Výsledky 1 až 17 z 17

Téma: [OLD] Chci koupit 19´´ LCD na hry do 20tis...poraďte pls.

  1. #1

    Standardní [OLD] Chci koupit 19´´ LCD na hry do 20tis...poraďte pls.

    Můžu mít tenhle http://www.hp.cz/pc/monitory/essential/l1902_1.htm za 18.500,- s daní...mám do toho jít? Maj HP LCD dobrý renome?

    Díky
    Shuttle AN35N Ultra, AthlonXP2500/Zalman7000Cu, 768DDR333CL2Kingston, Maxtor40GB, ATI Radeon 8500, CDROM Teac 52x, CDRW Ricoh MP7040A, Fortron 350W, LCD LG 1910S

  2. #2

    Standardní

    Já jsem si objednal tohle: http://www.lcdpanely.cz/detail.do?id=1000218 - tak jsem zvědavej
    Asus A7N8X-E Deluxe, AMD XP1700@1866 MHz, Thermalright 947U@12cm fan(7V), 2*512 MB DDR 400 Hynix, Leadtek 5900XT@NV Silencer, HDD 160GB SP1614 Samsung, CD Samsung, DVD+-RW LiteOn 851, Enermax 365 AX-VE, case 3R Systems 101 (2*120 mm fan), LCD 19´Philips 190S5, Dolby´s keyboard

  3. #3

    Standardní

    LCD = kravina. Dokud nebude odezva tak 5ms (opravdovych ne ty lzi jako tedka - nejrychlejsi monitory maji realnou odezvu 20ms, 12ms a tak je podvod) a slusny barvy, tak jsou to vyhozeny prachy. A kecy o tom, ze z toho neboli oci jsou pravdive jen v pripade, ze mel clovek predtim nejaky smejdsky crt za par tisic, pokud je clovek zvykly na kvalitni monitor jako EIZO, tak ho pak boli oci z libovolneho LCD.

  4. #4
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    billiardový stôl
    Příspěvky
    2 339
    Vliv
    289

    Standardní

    Citace Původně odeslal Locke
    LCD = kravina. Dokud nebude odezva tak 5ms (opravdovych ne ty lzi jako tedka - nejrychlejsi monitory maji realnou odezvu 20ms, 12ms a tak je podvod) a slusny barvy, tak jsou to vyhozeny prachy. A kecy o tom, ze z toho neboli oci jsou pravdive jen v pripade, ze mel clovek predtim nejaky smejdsky crt za par tisic, pokud je clovek zvykly na kvalitni monitor jako EIZO, tak ho pak boli oci z libovolneho LCD.
    Taketo <>oviny moze napisat len clovek, co nema na LCD alebo este nevidel zjadne PORIADNE LCD, len si o tom cital, ze?
    Ja som zvyknuty na KVALITNE monitory a LCD mam.

    Pod slovom KVALITNY myslim BARCO. Vtedy ti aj inak naozaj slusne EIZO pride ako shitik...

  5. #5
    Senior Member
    Založen
    17.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 476
    Vliv
    292

    Standardní

    to Wuuduu: Ale takové kvalitní Barco asi stojí hodně nad 20.000? Existuje do 20.000 skutečně kvalitní LCD?
    2 0 1 3 2 0 1 3 2 0 1 3 2 0 1 3 2 0 1 3 2 0 1 3 2 0 1 3 M --- zɔ˙ƃuıʞɔolɔɹǝʌo
    0 P F 1 0 0 1 1 0 0 1 1 2 P F 1 0 0 1 1 0 0 1 1 0 P F 1 M --- oʌǝɹɔloɔʞıuƃ˙ɔz
    1 F P 0 1 0 1 0 1 0 1 0 1 F P 0 1 0 1 0 1 0 1 0 1 F P 0 X --- zɔ˙ƃuıʞɔolɔɹǝʌo
    2 1 0 3 2 1 0 3 2 1 0 3 2 1 0 3 2 1 0 3 2 1 0 3 2 1 0 3 III --- oʌǝɹɔloɔʞıuƃ˙ɔz

  6. #6

    Standardní

    2 JardaMeloun: ahoj, my ho mame v praci a můžu ti říct, že vypadá pěkně...docela zajimavy design, 16ms, co jsme na tom zkoušeli video - bez problemů, obraz je taky pěkný. někomu bude chybět DVI - to už záleží na tobě.....mě osobně se zamlouvá ale jasným favoritem pro mě, jak jsem již delší dobu prochazel LCD, je NEC 1760NX - ohlasy na něj jsou výborné...ale jestli se ti HP zamlouvá, nemám proti němu žádných námitek...
    CPU AMD Athlon 64 3000+ Winchester, Asus A8N-E, nF4Ultra, 4x512MB Kingston, MSI GeForce 7800GT, 2x160GB ATA Hitachi 7k250, 2x300GB Maxtor DM10+, DVD-+RW LG 2166D, 17" LCD NEC 1760NX

  7. #7

    Standardní

    2Locke:
    Koukam tady ma nekdo na LCD podobne nazory jako ja...
    Sice jsem LCD panelu nevidel 50, jenom kolem 10 (z toho 2 udajne super-rychle pro bezproblemove hrani), ale ani jeden me neuchvatil. Kdyz mely pouzitelne uhly pohledu, zase mely mizernou odezvu + barvy a naopak. Ne ze bych na to ty love nemel, ale je mi proste lito je investovat do kompromisu. Jsem zvedav co (jestli vubec neco v dohledne dobe) predvede technologie OLED, protoze tam problemy s podsvetlenim, uhly a rychlosti jaxi odpadaji...

    2multitalented:
    Uz mas tu 16ms 19-ku ? Docela by me zajimalo, jestli s odezvou nekecaji a jak je to tam s uhly - aby z tech udavanych 160/160 nevylezlo realne tak 120/120 a clovek se bal pohnout hlavou...
    Počítače šetří práci, čas a peníze... Vážně tomu někdo věří?
    Intel C2D @3.6GHz, GTX280, RAM: 2GB, HDD: 2TB

  8. #8

    Standardní

    Citace Původně odeslal Locke
    Problem je v tom, ze malokdo, kdo vyhodi 20k za lcd, tak pak dokaze verejne priznat, ze to nebyl az tak dobry kauf. Ja tenhle problem nemam, protoze mam lcd v praci a tak to klidne na rovinu reknu. Btw ja penezni nouzi netrpim a pokud bych si tedka kupoval novy monitor, tak to bude opet CRT a opet eizo.
    No me moje ADI A715 stala sice jen 0 Kc (podpora od meho chlebodarce), ale rozdil i proti kvalitnimu CRT tu je. Ja alea neparim, jsem vyvojar, programovani a 2D CAD. A rozhodne tu posun je, a je k lepsimu.
    Teda ani ne na tak moc na oci, o co min se to chveje, o to to ma vetsi kontrast, coz na oci taky nic moc, musim mit vecer pustenou lampicku (hlavne ne zarivku!! ).
    Ale neboli me hlava, a jsem celkove mene unaven, coz pri tom, ze jsem v prumeru denne pred monitorem nejakych 12 hodin, je velke plus
    ITF FreeNet Liberec

  9. #9

    Standardní

    aj ja som bol trochu sklamany co sa tyka odozvy ked som si kupil svoju 19tku od HP ale co som naposledy videl 20" (L2035) a 23" WIDE (L2335) lcd od HP tak musim uznat ze tie uz s odozvou nemaly vobec ziadny problem maju ich kolegovia v praci (ja mam iba 19" ) a mastia na tom quake, farcry a pod jedna radost... Skoda ale je za na tej 20" je nativne rozlisenie 1600*1200 a na tej 23" WIDE tusim ze este viac 1920*1200 alebo tak nejak a na to treba uz poriadnu grafiku alebo to hrat v nenativnom rozliseni co ale mne dost prekaza (obraz nie je az taky ostry). Vyvoj ide do predu a typujem za tak do roka tu budu bezproblemove 19ky s real 12ms. BTW odkedy mam doma a aj v praci LCD mi za kazdym ked niekde pozeram do CRT hrozne vydi neostrost a nekotrastnost CRT monitorov uz nikdy by som sa nevratil spat k CRT, LCD aj ked ma niekolko nedostatkov je jednoducho BEST aspon pre moje potreby.
    HOME MB NF7-S V2.0 Vmod CPU ATHLON XP-M BARTON 1.80GHz@2,43GHz (221*11)1,775 +G751 Therm. compound WaterCooled CPU&GPU&NB FOTO thx to KaRlOs[C] & Pirs GPU RADEK 9800SE @9800pro Vmod 2,0V core 256bit/8pipeline380/680 @490/740 RAM 2x256MB TWINMOS 4,3nS 11,3,3,2.0 HDD SEAGATE 7200.7 120GB 8MBcache+ext. 2,5\"USB2.0 60GB Toshiba OPT LITE-ON LDW-811S B CASE AVANCE B031 BLACK+12cm fan+FORTRON 300W 12cm FAN MONITOR 19\"LCD HP L1925 SOUND CREATIVE GW-750S+DDTS-100 OS WXP SP1 TESTY 3Dmark03=6244|3Dmark01=19240| Aquamark3=48400 WORK P4 Wilik 2GHz@2,1GHz- 1GB SDRAM- GF2MX 32MB SDRAM 210/210- HP DVD300i- Win2k- 19\"LCD

  10. #10
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    billiardový stôl
    Příspěvky
    2 339
    Vliv
    289

    Standardní

    Citace Původně odeslal Locke
    ...mas pravdu, ja nikdy lcd nevidel, ja jich jenom asi 50 koupil a ozkousel...
    Inak NAOZAJ VELKY ROZDIEL je, ake grafiky boli v compe, na ktorom si to skusal. Je to divne, ale niekedy to maze a s inou grafikou nie. Pritom LCD je stejne... mozno si mal smolu na zle kombinacie a tie ti pokazili zivot. A teraz sa ho snazis pokazit aj inym.

    Ked nechces robit kompromisy pri kupe LCD, tak ich nerob ani pri kupe CRT. EIZO nie je najlepsie a ty to vies, takze pritlac a kup si KVALITU, taku, aku vyzadujes aj od LCD. Potom mozes pindat kade chodis.
    Mas 33 prispevkov, a z toho 30 je proti LCD - o co ti ide, si agent CRT007?

  11. #11

    Standardní

    vzhledem k tomu, že máme v práci LCD Acer A732 a zkoušel jsem na něm pařit wolfnsteina ET a suběktivně mi obraz připadal OK si dnes jdu pro samsunga 172X - do teď jsem měl ADI G710 - trinitronová obraovka - byl taky dobrej, ostrej, designově pěknej ............ až na to, že po třech letech používání teď musím nosit brýle, abych něco viděl - a to nejen při práci s PC ....... takže VŠEM, kteří ještě brýle nenosí i já doporučuji CRT ...... fakt to stojí za to ....

  12. #12

    Standardní

    to Jezyn:
    Nechápu ten tvůj příspěvek. Já zase můžu napsat (podle pravdy), že koukám 6 let 8 hodin denně do CRT a oči mne z něj nebolí a zrak se mi nezhoršil. Asi máš k těm zrakovým poruchám dispozice nebo jsi opravdu měl shit monitor. Mne také bolí ve škole (VUT-FIT) oči z CRT (Nokia) , ale taky z LCD, kterých je tam dost od různých výrobců. Ovšem je to kvůli odleskům a nevhodném osvětlení. Nelze takto zobecňovat.
    Gigabyte GA-MA78G-DS3H, Athlon 64 X2 5050+, 6GB RAM, 2X WD6400AAKS 640GB, integrovaný zvuk i grafika, zdroj SEASONIC S12-550 Energy+, AverTV DVB-T Volar X, Samsung SH-203B, Logitech MX-518

  13. #13

    Standardní

    Citace Původně odeslal Locke
    Jinak ja nikdy problem s crt nemel (i kdyz to byly relativne shity). Ale co je to boleni oci mi ukazalo LCD (samozrejme pripojene pres DVI, lcd pres analog imho ztraci smysl, takze otazka grafiky je pak lehce mimo...). Proste pokud vidim lcd, staci jednoduchy test - tabulka v excelu a parkrat rychle scrolnout koleckem mysi. Timto testem neproslo zadny LCD (a to zkousim pomerne casto, treba na ruznych vystavach a pod, abych si skusil vsemozne modely). A dokud to nebude OK jako na crt, tak proste lcd nekoupim.
    abych se taky vyjádřil...
    nezáleží jenom na samotném monitoru, ale hlavně na okolním prostředí a to na dostatku a druhu světla, vyváženosti barev v okolí monitoru a vzálenosti od něj. Proto je nejlepší porovnávat rozdíly při stejných podmínkách.
    k tomu Excelu, přijde mi to jako naprostá pitomost to porovnávat... teď sem to zkoušel ( EIZO F56 vs. Neovo X17AV s 25ms ) a výsledek byl naprosto stejný.
    a taky nesmíš zapomenout na to, že LCD panely mají několikrát vyšší jas a kontrast, takže si oči musí na ten přechod zvyknout.

    takže dost OT. Tento thread se jmenuje Chci koupit 19" LCD na hry do 20tis...poraďte pls. Proto všechny další příspěvky mimo toto téma budou bez váhání smazány. Případné nejasnosti se budou řešit přes SZ.


    můj tip je ACER AL1912 http://www.cybex.cz/Produkt.aspx?Shortcut=ACE-611653
    Nikdy neměj strach ze stínů. Prostě znamenají, že někde na blízku svítí světlo.
    PHOENIX II
    || C2Q Q9300@3225MHz || Gigabyte P35-DS4 2.0 || 4GB DDR2 A-Data EE 1066 || Gigabyte GTX560 1GB || Intel SSD 320 40GB + WD 250GB || 24" HP LP2465
    NAS cube || INTEL D510MO Mount Olive || 1GB DDR2 ZEPPELIN 800 || Samsung EcoGreen 1TB RAID 1 + WD 640GB
    ThinkPad X60s || CoreDuo L2400@1,66GHz || 2GB DDR2 || 80GB SSD Intel X25-M || 12" XGA || Patriot X-Porter 200x 16GB
    Canon EOS 1D Mark II || 16-35/2,8L || 50/1,8 || 70-200/2,8L IS || SpeedLight 580EX II || http://www.jakubgeier.com

  14. #14

    Standardní

    Citace Původně odeslal Dolby_cz
    Tenhle v praci mam taky a hry bych na nem fakt nehral


    Btw, ja bydlim porad na stejnem miste, takze ty crt jsem srovnaval ve stejnych podminach. A co se tyce neovo vs eizo, ANO, dopadne to stejne, protoze jsou oba stejne rychle (i kdyz eizo ma 1000x lepsi barvy, rovnomernost podsviceni a vubec je to lepsi panel). A rychlost je prave ten kamen urazu.

  15. #15

    Standardní

    Citace Původně odeslal Locke
    Citace Původně odeslal Dolby_cz
    Tenhle v praci mam taky a hry bych na nem fakt nehral


    Btw, ja bydlim porad na stejnem miste, takze ty crt jsem srovnaval ve stejnych podminach. A co se tyce neovo vs eizo, ANO, dopadne to stejne, protoze jsou oba stejne rychle (i kdyz eizo ma 1000x lepsi barvy, rovnomernost podsviceni a vubec je to lepsi panel). A rychlost je prave ten kamen urazu.
    No já nevím, ale sice nemám 19´´ LCD, ale jenom 17´´ LCD a hry jedou uplně v klidu. Má 14ms odezvu. Měl jsem z toho taky trochu strach, ale jede to v klidu. Dokonce i filmy. A barvy taky super.

    Tak hurá do LCD
    AMD - AM2 3500+ || Gigabyte || HDD 1,36TB SATA2 || 1,2GB RAM || nVidia 256MB DDR3 PCIe || DVD+-RW Audigy 2 Platinum || Monitor LCD 19 Samsung ||

  16. #16

    Standardní

    Citace Původně odeslal Locke
    Nicmene co z toho postu plyne? Ze ten kdo si koupil lcd uz davno nema prilis objektivni nazor, protoze malokdo je takovy charakter, aby rekl, jo, udelal jsem kravinu, neni to ono. Takze radsi bude rikat jak ho neboli oci a podobne klise, aby si o nem ostatni nahodou nemysleli, ze je vul, ze vyhodil 20k. A diky tomu akorat nasere dalsi lidi, kteri daji na jeho "rady". A pohadka se opakuje.
    Na vsech forech se objevuji vsemozne flamy na tema zda je dobre to, ci ono. Clovek to precetl, udelal si na zaklade toho nazor a pak neco koupil. Pak jsem si vzdy po casem, kdyz uz jsem mel zkusenosti s tim danym vyrobkem ten flame precetl znovu. A temer vzdy se ukazalo, ze pravda je na strane "skeptiku", kteri zpravidla nepapouskuji reklamni masaz stylu "jiz nikdy bolave oci", nebo "hodne mista na stole".
    No ja ti tvuj nazor nevyvracim, ale jak rikam zalezi na pouziti, na grafiku bych LCDko opravdu nebral, barvy dost zkresluje, ale jinak pro me na praci naprosto sqele. A to sem si vyzkousel i vselijaky drahy mrchy CRT,
    ktery sice byly vyse nez normalni CRT, ale i tak jsou pro me horsi nez to LCD.
    Jak uz jsem psal, rikat muzu bez toho abych byl trubka, LCDko mi venoval(dlouhodobe zapujcil) muj zamestnavatel, pokud bych ho nechtel, tak ho vratim a muzu si nechat koupit CRT, nic se nedeje. Ale nahrada za za myho trinitrona od SONY byla bezproblemova, a zpatky uz se nevratim.
    Jinak uznavam, ze to co ty asi nazyvas hrami ja nehraju, ale koukam na video a delam s digi fotkama, a tam mi muj LCD naprosto staci. A na programovani naprosto sqely, napriklad si po dlouhy dobe opet muzu vychutnat praci v konzoli .
    (jediny co me na nem stve jsou integrovany repracky, ty jsou opravdu docela na prd).
    ITF FreeNet Liberec

  17. #17

    Standardní 19" lcd s 16ms

    mrknete na toto:

    http://www.computerweb.cz/eshop/view...hp?product=918

    odezva 16ms a uhel pohledu je taky dostacujici...takze si myslim ze na hry se rysuje prvni 19"
    abit nf7-s rev. 1.2, AXDA1700DUT3C 9497156280001 JIUHB 0312XPMW, radeon 9100 st-lab, DDR 256Mb - samsung 400Mhz, cp5-7jdib-ol

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •