Výsledky 1 až 13 z 13

Téma: help tuhnutie grafiky MSI gf4 4200 na ecs k7s5a

  1. #1

    Standardní help tuhnutie grafiky MSI gf4 4200 na ecs k7s5a

    mam dosu ECS k7s5a a grafiku msi gf4 4200 64 MB ram vivo

    ako nahle spustim cokolvek 3d, napr lubovolnu hru alebo 3d mark , do minuty maximalne do dvoch stroj ztvrdne.

    procak je xp 2000 netaktovany nijak, na nom tt volcano 7, ktory bezi na max 5600 ot a pti tom a otvorenej bedni je teplota stabilne okolo 40 stupnov, ak si pustim stability test tak ten moze ist odvecera do rana a vsetko je v pohode.ale spustim cosi 3d a je to vsetko v keli

    Podobny problem som mal na starom abite kt7, na ktorom mi toto iste robila msi gf4 4200, nakoniec som to vyriesil tak ze som preclockoval AGP z defaultnych DA na DC a odvtedy sa uz nepamatam zeby mi cokolvek stuhlo,

    bohuzial bios na ecs, ani cheepo, takuto moznost nema

    vie mi niekto poradit ako zmenit agp strenght , pripadne ci nieje ina moznost napr cez bios grafickej , alebo cez wcpcredit si naeditovat bios pre dosku, alebo proste ci niekto nema podobny problem

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele Spajky
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    TÁBOR
    Příspěvky
    1 978
    Vliv
    284

    Standardní Re: help tuhnutie grafiky MSI gf4 4200 na ecs k7s5a

    Citace Původně odeslal magorik
    mam dosu ECS k7s5a a grafiku msi gf4 4200 64 MB ram vivo

    ako nahle spustim cokolvek 3d, napr lubovolnu hru alebo 3d mark , do minuty maximalne do dvoch stroj ztvrdne.

    procak je xp 2000 netaktovany nijak, na nom tt volcano 7, ktory bezi na max 5600 ot a pti tom a otvorenej bedni je teplota stabilne okolo 40 stupnov, ak si pustim stability test tak ten moze ist odvecera do rana a vsetko je v pohode.ale spustim cosi 3d a je to vsetko v keli

    Podobny problem som mal na starom abite kt7, na ktorom mi toto iste robila msi gf4 4200, nakoniec som to vyriesil tak ze som preclockoval AGP z defaultnych DA na DC a odvtedy sa uz nepamatam zeby mi cokolvek stuhlo,

    bohuzial bios na ecs, ani cheepo, takuto moznost nema

    vie mi niekto poradit ako zmenit agp strenght , pripadne ci nieje ina moznost napr cez bios grafickej , alebo cez wcpcredit si naeditovat bios pre dosku, alebo proste ci niekto nema podobny problem
    A zkusil si novej AGP DRIVER ze strany www.sis.comMel sem podobnej
    problem a pomohlo to.

  3. #3

    Standardní no skusal

    skusal som agp driver verziu 113 aj 109 z 109 sa mi zdalo ze to ide trosku dlhsie ale nakoniec to aj tak zatuhne

  4. #4

    Standardní

    Skúšal si kartu aj v inom kompe ? a aký máš windows ?

  5. #5
    Senior Member Avatar uživatele Spajky
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    TÁBOR
    Příspěvky
    1 978
    Vliv
    284

    Standardní Re: no skusal

    No,nebo zkus jiny directx nebo jiny detose.

  6. #6

    Standardní skusal som

    no mam na tom xp pro a drivery 41.09 , mam aj druhy stroj duron 650/1000 z win xp a abit kt7, a 41.09 , na tom chodi vsetko normalne

    tuhne to uplne rovnako,

    kamos si vravekl ze mal tiez taky problem , ze mu stroj tuhol ,a ze sa to odstranilo ked vymenil pamate za ddr , mam tam totiz sdr-ky

    poskusam ester cosi z frekvenciami pamati,a fsb, a ked to nepojde tak menim dosku

  7. #7

    Standardní

    Řešil jsem stejný problém na desce od PC-shits a TNT2.
    Vyřešil to Power strip a přepnutí AGP na 1x a hlavně vypnutí sideband přenosu a fast write protokol také vypnout.
    Můžeš experimentovat které parametry můžeš zapnout a které musíš vypnout, ale s tímto nastavením (vše vypnuto) to chodí stabilně.
    QuadCore Q6600, GF 8800GT....workstation
    DualCore PentiumD 805 (2.66GHz@3.4GHz), Asus P5P800se,2x512 MB DDR400, DVB-T Jetway PCI tuner, 2x LCD Benq FP71E+ on Leadtek Winfast A350XT. Watercooling
    Notebook: IBM T22, 512MB RAM


  8. #8

    Standardní skusal som

    no mam na tom xp pro a drivery 41.09 , mam aj druhy stroj duron 650/1000 z win xp a abit kt7, a 41.09 , na tom chodi vsetko normalne

    tuhne to uplne rovnako,

    kamos si vravekl ze mal tiez taky problem , ze mu stroj tuhol ,a ze sa to odstranilo ked vymenil pamate za ddr , mam tam totiz sdr-ky

    poskusam ester cosi z frekvenciami pamati,a fsb, a ked to nepojde tak menim dosku

  9. #9

    Standardní

    Mne to tuhlo na WIN XP Pro ale ešte keď som mal TNT2. Ale keď som prepol agp na 2x tak to v pohode šlapalo. Viem, že GF4 Ti4200 nemá nič spoločné s TNT2 ale za pokus to stojí.

  10. #10

    Standardní diky

    no skusal som aj agp 1 x a tuhlo to dalej ,az som nakoniec kdesi na fore obajvil 2 prispevky , v ktorych pisali o problemoch z pamatami

    tak som vybral 1 pamat a ide to vsetko v pohode

    ak je len jedna osamote tak to ide ale ak su tam 2 spolu tak je vsetko v prdeli, musim uz len vymenit nikde 2 256 za jednu 512

    je to treapne ale je to asi tymto, myslel som ze v dnesnej dobe uz dosky taketo detske choroby prekonali, ze tot sme nechali pri prvych pentiach aj z parovanim ,ale pozeram ze nie

    tak diky

  11. #11

    Standardní

    Máš dve pamäte a každá je inej značky ?

  12. #12

    Standardní tak uz je to vyriesene dik za pomoc

    bolo to v pametiach

    vtip je vtom ze ked tie pamate dam do stareho abita kt7 tak idu v pohode na turbo cl2 , ani naznak nicoho a to su tam az tri rozne kusky
    256 apacer, 128 samsung a 128 pqi, abitovi nevadi nic, tam to ide vsetko na max.

    vymenim to za jednu 512 ked sa podari ine mi nezostava

  13. #13

    Standardní

    Hele, a nemáš tam SDR SDRAMy? (blbá otázka, ale tyhle desky s kombinací Athlonu XP a SDR tuhnou - bohuzel jsem to zjistil az ted, kdyz mam v druhem PC tuto desku s XP1700+ a 512 MB SDR)

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. NVIDIA - Biosy a flashovani
    Založil Masster v sekci fóra NVIDIA grafické karty
    Odpovědí: 491
    Poslední příspěvek: 22.03.2013, 02:05
  2. Hlasité ventilátory na notebooku Asus M6Va > řešení!
    Založil bird birdovicz v sekci fóra Chladiče a všechny druhy chlazení
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 04.12.2005, 23:50
  3. Nedoléhající zadní chladič na pamětech DDR na grafice MSI FX
    Založil Nvidia fanda v sekci fóra NVIDIA grafické karty
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 24.12.2004, 15:45

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •