Výsledky 1 až 9 z 9

Téma: Nový Bios Msi K8NEO2 (plat.),speed fan?

  1. #1

    Standardní Nový Bios Msi K8NEO2 (plat.),speed fan?

    Jak je možné jednoduše ale bezpečně flešnout nový bios na tuto desku,nemám nyní možnost připojení k netu, tudíž nemůžu použít fci autom. update(msi live update), protože původní verze 1.2 je zcela nevhodná pto taktování, jsou tam problémy s cool and quiet který se mi zdá se do taktování sere i při jeho vypnutí v biosu a dále se do toho sere i core center který pokud nechám po spuštění win zaplý i se zaplou volbou pevného nastavení otáček, tak se nedostanu ani o pár mega nahoru a dochází k samovolnému resetu a následnému vypsání chyb, bez něj to fachá, procák je A64 3200 939 (winchester),
    PS: který bios je nejvhodnější pro taktování tohoto procáku s touto deskou, a jestli namísto Core center je možné používat speed fan a nastavit si po spuštění oken pevné otáčky ventilátoru chipsetu a procesoru ,protože bez Core center to celkem řve?
    THX much
    (jinak graf. 6800gt,pamět 1GB DDR 400 transcened (3.0),zdroj 350w fortron tichý 60PN)

  2. #2
    Senior Member VIP Avatar uživatele Rabban
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    894
    Vliv
    273

    Standardní

    nejjednodussi flashnuti biosu je stahnout si nekde na netu soubor biosu a flashovaci program a pak podle readme postupovat. A zkus si stahnout posledni verzi core centeru, sam pouzivam desku od MSI a problem s nim nemam.
    Core 2 Duo E7300 3,33GHz, 2x2GB Corsair Dominator 1066 Gigabyte EP45 UD3LR WDC740GD Raptor Ga Geforce 8800GTS 640MB

  3. #3

    Standardní

    jediný postup co jsem nalezl

    For WinXP, you can make a DOS boot disk. Go to Your Computer, right click drive A:, select Format, select copy system files.

    7. When you get the A:\ prompt, type the following sequence:
    C: <enter>
    cd\test <enter>
    C:\test> awdfl783m BIOS file
    (to save or not to save old BIOS is the user’s decision)

    anglicky umím vcelku slušně ale asi jsem tupý protože ten postup 100% nechápu, nemůže někdo pomoci nechci si to rozdrbat
    PS: a jaký je nejvhodnější bios na 7025 desku 1.5, 1.7, 1.8 to jsou origoš na stránkách msi

  4. #4
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    344

    Standardní

    tak predne. nemusis hned lezt do dosu. staci pouzit winflash. postup je tam uplne primitivni a pokud umis anglicky, tak se neni ceho bat.

    nicmene co upravdu nechapu, proc toto tema resis v AMD procesorech, kdyz mame sekci BIOSY?
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  5. #5

    Standardní to SOUL

    měl jsem tuhle desku ještě nedávno a flešoval jsem na 1.8ku pomocí utility WinFlash přímo pod Windows. Je to nejpohodlnější způsob flešování a pokud je Tvůj OS stabilní (tzn. nepadá, neseká se) absolutně bezpečný.Po editaci: vidím, že mě s radou ohledně WinFlashe někdo předběhl.
    DFI LP UT nF4 Ultra-D, Athlon 64 X2 3800+, Leadtek Winfast PX6600GT TDH Extreme version,RAM 2x512MB OCZ Platinum Rev.2 400MHz,SATA Seagate Barracuda 7200.7+ 160GBNCQ,SATA2 Samsung 80GB, DVDRW LG4163B,DVDROM Samsung, case Sunbeamtech Transformer Black, air cooling, PSU Akasa Paxpower Black 460W, BIOS406.

  6. #6

    Standardní

    When you get the A:\ prompt, type the following sequence:

    znamená to že pokud mám bootovací dos disketu v mechanice, skočím na příkazový řádek v win xp tj. start/spustit a postupovat dle návodu ,skočit na c dostat se na přislušný adresář kde mám rozbalený bios, spusti flash program s bios souborem

    nebo jsu úplně vedle?

    vím že asi jsu mimo sekci biosů ale jednalo se mě hlavně o to taktování a to s 1.2 moc nejede.díky

    ok zkusím ten winflash, sorry nikdy jsem o něm nic neslyšel protože jsem neměl potřebu nic flashovat

  7. #7
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    344

    Standardní

    a asi si nemel potrebu o tom ani neco najit a precist si, ze?

    jinak bootovaci disketa znamena, ze do winxp vubec nedojdes, takze zadny START/SPUSTIT boze kolik ti je, ze pro tebe existuje jen tlacitko START?
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  8. #8

    Standardní

    Mě se jednalo o to , že jestli po vytvoření Boot. diskety w xp, mám restartnout PC a nabootovat z diskety pak je postup jasný , no soráč ale ohledně těchto věcí se moc nedočtes a já s tím fakt nemám žádné zkušenosti
    a pokud jediný postup najdeš tenhle viz dole, tak pak nevím kolik lidí co nejsou zrovna trochu počítačový odborníci a i když umí dobře anglicky to hned pochopí :



    5. Boot your system from a Win98 or WinME boot-floppy.
    How to make boot floppy in case your don’t have it ready:
    For Win9X, You can type [C:\ format a:/s] from the DOS prompt.
    For WinMe, You can make a boot floppy from control panel--> add/remove program-->make boot floppy. Remove autoexec.bat & config.sys file if there's any.
    For Win2000, there's no way to make boot floppy, so you have to either use Win9X or WinME boot floppy.
    For WinXP, you can make a DOS boot disk. Go to Your Computer, right click drive A:, select Format, select copy system files.

    7. When you get the A:\ prompt, type the following sequence:
    C: <enter>
    cd\test <enter>
    C:\test> awdfl783m BIOS file
    (to save or not to save old BIOS is the user’s decision)

  9. #9
    Senior Member VIP Avatar uživatele Rabban
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    894
    Vliv
    273

    Standardní

    pokud ti lide o kterych mluvis maji alespon zakladni znalosti co se tyce PC (a tim nemyslim umet spustit word a excel) tak to pochopi. Ja si to zkusil precist a to neumim moc anglicky a pochopit to jde.
    Core 2 Duo E7300 3,33GHz, 2x2GB Corsair Dominator 1066 Gigabyte EP45 UD3LR WDC740GD Raptor Ga Geforce 8800GTS 640MB

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •