Výsledky 1 až 4 z 4

Téma: Windows XP, omezení práv...

  1. #1

    Standardní Windows XP, omezení práv...

    Dobrý den,
    můj porblém nastal po instalaci windows Xp professional. Jednalo se o to, že jsem nemohl spustit žádnou položku z Ovládacích panelů. Neměl jsem práva. Ač jsem bádal sebelépe, nic mi nezbylo jiného, než System Restore. OS byl čerstvě instalován, takže to nedopadlo děsivě. Po tamto zákroku skoro chirugickém vše fungovalo.

    Ale dnešním dnem se dostávám zpět k problému. Chtěl jsem se pingnout na jeden server přes příkazový řádek, avšak hláška, která mě zastihla byla nemilá: Access is denied.

    Už mě to dopálilo a tak jsem si řekl, že příčina je někde v jádru v právech, kde se musim zalogovat jako opravdový admin a vše "ručně" nastavit a ne jako uživatel, co má mít administrátorská práva.

    Jaké bylo překvapení, když mě odmítal muj počítač heslo pro Admina
    Takže jedna otázka, dá se s tím něco dělat, nebo mám hurá hop na reinstalaci Windows, která mě vůbec netěší?

    Děkuji za odpovědi,
    Mrakoplas
    Učit se modlitbě znamená učit se tichu.
    Láska začíná teprve tam, kde už nelze čekat žádný dar.
    Láska je především modlitba a modlitba je ticho.

  2. #2
    Junior Member
    Založen
    08.05.2004
    Bydliště
    Slovensko, Bratislava
    Příspěvky
    33
    Vliv
    0

    Standardní

    heslo admina nastavis prikazom "net user administrator ahoj" ...bez " samozrejme, ked to natukas( ak ti to povoli ) tak nove heslo bude ahoj....ale reinstal by sa tomu evidentne zisiel sp1 mas?

  3. #3

    Standardní

    Citace Původně odeslal jj
    heslo admina nastavis prikazom "net user administrator ahoj" ...bez " samozrejme, ked to natukas( ak ti to povoli ) tak nove heslo bude ahoj....ale reinstal by sa tomu evidentne zisiel sp1 mas?

    Nenastavim, kdyz nemam stare heslo, ktere se mi patrene zmenilo na nejake nezname
    Učit se modlitbě znamená učit se tichu.
    Láska začíná teprve tam, kde už nelze čekat žádný dar.
    Láska je především modlitba a modlitba je ticho.

  4. #4
    Junior Member
    Založen
    08.05.2004
    Bydliště
    Slovensko, Bratislava
    Příspěvky
    33
    Vliv
    0

    Standardní

    Citace Původně odeslal mrakoplas
    Citace Původně odeslal jj
    heslo admina nastavis prikazom "net user administrator ahoj" ...bez " samozrejme, ked to natukas( ak ti to povoli ) tak nove heslo bude ahoj....ale reinstal by sa tomu evidentne zisiel sp1 mas?

    Nenastavim, kdyz nemam stare heslo, ktere se mi patrene zmenilo na nejake nezname
    ak mas administrativne prava tak mozes menit hesla hocikoho ineho tym prikazom hore, nemusis vediet jeho stare heslo

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •