Výsledky 1 až 20 z 20

Téma: Pls vyber monitoru - trochu slozitejsi

  1. #1

    Standardní Pls vyber monitoru - trochu slozitejsi

    ahoj,

    chci vas pozadat o pomoc pri vyberu monitoru at uz LCD tak CRT...

    mel jsem doposud LCD Acer AL1721 - vse bylo OK, po 4 mesicich sel na reklamaci.. a zavada neopravitelna... budou mi nejspise vracet penize..

    a tak potrebuji nejaky vybrat..

    a nevim zda jit opet a zase do LCD nebo se vratit k CRT??

    timto vas prosim o nazory a typy monitoru ktere byste mi doporucili...

    z LCD nevim, uz mam strach vzit ten ACER, libi se NEOVO F-417 a nebo nejaky CRT treba Samsung 959NF..

    Dekuji za reakce....

  2. #2
    Lenovo W520 | 15.6" HD+ | Intel i7 2720QM | 16 GB DDR3 | nVidia Quadro 1000M | Intel 510 SSD | Hitachi 7200rpm HDD | Lenovo Mini Dock 3 Plus | Eizo L997-K | E-MU Tracker Pre | Adam Audio A7

  3. #3

    Standardní

    to Commander: dobre si me nasmeroval.. na starsi thready jsem se dival a mam z toho taaakovoooulhle hlavu , ale mas pravdu byl by to ode me zalozen novy thread ktery tu uz je cca. 1xxx

    THX

  4. #4

    Standardní

    Citace Původně odeslal Keekus
    to Commander: dobre si me nasmeroval.. na starsi thready jsem se dival a mam z toho taaakovoooulhle hlavu , ale mas pravdu byl by to ode me zalozen novy thread ktery tu uz je cca. 1xxx

    THX
    mám dneska dobrou náladu takže:

    a nevim zda jit opet a zase do LCD nebo se vratit k CRT??
    skvělá otázka:
    1)mohl bys říct na co to potřebuješ a co očekáváš a kolik máš na to peněz
    2)viz search- co se tyce LCD vs CRT a škodlivosti je toho tady dost, a pak můžeš mít konkrétní otázky třeba

    timto vas prosim o nazory a typy monitoru ktere byste mi doporucili...
    stejné jako výše. cena, parametry.... ? nic? LCD? CRT?

    z LCD nevim, uz mam strach vzit ten ACER, libi se NEOVO F-417 a nebo nejaky CRT treba Samsung 959NF
    taky tady jsou a máš i třeba recenze, na to zase používáme google

    Lenovo W520 | 15.6" HD+ | Intel i7 2720QM | 16 GB DDR3 | nVidia Quadro 1000M | Intel 510 SSD | Hitachi 7200rpm HDD | Lenovo Mini Dock 3 Plus | Eizo L997-K | E-MU Tracker Pre | Adam Audio A7

  5. #5

    Standardní

    Commander: ja mel uz LCD a po te zkusenosti uz mam trochu strach jit znovu do nej, verim ze kdybych vybral nejaky Viewsonic VP171 tak asi budu jinak spokojen nez s ACER AL1721.. ale taky to bude o jinych penezich...

    kdybych se vracel k CRT, protoze dnesni ceny LCD nebo spise momentalni ceny jsou dost drasticke a typy LCD co by se mi zamlouvali jsou dost vysoko a nemuzu si to ted dovolit...a vzit opet nejaky LOW END se mi uz nechce...takze kdyby slo o CRT , zamlouva se mi:

    - jedine kriterium pro CRT co mam - pekny obraz, pri 1024x768 min. 100MHz, pri 1280x1024 pri 100, min. 85MHz pri nerozmazanem obrazu...

    adepti:

    SAMSUNG SYNCMASTER 959NF - myslim ze ma dobre hodnoty, jen me zarazi roztec 0.25mm a cena - da se mozna zkousnout - jake mate zkusenost.??

    ADI P950 - zajimava cena - trosku spatne dle me frekvence - cetl jsem ze 1024x768 JEN pri 75MHz..

    vic jsem nevybral... poradte doporucte, velice vam dekuji...

    PS: potrebuji pls odpovedet do 11.hodin pak musim objednavat kua

  6. #6

    Standardní

    oprava ADI - 1024 pri 85MHz

  7. #7

    Standardní

    ADI P950 umí 1280x1024@100Hz a také 1600x1200@85Hz, při nižším rozlišení je vertikální refresh ještě vyšší, ale proč používat na 19" monitoru horší rozlišení než 1280x960, že
    Gigabyte GA-MA78G-DS3H, Athlon 64 X2 5050+, 6GB RAM, 2X WD6400AAKS 640GB, integrovaný zvuk i grafika, zdroj SEASONIC S12-550 Energy+, AverTV DVB-T Volar X, Samsung SH-203B, Logitech MX-518

  8. #8

    Standardní

    2 leo: jj... rozhodl jsem se pro ADI, cetl jsem vice rakci na ten Samsung ale samozrejme i na ADI, takze uvidime... nechame se prekvapit...

    diky za reakce...

  9. #9

    Standardní

    Já mám Lcd Ag Neovo F 417, ale do CRT monitoru bych již nešel, protože obraz na LCD nemá chybu. Ahoj jfk
    Amd Athlon XP 1700+/2400+ 1,675 vc, Epox 8RDA3/Nforce2/768 mb ram ,HDD Seagate 80 gb,Powercolor Radeon 9500/9700 270/270-370/270,ZK Audigy, repro Genius 5.1,Lcd Ag Neovo F-417/17/,CD Teax 40x,DVD-R Toshiba 5112,3Dmark03 - 5039 bodů

  10. #10

    Standardní

    jo jo presne tak, UZ NIKDY VICE CRT !!!!!!!!!!!!!!


    LCD ma super ostry obraz, neničí oči, nezabírá pul plochy stolu proste LCD RULEZZZ

    Otazka zda dnes CRT nebo LCD mi pripada jako zda si dnes koupit kazetak nebo CD/DVD prahravac.

    Nechapu pokud nekdo neni zrovna uplna socka a nema v ramci cele ceny PC 5K navic jak vubec muze uvazovat o CRT.

    Mam vice PC a u vsech mam LCD. Notebooky, desktopy, barebony a vzdy s LCD. Nejvice pouzivam 19 Acer LCD pres DVI. Obraz i barvy jako britva, muzu u toho sedet v noci, kolem TMA, ale rano mam oci naprosto v poho.

    Prosim te neblbni a nekupuj DNES NECO, CEMU UZ PRED X LETY ODZVONILO !!!!


    Mej se

    J.
    Všeho chuť

  11. #11
    Junior Member
    Založen
    04.02.2003
    Bydliště
    Brno (koleje VUT)
    Příspěvky
    31
    Vliv
    0

    Standardní

    2 Jucha: Souhlas Zatím LCD nemám a předpokládám, že to bude nástupce mého ADI P950, což je monitor dobrej, jedu na 1280x960@100Hz, ale LOW END - když spustíš nějakej ten monitor test a zobrazíš hustě mřížku černejch proužků vedle sebe s roztečí 1 mm, obraz se chvěje, interferuje, prostě SUX!! Holt prachy nejsou na lepší no...
    A: MSI K7T266Pro2-RU, AthlonXP 1700+ @1800+, 256 MB DDR RAM, 160GB IDE RAID 0 (Stripe) (2x 80 GB), GeForce2 Ti VxPro-T, ATI TV Tuner (stereo), Creative SoundBlaster Live! 5.1 + Genius 5.1 HT, 3COM EtherLink 10/100 905B-TX, LITEON LTR-48125W (48x12x48x), AOpen CD-ROM 40x, 19\'\' ADI P950 DynaFlat, A4Tech optical mouse (WOP-35) ...(=> fuck Genius!!), Big Chieftec DA-01, Water cooling (\"Improved\" Cooler Master - 630g)
    B: GYGABYTE 6ZMA, Pentium II 350 MHz @392 MHz, 320 MB SDRAM, 40 GB WD400BB, ASUS Riva 128ZX 8 MB, Creative SoundBlaster Live! + SONY Amplifier 2x 100W, Micronet EtherFast LAN Adapter, HP CD-Writer 9100+, TOSHIBA CD-ROM 40x, 15\'\' Dell Trinitron, 14\'\' Goldstar, Logitech mouse ...(=> fuck Genius!!), Chieftec, Air cooling

  12. #12
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    billiardový stôl
    Příspěvky
    2 339
    Vliv
    289

    Standardní

    2MGyver. hovoris o moire, to na LCD nehrozi...

  13. #13
    Junior Member
    Založen
    04.02.2003
    Bydliště
    Brno (koleje VUT)
    Příspěvky
    31
    Vliv
    0

    Standardní

    Citace Původně odeslal Wuuduu
    2MGyver. hovoris o moire, to na LCD nehrozi...
    Jasně, že to na LCD nehrozí, jen jsem uvedl nedostatky CRT ADI P950...
    A: MSI K7T266Pro2-RU, AthlonXP 1700+ @1800+, 256 MB DDR RAM, 160GB IDE RAID 0 (Stripe) (2x 80 GB), GeForce2 Ti VxPro-T, ATI TV Tuner (stereo), Creative SoundBlaster Live! 5.1 + Genius 5.1 HT, 3COM EtherLink 10/100 905B-TX, LITEON LTR-48125W (48x12x48x), AOpen CD-ROM 40x, 19\'\' ADI P950 DynaFlat, A4Tech optical mouse (WOP-35) ...(=> fuck Genius!!), Big Chieftec DA-01, Water cooling (\"Improved\" Cooler Master - 630g)
    B: GYGABYTE 6ZMA, Pentium II 350 MHz @392 MHz, 320 MB SDRAM, 40 GB WD400BB, ASUS Riva 128ZX 8 MB, Creative SoundBlaster Live! + SONY Amplifier 2x 100W, Micronet EtherFast LAN Adapter, HP CD-Writer 9100+, TOSHIBA CD-ROM 40x, 15\'\' Dell Trinitron, 14\'\' Goldstar, Logitech mouse ...(=> fuck Genius!!), Chieftec, Air cooling

  14. #14

    Standardní

    to all: tak mi uznali reklamaci na tu ADI P950-takze behem 4mesicu uz treti vyreklamovany monitor...

    ted mi davaji na vyber - bud novou ADI P950 nebo jsem mel na odzkouseni LCD ViewSonic VP171 - zkousel jsem nokia test - vse perfektni, teda dle meho nazoru, zadny vadny bod, PIVOT OK, vsechny funkce v nokia testu OK, hry ala Far Cry OK, Painkiller vse dobre, libi se mi 16ms, cerny design, DVI, 2xVGA, dobre vlastnosti... a za cenu 17t...

    tak a ted potrebuji poradit - dle vasich odpovedi CRT uz ne a navic z te ADI mam strach... puvodne jsem mel na LCD 13500,- jeste v minulem roce, kdyz byly zajimave ceny... ted uz jsou jine ceny - ale porad nemuzu najit ten PRESVEDCIVY DUVOD proc doplatit 3500,- a vzit ten LCD..
    nebo dle odpovedi mam spousty duvody, jen se nemohu nejak rozhodnout...poraad si rikam mel jsem onech 135t tak ten doplatek vem uz cert!!! ale jestli to neni silenost monitor za 17t?? to je to co me asi brzdi...

    Diky moc za reakce....a nepiste pls ze jsem blazen atd

  15. #15
    Senior Member Avatar uživatele MaWa
    Založen
    29.11.2003
    Bydliště
    Ústí nad Labem
    Věk
    41
    Příspěvky
    1 100
    Vliv
    270

    Standardní

    hele, voči má člověk jen jedny. já mám od včerejška acer 1721hm a nechápu, jak jsem předtim mohl žít s CRTčkem. pokud koupíš 17ku LCDčko, tak ho jen tak nebudeš muset měnit - pokud nepřijde nějaká závratná nová technologie...ale o ničem nevim. takže z těch 17ti tisíc (resp. míň, pokud to bude doplatek) budeš mít užitek mnohem déle, než z jiných PC komponent, který za půl roku vyměníš atd atd....a navíc, oči má člověk fakt jen jedny

    navíc ten obraz je prostě "slintózní", a to jsem neměl nějaký šméčko CRTčko...
    Oficiální distributor AlphaCool pro ČR a SR...

  16. #16

    Standardní

    to keekus : a z jakého důvodu jsi jim ho vyreklamoval.Byly s tím nějaké problémy?
    Já mám tu ADI taky.
    Kupoval jsem ho abych měl 1600*1200*85 a na této frekvenci mám rozmazaný obraz a mon.píská.Na 75 je OK.takže uvažuji o reklamaci.

  17. #17

    Standardní

    novakt: reklamoval jsem ho ze stejneho duvodu jako ty-pri urcitych frekvencich a rozliseni neprijemne piskal + jak uvadis ty-obraz byl od rozliseni 1280*960 pomerne v rozich dost rozmazany...coz jsem si myslel z pri takovymto rozliseni by nemelo byt-take jsem ho kupoval pro rozliseni 1280x1024 pri 100 - ale jak tu nekdo uvedl -asi je to opravdu stredni trida monitoru.
    samozrejme ze LCD jsou cenove jinde-ale kdyz jsem se dival po kvalitnim CRT 19-napr. Iiyama tak cenove to mas pomalu jak LCD..
    chteli ho opravovat-tedy alespon to piskani-asi je to casty jev u techto ADIn, ale reklamoval jsem ho hned treti den od nakupu-takze jsem trval na vymene ci necem jinem-zvlast kdyz vedeli ze je to uz treti monitor u me

  18. #18

    Standardní

    a všechny ty tři reklamované přede mno byly taky ty ADI 950?Když se začaly adi 950 prodávat, tak je řadili do profi třídy.-proto mě docela zaráží, že každému druhému píská.reklamoval jsi ho asi u prodejce, že.

  19. #19

    Standardní

    to novakt: promin, ja to napsal spatne.. prvni byl ViewSonic P95f ten dokonce poprve prisel z prasknutou maskou, po druhe mel silene moire a rozostrenost, druhy v poradi byl LCD ACER AL1721-ten byl good 4 mesice ale pak zacal mit problem zobrazovat bilou a cernou barvu-servis-neopravitelna zavada - strach z LCD + zdrazeni, proto jsem volil tu ADI P950 - pozde jsem si uvedomil ze to byl omyl....NE SNAD KVULI ZNACCE-abych se nekoho nedotkl, ale jak pisou vsichni-CRT monitorum odzvonilo respektive odzvonuje..a ja ted zvolim uz nejspise taky LCD...
    ale to jsme trochu odbocil - ano reklamoval jsem ho u sveho prodejce, nebo muzes primo v ADI servisu...to piskani pry opravi behem 5 dnu - myslim, abych nekecal, neco tam je s trafem...to rozostreni s tim asi tezko se neco provede...
    jj.. mas pravdu uz jsem cetl vice prispevku ze P950 piska...jinak by se mely radit k lepsim jak uvadis do profi nebo v cenove relaci do 9t

  20. #20

    Standardní

    tak jsem si vcera sel pro ten ViewSonic VP171b - naposledy jsem si tam zkusil co jsem potreboval - vadne pixely, video, hlavne ABY PRES CERNOU PLOCHU NEPROSVITALA BILA - kvuli tomu se reklamoval prvni LCD - vse OK, jak pres SUB tak DVI a tak jsem si ho odnesl domu

    doma ho zapojim pres DVI a zapnu - video je ruseno pruhy ale HLAVNE MAM PRES CERNE POZADI BILE FLEKY!!!!!

    Proboha co s tim je , dokazete mi prosim poradit, to preci neni mozny...

    mam P42.8HT, grafiku GF4 Ti 4200 64MB - muze to delat ona, v te firme to bylo zkouseno na Radeon 9200 a Geforce 5200..

    Uz me urcite vykopou kdyz prijdu na reklamaci..

    Diky

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •