Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 34

Téma: Jaký HW Router má WAN 100Mbps port ???

  1. #1
    Senior Member
    Založen
    22.07.2003
    Bydliště
    Ostrava - Homeless putující světem
    Příspěvky
    731
    Vliv
    267

    Standardní Jaký HW Router má WAN 100Mbps port ???

    Jaký HW Router má WAN 100Mbps port Ne LAN !!

  2. #2
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  3. #3
    Senior Member
    Založen
    22.07.2003
    Bydliště
    Ostrava - Homeless putující světem
    Příspěvky
    731
    Vliv
    267

    Standardní

    A kde to seženu ?

  4. #4

    Standardní

    dobra otazka ... ja vim jen o jednom velkoobchode ... moh bych ti ho poslat na dobirku ale asi na to spechas co ?
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  5. #5
    Senior Member
    Založen
    22.07.2003
    Bydliště
    Ostrava - Homeless putující světem
    Příspěvky
    731
    Vliv
    267

    Standardní

    Já jsem našel toto http://e-shop.asbis.cz/default.asp?m...em&stiid=25310 a tam je naspáno - WAN Ethernet 10B . Takže je to asi jenom 10Mbps

  6. #6
    Senior Member
    Založen
    22.07.2003
    Bydliště
    Ostrava - Homeless putující světem
    Příspěvky
    731
    Vliv
    267

    Standardní

    No ikdyž na tom odkazu od tebe je napsáno incredibly fast router with 40 Mbps LAN to WAN throughput což vypovídá o 100Mbps LAN i WAN .
    Tak nevím.

    Jinak na to nespěchám spíše vymýšlím síť a dospěl jsem k vhodnosti 100Mbps WAN portů na routerech.

  7. #7

    Standardní

    hm a na co to chces pripojit ? snad ne adsl modem
    jinak samozrejme p75 s FreeBSD se nic moc nevyrovna
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  8. #8
    Senior Member
    Založen
    22.07.2003
    Bydliště
    Ostrava - Homeless putující světem
    Příspěvky
    731
    Vliv
    267

    Standardní

    Jo ! Jak si to uhodl ?

    Je to kvůli bezpečnosti WiFi sítě.

    Internet - (Router 1 - PC1,PC2, WiFi Bridge) <---> (WiFi Bridge - Router2 - PC3, PC4)

    Router 1(router se dvěma WAN porty, nebo 2 routery)
    Toto je pro max bezpečnost WiFi sítě a rychlost. Internet bude přes DSL, ale WiFI síť bude g tzn. 54Mbps. Je mi jasné, že si vystačím s jedním Routerem se switchem a na PC3 a PC4 místo Router2 stačí switch, ale bezpečnost je hlavní.

  9. #9

    Standardní

    mno tak na DSL se ti fakt 100MBit port vyplati jak stehno
    jinak pokud nejses nijak extremne omezenej prostorem tak bych ti spis poradil sehnat si tu P75 a hodit na ni linux nebo FreeBSD, je to administrovatelnejsi, rychlejsi a odvazoval bych se tvrdit ze i bezpecnejsi (pokud si pohlidas updaty )
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  10. #10
    Senior Member
    Založen
    22.07.2003
    Bydliště
    Ostrava - Homeless putující světem
    Příspěvky
    731
    Vliv
    267

    Standardní

    Hmm, za rok máš ale v ceně spotř. elektřiny rozdíl pár tisíc.

    Nevíš o nějakém routeru s dvěma WAN porty ? Jeden musí být min 100Mbps ale.

  11. #11

    Standardní

    Co treba CISCO 1711 (nebo vicemene libovolny vyssi model)...ale na doma to nebude...1295 USD .

  12. #12
    Senior Member
    Založen
    22.07.2003
    Bydliště
    Ostrava - Homeless putující světem
    Příspěvky
    731
    Vliv
    267

    Standardní

    Už jsem našel toto http://www.planet.com.tw/product/pro...php?menu_id=15

    Ten 2xWAN stojí u nás v eshopech něco přes 5tis Kč. Má to 2xWAN a 4xLAN obojí na 100Mbps. Celkem dobré.

    Zajímalo by mne jak je na tom ten Canyon, protože s cenou 1000Kč za router s 1xWAN a 4xLAN na 100Mbps mi to připadá velice podezřelé.

  13. #13

    Standardní

    No ten CANYON je uplne stejnej jak vsechny ostatni "broadband" routery z Taiwanu napr. http://www.edimax.com.tw/html/englis...s/BR-6104K.htm. Na doma to jde, ale necekej zazraky.

  14. #14

    Standardní

    ten canyon bude opravdu jako ten zbytek ... asi linux bezici na nejakym jednochipu ...
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  15. #15

    Standardní

    Ta cena je ale fakt zajimava, ostatni jsou vyse. Jakej velkoobchod dela ty Canyony ?

  16. #16
    Senior Member
    Založen
    22.07.2003
    Bydliště
    Ostrava - Homeless putující světem
    Příspěvky
    731
    Vliv
    267

    Standardní

    No mi nejde o DSL broadband routery, ale o routery WAN - LAN. Prostě sítě propojené WiFI bridgem. Tzn. routery ty WiFi bridge se napíchnou do WANů u těch routerů, aby se ty sítě odfiltrovaly a PCčka se dají do těch 4xLAN switchů.

    Možná to vyřeším jinak, aby se ty dvě sítě viděly tak tam dám jenom switche a bezpečnost nechám jenom na tom mostu. Protože stejně přes ten WiFi bridge nejde se napíchnout do sítě, akorát tak max odposlouchávat provoz na tom bridge.

  17. #17

    Standardní

    No to nejsou DSL routery, broadband se jim rika proto ze maji nejake vysokorychlostni WAN rozhrani (v tomhle pripade 10/100 Ethernet).

  18. #18
    Senior Member
    Založen
    22.07.2003
    Bydliště
    Ostrava - Homeless putující světem
    Příspěvky
    731
    Vliv
    267

    Standardní

    Ten Edimax, ale stojí skoro 2x tolik co ten Canyon

  19. #19

    Standardní

    Jo jo a stejne tak i ostatni, proto jsem taky napsal ze by me zajimal ten nazev velkoobchodu, ktery dovazi ty Canyony (mezitim jsem to zjistil...je to ASBIS...ale tam zrovna nemam on-line pristup).

  20. #20
    Senior Member
    Založen
    22.07.2003
    Bydliště
    Ostrava - Homeless putující světem
    Příspěvky
    731
    Vliv
    267

    Standardní

    Mi to připadaá, že je to to samé.

    Ten Edimax ve verzi 2xWAN stojí 4500Kč, což vypadá slibně.
    Z popisu DMZ co bys vyčetl? Umí to DMZ na více počítačů (IP) v LAN nebo na jeden?

  21. #21

    Standardní

    chlape docela ti nezavidim az budes ty routery konfigurovat ... to bude krasna cunarnicka
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  22. #22

    Standardní

    Citace Původně odeslal Kon
    Mi to připadaá, že je to to samé.

    Ten Edimax ve verzi 2xWAN stojí 4500Kč, což vypadá slibně.
    Z popisu DMZ co bys vyčetl? Umí to DMZ na více počítačů (IP) v LAN nebo na jeden?
    Jo tyhle routery lze koupit pod spoustou znacek, lisi se jen drobnostmi napr. velikosti flash pamete. Ve finale je delaji stejne v jedne fabrice . DMZ umi tolik, kolik mas verejnych IP adres (max. 8 ).

  23. #23
    Senior Member
    Založen
    22.07.2003
    Bydliště
    Ostrava - Homeless putující světem
    Příspěvky
    731
    Vliv
    267

    Standardní

    Citace Původně odeslal Fox!MURDER
    chlape docela ti nezavidim az budes ty routery konfigurovat ... to bude krasna cunarnicka
    Nebude to sice jako s tou tvojí Pentiem 75, ale bude to daleko levnější. K tomu PC stejně potřebuješ switch, který stojí ca 800Kč. A ty HW Routery mají spotřebu ca 6W což při ceně el. 3.50Kč na kWh dělá necelé 200Kč ročně a s tím Pentiem se dostanu tak na 2000Kč jen to hvízdne.

  24. #24

    Standardní

    Citace Původně odeslal Kon
    Citace Původně odeslal Fox!MURDER
    chlape docela ti nezavidim az budes ty routery konfigurovat ... to bude krasna cunarnicka
    Nebude to sice jako s tou tvojí Pentiem 75, ale bude to daleko levnější. K tomu PC stejně potřebuješ switch, který stojí ca 800Kč. A ty HW Routery mají spotřebu ca 6W což při ceně el. 3.50Kč na kWh dělá necelé 200Kč ročně a s tím Pentiem se dostanu tak na 2000Kč jen to hvízdne.
    to si povime az budes schanet jinej router protoze ten cos koupil za 5kkc nebude fungovat na siti jak ji mas nebo ti na tom neco nebude fungovat ... treba na nekterejch linksysech se neda za natem hrat starcraft ve vice jak jednom cloveku zaroven ...
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  25. #25

    Standardní

    No je pravda ze u tehle veci je clovek hodne svazany tim co nabizi nejake GUI. Zadne slozitejsi konfigurace se s tim udelat nedaji (proto mam doma CISCO 1720 ...a zadarmo).

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •