Ani verze "Pro" neumoznuje detailnejsi nastaveni pro aktualizace, pokrocilejsi management umi az "Enterprise". Jedine zakazat sluzbu Windows Update jako takovou. Nicmene na "Pro" by mela fungovat rada cislo 3.

Aktualizace jsou zasadnim duvodem proc mi W10 trochu vadi, vzdy jsem pouzival variantu "Check for updates but let me choose whether to download and install them", vse ostatni zdrzuje kdyz to clovek nejmin potrebuje. A i kdyz prejdu to ze mi stahovane aktualizace brzdi linku a instalovani na pozadi pak disk, nastupuje finalni ojeb a tou je automaticky restart. Tusim dvakrat jde zvolit odlozeni na jindy, ale treti termin je pevny a beda tomu kdo na nej zapomene, necha rozdelanou praci na PC a odejde na obed.

Co se tyce samotneho procesu prechodu (u me 2× W7->W10, 1× W8.1->W10) nemel jsem problem, nedelal jsem ovsem pres Win update ale pres MediaCreationTool. Na jednom notasu mi prestal komplet fungovat touchpad (vyreseno stazenim driveru z webu vyrobce), na jednom PC pak prestalo fungovat USB 3.0 ktere je na desce jako dodatecny chip. Respektive to fungovalo a roz..bal to az novy build 1511.

Ja bych si v prve rade udelal jednu testovaci W10 masinu a otestoval tam vse co bezne pouzivate, mne se treba s novymi drivery pro tiskarnu prodlouzila doba tisku z "hned" na minutu.