Výsledky hlasování: Zalezi na tom, jakou grafickou kartu pouzijete, pokud pripojujete svuj LCD pres DVI?

Hlasující
1234. Nemůžete hlasovat
  • ANO

    1 0,08%
  • NE

    0 0%
  • 1 233 99,92%
Stránka 3 z 10 PrvníPrvní 1234567 ... PosledníPoslední
Výsledky 51 až 75 z 250

Téma: Muze graficka karta s DVI ovlivnit kvalitu obrazu ve 2D? II.

  1. #51
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele Dawe
    Založen
    25.05.2003
    Bydliště
    Tam kde zaparkuju auto... (mostly Praha)
    Příspěvky
    2 262
    Vliv
    280

    Standardní

    Citace Původně odeslal Petrik
    Rad veci prehanim, abych je zduraznil, abych donutil lidi o nich premyslet.


    Ja snad zanevru na vtipy, tohle nema chybu !

    Citace Původně odeslal Petrik
    ale jiste, pokud pouziji 10m doma ubastleny kabel, tak urcite, ale s pribalenym DVI kabelem je obraz na tatove AOC 19" DOKONALY = nemuze byt lepsi co se DVI tyka.
    Vetsiho demagoga nez ses ty jsem uz dlouho nevidel.... Nechces se stavit a pucit si Parhelii abys zjistil ze nic jako dokonalost neexistuje ? Smrknout nekde aspon i neco lepsi LCD ? (Eizo, Neovo, atd). Ze ty umis i poroucet vetru a desti ?
    There is nothin' fair in this world
    There is nothin' safe in this world
    And there's nothin' sure in this world
    And there's nothin' pure in this world
    Look for something left in this world

  2. #52
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    344

    Standardní

    Citace Původně odeslal MaPa
    IMO bit 0 ve video RAM se MUSI dostat jako bit 0 na vystup DVI a MUSI se tak i zobrazit na LCD, to samy s bitem 1. Jestli to dela chyby a obcas to nejakej ten bit splete, tak je nekde neco spatnyho a je to na vyhozeni. To jako chces rict, ze pokud budes mit statickou (treba cernou) obrazovku, tak ti na LCD budou problikavat barevny body vsude, jako zrneni v TV? Protoze se posilaj RGB hodnoty a ty by mely byt vsechny 0, ale obcas se misto hodnoty 00000000 (0) pro danou slozku posle 10000000 (12? To je IMO nesmysl.
    MaPa ty se mi snad jenom zdas. tak specielne kvuli tobe > fakt precti si neco o tom, jak funguje prenos digitalniho signalu a jestli jsou to opravdu stoprocentni obdelnicky a jake jsou logicke urovne a .... uz na to nemam silu.
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  3. #53

    Standardní

    At premyslim, jak premyslim, nechapu, co jsi myslel tvym prvnim vylevem. No nic jdeme na dalsi.
    To s tou parhelii take nechapu, chtel jsi tim snad rici, ze ma spatny obraz, kdyz rikas,ze tim zjistim, ze nic jako dokonalost neexistuje? Zrejmne mas mensi problem s vytvarenim souveti a vet rozvitych, protoze zatim zadny tvuj vyplod nedava dobry smysl.
    smrknout nejake LCD? Ja obvykle smrkam do kapesniku, smrknut LCD jsem jeste nezkusil. Nevim, jak jsi z mych prispevku dospel k nazoru, ze poroucim pocasi, ale zklamu te, ovdladac na pocasi mi stale odmita fungovat, zrejmne spatna modulace....
    Ad AOC a jeho dokonalost obrazu: kdyby jsi cetl pozorne (coz ti zrejmne cini urcite potize), docelt by ses, ze jsem se vyjadroval k jeho schopnostem zobrazeni ohledne DVI vstupu a jeho pripadnych chyb. V tomto ohledu skutecne JE DOKONALE, nebot nevykazuje ZADNE bitove chyby v obraze ani preskaovani jednotlivych pixelu, ktere by mohly byt zpusobeny jitterem. Abys to sravne pochopil: kdyz dam zobrazit treba cerne radky an bilem pozadi, zobrazi se proste cerne radky na bilem pozadi a nic vic, nic min. Jasny? Vec je dokonala, pokud nemuze byt lepsi a cerne radky na bilem pozadi uz byt proste lepsi nemuzou. Vubec jsem se nevyjadroval nad ostatnimy kvalitami onoho 19' AOC, ktery ma ale mimochdem pomerne slusne parametry: kontrast 600:1, odezva 25ms (je stary asi rok a pul). Navic jak jiste vis, LCD obrazovky vyrabi jen velice malo firem, takze je dost mozne, ze treba EIZO nebo neovo ma stajenou obrazovkum jako toto LCD.

    Citace Původně odeslal Dawe
    Citace Původně odeslal Petrik
    Rad veci prehanim, abych je zduraznil, abych donutil lidi o nich premyslet.


    Ja snad zanevru na vtipy, tohle nema chybu !

    Citace Původně odeslal Petrik
    ale jiste, pokud pouziji 10m doma ubastleny kabel, tak urcite, ale s pribalenym DVI kabelem je obraz na tatove AOC 19" DOKONALY = nemuze byt lepsi co se DVI tyka.
    Vetsiho demagoga nez ses ty jsem uz dlouho nevidel.... Nechces se stavit a pucit si Parhelii abys zjistil ze nic jako dokonalost neexistuje ? Smrknout nekde aspon i neco lepsi LCD ? (Eizo, Neovo, atd). Ze ty umis i poroucet vetru a desti ?
    desktop: i5-2500K@3700MHz, MSI P67A-C43-B3, 2x4GB Kingston Value, Sapphire 5850 Xtreme 1GB 850/1100, 2xWD10EALX fake RAID-1, LG W2600HP-BF S-IPS,Razer DiamonBack, Seasonic SS-400ET-F3, Windows 7 x64 SP1 + ubuntu x64
    notebook: IBM T41p, 1.7 Pentium M, 14" 1400x1050, 1.5GB RAM, 40GB 4200r, Ubuntu 9.04
    ultraportable: IBM X41, 12" XGA 1.5GHz Dothan, 2GB RAM, 32GB CF Pretec 233x SSD, Ubuntu 9.10
    repro: Teufel Concept E Magnum PE 5.1

  4. #54
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele Dawe
    Založen
    25.05.2003
    Bydliště
    Tam kde zaparkuju auto... (mostly Praha)
    Příspěvky
    2 262
    Vliv
    280

    Standardní

    Tak pomineme tvoje hrani na nechapavyho a pujdeme dale - Parhelie stvori mnohem lepsi obraz na LCD nez Radla R200-R300 a pokud veris papirovym hodnotam kontrastu a refreshe tak si celkem naivni - ale ty zde nejsou vubec podstatne. AD vyrobce obrazovky - opravdu nejsou - jinak bych je nepsal.

    Co je zde podstatne, je otazka v topicu - a na tu si odpoved jiz dostal takze si presel od MUSI BYT na MELO BY BYT.... To uz take o necem svedci. Ja se s tebou nehodlam hadat, jenom me tvuj dogmatizmus velmi uprimne pobavil, stejne tak bys mohl zajit pobavit grafiky nebo strihace k nam do studia se sdeleniom ze na verne podani barev ve 2D nepotrebuji nic jineho nez Radla a AOC... Ze je uplne jedno jake tovarni kabely se pouziji a kudy vedou, vzdyt to prece MUSI fungovat jak ma ! O dalsich vecech ani nemluve. Jenom by me zajimalo jaky zamer sledujes nezstalym klickovanim a slovickarenim, to je tak opravdu tezke priznat vlastni omyl ? To chapu....

    Kaslem na to, nema to smysl....
    There is nothin' fair in this world
    There is nothin' safe in this world
    And there's nothin' sure in this world
    And there's nothin' pure in this world
    Look for something left in this world

  5. #55
    mrtvej brouk mince Avatar uživatele mISHA
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    pardubice
    Příspěvky
    7 264
    Vliv
    344

    Standardní

    Citace Původně odeslal Petrik
    Navic jak jiste vis, LCD obrazovky vyrabi jen velice malo firem, takze je dost mozne, ze treba EIZO nebo neovo ma stajenou obrazovkum jako toto LCD.
    vic firem si nechava vyrabet dily pro sve zarizeni jinde. nektere dokonce oem. trebas zarnym prikladem je firma elite group. ta vyrabi snad vsechno mozne dokonce i pro asus. akorat ze asus uz si zrejme nedava pozadavky na kvalitu takove, jako driv a dle toho to vypada.

    tzn stale omylas jednu vec, na kterou jsem ti odpovidal uz nekolikrat > zalezi na materialu, ze ktereho je zarizeni vyrobeno. pokud bude pozadavek na kvalitu, je jedno, jaka firma ho vyrobi.

    ale jak pise Dawe, kaslem na to.
    zaklepal nozickama, ale nastesti predtim stihl uvalet svou kulicku

  6. #56

    Standardní

    aha, tva parhelie zrejmne ty cerny radky na bilem pozadi zobrazi treba cervene, jo? v tom je lepsi? Jak jsem rekl, tezko muze byt lepsi, kdyz to je s tim radeonem dokonale. Chapes? DOKONALE!!! Nikde zadna chyba v obrazu (vse pouze ve 2D), zadne chveni pixelu, zadne spatne barvy, proste dokonale. Precti si toto 5x a mozna pochopis, ze kdyz je neco dokonale,uz to nemuze byt lepsi. Chapes to? Ja netvrdim, ze to tak musi byt vzdy, ale tvrdim, ze pokud nejaka komponenta neni vada a pokud se pouzije normalni=dobry DVI kabel a pokud neni blizko nejaky zdroj silneho ruseni, tak proste 2D obraz pres DVI musi byt dokonaly. Ne musi, ale proste je. A libi se mi, ze aniz bys to AOC LM920 (vsude na netu velice chvalene) videl, automaticky tvrdis, ze je spatne. To uz o necem vypovida.

    Shrnu to: je mi jedno, co si myslite, cemu verite, co "vite". Ja proste doma vidim, ze ten obraz skutecne je doknaly a ze k tomu nemusim mit vsemi tak opevovany matrox ani LCD za 50tis, ale ze k velice dobremu obrazu staci uplne obycejna grafika ATI 9200SE (za 1100) a nejlevnejsi LCD AOC (stavalo pred rokem a pul asi 18 s DPH). Je mi jasne, ze to mnoha lidem, kteri za grafiku utralili mnoho penez, vadi, protoze nejaka socka tvrdi, ze levna grafika to umi stejne dobre. To je jako vysvetlti lidem, co maji nejdrazsiho intela, ze stejne dobry muze byt AMD za polovinu ceny (byvavalo). Kdyz si nekdo proste kpupi drahou vec, tak pak rad tvrdi, ze vsechno ostatni musi byt spatne. Presne jako ty: mas parhelii, nejakej uptra drahej LCD panel a myslis si, jakej jses hroznej machr. sejne dobrej obraz (opet ted uvazuju jen co se DVI tyka) ma i uplne obys sestava, ale ty to nemuzes prekousnout. Digitalni technika proste dokazala, ze i levny smejd (podle tebe) muze byt stejne dobry, jako nejdrazsi profi zarizeni. Skoda jen, ze DVI a SPDIF neobsahuji opravne kody, pak by to bylo jeste lepsi, pak by uz by to bylo skutecne uplne jedno, stejne jako je jedno, jaky mam CPUm, vysledek programu bude stejny. Nez toto nastane, je treba stale davat pozor, zda to funguje vporadku (bez bitovych chyb, viditelneho jitteru apod.), ale pokud to tak funguje, je to stjne dobre, jako ona parhelia. Howk

    Citace Původně odeslal Dawe
    Tak pomineme tvoje hrani na nechapavyho a pujdeme dale - Parhelie stvori mnohem lepsi obraz na LCD nez Radla R200-R300 a pokud veris papirovym hodnotam kontrastu a refreshe tak si celkem naivni - ale ty zde nejsou vubec podstatne. AD vyrobce obrazovky - opravdu nejsou - jinak bych je nepsal.

    Co je zde podstatne, je otazka v topicu - a na tu si odpoved jiz dostal takze si presel od MUSI BYT na MELO BY BYT.... To uz take o necem svedci. Ja se s tebou nehodlam hadat, jenom me tvuj dogmatizmus velmi uprimne pobavil, stejne tak bys mohl zajit pobavit grafiky nebo strihace k nam do studia se sdeleniom ze na verne podani barev ve 2D nepotrebuji nic jineho nez Radla a AOC... Ze je uplne jedno jake tovarni kabely se pouziji a kudy vedou, vzdyt to prece MUSI fungovat jak ma ! O dalsich vecech ani nemluve. Jenom by me zajimalo jaky zamer sledujes nezstalym klickovanim a slovickarenim, to je tak opravdu tezke priznat vlastni omyl ? To chapu....

    Kaslem na to, nema to smysl....
    desktop: i5-2500K@3700MHz, MSI P67A-C43-B3, 2x4GB Kingston Value, Sapphire 5850 Xtreme 1GB 850/1100, 2xWD10EALX fake RAID-1, LG W2600HP-BF S-IPS,Razer DiamonBack, Seasonic SS-400ET-F3, Windows 7 x64 SP1 + ubuntu x64
    notebook: IBM T41p, 1.7 Pentium M, 14" 1400x1050, 1.5GB RAM, 40GB 4200r, Ubuntu 9.04
    ultraportable: IBM X41, 12" XGA 1.5GHz Dothan, 2GB RAM, 32GB CF Pretec 233x SSD, Ubuntu 9.10
    repro: Teufel Concept E Magnum PE 5.1

  7. #57
    Senior Member VIP Avatar uživatele DeeKay
    Založen
    06.10.2002
    Bydliště
    PHA
    Příspěvky
    3 344
    Vliv
    302

    Standardní

    jdu si koupit Fabii Junior....je dokonala a vsichni "blbouni" s Porsche apod. at si myslej co chteji
    wrxtation: Intel Q9550@3.6G, Noctua UH-12P, 4GB OCZ LV RAM, Gigabyte EP45-UD3P, Powercolor HD5850 PCS+ 1GB, 1TB WD BLACK, .64TB WD Blue, Lian-Li PC-P50B (silenced), Scythe ESI Juli@, Gilmore Headamp, Sennheiser HD580, NEC 2090UXi-BK, HP LP2065, Wacom Graphire4, Logitech G15, Logitech G5...etc, Win XP Pro
    mobile:
    Lenovo Thinkpad R61 14", C2D T7250, 2GB RAM, GMA X3100, .5TB WD Blue, Echo Indigo PCMCIA, Sennheiser PX100, Ubuntu 9.10

    CUT ME AND I'D BLEED IMPERIAL BLUE...

  8. #58
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele Dawe
    Založen
    25.05.2003
    Bydliště
    Tam kde zaparkuju auto... (mostly Praha)
    Příspěvky
    2 262
    Vliv
    280

    Standardní

    Citace Původně odeslal DeeKay
    jdu si koupit Fabii Junior....je dokonala a vsichni "blbouni" s Porsche apod. at si myslej co chteji
    Ja beru Dacii Solenza ! Chapes ? JE DOKONALA !

    DOKONALAAAAAAA ! Dela uplne stejny cerny stopy jak jiny auta Neni v tom rozdil a co zlepsit ! JE TO TAK A budu v tom jezdit DTMka....

    Kdyz muze podle naseho genia stacit na profesionalni grafiku AOC a 9200SE tak proc by nemohla Solenza jezdit DTM.....

    EDIT: O tom kolik jsem videl LCD a jak casto s nima prijdu do styku toho opravdu moc nevis, tak radeji opatrne..... Expert na obraz nejsem ani omylem, ale reknu ti ze neni tak tezky shlidnout v praci na prodejne temer vsechna bezne nejprodavanejsi LCDcka.... A AOC ? tech se jenom tejdne proda 7 ale samo jsem ho nikdy nevidel....
    There is nothin' fair in this world
    There is nothin' safe in this world
    And there's nothin' sure in this world
    And there's nothin' pure in this world
    Look for something left in this world

  9. #59

    Standardní

    ja do toho ako chodi signal a pod skrz DVI moc nevidim ale jednu poznamku si neodpustim >
    AOC a EIZO LCD maju velice malo spolocne .. hlavne ked si pozries ako vypadaju farby na AOC a farby na EIZO tak ked neuvidis rozdiel tak sa vyhodnot ako slepy a vrat vodicak lebo zelenu a cervenu treba odlisovat
    Sound (Sennheiser HD 580 + Meier Corda Move) just great
    Workstation (Intel i5 4590 + Noctua DH14×Asus Z97-A×24GB DDR3×480GB Sanmsung 850 Pro + 1TB WD + 1TB WD + 1TB Samsung+×MSI N760 TF 2GD5/OC ×Enermax Pro82+ 425W×Antec Solo Modded×Dell UltraSharp U2713HM 27"×Logitech MX3200×Inspire T3030) not so silent anymore
    Photo (Sony A6000×32GB SD×stuff×Crumpler Long Schlong+Tenba D-15c×Velbon V2000×Lomo LC-A) creative
    Notebook (IBM ThinkPad T420s×nejaká i5×240GB Samsung 850Pro×8GB RAM×dve baterky×blabla) mobile
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem), už můžete i "anonymně".

  10. #60

    Standardní

    Ja to vzdavam, vy proste odmitate pochopit principy digitalni techniky. EIZO muze mit tezko znatelne plepsi barvy nez toto konkretni AOC, protoze pouziva budto zcela stejne LCD obrazovky, nebo velice podobne. Jediny vliv na to muze mit v pripade DVI eletronika, ktera bere data z DVI a prevadi je na RGB slozky pro LCD, ale ta je opet digitalni, navic ani nic nezaokrouhluje, neinterpuluje, takze opet jediny problem muzou byt bitove chyby v obraze nebo jitter, ani jedno nase (nevim jak ostatni) LCD nedela, takze v tomto byt lepsi proste nemuze. Neco jineho je doba odezvy nebo kontrastni pomer, vyvazeni podsviceni, o tom jsem nic nerikal a v tom to EIZO muze byt lepsi, ale to neni vec DVI ani jeho dekodovani.
    desktop: i5-2500K@3700MHz, MSI P67A-C43-B3, 2x4GB Kingston Value, Sapphire 5850 Xtreme 1GB 850/1100, 2xWD10EALX fake RAID-1, LG W2600HP-BF S-IPS,Razer DiamonBack, Seasonic SS-400ET-F3, Windows 7 x64 SP1 + ubuntu x64
    notebook: IBM T41p, 1.7 Pentium M, 14" 1400x1050, 1.5GB RAM, 40GB 4200r, Ubuntu 9.04
    ultraportable: IBM X41, 12" XGA 1.5GHz Dothan, 2GB RAM, 32GB CF Pretec 233x SSD, Ubuntu 9.10
    repro: Teufel Concept E Magnum PE 5.1

  11. #61

    Standardní

    Fabia muze byt lepsi, muze mit silnejsi motor, lepsi podvozek (treba HP sporting, co mam ve favu ) atd. Moje DVI byt lepsi nemuze, protoze nedela zadne chyby v obraze.

    Citace Původně odeslal DeeKay
    jdu si koupit Fabii Junior....je dokonala a vsichni "blbouni" s Porsche apod. at si myslej co chteji
    desktop: i5-2500K@3700MHz, MSI P67A-C43-B3, 2x4GB Kingston Value, Sapphire 5850 Xtreme 1GB 850/1100, 2xWD10EALX fake RAID-1, LG W2600HP-BF S-IPS,Razer DiamonBack, Seasonic SS-400ET-F3, Windows 7 x64 SP1 + ubuntu x64
    notebook: IBM T41p, 1.7 Pentium M, 14" 1400x1050, 1.5GB RAM, 40GB 4200r, Ubuntu 9.04
    ultraportable: IBM X41, 12" XGA 1.5GHz Dothan, 2GB RAM, 32GB CF Pretec 233x SSD, Ubuntu 9.10
    repro: Teufel Concept E Magnum PE 5.1

  12. #62

    Standardní

    AOC jsi nikdy nevidel, ale je spatny, co? Urcite bude, kdyz to rikas, ty to musis vedet, kdyz jich prodas 7 tydne...

    Muzes mi prosim srozumitelne napsat, v cem je 2D obraz tvoji parhelie lepsi, nez meho Radeona, kdyz jej zobrazim dobrym DVI kabelem na LCD, ktere nedela chyby v obraze?

    Citace Původně odeslal Dawe
    Citace Původně odeslal DeeKay
    jdu si koupit Fabii Junior....je dokonala a vsichni "blbouni" s Porsche apod. at si myslej co chteji
    Ja beru Dacii Solenza ! Chapes ? JE DOKONALA !

    DOKONALAAAAAAA ! Dela uplne stejny cerny stopy jak jiny auta Neni v tom rozdil a co zlepsit ! JE TO TAK A budu v tom jezdit DTMka....

    Kdyz muze podle naseho genia stacit na profesionalni grafiku AOC a 9200SE tak proc by nemohla Solenza jezdit DTM.....

    EDIT: O tom kolik jsem videl LCD a jak casto s nima prijdu do styku toho opravdu moc nevis, tak radeji opatrne..... Expert na obraz nejsem ani omylem, ale reknu ti ze neni tak tezky shlidnout v praci na prodejne temer vsechna bezne nejprodavanejsi LCDcka.... A AOC ? tech se jenom tejdne proda 7 ale samo jsem ho nikdy nevidel....
    desktop: i5-2500K@3700MHz, MSI P67A-C43-B3, 2x4GB Kingston Value, Sapphire 5850 Xtreme 1GB 850/1100, 2xWD10EALX fake RAID-1, LG W2600HP-BF S-IPS,Razer DiamonBack, Seasonic SS-400ET-F3, Windows 7 x64 SP1 + ubuntu x64
    notebook: IBM T41p, 1.7 Pentium M, 14" 1400x1050, 1.5GB RAM, 40GB 4200r, Ubuntu 9.04
    ultraportable: IBM X41, 12" XGA 1.5GHz Dothan, 2GB RAM, 32GB CF Pretec 233x SSD, Ubuntu 9.10
    repro: Teufel Concept E Magnum PE 5.1

  13. #63
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele sisi
    Založen
    24.02.2003
    Bydliště
    Auckland, NZ
    Příspěvky
    2 176
    Vliv
    282
    Intel Core 2 Duo E6600 @ 3.2GHz (8 * 400MHz) @ 1.3V with Zalman CNPS9500 AT @ 1800RPM, ASUS P5B Deluxe/WiFi, 2x1GB Corsair Twin2X PC2-6400 DDRAM @ 400MHz (4-4-4-12) @ 2.1V, Leadtek 8800GT 512MB, WD Caviar SE16 250GB, Asus DRW-1608P3S, Creative SB Audigy Value, Logitech X-230 speakers, Enermax Liberty 400W, 2x120mm Thermaltake case fan @ 1800RPM, Thermaltake Aguila black case, HP LP2065 LCD, Logitech MX400

  14. #64
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele Dawe
    Založen
    25.05.2003
    Bydliště
    Tam kde zaparkuju auto... (mostly Praha)
    Příspěvky
    2 262
    Vliv
    280

    Standardní

    Citace Původně odeslal Petrik
    Fabia muze byt lepsi, muze mit silnejsi motor, lepsi podvozek (treba HP sporting, co mam ve favu ) atd. Moje DVI byt lepsi nemuze, protoze nedela zadne chyby v obraze.
    To mi dokonale staci abych to bral jako diagnozu a uz sem nikdy vic nepostoval protoze tohle opravdu nemam zapotrebi

    HP... Sporting....ve favu.....

    Sbohem Petriku a hodne stesti na leceni.
    There is nothin' fair in this world
    There is nothin' safe in this world
    And there's nothin' sure in this world
    And there's nothin' pure in this world
    Look for something left in this world

  15. #65

    Standardní

    Super, vynikajici odkaz, konecne se to potvrdilo. Ty karty v tom testu budto prosly, nebo neprosly. Budto mely obraz dokonaly, nebo ne. 1 nebo 0. Budto ta karta dela jitter ci bitovy chyby ( ma proste spatny eye diagram), nebo nedela. Presne jak jsem rikal. Nejsou zadne rozdily v ostrosti, kontrastu, barve...protoze to je digital, ktery proste budto funguje, nebo nefunguje jak ma a v tom pripade to je na reklamaci. Jeste nekdo to ted zpochybni?

    Citace Původně odeslal sisi
    desktop: i5-2500K@3700MHz, MSI P67A-C43-B3, 2x4GB Kingston Value, Sapphire 5850 Xtreme 1GB 850/1100, 2xWD10EALX fake RAID-1, LG W2600HP-BF S-IPS,Razer DiamonBack, Seasonic SS-400ET-F3, Windows 7 x64 SP1 + ubuntu x64
    notebook: IBM T41p, 1.7 Pentium M, 14" 1400x1050, 1.5GB RAM, 40GB 4200r, Ubuntu 9.04
    ultraportable: IBM X41, 12" XGA 1.5GHz Dothan, 2GB RAM, 32GB CF Pretec 233x SSD, Ubuntu 9.10
    repro: Teufel Concept E Magnum PE 5.1

  16. #66

    Standardní

    Zrejmne o autech nic nevis, specialne ne o favu. Videl jsi nekdy zavodni favorit? Ve sve dobe konkurovaly nejlepsim autum ve sve tride, akorat mely horsi motory. Ale mely podvozky HP Sporting. Koukni treba na http://www.hpsporting.cz/racing.htm , ja mam ty racing pro skupinu N. Staly me 4 tis.. Copak mas za karu ty, mohu-li se ptat?

    Citace Původně odeslal Dawe
    Citace Původně odeslal Petrik
    Fabia muze byt lepsi, muze mit silnejsi motor, lepsi podvozek (treba HP sporting, co mam ve favu ) atd. Moje DVI byt lepsi nemuze, protoze nedela zadne chyby v obraze.
    To mi dokonale staci abych to bral jako diagnozu a uz sem nikdy vic nepostoval protoze tohle opravdu nemam zapotrebi

    HP... Sporting....ve favu.....

    Sbohem Petriku a hodne stesti na leceni.
    desktop: i5-2500K@3700MHz, MSI P67A-C43-B3, 2x4GB Kingston Value, Sapphire 5850 Xtreme 1GB 850/1100, 2xWD10EALX fake RAID-1, LG W2600HP-BF S-IPS,Razer DiamonBack, Seasonic SS-400ET-F3, Windows 7 x64 SP1 + ubuntu x64
    notebook: IBM T41p, 1.7 Pentium M, 14" 1400x1050, 1.5GB RAM, 40GB 4200r, Ubuntu 9.04
    ultraportable: IBM X41, 12" XGA 1.5GHz Dothan, 2GB RAM, 32GB CF Pretec 233x SSD, Ubuntu 9.10
    repro: Teufel Concept E Magnum PE 5.1

  17. #67
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele sisi
    Založen
    24.02.2003
    Bydliště
    Auckland, NZ
    Příspěvky
    2 176
    Vliv
    282

    Standardní

    Citace Původně odeslal Petrik
    Super, vynikajici odkaz, konecne se to potvrdilo. Ty karty v tom testu budto prosly, nebo neprosly. Budto mely obraz dokonaly, nebo ne. 1 nebo 0. Budto ta karta dela jitter ci bitovy chyby ( ma proste spatny eye diagram), nebo nedela. Presne jak jsem rikal. Nejsou zadne rozdily v ostrosti, kontrastu, barve...protoze to je digital, ktery proste budto funguje, nebo nefunguje jak ma a v tom pripade to je na reklamaci. Jeste nekdo to ted zpochybni?

    Citace Původně odeslal sisi
    Heh, tym linkom som sa pokusal naznacit opak...
    1. Netestuje sa kvalita ako taka, ale len to ci sa vystup vojde do standardu.
    2. Az podozrivo vela z tych kuskov sa pri vysokych bandwidthoch do standardu ani len nezmesti (o kvalite vystupu je potom vobec skoda hovorit).
    Intel Core 2 Duo E6600 @ 3.2GHz (8 * 400MHz) @ 1.3V with Zalman CNPS9500 AT @ 1800RPM, ASUS P5B Deluxe/WiFi, 2x1GB Corsair Twin2X PC2-6400 DDRAM @ 400MHz (4-4-4-12) @ 2.1V, Leadtek 8800GT 512MB, WD Caviar SE16 250GB, Asus DRW-1608P3S, Creative SB Audigy Value, Logitech X-230 speakers, Enermax Liberty 400W, 2x120mm Thermaltake case fan @ 1800RPM, Thermaltake Aguila black case, HP LP2065 LCD, Logitech MX400

  18. #68

    Standardní

    ehm ono petrik si vo vsetkom najde tu svoju pravdu napr ze EIZO==AOC alebo ine ftipky na sobotny vecer (skus sa potom spytat ludi co robia s DTP (hej kdeje wuuduu?)) ty ti to vysvetlia
    Sound (Sennheiser HD 580 + Meier Corda Move) just great
    Workstation (Intel i5 4590 + Noctua DH14×Asus Z97-A×24GB DDR3×480GB Sanmsung 850 Pro + 1TB WD + 1TB WD + 1TB Samsung+×MSI N760 TF 2GD5/OC ×Enermax Pro82+ 425W×Antec Solo Modded×Dell UltraSharp U2713HM 27"×Logitech MX3200×Inspire T3030) not so silent anymore
    Photo (Sony A6000×32GB SD×stuff×Crumpler Long Schlong+Tenba D-15c×Velbon V2000×Lomo LC-A) creative
    Notebook (IBM ThinkPad T420s×nejaká i5×240GB Samsung 850Pro×8GB RAM×dve baterky×blabla) mobile
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem), už můžete i "anonymně".

  19. #69

    Standardní

    Citace Původně odeslal Petrik
    Zrejmne o autech nic nevis, specialne ne o favu. Videl jsi nekdy zavodni favorit? Ve sve dobe konkurovaly nejlepsim autum ve sve tride, akorat mely horsi motory. Ale mely podvozky HP Sporting. Koukni treba na http://www.hpsporting.cz/racing.htm , ja mam ty racing pro skupinu N. Staly me 4 tis.. Copak mas za karu ty, mohu-li se ptat?

    Citace Původně odeslal Dawe
    Citace Původně odeslal Petrik
    Fabia muze byt lepsi, muze mit silnejsi motor, lepsi podvozek (treba HP sporting, co mam ve favu ) atd. Moje DVI byt lepsi nemuze, protoze nedela zadne chyby v obraze.
    To mi dokonale staci abych to bral jako diagnozu a uz sem nikdy vic nepostoval protoze tohle opravdu nemam zapotrebi

    HP... Sporting....ve favu.....

    Sbohem Petriku a hodne stesti na leceni.

    Dawe ma urcite nejaky BMW, ja to na nej prasknu
    (sorry Dawe ... proste mi to nedalo )
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  20. #70
    Administrátor マツダ mince Avatar uživatele Marty
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha, Sanctuary
    Věk
    41
    Příspěvky
    8 225
    Vliv
    300

    Standardní

    Precetl jsem celou diskuzi a dobre jsem se bavil.

    Petriku, precti si ten clanek co postoval sisi. Dozvis se toho tam vic nez jen "prosel = 1/neprosel = 0"

    napr.
    Display resolution. If your DVI transmitter can't deliver a clean signal to a 1600x1200 monitor, it may still be perfectly clean at 1280x1024. A 1280x1024 display at a 60Hz refresh rate only requires a signal bandwidth of 108MHz. Most DVI transmitters can handle that, and the majority of flat panels being sold today are 1280x1024 units. However, the DVI spec goes up to 165MHz, and a 1600x1200 display will need 162MHz. It's also true that the quantity of UXGA (1600x1200) displays will continue to increase. So your image quality may be fine today, but if you upgrade your display, you may not be a happy camper.

    a nebo
    Even if the signal isn't clean at 162MHz, it may still look fine. That's because the manufacturer may choose to implement DVI signals with a reduced blanking interval. So a 142MHz signal may still look clean. However, if the DVI receiver is also not compliant, image quality may degenerate substantially.
    nebo taky
    Cable length can be an issue. We've seen 135MHz DVI signals drive a compliant 1600x1200 display – until you attach a ten-foot (three-meter) cable. Then the image quality takes a nosedive.
    a take
    Being out of compliance substantially increases the risk that the overall image quality may be poor, but it isn't a guarantee it will. Still, it's something to think about as you make your graphics card-buying decision.
    atd atd.

    Jestli neovladas jazyk, klidne ti to prelozim
    CUBE> 3570K IHS mod@ 4.4 GHz + NH-U9B ◦ 16 GB ◦ ASUS P8Z77-M ◦ HD7850 2GB @ 1110/5480 + Mk 26 ◦ 240 GB SSD ◦ SS-II 380 W ◦ LIAN LI PC-V351B plexi mod ◦ LG IPS231p
    WORK> HP EliteBook 840 G5 ◦ i7 8550U 1.8/4.0 GHz ◦ 32 GB DDR3 ◦ 512 GB nVME SSD ◦ 14.1" 1920x1080 LED + 2x 24" ASUS FullHD ◦ Win10 Enterprise
    SERVER> HP ProLiant Microserver Gen8 ◦ Intel Core i5-3540T ◦ 16 GB DDR3 ◦ 180 GB SSD + 4 TB WD GREEN + 3x3 TB WD RED RAID5 ◦ 10GbE NIC
    PHOTO> Canon EOS 70D ◦ EF 70-200/4L ◦ EF-S 10-18 STM ◦ EF 50/1.8II ◦ EF-S 40/2.8 STM ◦ Yongnuo YN-568EX ◦ Tamrac 5534
    HOMECINEMA> TV Samsung LE40B650 40" FullHD ◦ DVD Pioneer DV-310K ◦ AVR Yamaha RX-V359 ◦ SPK Dexon Allegro 5.0
    OTHERSTUFF> Mikrotik RB750GL ◦ HP PS1810-8G ◦ UniFi AP AC LR ◦ OKI MB461
    ◦ Canon PiXMA MG5350

  21. #71

    Standardní

    Ja mam pocit ze tohle uz jde leda dokonale digitalne zamknout.

    Na prani autora opet digitalne odemceno. To jsem zvedav co se jeste dozvime
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  22. #72

    Standardní

    Takze prosim pouze vecne odpovedi, nebo nam to tu zase zamknou. Prosim, aby sem prispivali pouze lide, ktere toto tema zajima a ne kteri se se mnou jen chteji hadat a dokazovat mi, ze jejich uzasna parhelie a EIZO je nejlepsi.

    Presel bych k malemu " prekladu" toho clanku, na nejz sem nekdo postul odkaz a ktery se pomerne fundovane zabyva DVI a grafikama s DVI. V tom clanku je jasne napsano, ze pokud je LCD i grafika DVI compliant, tak je signal cituji "perfectly clear". Doplnim, ze "perfect" znamena napr. dokonale, coz tu ja celou dobu tvrdim, totiz ze pokud neni HW vadny, je obraz naprosto dokonaly, coz je v tom clanku naprosto jasne napsano. Pro stouraly: tim "naprosto dokonaly" mam na myslim pouze tu DVI cast, neboli to, co muze ovlivnit kvalita/nekvalita prenosu dat po DVI, a to je v pripade DVI comliant "perfect" = dokonale. Ze clanku dale jasne vyplinulo, ze mnoho karet neni schopna byt DVI compliant ve vyzsich rozlisenich, coz je ale IMHO zavada hodna reklamace. Pokud by moj grafika nezvladala vyrobcem deklarovane rozliseni pres DVI v uspokojive kvalite, zcela jiste bych ji reklamoval. Pokud ma snad nekdo pochybnosti, co myslel autor tim "perfectly clear", necht mu napise email, ja si myslim, ze je to naprosto zrejmne.

    Nekolik citovani z onoho clanku:
    Properly implemented, this can result in superb image quality (DVI).
    The visual inspection demonstrated a clean image with a two-meter cable.
    If your DVI transmitter can't deliver a clean signal to a 1600x1200 monitor, it may still be perfectly clean at 1280x1024




    Jeste jednou prosim pouze vecne odpovedi, sdeleni typu : "Sbohem Petriku a hodne stesti na leceni" si nechte na jindy. Dekuji za odemceni
    desktop: i5-2500K@3700MHz, MSI P67A-C43-B3, 2x4GB Kingston Value, Sapphire 5850 Xtreme 1GB 850/1100, 2xWD10EALX fake RAID-1, LG W2600HP-BF S-IPS,Razer DiamonBack, Seasonic SS-400ET-F3, Windows 7 x64 SP1 + ubuntu x64
    notebook: IBM T41p, 1.7 Pentium M, 14" 1400x1050, 1.5GB RAM, 40GB 4200r, Ubuntu 9.04
    ultraportable: IBM X41, 12" XGA 1.5GHz Dothan, 2GB RAM, 32GB CF Pretec 233x SSD, Ubuntu 9.10
    repro: Teufel Concept E Magnum PE 5.1

  23. #73
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    billiardový stôl
    Příspěvky
    2 339
    Vliv
    288

    Standardní

    takze podla teba mame v robote tie monitory BARCO za 250.000,- za kus povyhadzovat a kupit AOC s S3 grafikami cez DVI a je to to iste?

    Kua to tak vediet skor...

    Fsetko co trepes je pravda - TEORETICKY.

    Ale PRAKTICKY je to uplne ale uplne inak.

    A nas svet nie je teoreticky... sa zobud.

  24. #74

    Standardní

    Citace Původně odeslal Petrik
    Pokud by moj grafika nezvladala vyrobcem deklarovane rozliseni pres DVI v uspokojive kvalite, zcela jiste bych ji reklamoval.
    teď ses chytil do vlastní sítě

    celou dobu tady tvrdíš že obraz na DVI je 100% dokonalý a pak tady napíšeš uspokojivá kvalita
    nejlepší bude, když si vezmeš svého hi-tech radeona 8500 a super LCD a zajedeš k daweovi porovnat obraz s některým jeho matroxem přes DVI
    Nikdy neměj strach ze stínů. Prostě znamenají, že někde na blízku svítí světlo.
    PHOENIX II
    || C2Q Q9300@3225MHz || Gigabyte P35-DS4 2.0 || 4GB DDR2 A-Data EE 1066 || Gigabyte GTX560 1GB || Intel SSD 320 40GB + WD 250GB || 24" HP LP2465
    NAS cube || INTEL D510MO Mount Olive || 1GB DDR2 ZEPPELIN 800 || Samsung EcoGreen 1TB RAID 1 + WD 640GB
    ThinkPad X60s || CoreDuo L2400@1,66GHz || 2GB DDR2 || 80GB SSD Intel X25-M || 12" XGA || Patriot X-Porter 200x 16GB
    Canon EOS 1D Mark II || 16-35/2,8L || 50/1,8 || 70-200/2,8L IS || SpeedLight 580EX II || http://www.jakubgeier.com

  25. #75

    Standardní

    Properly implemented, this can result in superb image quality. To properly implemented myslej podle me to, ze to je DVI compliant..

    Nic jsem nerikal o tom, ze kazdy LCD pred DVI ma stejny obraz, to jiste ne. Jen jsem tvrdil, to nase AOC ma hodne slusnej obraz, ale drazsi LCD maji lepsi kontrast, lepsi odezvu, lepsi podsviceni a pripadne i lepsi barvy. Co se grafik tyka, jsem neoblomny a pokud je ta grafika DVI compliant, coz nejsou podle toho testu zdaleka vsechny (ale to je na reklamaci), musi byt 2D obraz nezavisly na grafice (DVI compliant).

    Citace Původně odeslal Wuuduu
    takze podla teba mame v robote tie monitory BARCO za 250.000,- za kus povyhadzovat a kupit AOC s S3 grafikami cez DVI a je to to iste?

    Kua to tak vediet skor...

    Fsetko co trepes je pravda - TEORETICKY.

    Ale PRAKTICKY je to uplne ale uplne inak.

    A nas svet nie je teoreticky... sa zobud.
    desktop: i5-2500K@3700MHz, MSI P67A-C43-B3, 2x4GB Kingston Value, Sapphire 5850 Xtreme 1GB 850/1100, 2xWD10EALX fake RAID-1, LG W2600HP-BF S-IPS,Razer DiamonBack, Seasonic SS-400ET-F3, Windows 7 x64 SP1 + ubuntu x64
    notebook: IBM T41p, 1.7 Pentium M, 14" 1400x1050, 1.5GB RAM, 40GB 4200r, Ubuntu 9.04
    ultraportable: IBM X41, 12" XGA 1.5GHz Dothan, 2GB RAM, 32GB CF Pretec 233x SSD, Ubuntu 9.10
    repro: Teufel Concept E Magnum PE 5.1

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •