Ahoj.
Po několika marných pokusech jsem se rozhodl že se na obrátím sem s prosbou o radu.
Nemůžu totiž docílit na monitoru nativní rozlišení 1680x1050. Lépe řečeno pokud ho dám tak se mi obraz roztáhne do šířky a DVI ho nijak nedokáže upravit. Abych viděl celý obraz musím zajet myší ke kraji a on se posune. Monitor se totiž jakýmsi záhadným způsobem detekuje jako "Samsung SyncMaster 204B/204T(s)/214T/MagicSyncMaster CX201Ts (Digital)" s max rozlišením 1600x1200 (asi proto ta špatná DVI detekce toho rozlišení).
Zkoušel jsem různé ovladače, i omegy a nic.
Už nevím kde mám hledat chybu. Před tou poruchou bylo vše v pohodě - nativní rozlišení bylo OK. Zkoušel jsem Xkrát monitor odebrat ze zařízení, pak vyhledat hardware a furt to samy. Najde ho vždy jako "Samsung SyncMaster 204B/204T(s)/214T/MagicSyncMaster CX201Ts (Digital)"
Potom dám změnit ovladač, tím se mi sice povolí nativní rozlišení, ale ovladače grafiky píšou že je povoleno max rozlišení 1600x1200 a proto asi ta vadná detekce u DVI. U D-SUB je to ještě horší, tam je obraz ještě víc roztaženej. A nelze s tím nic dělat.
Je zajímavé že mi EVEREST vypisuje rovněž monitor "Samsung SyncMaster 204B/204T(s)/214T/MagicSyncMaster CX201Ts (Digital)" "Typ monitor 20" LCD (UXGA)", "Snímkový kmitočet 4:3" s datem výroby "týden 12/2005" !!!
Napadla mě taková blbost, jestli tam při té opravě někdo nedal jinou elektroniku a teď se tedy tak špatně detekuje. Nevyznám se v tom tak nevím jestli by to bylo možné.

Díky za každou radu.