Výsledky 1 až 25 z 80

Téma: Pískající zdroje

Hybrid View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1

    Standardní Re: Pískající zdroje

    Vymenou nic nepokazis, dodrzuj napatie a teplotu pre ktore je kondik stavany. Vacsie hodnoty neuskodia (v ramci moznosti, aby tam kondiky vosli Ja pouzivam 105 stupnove siemensy, postacia vsak aj cenovo dostupnejsie.
    Athlon XP2000@14x142;768MB;AM1,DDR1@142MHz,CL2;modifikova na MB Matsonic;Geforce FX5700U@585/2000MHz,128MB; Seagate baracuda,ATA133,160GB;SB Live Digital

  2. #2
    (s redukovanými rozměry) Avatar uživatele Behemot
    Založen
    27.09.2007
    Bydliště
    Praha 6, 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E
    Příspěvky
    691
    Vliv
    216

    Standardní Re: Pískající zdroje

    Citace Původně odeslal j0hnySVK Zobrazit příspěvek
    Vymenou nic nepokazis, dodrzuj napatie a teplotu pre ktore je kondik stavany. Vacsie hodnoty neuskodia (v ramci moznosti, aby tam kondiky vosli Ja pouzivam 105 stupnove siemensy, postacia vsak aj cenovo dostupnejsie.
    Jasně, ale můžu pokazit během výměny...já a pájení Teď jsou tam 1000uF 10V, je to na 5 V tak myslím stačí 6,3V, ale v GESu co mám naproti škole mají Nippon Chemicon stejně jen od 10 V, takže vezmu ty.

    ADD// si dělají srandu, 1000uF jsou jen 25V musí mít stejnou kapacitu nebo větší (2200 uF) ničemu nevadí...?
    Naposledy upravil Behemot; 09.12.2007 v 20:49.
    Jsem k dispozici na kontaktních údajích uvedených v profilu, na webu (viz odkaz výše) a na Behemot@jabber.cz.

  3. #3

    Standardní Re: Pískající zdroje

    Zdravím kolegy,
    narazil jsem na tenhle thread a taky bych se chtěl podělit. Koupil jsem Seasonic 500W, aby mi to utáhlo 8800gt, a - píská. Zajímavý je, že píská až od chvíle, kdy najede do Windows, do chvíle, kdy z nich vyjede (například vypnutí). Když nejede PC, zdroj slyšet není. Pískání není příliš hlasité, ale když je okolo ticho (snažím se mít maximálně tichý stroj), tak to slyšet je. Není ani nepřetržité, je to, jako bych slyšel modem navazovat spojení - s tím rozdílem, že se jedná stále o stejně vysoký tón.
    Protože fakt nejsem kutil, nic mi neříkají ani informace o jednotlivých komponentách zdroje, které se tady probírají , mám spíš obecný dotaz, je to závada anebo ne? Nebo spíš záleží na tom, jak se k problému postaví prodejce?
    Díky!
    Ravie.

  4. #4

    Standardní Re: Pískající zdroje

    Super, ze tu je tohle vlakno. Procetl jsem ho, ale mam trosku jiny problem. Mlade zacal komp vydavat divny zvuky. Kdyz to popisovala, tak sem myslel, ze je to disk. Kdyz jsem ale prisel k ni a rozdelal to, zjistitl jsem ze to chrci zdroj. Ne ale vetracek. Navic chrcel v divnych intervalech a to chrceni je slyset i ve sluchatkach ve stejnym rytmu a tonu, jako v tom zdroji. Premyslel sem proc to chrci a prisel na to, ze to chrci, kdyz se vytizi CPU (coz mi je uplne zahadou, jaky to ma na to vliv) Jakmile jsem pustil neco, co vytizi CPU naplno, tak se to zesili, kdyz treba jen pretahavam okno, tak to jen tak "pochroustava".
    Nevite, co je to za binec? Jak muze zatizeni CPU vydavat zvuky ve zdroji a v reprakach? Zdroj jsem vycistil, ale nepomohhlo. Jde o to, ze to nepiska, ale fakt je to spis podobny srotujicimu disku, jen ne tak nahlas a ve vyssim tonu. Zacalo to delat az po dvou letech. Neprehriva se, jinak nehluci, bez zatizeni CPU je potichu. Je to nejakej noname350W co byl v bedne. Tahne jen dva disky, P4 celerona na 2,4GHz a jinak vsechno integrovany
    Naposledy upravil Tempest; 09.02.2008 v 11:14.

  5. #5
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    299

    Standardní Re: Pískající zdroje

    Tohle mi začal asi po roce dělat jeden noname 300W, ve 3D hrách se to stupňovalo až na hlasitost koncertu hmyzu v jižních zemích(ale pc bylo bezproblému stabilní), takže jsem to nevydržel a vymněnil ho. Zřejmě to souvisí s postupnou degradací součástek ve zdroji a na desce, nebo možná vyschnutí nějakých tmelů co drží ty součástky aby nevibrovaly, jak moc to je nebo není nebezpečný nevím.

    Nutno říct, že ten zdroj u mě dostával těžce zabrat, podle wattmetru ta sestava měla full load přes 250W, takže jsem vlastně vděčnej, že to jelo alespoň nějak a nevyhořelo.
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  6. #6

    Standardní Re: Pískající zdroje

    Teď když čtu vaši zkušenost, tak musím taky říct, že to má jistou podobnost. Psal jsem, že ten zdroj píská, ale je to takové napůl šrotování - asi jako HDD. A taky jsem zjistil, že si s HDD šrotují do rytmu - když seekuje disk, zdroj ve stejném intervalu taky.
    Dal jsem ho na reklamaci, bylo mi řečeno, že je někdy slyšet aktivní PFC (to ten zdroj má, ale ty vaše nonamy těžko), uvidím. Až se ozvou, dám vědět, třeba vám to k něčemu bude.
    Ravie

  7. #7

    Standardní Re: Pískající zdroje

    dostal som PC na vymenu pokazeneho HDD,.. odisiel po vyletni poistiek v byte pri zapinani mirkovlnky,...
    vymenil som HDD, PC bezi v pohode, ale zdroj piska,...
    1)mohlo to mat suvis s pokazenim predchadzajuceho HDD
    2)zalievat trafo nemienim, kondiky som este nekukal, ale aj keby neboli viditelne poskodene, mam ich vymenit
    --- ---

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •