Výsledky 1 až 16 z 16

Téma: Jak nainstalovat win XP ( z dosu)???

  1. #1

    Standardní Jak nainstalovat win XP ( z dosu)???

    Prosim o pomoc pri "FRESH" instalaci winXP, kdyz vse smazu v dosu spustim comp ze spousteci diskety( z winME) dam spustit s podporou cd-rom a na cd instacnim cd winxp dam setup.exe tak mi to rekne, ze to nejde spudtit pod dosem. A kdyz najedu z bootdiskety pro winXP tak se zase nedostanu na cdromku. Ted mam XP nainstalovany z winME. PLs help- Dekuji

  2. #2
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 403
    Vliv
    286

    Standardní Re: Jak nainstalovat win XP ( z dosu)???

    Citace Původně odeslal eraser
    Prosim o pomoc pri "FRESH" instalaci winXP, kdyz vse smazu v dosu spustim comp ze spousteci diskety( z winME) dam spustit s podporou cd-rom a na cd instacnim cd winxp dam setup.exe tak mi to rekne, ze to nejde spudtit pod dosem. A kdyz najedu z bootdiskety pro winXP tak se zase nedostanu na cdromku. Ted mam XP nainstalovany z winME. PLs help- Dekuji
    ptal jsem se pred tydnem na to same. nekdo mi poradil ze prej z dosu se to instaluje spustenim d:\i386\winnt.exe na cd z dosu. jeste jsem nemel moznost to zkusit, ale melo by to bejt ono. NAPIS AZ TO VYZKOUSIS JESTLI TO FUNGUJE.

    DIK

  3. #3

    Standardní

    Jedna moznost je nabootovat primo z instalacniho CD WinXP, a pokud to nejde, tak existuje programek pomoci ktereho vytvoris asi 6 disket a spustis tu instalaci pomoci nich, ten program byl na nejakem ChipCD, ale uz nevim na jakem ani jak se jmenoval, snad to vi nekdo jiny...

  4. #4

    Standardní

    WOV tak to funguje pres ten winnt.exe - je to opravdu tak- bootovani mi neslo. Poznamka: ten soubor winnt.exe tam ale neni videt (nevim jak je to mozne - mam Volcov comander), pouze kdyz dam hledat tak ho to najde. Takze dekuju za radu, tusil jsem ze mi forum pomuze.

  5. #5

    Standardní

    jeste jedna poznamka: tim kdyz sem napsal bootovani mi neslo, tak sem tim myslel bootovani z cd.

  6. #6

    Standardní

    Citace Původně odeslal eraser
    jeste jedna poznamka: tim kdyz sem napsal bootovani mi neslo, tak sem tim myslel bootovani z cd.
    ono najjednoduchsia cesta je z boot CD.....aj najrychlejsia....zozen si boot CD verziu a si v poho

  7. #7

    Standardní Re: Jak nainstalovat win XP ( z dosu)???

    Opravdu stačí spustit v i386/winnt.exe, neni vidět v commanderech pod DOSem, proto, že ten adesář jednoduše obsahuje strašný kvantum souborů a DOS nedáže zobrazit víc jak 2000 souborů v adresářů (tim pádem ani commandery) Jinak je to poměrně neschůdná cesta, protože, bez drivespace(či jak se to menuje) trvá překopírování přes tři hodiny (i na 2.0GHz. Pokud máš instalaci na disku, stačí dle návodu (třeba na www.cdr.cz) udělat bootovací CD a seš rychle za vodou v rákosí is XP

  8. #8
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 403
    Vliv
    286

    Standardní Re: Jak nainstalovat win XP ( z dosu)???

    Citace Původně odeslal slesik
    Opravdu stačí spustit v i386/winnt.exe, neni vidět v commanderech pod DOSem, proto, že ten adesář jednoduše obsahuje strašný kvantum souborů a DOS nedáže zobrazit víc jak 2000 souborů v adresářů (tim pádem ani commandery) Jinak je to poměrně neschůdná cesta, protože, bez drivespace(či jak se to menuje) trvá překopírování přes tři hodiny (i na 2.0GHz. Pokud máš instalaci na disku, stačí dle návodu (třeba na www.cdr.cz) udělat bootovací CD a seš rychle za vodou v rákosí is XP
    staci spustit smartdrv.exe bez jakehokoliv parametru.. to je program ktery zapina v dosu vyrovnavaci pamet.

  9. #9
    Senior Member
    Založen
    10.10.2002
    Bydliště
    Binary space
    Příspěvky
    567
    Vliv
    271

    Standardní

    Citace Původně odeslal eraser
    ... Poznamka: ten soubor winnt.exe tam ale neni videt (nevim jak je to mozne - mam Volcov comander), pouze kdyz dam hledat tak ho to najde. Takze dekuju za radu, tusil jsem ze mi forum pomuze.
    Snadná odpověď. Volkov totiž má určitou hranici souborů načtených do paměti pro zobrazení v okně (nevím jestli je to pevně dané, ale spíš velikostí volné paměti, ale mám pocit že to bylo něco kolem 1000), ovšem v adresáři I386 je souborů mnohem více a navíc winnt.exe je až na konci abecedy, proto ho ve VC okně nevidíš, ale dokáže ho vyhledat
    Velmi drahý vysokofrekvenční ohřívač okolního vzduchu.

  10. #10
    Senior Member mince Avatar uživatele LtK
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Bratislava
    Věk
    50
    Příspěvky
    1 550
    Vliv
    284

    Standardní

    Je to presne tak...
    Inštaláciu spustiť z adresára I386 programom winnt.exe
    Predtým si vytvoriť bootovaciu disketu, na ktorej bude himem.sys a smartdrv.exe.
    V config.sys mať riadok:
    device=a:\himem.sys
    v autoexecu:
    smartdrv.exe
    Potom normálne inštalovať a ide to jedna radosť...
    V dose by výpis dir I386/*.exe pomohol - zobrazilo by to do 10 súborov...
    i5 2500K, Asus Maximus IV Gene Z, 16GB DDR3 1600 Corsair Vengeance, Gigabyte GTX480, Intel 320 160GB + 3,64TB HDD by 4xWD, LG GH22LS30, Creative Inspire T5400, Enermax Pro82+ 620W, LCD Philips 240PW, watercooled
    Under construction: C2Q 6600 (OC ~3GHz=334x9), Asus Maximus II Gene, 4x2GB DDR1066 Kingston HyperX, NVidia Asus 280GTX

  11. #11

    Standardní

    ...platí tohle všechno i pro w2000 ?

  12. #12

    Standardní

    Citace Původně odeslal Jezyn
    ...platí tohle všechno i pro w2000 ?
    jo.

  13. #13

    Standardní

    supr - dík

  14. #14

    Standardní

    V prvom rade by si si mal v Biose nastavit bootovanie s cd-rom mechaniky. Potom je uz instalacia jednoducha ako klasicke win98. Ale pozor pri niektorych verziach musis menit datum v Biose (ja som menil na marec/2001).
    1.) Skrinka Chieftec BG-01B-B-SL, CPU AMD 3000 Venice socket939+ MB MSI K8N NEO4 FI Ultra, RAM Kingston Technology 2x512MB, VGA MSI NVIDIA 6600GT, CD-RW Sony CRX-140E, DVD-R/RW Asus DRW-0402P, HDD WD 120GB 7200rpm, Skener Acer 620U, Tlačiareň HP LaserJet 6L, LCD 19" Fujitsu-Siemens P19-2 ,Repro GEMBIRD WCS-YF-1A, DF Olympus C-2
    2.) Notebook Toshiba Satellite 220 CS, P 133 MHz, 32 MB RAM, HDD 1,4 GB,

  15. #15

    Standardní

    Citace Původně odeslal Marián
    V prvom rade by si si mal v Biose nastavit bootovanie s cd-rom mechaniky. Potom je uz instalacia jednoducha ako klasicke win98. Ale pozor pri niektorych verziach musis menit datum v Biose (ja som menil na marec/2001).
    2Marián.
    No, nevím jestli si problém dobře pochopil, ale řešili jsme to v případě, že nemáme bootovací cd.
    Naštěstí už tu bylo řečeno tolik odpovědí a návodů, že už je HLAVNÍ otázka zodpovězna.
    Pašák erda.

  16. #16
    Senior Member Avatar uživatele Martyr-M
    Založen
    15.10.2002
    Bydliště
    Sever Cech, Ustecky
    Příspěvky
    919
    Vliv
    274

    Standardní

    Nabotovat z CD Win XP a instalovat.
    AMD Thorton 2200+, 256MB DDR 400MHz,WD 80GB 800JB, LiteON 17\", GeForce 2 MX 400
    Genius SW-5.1 Home Theater, Genius ColorPage - Vivid 4, Kabelový Modem 2 Mbs
    Server: Celeron 0,455 Ghz, RAM 320MB, WD 10GB, Gigabyte GA-6BX7, Linux

    Koukám že tady mám hodně starý počítač, ale je to hezká nostalgie :) Než bych dneska vypsal všechny svoje PC tak by to zabralo hodně místa :)

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Nejde nainstalovat Win XP na ABIT-KR7A
    Založil Worm v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 16.02.2004, 19:59
  2. A-BRED@T-BRED aneb jak udělat z noveho Durona Athlona XP
    Založil ZB v sekci fóra AMD procesory
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 21.09.2003, 09:42
  3. Internet Explorer 5.5 na Win XP, jak na to?
    Založil Rado v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 15
    Poslední příspěvek: 19.09.2003, 13:26
  4. Rozdelenie systemu, Win XP vs Win ME
    Založil Raydowe v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 25.05.2003, 23:05
  5. Jak nainstalovat do WIN XP detonátor 40.....?
    Založil jindra v sekci fóra NVIDIA grafické karty
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 11.04.2003, 08:49

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •