel postavenou, ma ji tedkon wong, a muj displej ma tedkon taky wong :)
    ale technicka - 4x20 znaku se ti nevleze do 5,25" zaslepky.
    ad regulace, nepouzivej potaky, ty jsou naprd, pouzij zenerovu diodu z zavernym smeru ( a kdyz nerozumis el, rekni to tomu, kdo to bude bastlit, ten to pochopi )
    jinak sem uplne nepochopil smysl dredu.

  5. #5

    Standardní

    Citace Původně odeslal Grizzzzly
    inu, obecne to problem neni... tu regulaci sem uz mel postavenou, ma ji tedkon wong, a muj displej ma tedkon taky wong
    ale technicka - 4x20 znaku se ti nevleze do 5,25" zaslepky.
    ad regulace, nepouzivej potaky, ty jsou naprd, pouzij zenerovu diodu z zavernym smeru ( a kdyz nerozumis el, rekni to tomu, kdo to bude bastlit, ten to pochopi )
    jinak sem uplne nepochopil smysl dredu.
    no chce abys mu to vyrobil

  6. #6

    Standardní

    S andreasem jsem byl domluven a asi mesic jsme to pilovali, ale pok najednou kaput. Ano, potrebuju to vyrobit, to je smysl threadu. Displej nepujde do zaslepky, ale do dvirek case. Nevim, co vam vadi.

    2 eRTY: vazne si me rozhorcil, mas problem? Nezajima te to=nepostuj. Asi jako kdybys v bazaru rikal, ze za tuhle cenu ti to nikdo nekoupi. O 100kc nebyla ani zminka no Flame, pls

    EDIT: davam to sem taky proto, ze mam uz vybrany ted displej, a nechci ho zbytecne kupovat, kdybych nemel tu regulaci.

    A nikoho nenutim , daval jsem to sem, protoze sam to nedokazu, a tady je podle me dost lidi, co se bastlenim zabyva, a verim ze existujou lidi, co je to bavi, a radi mi jeste pomuzou, zvlaste kdyz z toho kapne nejaka korunka. (ted se me neptejte kolik, zalezi jak to vymyslima, soucastky....)

    uf, jsem se skoro rozcilil
    Lenovo W520 | 15.6" HD+ | Intel i7 2720QM | 16 GB DDR3 | nVidia Quadro 1000M | Intel 510 SSD | Hitachi 7200rpm HDD | Lenovo Mini Dock 3 Plus | Eizo L997-K | E-MU Tracker Pre | Adam Audio A7

  7. #7

    Standardní

    hm kapne korunka
    je to sice hezky ale hw te prijde tak na 2-3kkc (minimalne ale hadam spis vic) a ja bych si za napsani softu pro ten jednocip kterej by na to byl nutnej rek alespon 5-10kkc ...
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  8. #8

    Standardní

    Citace Původně odeslal Fox!MURDER
    hm kapne korunka
    je to sice hezky ale hw te prijde tak na 2-3kkc (minimalne ale hadam spis vic) a ja bych si za napsani softu pro ten jednocip kterej by na to byl nutnej rek alespon 5-10kkc ...
    přesně tak, tolik peněz za to určitě dát nikdo nechce
    můj nový web : www.ertyh2o.net Athlon XP 2500+@2300MHz (200*11,5) Barton AQZEA 0331 UPMW, SOLTEK 75FRN2-RL, DDR 512MB/333Mhz, Gainward GeForce 4Ti4200 (300@600), 4x HDD Seagate Bar7200.7 8MB cache 120GB, Hercules Fortissimo III, CDRW Teac 52*32*52, Hyundai ImageQuest F790D Flat,(vodní chlazení:CPU,Chipset,GPU,4xHdd)

  9. #9

    Standardní

    s cenou displeje pocitam, stoji litr. Nemuzu vam odporovat v cene soucastek, protoze nevim, jaky budou
    A jeste co se tyce SW a HW, tak Andreas ma dost podobnou vec jiz se vsi vsudy hotovou, takze pro nej nebyl problem mi to hodit(mozna ale precejenom byl ). Takze dokad nebude konkretni reseni, nema cenu se bavit o penezich.
    Lenovo W520 | 15.6" HD+ | Intel i7 2720QM | 16 GB DDR3 | nVidia Quadro 1000M | Intel 510 SSD | Hitachi 7200rpm HDD | Lenovo Mini Dock 3 Plus | Eizo L997-K | E-MU Tracker Pre | Adam Audio A7

  10. #10

    Standardní

    hm ... mas dost huste poziadavky .. par technickych poznamok >
    8 vetrakov z regulaciou ? kam to chces do 5,25tky narvat? z displejom ti to zabere 3 pozicie minimalne ...
    taktiez fyzicka konstrukcia bude hooodne narocna ...
    ty si predstavujes ze ten displej bude riadeny jednocipom? ak hej, tak foxmurder ma pravdu a sa ti to "trosku predrazi" ...
    doporucil by som ti kupit nejaky komercny produkt a modnut ho ked tak ..
    MadCap
    Sound (Sennheiser HD 580 + Meier Corda Move) just great
    Workstation (Intel i5 4590 + Noctua DH14×Asus Z97-A×24GB DDR3×480GB Sanmsung 850 Pro + 1TB WD + 1TB WD + 1TB Samsung+×MSI N760 TF 2GD5/OC ×Enermax Pro82+ 425W×Antec Solo Modded×Dell UltraSharp U2713HM 27"×Logitech MX3200×Inspire T3030) not so silent anymore
    Photo (Sony A6000×32GB SD×stuff×Crumpler Long Schlong+Tenba D-15c×Velbon V2000×Lomo LC-A) creative
    Notebook (IBM ThinkPad T420s×nejaká i5×240GB Samsung 850Pro×8GB RAM×dve baterky×blabla) mobile
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem), už můžete i "anonymně".

  11. #11

    Standardní

    Citace Původně odeslal commander
    s cenou displeje pocitam, stoji litr. Nemuzu vam odporovat v cene soucastek, protoze nevim, jaky budou
    A jeste co se tyce SW a HW, tak Andreas ma dost podobnou vec jiz se vsi vsudy hotovou, takze pro nej nebyl problem mi to hodit(mozna ale precejenom byl ). Takze dokad nebude konkretni reseni, nema cenu se bavit o penezich.
    to je prave to ... dokud nebudou jasny finance tak ti nikdo reseni nebude navrhovat ...

    jinak ad jednocip ... ten tam stejne musi bejt i kdyby se to cely ovladalo z pocitace (neco musi ty informace sbirat a posilat SW v pocitaci (btw. dalsi penize za design navic ... pokud chces aby to k necemu bylo))

    jinak co se rizeni vetraku tyce ja bych to reguloval PWM ... zadnejma potakama ... vim .. neni to tak hezky jako kroutit cudlikem ale rozhodne je to skladnejsi ... a dalo by se to ovladat primo z PC a rek bych ze celkove jednodussi na realizaci ...

    jinak bych to asi realizoval asi jednou 80C52kou a nejakejma AD prevodnikama na teplotu ... a nebo najt jeste neco co ma uz built-in AD prevodnik a mozna je i pripraveny na USB rozhrani ...

    kdyby se naslo dost lidi co do toho pujdou tak bych byl ochotnej ten sw do jednocipu zacit vymejslet ... ale zadarmo bych do toho asi (urcite) nesel ...
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  12. #12

    Standardní

    Citace Původně odeslal MadCap
    hm ... mas dost huste poziadavky .. par technickych poznamok >
    8 vetrakov z regulaciou ? kam to chces do 5,25tky narvat? z displejom ti to zabere 3 pozicie minimalne ...
    taktiez fyzicka konstrukcia bude hooodne narocna ...
    ty si predstavujes ze ten displej bude riadeny jednocipom? ak hej, tak foxmurder ma pravdu a sa ti to "trosku predrazi" ...
    doporucil by som ti kupit nejaky komercny produkt a modnut ho ked tak ..
    MadCap
    jak jsem rikal, displej by mel byt ve dvirkach (CASETEK), a tak 2 zaslepky na veci, ale pokud se "nebude kroutit cudlikama"tak by to mozna vlezlo i do jedne. PWM regulaci se NAPROSTO nebranim, i v tom popisu pozadavku jsem to snad psal s otaznikem, jako aby vedel co myslim orientacne. Jinak rikal,(Andreas) ze to pujde pres nejaky ATmel, ci co, typ bych jeste nekde vyhrabal. Ted vlastne premyslim, ze bez "tocitek" to bude stejne lepsi-lip se mi to pod dvirka vejde (pokud teda vubec)

    Kouknete treba na fan controler od Helia (www.helium.wz.cz), ma to DOST podobny, a soucastky par stovek. Nejdrazsi byl displej, a ten nepocitam..
    Lenovo W520 | 15.6" HD+ | Intel i7 2720QM | 16 GB DDR3 | nVidia Quadro 1000M | Intel 510 SSD | Hitachi 7200rpm HDD | Lenovo Mini Dock 3 Plus | Eizo L997-K | E-MU Tracker Pre | Adam Audio A7

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •