Výsledky 1 až 3 z 3

Téma: SATA RAID 0+1 na nforce4

  1. #1

    Standardní SATA RAID 0+1 na nforce4

    Zdravím,
    mám problémek, vlastním desku Asus A8N-SLI, na ní pověšené 4 SATA disky do RAIDu 0+1.Po inovaci windows se mi RAID rozhodil (incomplete array), po dnech pokusů jsem data zachránil a přelil na jiný disk.Teď ale nejsem schopen stroj znovu rozdýchat.S novým biosem ani nenabootuji instalaci, se starým se po prvním restartu instlátoru už nenastartuje (píše že win nenastartovaly korektně, zda chci nouzi, dos, poslední funkční kofig. atp.).Drivery samozřejmě přez F6 instaluji, zkoušel jsem více verzí včetně poslední 6.66.Neúspěšně.Poradí prosím někdo co dál?

  2. #2

    Standardní

    Neznám asusky ale u MSI se někdy zblázní bios a chce ho to resnout. (odpojit i napájecí šňuru od zdroje)
    Nevím jestli to pomuže ale jako první a jednoduchej pokus nemůže škodit.
    Co se mě zrovna dostane pod pazoury.

  3. #3

    Standardní

    tak jsem se pohnul, systém jsem schopen nainstalovat s vhodnou kombinací biosu/raid driverů.Problém ale je při převodu partišny na 64kb clustersize.
    Dělám toi proto že mi HD tach hází tyto hodnoty:
    random access: 13,5 ms
    CPU util 0%
    Average read 15,1 MB/s !!!!
    Burst speed 234,6 MB/s ??
    Může snad změna clustersize pomoci?
    nyní k problému, převedl jsem partiton magicem v živém systému ze 4 na 64 clustersize, po restartu nebootuje, po změně zpět na 4kb bootuje.Daqlší pokus, nastartovat PQM v dosu, zformátit part. na ntfs již s 64kb clustersize a při instalaci win ponechat oddáíl beze změn.Po nakopírování inst. souborů následuje BSOD s hláškou page fault i nonpage area a že to zřejmě způsobil soubor ntfs.sys.Neví někdo co s tím?Tedy jak rozdýchat win na partition s 64kb clustery?popř. čím může být způsobena ta malá rychlost čtení.Díky

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •