Výsledky 1 až 10 z 10

Téma: PlexWriter 32/8/4 problemy

  1. #1

    Standardní PlexWriter 32/8/4 problemy

    Od isteho casu mam s touto napalovackou problemy.

    1. mazanie CD-RW
    - NERO (najnovsia vezria 5.x.x.x, 6.x som nestihol vyskusat) - nemozem mazat CD-RW, povie ze podporovane su media CD-R, CD-RW a ja ze mam v meachnike CD-RW
    - WINONCD 5.02 - to iste ako NERO
    - CLONECD - tu mazat mozem!
    - Windows XP - vstavana podpora - mazat mozem a napalovat tiez ale niekedy ani tu nemozem napalovat

    2. napalovanie CD-RW
    - to iste ako mazanie

    Napalovanie CD-R ide ale to pouzivam velmi malo takze tazko posudit.

    Tie CD-RW media v inych napalovackach slapu ok.

    skusal som:
    - reinstall os, sw
    - reinstall mechaniky (reconnect, device manager uninstall and find)

    firmware mam uz velmi dlho 1.09
    mechanika je zapojena ako secondary master na ata133 radici

    ==
    prve problemy som mal s mediami intenso ale tie blbly aj v dalsje mechanike plextor 32/12/10 tak som to valil na media ale teraz zacinam mat problemy aj s inymi doteraz spolahlivymi mediami ako verbatim data life plus, tdk apod.


  2. #2

    Standardní re:

    No sou takovy asi dve moznosti nebo tri (v softu, zapojeni ci OS chyba byt muze,ale nesazel bych vubec na to)

    1. Aktualizuj na posledni FW - jestli ho nemas (koukni na cdr.cz)
    2. Vrele doporucuji vycistit tu vypalku (cocku a promaz liziny) - uvidis, ze to zabere a nic na tom neni - navod jednoduchy byl na cdr.cz - ja pouzivam normalne destilku nebo ten isopropylakohol nebo jak se tom nadava - byt na cocce neuvidis necistoty utri ji
    3. Muze ta mechanika uz odchazet - slabnout laser - to je normalni a problemy zacnou samosebou u RW

    Jinak zkus RW jen certifikovane do 4x zapisu a doufam,ze nemas nejake na zapis XX - proste jen to co mechanika UMI!!!!!

    No a ty Intenso RW - nebrat to jsou desny shity a nejsi jediy kdo s nima ma problemy...kdyz uz to na to de smahnout tak to nejde cist atd...



    BTW: Nekdy se stane, ze mas RW, ktery se ti tvari jako CD-R a mechanika na nej nece palit - pak asi nejlepsi rada je to medium vzit na jinou mechnu - tam to sformatovat nacisto a vetsio pak uz zase v te stare beha jako vino!.

  3. #3

    Standardní

    ASPi máš ? ale tim to asi nebude...
    jede jako DMA nebo PIO ? vyzkoušej to...

  4. #4

    Standardní re:

    2 Kukla Kuklovič: No aspi zrovna s tim moc spolecneho nema a hlavne jak Nero (od urcite verze) tak Clone maji vlastni

    DMA - to by mohlo mit vliv,ale to by mu spis stale lital buffer a desne by to zatezovalo PC ....ale palit by slo - vzdyt na CD-R mu to pali
    Ostatne to de poznat jednoduse...

  5. #5

    Standardní

    Toydolls:
    1. aktualny fw mam (je uz dost stary)
    2. vycistit - skusim, raz mi to na cd-rom toshiba a aj na ls120 floppy pomohlo
    3. to dufam ze nie lebo palilm velmi malo tak mechem zbytocne kupovat novu aj ked su teraz rychlejsie apod.

    btw, preco sa problemy objavia samosebou na rw

    pouzivam len media do 4x, na vyssie to aj tak nejde lebo high speed media vyzaduju high speed recorder

    to s tym pred-formatovanim na inje mechanike nema vplyv

    ==
    Kukla Kuklovič:
    - aspi nemam a tym by to nemalo byt
    - momentalne to mam ako pio (4) ale to tiez nema vplyv

    ==
    Toydolls:
    dma - buffer mi nelieta ani pc nie je extra zatazene ked to mam na pio

    ============
    co ma najviac myli je ze clonecd ide ok ale nero a winoncd blbne
    podla toho by som povedal, ze hw je ok...


  6. #6

    Standardní

    procisti a uvidis...

    Proc RW ? No proste to tak je, uz jen kuli tomu, ze je to jina technologie jak CD-R

    Jinak ohledne tech softu - to je tezka vec .... to zalezi na moc faktorech...jednak v neru muzes jet TAO,SAO,DAO, DAO96 (nedoporucuji) naopak v Clonovi nejcasteji DAO RAW, SAO RAW

    Navic trebas Nero cmucha CD-R, kdezto Clone ne...ale napr. Feurio to vubec nehmata na CD a rovnou jede....

  7. #7

    Standardní Re: re:

    Citace Původně odeslal Toydolls
    2 Kukla Kuklovič: No aspi zrovna s tim moc spolecneho nema a hlavne jak Nero (od urcite verze) tak Clone maji vlastni

    DMA - to by mohlo mit vliv,ale to by mu spis stale lital buffer a desne by to zatezovalo PC ....ale palit by slo - vzdyt na CD-R mu to pali
    Ostatne to de poznat jednoduse...
    ano, clonecd má vlastní aspi stejně jako Nero, ovšem to neznamená, že v tom nemůže být chyba...možná by ses divil, co všechno lze vyřešit korektní verzí ASPI - i v neru (clonecd opravdu korektně používá svoje...) - možná když pohledáš jen v této sekci, tak najdeš některé problémy s Nerem, které se instalací ASPI vyřešily. pokud ne, podívej se na nějaké zahraniční diskusní 4um
    některé vypalovačky neumí správně DMA a některé neumí správně PIO. můj šmejd je toho zářným příkladem...musim ji mít na PIO na DMA se chová mimo jiné tak, že nemaže CD-RW, zmrší 4cd z 5 apod, takže mám jistý důvod se ptát, jestli jí má na dma nebo na pio

    na slábnutí laseru bych to neviděl. co já jsem zažil je to přesně opačně - pokud mechanice odchází laser, tak nejdřív přestane pálit vysokými rychlostmi na cd-r (mrší cdčka), pak už mrší jakákoliv media cd-r (s tim, že cd-rw jde pálit stále ok) a pak teprve už nepálí ani na cd-rw...

  8. #8

    Standardní

    no aspi mi nemohlo a vcera vecer uz mi neslo mazat a palit ani z win xp (nerobil som od minule absolutne ziadne zmeny)

    ja om na 99% palil iba cd-rw a na cd-r ke tak iba cd audio do auta rychlostou 1x takze mozno by pri vyokych rychlostiach blbla (aj ked moja vyskoka rychlost je 8x pre cd-r)

    a cd-rw-cok som zmrsil celkom dost, bud som ich napalil a nedali sa citat alebo sa nedali mazat (aj ked mazanie akoze preslo ok), tykalo sa to vacsinou shitovych medii ale posledne sa mi to stavalo aj s lepsimi

    kazdopadne som to vcera teda "vycistil", po rozbrati a vycisteni ledka na mechanike stale blikala a nefungoval ani eject tak som to znovu rozobral a poskadal a teraz je ledka ok, aj eject ide (gombik aj z windows menu) ale nie len ze nepali ale uz ani necita, takze som to tolane pos*al

    asi si za par supov kupim nejaku cd-rw mechaniku (tato ma vysla 13K) aj ked palim dost malo, vacsinou taham vsetko z images

    na zaver recinka otazka, ktoru som tu uz parkrat videl a chystam sa prehladat forum
    1. CD or DVD burner
    2. If DVD then + or -

  9. #9

    Standardní Re: re:

    Citace Původně odeslal Kukla Kuklovič
    ano, clonecd má vlastní aspi stejně jako Nero, ovšem to neznamená, že v tom nemůže být chyba...možná by ses divil, co všechno lze vyřešit korektní verzí ASPI - i v neru (clonecd opravdu korektně používá svoje...) - možná když pohledáš jen v této sekci, tak najdeš některé problémy s Nerem, které se instalací ASPI vyřešily. pokud ne, podívej se na nějaké zahraniční diskusní 4um
    některé vypalovačky neumí správně DMA a některé neumí správně PIO. můj šmejd je toho zářným příkladem...musim ji mít na PIO na DMA se chová mimo jiné tak, že nemaže CD-RW, zmrší 4cd z 5 apod, takže mám jistý důvod se ptát, jestli jí má na dma nebo na pio

    na slábnutí laseru bych to neviděl. co já jsem zažil je to přesně opačně - pokud mechanice odchází laser, tak nejdřív přestane pálit vysokými rychlostmi na cd-r (mrší cdčka), pak už mrší jakákoliv media cd-r (s tim, že cd-rw jde pálit stále ok) a pak teprve už nepálí ani na cd-rw...
    Jasne - vychazel jsem z toho, ze nepali RW,ale CD-R jo - pak logicky nesazim ani na aspi ani na DMA/PIO

    Co se tyka tech CD-R ---- no vysokymi rychlostmi jo,ale v tomto pripade 8x ?!?! ... to je rychlost vpoho

    2 ace: Cece tak to mas smulu co jsi s tim proboha vyvadel ?? Netlacil jsi na to moc ?? neporusil jsi tu cocku apod ...zkus se v tom jeste pohrabat a znovu to procistit ... mazal jsi ty liziny ?? nezamatlal jsi to nekde ?...koukni jestli mas zaple DMA u toho plexe nyni, skoukni zda jsi dopre zastrcil datovy kabel

    Nebo je to proste tak, ze odesla do vesnych lovist je to divne, pac Plex je druzak,ale mze se stat

    No a co kdyztak vzit ? ..... rozhodne CD-RW (pac DVD jeste nejdou vyzrali,ale pokud by jsi d ni jiz chtel jit pak vem Pioneera A06 - TEACa, ktery je OEM Pioneer - proste hlavne ova formaty
    Z CD-RW bych buto vsadil opet na Plextora a to Premium (ale je to hodne penez)...a kdyz neco cena/vykon - pak TEAC W552

  10. #10

    Standardní

    ...je mrtva, bud som tam nieco "prskol" alebo neviem
    ale uz aj tak ma stavala a bolo s nou vela problemov
    s plextrom koncim (podobne s abitom)

    asi pojdem do konca roka napr. do pioneer a06 (resp. teac)

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. taktovani 2500+ na A7V880 - problemy
    Založil Firuz v sekci fóra VIA čipové sady
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 28.10.2005, 17:54
  2. Leadtek A6600 TD AGP - problemy
    Založil (CZ)Mili v sekci fóra NVIDIA grafické karty
    Odpovědí: 18
    Poslední příspěvek: 11.04.2005, 19:10
  3. Mate problemy NF7-s + PQI RAM a AN7-A + Vdata RAM ???
    Založil to-mas v sekci fóra Paměti
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 03.09.2004, 18:09
  4. ECS K7S6A rev 1.0 a problemy
    Založil Tom v sekci fóra SiS a ostatní čipové sady
    Odpovědí: 30
    Poslední příspěvek: 26.02.2004, 07:45
  5. Shit ASUS E616, má někdo stejné problémy??????
    Založil leonardo v sekci fóra Optické, přenosné a jiné disk(et)y
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 31.03.2003, 21:04

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •