Výsledky 1 až 17 z 17

Téma: "Klonovani" plochy a nastaveni zobrazeni u WinXP P

  1. #1

    Standardní "Klonovani" plochy a nastaveni zobrazeni u WinXP P

    1)
    Je nejak u WinXP Pro nastavit vzhled Windows tak, aby pro dalsi zalozene ucty bylo toto nastaveni stejne a nemuselo se to predelavat pro kazdeho uzivatele zvlast ?

    2)
    Je mozne prekopirovat veskere zastupce na plose tak, aby meli stejne rozlozeni jako u jednoho nastaveneho uzivatele - treba spravce ?

  2. #2

    Standardní

    1+2) ano, bud pomoci slozky ALL USERS, popr vytvorit defaultni nastaveni a to pak zkopirovat do uzivatelskych slozek
    C2D Wolfheart stabilized...CoolingSys completed...Aurora 3D Black...full 120mm Wolfheart
    WinXP && Gentoo Powered Wolfheart http://img215.imageshack.us/my.php?i...pgentooqt2.jpg
    Intel Core2Duo E6300 1.86@3.2GHz cooled by Ninja Plus| Gigabyte DS4 | 1024MB Kingston 750@920MHz | sound | Gigabyte X1650Pro SilentPipe II | TEAC 40x & Toshiba DVD-RW | WD800JB 80GB | Logitech MX510 | Fortron 300W NP(PN) | MS Sidewinder Strategic Commander|Acer 1721hm
    C366 2@1,85V 32MB RAM, Slackware 9.1 router connected to Chello

  3. #3

    Standardní

    Pres ALL USERS je mi to jasne, ale to pak musim zase pro kazdeho uzivatele rozhazet znova ikony po plose. Myslel jsem, aby zustaly na svem miste.

    add 1) nejak se mi to nedari. Mam pro spravce "klasicke" nastaveni a jakmile zalozim noveho uzivatele, jsou opet XP v podobe omalovanek.

  4. #4
    Senior Member
    Založen
    21.10.2002
    Bydliště
    Liberec
    Příspěvky
    517
    Vliv
    270

    Standardní

    Udelej si nakyho uzivatele, prihlas se, nastav si to jak chces, odhlas se a pak pod adminem zkopiruj nastaveni toho uzivatele do Default User profilu. Ten se bere jako zaklad pri vytvareni novych uctu (zkopiruje se do noveho uctu uzivatele). Aspon by to tak nejak melo fungovat, nezkousel sem.

  5. #5

    Standardní

    No pravdepodobne to asi nejde nejak jednoduseji, ze Me to taky dost vadi, kdyz musim na comp pridavat dalsi a dalsi lidi a neustale to prenastavovat. Navic to nastaveni nejde zkopirovat z aktivniho uctu, protoze si system na to nenecha sahnout (( Holt to udelat, jak tady psal kolega
    CPU: XP 2100+@2700+, MB: MSI K7N2G-ILSR, Graph: Sapphire 9100 64MB, Mem: OCZ 2x256 PC3200 Cl2 Perf. , HDD: WD JB 120GB, Seagate Bar. V 120GB +serie, CD-RW: Plextor 48x24x48, Case: Chieftec, Mon: iiyama VM 454

  6. #6

    Standardní

    To sa na jednom XP strieda kolko ludi ??
    • Gentoo is the best -> !MDK <- sux
      Intel & Enermax & Tsunami rulez, ATI 9500 NP 128MB [thanx ATI Corp.
      ;-) ], 400 GB fast storage
      19316 3DMarks`01 <> 6047 3DMarks`03

  7. #7

    Standardní

    Citace Původně odeslal TimeLord
    To sa na jednom XP strieda kolko ludi ??
    No to je prece celkem jedno , ne ? Dala by se sice udelat skupina, ale to mi treba neresi pripdavani lidi do notebooku pro prezentace ve firme.
    CPU: XP 2100+@2700+, MB: MSI K7N2G-ILSR, Graph: Sapphire 9100 64MB, Mem: OCZ 2x256 PC3200 Cl2 Perf. , HDD: WD JB 120GB, Seagate Bar. V 120GB +serie, CD-RW: Plextor 48x24x48, Case: Chieftec, Mon: iiyama VM 454

  8. #8

    Standardní

    Citace Původně odeslal kabrnak
    Citace Původně odeslal TimeLord
    To sa na jednom XP strieda kolko ludi ??
    No to je prece celkem jedno , ne ? Dala by se sice udelat skupina, ale to mi treba neresi pripdavani lidi do notebooku pro prezentace ve firme.
    otazka je este ci chcu mat uzivatelia rozlozenie ikoniek take ake sa pacia tebe, vsak nech si to nastavi kazdy ako sa mu paci nie ?
    A ked je to na prezentaciu tak im daj jedno konto a budu to mat vsetci, naco sa trapit s profilmi ??
    • Gentoo is the best -> !MDK <- sux
      Intel & Enermax & Tsunami rulez, ATI 9500 NP 128MB [thanx ATI Corp.
      ;-) ], 400 GB fast storage
      19316 3DMarks`01 <> 6047 3DMarks`03

  9. #9

    Standardní

    za prve ja urcuju jake bude nasteveni celeho pocitace a za druhe notebook musi byt optimalizovan pro nejvetsi vykon - cili rad bych vypnul vsechny ficurky - take nemam rad zmeny na exploreru atd. stazene z netu, ktere s sebou prinasi i radu spyware a potizi. Navic rozlozeni ikon a plochy je dulezite, protoze rada uzivatelu ma w2k nebo W98 a v defaultnim nastaveni WXP se proste ze zacatku nevyznaji.
    CPU: XP 2100+@2700+, MB: MSI K7N2G-ILSR, Graph: Sapphire 9100 64MB, Mem: OCZ 2x256 PC3200 Cl2 Perf. , HDD: WD JB 120GB, Seagate Bar. V 120GB +serie, CD-RW: Plextor 48x24x48, Case: Chieftec, Mon: iiyama VM 454

  10. #10

    Standardní

    Jinak privatni konto je fajn, ale taky sou tady privatni slozky a ty jsou urceny konkretnim uzivatelum.
    CPU: XP 2100+@2700+, MB: MSI K7N2G-ILSR, Graph: Sapphire 9100 64MB, Mem: OCZ 2x256 PC3200 Cl2 Perf. , HDD: WD JB 120GB, Seagate Bar. V 120GB +serie, CD-RW: Plextor 48x24x48, Case: Chieftec, Mon: iiyama VM 454

  11. #11

    Standardní

    Citace Původně odeslal kabrnak
    za prve ja urcuju jake bude nasteveni celeho pocitace a za druhe notebook musi byt optimalizovan pro nejvetsi vykon - cili rad bych vypnul vsechny ficurky - take nemam rad zmeny na exploreru atd. stazene z netu, ktere s sebou prinasi i radu spyware a potizi. Navic rozlozeni ikon a plochy je dulezite, protoze rada uzivatelu ma w2k nebo W98 a v defaultnim nastaveni WXP se proste ze zacatku nevyznaji.
    A tomu chces ako zabranit inym ako defaultnym rozlozenim ikoniek na desktope ?
    Inac ja by som si svoje data teda na pocitaci co chodi z ruky do ruky asi nenechaval, takze privatne zlozky na takom pocitaci su zbytocne. Ale samozrejme ty urcujes co tam bude a ked das ikonu IE zlava do praveho horneho rohu tak sa ti tam urcite ziadny spyware nedostane, zas som mudrejsi.
    • Gentoo is the best -> !MDK <- sux
      Intel & Enermax & Tsunami rulez, ATI 9500 NP 128MB [thanx ATI Corp.
      ;-) ], 400 GB fast storage
      19316 3DMarks`01 <> 6047 3DMarks`03

  12. #12

    Standardní

    Citace Původně odeslal TimeLord
    Citace Původně odeslal kabrnak
    za prve ja urcuju jake bude nasteveni celeho pocitace a za druhe notebook musi byt optimalizovan pro nejvetsi vykon - cili rad bych vypnul vsechny ficurky - take nemam rad zmeny na exploreru atd. stazene z netu, ktere s sebou prinasi i radu spyware a potizi. Navic rozlozeni ikon a plochy je dulezite, protoze rada uzivatelu ma w2k nebo W98 a v defaultnim nastaveni WXP se proste ze zacatku nevyznaji.
    A tomu chces ako zabranit inym ako defaultnym rozlozenim ikoniek na desktope ?
    Inac ja by som si svoje data teda na pocitaci co chodi z ruky do ruky asi nenechaval, takze privatne zlozky na takom pocitaci su zbytocne. Ale samozrejme ty urcujes co tam bude a ked das ikonu IE zlava do praveho horneho rohu tak sa ti tam urcite ziadny spyware nedostane, zas som mudrejsi.
    Ted nevim o cem mluvis o tom "tomu chces zabranit" ?? Chci, aby se v tom uzivatele vyznali hned pri spusteni - cili zabranit tomu, ze mi volaji, kde co je jinak privatni slozky jsou na takovem pocitaci samozrejme zytecne, ale tam nejsou, jsou proste na siti ! Jinak o spyware jsem mluvil tak mimochodem, protoze uzivatele se snazi plochu a ikony menit - to jim samozrejme zakazu. Vsem se klasicke zobrazeni celkem zamlouva zatim si ho chtel zmenit jen jeden clovek.
    Jinak jde mi o vyreseni puvodni otazky - moc by se mi to hodilo
    CPU: XP 2100+@2700+, MB: MSI K7N2G-ILSR, Graph: Sapphire 9100 64MB, Mem: OCZ 2x256 PC3200 Cl2 Perf. , HDD: WD JB 120GB, Seagate Bar. V 120GB +serie, CD-RW: Plextor 48x24x48, Case: Chieftec, Mon: iiyama VM 454

  13. #13

    Standardní

    Citace Původně odeslal kabrnak
    Ted nevim o cem mluvis o tom "tomu chces zabranit" ?? Chci, aby se v tom uzivatele vyznali hned pri spusteni - cili zabranit tomu, ze mi volaji, kde co je jinak privatni slozky jsou na takovem pocitaci samozrejme zytecne, ale tam nejsou, jsou proste na siti ! Jinak o spyware jsem mluvil tak mimochodem, protoze uzivatele se snazi plochu a ikony menit - to jim samozrejme zakazu. Vsem se klasicke zobrazeni celkem zamlouva zatim si ho chtel zmenit jen jeden clovek.
    Jinak jde mi o vyreseni puvodni otazky - moc by se mi to hodilo
    Tym spyware som myslel..
    to riesenie som ti uz povedal, sprav im jedno konto ktore budu na prezentaciach pouzivat vsetci a nebudes musiet potom kontrolovat kopec profilov co si tam kto doinstaloval, vsak je to na prezentacie a tam aj tak nie je pristup na firemnu siet.
    • Gentoo is the best -> !MDK <- sux
      Intel & Enermax & Tsunami rulez, ATI 9500 NP 128MB [thanx ATI Corp.
      ;-) ], 400 GB fast storage
      19316 3DMarks`01 <> 6047 3DMarks`03

  14. #14

    Standardní

    Citace Původně odeslal TimeLord
    Citace Původně odeslal kabrnak
    Ted nevim o cem mluvis o tom "tomu chces zabranit" ?? Chci, aby se v tom uzivatele vyznali hned pri spusteni - cili zabranit tomu, ze mi volaji, kde co je jinak privatni slozky jsou na takovem pocitaci samozrejme zytecne, ale tam nejsou, jsou proste na siti ! Jinak o spyware jsem mluvil tak mimochodem, protoze uzivatele se snazi plochu a ikony menit - to jim samozrejme zakazu. Vsem se klasicke zobrazeni celkem zamlouva zatim si ho chtel zmenit jen jeden clovek.
    Jinak jde mi o vyreseni puvodni otazky - moc by se mi to hodilo
    Tym spyware som myslel..
    to riesenie som ti uz povedal, sprav im jedno konto ktore budu na prezentaciach pouzivat vsetci a nebudes musiet potom kontrolovat kopec profilov co si tam kto doinstaloval, vsak je to na prezentacie a tam aj tak nie je pristup na firemnu siet.
    Promin a nezlob se , ale proc bych mel porad vysvetlovat politiku meho nastavení ? Prezentace probihaji primo ve firme - cili pristup na sit je. A pak, vetsina prezentaci ma obchodni tajemstvi a jsou naprosto confidential = privatni slozky - kazdy si chrani sve data a nechce, aby na ne mel nekdo jiny pristup.

    BTW kdyz nastavujes 350 pocitacu, tak by se trebas hodilo naky to zaskrtavatko, ktere tam bohuzel neni. ( to uz opravdu jen tak mimo )

    Jinak diky.
    CPU: XP 2100+@2700+, MB: MSI K7N2G-ILSR, Graph: Sapphire 9100 64MB, Mem: OCZ 2x256 PC3200 Cl2 Perf. , HDD: WD JB 120GB, Seagate Bar. V 120GB +serie, CD-RW: Plextor 48x24x48, Case: Chieftec, Mon: iiyama VM 454

  15. #15

    Standardní

    Ok, nebudeme sa hadat. Mas svoje predstavy a budes sa ich drzat.
    * ochrana "naprosto confidential" udajov tym ze budu v privatnych zlozkach XP je skvela myslienka
    * nastavovanie 350 pocitacov je najjednoduchsa vytvaranim profilov na kazdom pocitaci zvlast pretoze neexistuju profily na DC a Domain Security Policy.

    vela stastia
    • Gentoo is the best -> !MDK <- sux
      Intel & Enermax & Tsunami rulez, ATI 9500 NP 128MB [thanx ATI Corp.
      ;-) ], 400 GB fast storage
      19316 3DMarks`01 <> 6047 3DMarks`03

  16. #16

    Standardní

    Mno politiku nekterych nastaveni ridi vyssi vedeni a podle toho se taky musim ridit viz. privatni slozky. Confidential soubory maji i dalsi zabezbeceni.
    o 350 pocitacich mluvim v souvisloti nastaveni jednotliveho pocitace. Cili kdyz jdu obslouzit napr. dva lidi a vice denne, tak za pul roku abych se z toho zblaznil, ze ? Cili DC ..... je vylouceno, ze ?

    Ja jsem se chtel prece poradit ne se porad pretahovat
    mas tedy nejake galantni reseni ?
    CPU: XP 2100+@2700+, MB: MSI K7N2G-ILSR, Graph: Sapphire 9100 64MB, Mem: OCZ 2x256 PC3200 Cl2 Perf. , HDD: WD JB 120GB, Seagate Bar. V 120GB +serie, CD-RW: Plextor 48x24x48, Case: Chieftec, Mon: iiyama VM 454

  17. #17

    Standardní

    A proc to neudelas tak jako rikal MaPa? Zkopirujes si to nastaveni jednou a mas to (pripadne si udelas jeste nejakou davku, ktera to nakopiruje, bude-li to treba).

    NOVY POCITAC: P4 3GHz HT, 2.5GB RAM (Geil), ATI X1950 Pro 256MB, DVD*RW Samsung 203, ATI TV Wonder VE, USB tuner Acer Volar Hybrid VX, DVD-ROM Toshiba M1712, 19" CRT, Iomega ZIP IDE, ADSL WiFi modem/router, backup:Microcom DeskPorte 56K, LPT: HP950, M$ Explorer 3.0 mouse, 500W Fortron BlueStorm II.
    STARY POCITAC:
    Abit BH6 v1.0(bios SS), Celer 850@952+redukce, 512MB RAM, GeForce neco, Samsung SpinPoint 160GB ATA a neco v supliku na radici Kouwell, DVD*RW LG, 17" ViewPoint 1795VCT, Microcom 10Mbit s(h)itovka, 350W Fortron, zvuk Media Forte FM tuner & Sound Galaxy Washington 16 ISA ;o)
    WORK: Dell Latitude D630

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •