Výsledky 1 až 9 z 9

Téma: sci-fi - zmena identifikace cpu pod windows

  1. #1

    Standardní sci-fi - zmena identifikace cpu pod windows

    Zdravim,

    sem si temer jistej, ze to nepude, ale presto se zeptam - potrebuju na kompu s wXP zmenit identifikaci cpu. V kompu je v soucasny dobe D900 a ja bych potreboval, aby VSUDE ve woknech byl oznacovan za XP2200+. Jak se identifikuje behem POSTu je mi jedno.

    Ptal sem se na totez na zive.cz (http://www.zive.cz/mod_consultancy/S...133204&Main=51) a dostalo se mi od nekterych jedincu ponekud hrubsich odpovedi - ujistuji vas ze v tom neni zadna hrozna nekalost a i kdyby byla nevidim duvod proc se s tim sverovat.

    Hral sem si s registrama a tudy cesta nevede. Kdyby vas nekoho neco napadlo tak sem s tim.
    Diky.
    ...

  2. #2

    Standardní

    HKEY_LOCAL_MACHINE\HARDWARE\DESCRIPTION\System\Cen tralProcessor\0

    ~MHz - nastav frekvenci CPU (1799)
    Identifier - identifikátor (x86 Family 6 Model 8 Stepping 0)
    ProcessorNameString - jméno CPU (AMD Athlon(TM) XP 2200+)
    VendorIdentifier - výrobce (AuthenticAMD)

    Pak tenhle klíč vyexportuj do souboru CPU.reg a do složky Po spuštění (nebo v registru) nech spustit "regedit /s CPU.reg"
    EC5410 + Chill 400w, AMD Athlon XP 2500+@3200+, AC Copper Silent 2 (rev2), Out: AC Fan Pro TC, DFI NFII Ultra-AL nForce2 Ultra 400, 2x256MB+512MB DDR 333 CL2.5 Dual Channel, inno3D GeForce4 Ti4200-8x 128MB + AC Fan Pro TC, Seagate ST3160023A 160GB, Seagate ST360021A 60GB, Teac CD-W552E, LG SuperMulti GSA-4160B, SB Live! 5.1 Player + Audigy MOD, Windows XP Pro SP2, Karneval TURBO 2000/300

  3. #3

    Standardní

    Citace Původně odeslal Big Muscle
    HKEY_LOCAL_MACHINE\HARDWARE\DESCRIPTION\System\Cen tralProcessor\0

    ~MHz - nastav frekvenci CPU (1799)
    Identifier - identifikátor (x86 Family 6 Model 8 Stepping 0)
    ProcessorNameString - jméno CPU (AMD Athlon(TM) XP 2200+)
    VendorIdentifier - výrobce (AuthenticAMD)

    Pak tenhle klíč vyexportuj do souboru CPU.reg a do složky Po spuštění (nebo v registru) nech spustit "regedit /s CPU.reg"
    Diky za radu, jeste sem to nezkousel. Mohl bys mi prosim jeste vystvetlit ten konec ? Jak mam nechat spoustet po startu s parametrem /s ?? Znamena parametr /s, ze se nebude win ptat jestli chci pridat info do registru ? Vyexportovat *.reg neni problem, ale ten zaver mi fakt neni moc jasnej.

    Diky.
    ...

  4. #4
    Senior Member mince
    Založen
    13.11.2002
    Bydliště
    Ostrava
    Příspěvky
    1 739
    Vliv
    286

    Standardní

    Dej to prostě do "Po spuštění" a tím se ti po každém startu zapíše ta hodnota do registru. Akorát mám pocit, že ti to pokaždé bude psát "Klíč ... byl úspěšně zapsán do registru.
    Ten druhý postup taky moc nechápu.
    MB G... a to už taky není pravda ;)
    A nekřičte na mě, pokud jsem plácnul nějakou hloupost ...........

  5. #5
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    billiardový stôl
    Příspěvky
    2 339
    Vliv
    289

    Standardní

    su len dva dovody, preco to xces tak zmenit:

    1.) xces predat niekomu PC a OKLAMAT ho, ze tam ma ine CPU a po boote ma nastaveny nejaky obrazok, aby sa to neukazovalo.
    2.) UKRADOL SI niekomu jeho CPU z PC a vymenil za stary Durex. Aby si to dotycny nefsimol, potrebujes to zmenit... Mozno je to v praci a pod.

  6. #6

    Standardní

    Citace Původně odeslal Wuuduu
    su len dva dovody, preco to xces tak zmenit:

    1.) xces predat niekomu PC a OKLAMAT ho, ze tam ma ine CPU a po boote ma nastaveny nejaky obrazok, aby sa to neukazovalo.
    2.) UKRADOL SI niekomu jeho CPU z PC a vymenil za stary Durex. Aby si to dotycny nefsimol, potrebujes to zmenit... Mozno je to v praci a pod.
    aj ja si to myslím, ale to teraz nie je podstatné
    Teclast F6 Pro, HP Probook 470 G0

  7. #7

    Standardní

    Citace Původně odeslal Cyber
    Diky za radu, jeste sem to nezkousel. Mohl bys mi prosim jeste vystvetlit ten konec ? Jak mam nechat spoustet po startu s parametrem /s ?? Znamena parametr /s, ze se nebude win ptat jestli chci pridat info do registru ? Vyexportovat *.reg neni problem, ale ten zaver mi fakt neni moc jasnej.

    Diky.
    Parametr /s znamená, že se soubor rovnou zapíše do registru a nebude se ptát, jestli ho tam chceš přidat a ani ti to nenapíše, že klíč byl úspěšně přidán.
    EC5410 + Chill 400w, AMD Athlon XP 2500+@3200+, AC Copper Silent 2 (rev2), Out: AC Fan Pro TC, DFI NFII Ultra-AL nForce2 Ultra 400, 2x256MB+512MB DDR 333 CL2.5 Dual Channel, inno3D GeForce4 Ti4200-8x 128MB + AC Fan Pro TC, Seagate ST3160023A 160GB, Seagate ST360021A 60GB, Teac CD-W552E, LG SuperMulti GSA-4160B, SB Live! 5.1 Player + Audigy MOD, Windows XP Pro SP2, Karneval TURBO 2000/300

  8. #8

    Standardní

    Citace Původně odeslal Wuuduu
    su len dva dovody, preco to xces tak zmenit:

    1.) xces predat niekomu PC a OKLAMAT ho, ze tam ma ine CPU a po boote ma nastaveny nejaky obrazok, aby sa to neukazovalo.
    2.) UKRADOL SI niekomu jeho CPU z PC a vymenil za stary Durex. Aby si to dotycny nefsimol, potrebujes to zmenit... Mozno je to v praci a pod.
    nemuzu to vyzkouset, nejsem u toho kompu ale az to zkusim a bude to fungovat tak kapnu bozskou na co sem to potreboval... at me nemate za nakyho smejda
    ...

  9. #9

    Standardní

    Tak sem to zkusil - vyexporotoval sem upraveny klic a dal ho "po spusteni"... bez parametru /s se to pta na pridani - stale sem nejak nepochopil, kde ten parametr uplatnit (ze spustit v nab. start ?) ... rovnez nevim kde v registrech to vnutit po startu (do kazdeho uzivatelskeho profilu), do "po spusteni" se mi to moc davat nechce !

    Dalsi vec - i kdyz importuju po startu zmeneny klic do registru nezobrazuje se pozadovana frekvence - ostatni zmenene polozky odpovidaji. Proste frekvenci si tam wokna napalej natrvrdo a asi s tim nic neudelam.

    Kdyby nekoho napadlo co dal, dejte vedet. Predem diky.

    Taky sem se rozhodl, ze vam teda reknu na co to potrebuju. ANO, sem pekna svinka a patri mi to - z prace sem si PUJCOVAL xp2200+ a vymenil jej za svuj D900. Melo jit o docasne reseni. Bohuzel athlonek neprezil instalaci chladice Kejkle s registrama jsou taky jenom docasny reseni - nehodlam to ojebavat do nekonecna, ale poridit nejaky schopnejsi cpu ktery asi pretaktuju tak aby odpovidal model numbering i frekvence.
    No tak ted me ukamenujte... ja vim, muzu si za to sam, ale nehody se bohuzel stavaji...
    ...

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •