Výsledky 1 až 6 z 6

Téma: RAWshooter - anebo něco jiného?

  1. #1

    Arrow RAWshooter - anebo něco jiného?

    Čím převádíte RAW?
    Resp. dokážete porovnat snadnost práce i kvalitu výstupu RAWshooteru se softwary jako CaptureOne, Biibble apod.??

    Já používám RAWshooter a krátce jsem vyzkoušel vychvalovaný Bibble a důvod, proč jsem se vrátil zpátky k RAWshooteru (Premium) byla jednoduchost ovládání, možnost znáčení příznakem, lepší stabilita a šikovně uložené soubory s nastavením.

    A jak jste na to vy? Tipy, triky sem.

    Díky
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem)... a v případě kritiky nezapomeňte napsat důvod, abych se mohl poučit a polepšit

  2. #2

    Standardní Re: RAWshooter - anebo něco jiného?

    Adobe Lightroom, RSE som nikdy fakticky nepouzival lebo mne nevyhovoval vystup
    Sound (Sennheiser HD 580 + Meier Corda Move) just great
    Workstation (Intel i5 4590 + Noctua DH14×Asus Z97-A×24GB DDR3×480GB Sanmsung 850 Pro + 1TB WD + 1TB WD + 1TB Samsung+×MSI N760 TF 2GD5/OC ×Enermax Pro82+ 425W×Antec Solo Modded×Dell UltraSharp U2713HM 27"×Logitech MX3200×Inspire T3030) not so silent anymore
    Photo (Sony A6000×32GB SD×stuff×Crumpler Long Schlong+Tenba D-15c×Velbon V2000×Lomo LC-A) creative
    Notebook (IBM ThinkPad T420s×nejaká i5×240GB Samsung 850Pro×8GB RAM×dve baterky×blabla) mobile
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem), už můžete i "anonymně".

  3. #3

    Standardní Re: RAWshooter - anebo něco jiného?

    Pouzivam Bibble Pro a s vystupem jsem spokojeny, muzu porovnavat maximalne s ufraw skrze GIMP. Ovladani je trochu divne, ale da se na to zvyknout. Vyhodou je davkove zpracovani na pozadi, nicmene je to zrout prostredku, hlavne CPU (potreboval bych quad core idealne).
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  4. #4

    Standardní Re: RAWshooter - anebo něco jiného?

    JA stale pouzivam DPP dodany rovnou s fotakem (canon). Asi nejsem ten spravny umelec

    Zkousel jsem chvilku raw plugin do photoshopu a hrmadu dalsich programku ale pro moje dosavadni potreby mi bohate dostacuje ten dpp (navic se mi zda rychlejsi). Akorat nejsem holt in.

  5. #5

    Standardní Re: RAWshooter - anebo něco jiného?

    Vhodné odkazy např.:
    http://4um.ocguru.cz/showthread.php?...&highlight=raw
    http://4um.ocguru.cz/showthread.php?...&highlight=raw

    S jakou verzí Bibble jsi měl problémy se stabilitou? Problémy byly, tuším, u 4.7a, u předešlých a pozdějších žádné.

    Kvalitu má zřejmě nejlepší CaptureOne, Bibble toho umí citelně víc a nakonec ACR 4.0 v CS3 je také mnohem lepší než býval. Bohužel engine ACR/Lightroom má stále stejné některé vlastnosti a bugy (např. umí vytvořit barevnou aberaci tam, kde není), které mě dost štvou.

    RAWShooter jsem testoval vícekrát a kvalita výstupu je imho na první pohled horší než u výše zmíněných nástrojů, ze kterých doporučuji si vybrat (nebo používat kombinaci - osobně používám všechny, každý na něco jiného, kdybych vybíral jeden, byl by to Bibble).
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  6. #6

    Standardní Re: RAWshooter - anebo něco jiného?

    Citace Původně odeslal jan555 Zobrazit příspěvek
    S jakou verzí Bibble jsi měl problémy se stabilitou? Problémy byly, tuším, u 4.7a, u předešlých a pozdějších žádné.
    Problemy se stabilitou mam v 4.9d i 4.9.5 - pouzivam linuxovou verzi, windowsovskou jsem nikdy nezkousel. Bug reportu na oficialnim foru bibble je mraky, vyvojari se to snazi resit, ale stale nevi co s tim. Nestabilita se projevuje zejmena pri pouziti integrovaneho NoiseNinja.
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Neco se mi podelalo na desce MSI K7T Turbo, help me please..
    Založil Raddekk v sekci fóra VIA čipové sady
    Odpovědí: 10
    Poslední příspěvek: 04.05.2003, 01:30
  2. Speed fan help - nebo radši něco jiného...
    Založil DANNY v sekci fóra Chladiče a všechny druhy chlazení
    Odpovědí: 22
    Poslední příspěvek: 08.04.2003, 19:47
  3. Poradíte mi se sestavou AMD+ něco + něco RAM?
    Založil Cushdie v sekci fóra AMD procesory
    Odpovědí: 42
    Poslední příspěvek: 25.03.2003, 14:21
  4. Je neco jineho nez SpeedFAN ?????
    Založil stepik v sekci fóra Chladiče a všechny druhy chlazení
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 09.02.2003, 23:55
  5. 17 ´ AOC 7 GLR nebo něco jiného...
    Založil rosak v sekci fóra Monitory
    Odpovědí: 8
    Poslední příspěvek: 10.11.2002, 10:05

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •