Stránka 4 z 4 PrvníPrvní 1234
Výsledky 76 až 100 z 115

Téma: Podvod na uzivatele jmenem FUP

Hybrid View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1
    Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Wigstadtl /kousek od Opavy/
    Příspěvky
    242
    Vliv
    271

    Standardní

    Citace Původně odeslal hwsoft
    No jak jsem psal, viz diskuse na www.lbcfree.net, mame pravidla, kdo je soustavne porusuje, na nej je nasazena FUP. Jsou lide, kteri nasosaji 20GByte-mesicne, a na provozu site to neni znat, jsou PIP, kteri si pusti sdileni naplno24/7. ti maji smulu.
    Az zacnes resit problemy mezi stahovaci a hraci, pochopis, ze neni reseni, ktere by vyhovovalo vsem. To u nas fungovalo tak do cca 50 clenu, kdy se jednalo vetsinou o nadsence, kteri meli pochopeni jeden pro druheho.
    jo, cet jsem vase diskuzni fora, nechteli by jsme mit vase problemy...
    nas je zatim cca 40 a po pocatecnich problemech je vse zatim v poho... / klepu na drevo /
    zajem se zvysuje, tak nevim jestli to zvladneme...
    ale jsme z malomesta, kde kazdy zna kazdeho a to je velke +

  2. #2

    Standardní

    Citace Původně odeslal Thoma$
    Ti co tady nadávají na 20GB limit, by podle mě měli být nakopáni do prd.ele.
    Aha, takze ty by si ma nakopal, keby som si stiahol dve distribucie Linuxu pocuval cez net radio, alebo by som sledoval telku, a semtam by som aj browsoval? Vies co, chod niekam...

  3. #3
    Junior Member
    Založen
    03.01.2003
    Bydliště
    DK, BA
    Příspěvky
    72
    Vliv
    265

    Standardní

    Citace Původně odeslal e1
    Citace Původně odeslal Thoma$
    Ti co tady nadávají na 20GB limit, by podle mě měli být nakopáni do prd.ele.
    Aha, takze ty by si ma nakopal, keby som si stiahol dve distribucie Linuxu pocuval cez net radio, alebo by som sledoval telku, a semtam by som aj browsoval? Vies co, chod niekam...
    Myslím, že by ťa nakopal ba v prípade, keď by si chcel garantovaný, not-limited broadband (cca1Mbps) za 499,- Sk s DPH , pretože to je podobné ako počúvať náreky, že za 499 tis. s DPH sa nedá kúpiť dobré športové auto. (btw. načo sú ti 2 linuxy mesačne?)
    Duron1400@AXP2,26 ** Zalman7000A-Cu ** MSI KT3Ultra2 ** 2x256MB@CL2 ** MSI 6600GT 540/1150 ** 160GB Hitachi 7k250 ** Nokia Case ** Fortron 350W/12cm ** KOSS UR/29

  4. #4

    Standardní

    Citace Původně odeslal Bo
    btw. načo sú ti 2 linuxy mesačne?)
    ROLF tak to uz je moc Boze proc mas dvoje ponozky? Kdyz najednou nosis jen jedny?

  5. #5
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 738
    Vliv
    300

    Standardní

    Panove, drzte se aspon trochu tematu. Fusekle si reste pres SZ.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  6. #6
    Senior Member mince Avatar uživatele Aliencz
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    BRNO
    Věk
    57
    Příspěvky
    1 229
    Vliv
    282

    Standardní

    Mě to pořád není jasné, na čem se tu vlastně brečí.

    Pominu-li fakt, že jsou oblasti, kde prostě solidní net není a ještě dlouho nebude, tak v těch ostatních oblastech je možnost si vybrat takový tarif-nabídku, aby to splňovalo Vaše požadavky. Když potřebuju auto, aby mi odvezlo rodinu na dovolenou, cement na barák, kámoše na ryby i s vercajkem, tak si nekoupím třídveřový Punto, ale přesně odpovídající VAN. Takže jestli chci poslouchat nonstop rádio, stahovat dema her a programů v hojné míře, sledovat online video a podobně, tak si k sakru pořídím net bez omezení dat s rychlostí, která mi vyhovuje a nebrečím na 256kb lajně s 4GB maxdat, že je to zlodějina. Pokud to z nějakého důvodu není v dané oblasti možné, není to vina toho, kdo tuto službu nabízí jinde, nebo toho, kdo sice v oblasti něco nabízí, ale zrovna ne to, co bychom chtěli. Všechno má svoji cenu a pro různě sestavené tarify a nabídky různých operátorů to platí jakbysmet. Každej operátor nemá možnosti zajistit uživatelům cokoliv a ještě nejlépe grátis, nebo jen za pusu. Mě to sice taky štve, ale jsem realista a chápu to docela normálně. Za poslední dva roky se zvedla kvalita, nabídka i rychlost připojení na úroveň, kterou jsem sám ani nečekal.

    P.S. taky by mě zajímalo, na co jsou komu dvě instalace Linuxu měsíčně ..... a vůbec čehokoliv podobného. Pokud to není pro domácí použití, pro které je běžné, levnější připojení zde probíráno, tak to sem snad ani nepatří.
    PC: HD3870 SCS3 pasiv, AMD X2 5000@6400 BlackEd MA790X-DS4 UD2, 4GB/1066, Win7 64bit, WD Raptor 74GB+WD 250GB, Samsung 206BW 16:10, Maya 44 MKII


  7. #7

    Standardní

    Citace Původně odeslal Bo
    Citace Původně odeslal e1
    Citace Původně odeslal Thoma$
    Ti co tady nadávají na 20GB limit, by podle mě měli být nakopáni do prd.ele.
    Aha, takze ty by si ma nakopal, keby som si stiahol dve distribucie Linuxu pocuval cez net radio, alebo by som sledoval telku, a semtam by som aj browsoval? Vies co, chod niekam...
    Myslím, že by ťa nakopal ba v prípade, keď by si chcel garantovaný, not-limited broadband (cca1Mbps) za 499,- Sk s DPH , pretože to je podobné ako počúvať náreky, že za 499 tis. s DPH sa nedá kúpiť dobré športové auto. (btw. načo sú ti 2 linuxy mesačne?)
    Jo tak asi takhle sem to myslel a s těma linuxama to taky nechápu

  8. #8
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 738
    Vliv
    300

    Standardní

    2Aliencz: OK, ale pak nesmi ten prodejce aut tvrdit, ze tou fabii odvezu klidne 10 tun bordelu (a zapomene sdelit, ze tak mozna jednou), pripadne ze ta fabie ma z 0 na 100 5s (a zapomene sdelit ze bez ridice).

    A to je o cem se tu bavime predevsim, ze ISP prodava nejasne definovanou linku, kde zdurazni parametr jako rychlost, ale neni schopen zaroven upresnit dalsi parametry, nemluve o tom, ze inet jako jedinou sluzbu, si muzes koupit absolutne bez jakyhokoli zaruk, na byt minimalni funkcnost, coz je z hlediska BFU (a naivnich optimistu) znacnej pru.ser.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  9. #9

    Standardní

    Mě je připojení s jakymkoliv omezením (data, čas) absolutně k ničemu.
    Mám připojení 64kbs, který "lítá" tak na 80-90kbs. Je to pomalý? Je. Mam limit? Nemam. Co mě to? Nes*re Hlavně, že tam nemam hloupej limit.
    Většinou mam up+down okolo 7GB. Jo, platim za to 500 bez DPH. Je to sice celkem dost, ale nic LEPŠÍHO tu neni. Ono mi to v podstatě i stačí.

    Jo, zhruba před půl rokem už tu bylo moc lidí a šlo nám to fakt moc pomalu, tak ISP přihodil konektivitu. V klidu, v pohodě

    Kámoš má od stejnýho ISP připojení okolo 40kBs (nevim, nějaký sdílený s lidma v paneláku), jako lítá mu to, krása, ale těch 500MB traffic to je masox no

    Já osobně radši pomalu (ale bez omezení), než rychle (a pak vůbec, nebo si připlatit).
    Osobně by mi linka tak okolo 192kbs neomezeně stačila vcelku uplně. Na stahování něčeho většího se chodí do školy (teď sem stahoval linucha, pár dem, něco muziky atd.)

    Jo, ještě něco - asi 10 dnů v kuse sem si domů ze školy nosil nasosanejch 10GB denně. Vzdal sem to. Nestojí mi to za to, bych se z toho jednou zbláznil. Nehledě na to, že s tim mam pak akorát navíc práci (protřídit, vypálit, zapomenout, že to mam/vůbec nevyužít)

    lidi by se měli naučit stahovat opravdu jenom to, co potřebujou a ne proto, že to stáhnout jde
    ...všechno lze nějak udělat, otázkou je jak...

  10. #10
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    38
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    303

    Standardní

    Citace Původně odeslal Jezevec
    A to je o cem se tu bavime predevsim, ze ISP prodava nejasne definovanou linku, kde zdurazni parametr jako rychlost, ale neni schopen zaroven upresnit dalsi parametry, nemluve o tom, ze inet jako jedinou sluzbu, si muzes koupit absolutne bez jakyhokoli zaruk, na byt minimalni funkcnost, coz je z hlediska BFU (a naivnich optimistu) znacnej pru.ser.
    Absolutní souhlas s Jezevcem.

    U nás v Trutnově je to s internetem celkem v pohodě,ale rozdíly jsou fakt velký. Jsou tu 3 sítě, poplatky jsou myslim všude 350 za měsíc (mám dojem že všichni garantujou 265/128 kBit/s linky).
    Jedna síť je spolek lidí co se dohodly a pak se to rozšižovalo. Běhá jim to klidně i 200-300kb/s, ale maj pevně daný a dost drsný limity na tahání dat přes den, v noci jsou neomezený.
    Druhá síť to jsou zlatokopové. Některejm lidem to tam nejde ani tou garantovanou rychlostí a když si někdo dovolí stáhnout filmů nebo tak, tak mu to snížej klidně na 3kb/s .
    Třetí síť kde jsem já, je nejnovější a zatim si nemůžu ani troch stěžovat. Ti kdo moc nestahojou tak jim to lítá úplně nádherně 150-400kb/s (rekord jsem měl 600kb/s po dobu 30minut ). Pro velký stahovače teď zavedli limit 100kb/s, ale kdybych chtěl tak mi to tak pojede 7/24 .

    Jo a jinak limit bych nesnes. Nestahuju všechno co vidim, ale když už se to platí tak proč to nevyužít? Když člověka něco chytne tak není problém 3-4GB jenom za vejkend.
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  11. #11

    Standardní Re: Podvod na uzivatele jmenem FUP

    Chtěl bych se zeptat ohledně agregace na ADSl. Spousta lidí si myslím, že je je to agregace jejich připojky, ale v počátcích ADSL u nás jsem cosi četl, že je to agregace linky na 2 MBit linky na ústředně. Neví někdo detaily?
    Dle mého názoru měsíční počítání FUP má jejiný důvod. Snížení objemu dat přenesených do/z sítě operátora. Protože pokud by to z důvodu nedostatečně kapacity vlastní sítě nebo přípojky do internetu, tak by na začátku každého měsíce musel mít jeho síť velké problémy. Dále bych všechny, co tu argumentují lamami, nelegální obsahem ať laskavě uvědomí, že většina operátorů prezentuje své rychlé připojky jako vysorychlostní internet vhodný pro multimédia. Když vezmu, že čt24, která u nás nechytáme a rád bych na ní občas kouknul, dělá v plné kvalitě 400 kbit/s=50 kB/s a to není žádná moc kvalita. Demo hry už dávno nemá 100 MB, webová stránka nemá pár kB a i aktualizace win a ostatních programů něco zaberou.
    Work station 1
    AMD Athlon X2 2100@3048 MHz, A-DATA 2 GB DDR2 800 Extreme Edition, Gigabyte GA-MA790X-DS4, ATI HD 3850 512 MB, Hitachi A7K1000 500 GB 32 MB SATAII 7200 ot. + WD 5000AAKS 500 GB 16 MB 7200 ot. + Seagate Barracuda 160 GB 8 MB PATA 7200 ot., LITE-ON LDH-20A1S, Creative FPS 1600, LG W2600HP-BF black, Microsoft IntelliMouse Optical Black, Windows Vista SP2 32 bit.

    Work station 2
    AMD Athlon 1533 MHz, Kingston 512 MB DDR 333 CAS 2, MSI K7T 266 Pro, Inno3D GeForce 3 Ti200 64 MB, Maxtor DiamondMax D740X 40 GB 2MB 7200 ot., Teac W524E + Sony DDU1612, MediaForte PCP-256R, Samsung 15", PCLinuxOS

    Print & Backup server
    AMD K5 100 MHz, Noname 96 MB EDO, Tomato 5DVX, Noname SVGA 2 MB, WD 1 GB + WD 64AA 6,4 GB 2MB 5400 ot., Sony 52x, HP 610c, Hyundai ImageQuest Q790, DeLi Linux

  12. #12
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 738
    Vliv
    300

    Standardní Re: Podvod na uzivatele jmenem FUP

    Mockrat se resilo i tu, agregace 1:X = sdilis linku s X dalsima lidma. Ostatni sou jen oblbovaci kecy aby to nevypadalo tak hrozne.

    Duvod je jedinej, vyrejzovat vic $, nakup konektivity je pod 1kKc/Mbit, po CR (80% provozu) je zdarma (pokud si clen NIX).
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  13. #13

    Standardní Re: Podvod na uzivatele jmenem FUP

    Citace Původně odeslal Jezevec
    Mockrat se resilo i tu, agregace 1:X = sdilis linku s X dalsima lidma. Ostatni sou jen oblbovaci kecy aby to nevypadalo tak hrozne.

    Duvod je jedinej, vyrejzovat vic $, nakup konektivity je pod 1kKc/Mbit, po CR (80% provozu) je zdarma (pokud si clen NIX).
    No někdy bych to neoznačil jako oblbování, ale už rovnou za lhaní Význam slova agregace je mi jasný. Jde mi o to, jakou linku sdílím.
    Work station 1
    AMD Athlon X2 2100@3048 MHz, A-DATA 2 GB DDR2 800 Extreme Edition, Gigabyte GA-MA790X-DS4, ATI HD 3850 512 MB, Hitachi A7K1000 500 GB 32 MB SATAII 7200 ot. + WD 5000AAKS 500 GB 16 MB 7200 ot. + Seagate Barracuda 160 GB 8 MB PATA 7200 ot., LITE-ON LDH-20A1S, Creative FPS 1600, LG W2600HP-BF black, Microsoft IntelliMouse Optical Black, Windows Vista SP2 32 bit.

    Work station 2
    AMD Athlon 1533 MHz, Kingston 512 MB DDR 333 CAS 2, MSI K7T 266 Pro, Inno3D GeForce 3 Ti200 64 MB, Maxtor DiamondMax D740X 40 GB 2MB 7200 ot., Teac W524E + Sony DDU1612, MediaForte PCP-256R, Samsung 15", PCLinuxOS

    Print & Backup server
    AMD K5 100 MHz, Noname 96 MB EDO, Tomato 5DVX, Noname SVGA 2 MB, WD 1 GB + WD 64AA 6,4 GB 2MB 5400 ot., Sony 52x, HP 610c, Hyundai ImageQuest Q790, DeLi Linux

  14. #14

    Standardní Re: Podvod na uzivatele jmenem FUP

    Citace Původně odeslal Jezevec
    po CR (80% provozu)
    mas nejakej zdroj pro tohle cislo ?
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  15. #15

    Standardní Re: Podvod na uzivatele jmenem FUP

    Citace Původně odeslal Fox!MURDER
    mas nejakej zdroj pro tohle cislo ?
    To by ma tiez zaujimalo. U mna to urcite neplati.
    1: Asus P2B 1.10 • Celeron 1100@1364/1.8V • 512MB SDRAM • Samsung SP1213N+WD AC28400 • Toshiba XM-6402B+SD-M1212 • PowerColor AR2L Radeon 9100 64MB • 3C900-Combo • Bt848A • ASB-3940UA • AWE-64 • DTK PTP-3007 • VisionMaster 405 • Umax UC630 • Star LC24-200 Colour 2: PCPartner TXB820DS • Cyrix MII PR300/1.8V • 256MB SDRAM • 2xSamsung HD400LD+IT8212F • Accesstek CW4001 • LS-120 • Mystique 4MB • Millennium II 4MB • 3C509 • CMI8329A+Dream MIDI • ADI ProVista E44 • SyncMaster 203B Notebook: DTK FortisPro TOP-5A • P166MMX/1.8V • 80MB EDO • Hitachi 5K80 40GB • 12,1" TFT Router: A-Trend ATC-1425B • i486DX 50@33/5V • 48MB FPM • WD AC14300 • UMC UM9003F • HP PC LAN 16/TP+ Car: Mazda 323P BA • Z5 1489ccm, 65kW@5500rpm, 134Nm@4000rpm

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •