Stránka 2 z 5 PrvníPrvní 12345 PosledníPoslední
Výsledky 26 až 50 z 114

Téma: Vyber stolniho DVD prehravace - musi umet Divx

  1. #26

    Standardní

    ten H&B 3220 nemusi mat nahodou titulky s rovnakym nazvom ako video? ak hej tak je nepouzitelny... a tiez co som cital tak ma dost naprd fonty...

    ja som otcovi radsej odporucil kupit maxton 101 a nemozem si ho vynachvalit, 5.1 dekoder, velke titulky s diakritikou na polopriehladnom pozadi z akehokolvek suboru a prehra prakticky vsetky divx/xvid filmy, mp3, wma, jpg, navyse ma rozhodne lepsi dizajn ako H&B a stoji menej, oproti H&B mu chyba len DTS dekoder (minimum filmov, tyka sa len DVDciek) a podpora QPEL s ktorym je vsak tiez minimum videi, navyse je ten maxton uplne nehlucny, proste vyborna kupa za 4000Sk (3000Kc)

    kto chce nech si precita recenziu u mna (aktualne je aj v podpise)
    Markoff
    Dennik z Ciny a jemu predchadzajuci trip po Azii 2010-2011

  2. #27

    Standardní

    Citace Původně odeslal Markoff
    ten H&B 3220 nemusi mat nahodou titulky s rovnakym nazvom ako video? ak hej tak je nepouzitelny... a tiez co som cital tak ma dost naprd fonty...

    ja som otcovi radsej odporucil kupit maxton 101 a nemozem si ho vynachvalit, 5.1 dekoder, velke titulky s diakritikou na polopriehladnom pozadi z akehokolvek suboru a prehra prakticky vsetky divx/xvid filmy, mp3, wma, jpg, navyse ma rozhodne lepsi dizajn ako H&B a stoji menej, oproti H&B mu chyba len DTS dekoder (minimum filmov, tyka sa len DVDciek) a podpora QPEL s ktorym je vsak tiez minimum videi, navyse je ten maxton uplne nehlucny, proste vyborna kupa za 4000Sk (3000Kc)

    kto chce nech si precita recenziu u mna (aktualne je aj v podpise)
    jasně, mezi ním jsem se také rozmýšlel... ale absence DTS je pro mě nepřijatelná Jinak ten font na H&B je OK a tituky s českou diakritikou obsahuje taky! To že se titulky musí jmenovat stejně je mi jedno, protože podporu DivX a Xvid beru jako luxus, který tam mam... DVD player je hlavně o sledování DVD, ne? Ve srovnání cena_výkon u mě zvýtězil H&B

  3. #28

    Standardní

    Citace Původně odeslal sofokless
    Citace Původně odeslal Markoff
    ten H&B 3220 nemusi mat nahodou titulky s rovnakym nazvom ako video? ak hej tak je nepouzitelny... a tiez co som cital tak ma dost naprd fonty...

    ja som otcovi radsej odporucil kupit maxton 101 a nemozem si ho vynachvalit, 5.1 dekoder, velke titulky s diakritikou na polopriehladnom pozadi z akehokolvek suboru a prehra prakticky vsetky divx/xvid filmy, mp3, wma, jpg, navyse ma rozhodne lepsi dizajn ako H&B a stoji menej, oproti H&B mu chyba len DTS dekoder (minimum filmov, tyka sa len DVDciek) a podpora QPEL s ktorym je vsak tiez minimum videi, navyse je ten maxton uplne nehlucny, proste vyborna kupa za 4000Sk (3000Kc)

    kto chce nech si precita recenziu u mna (aktualne je aj v podpise)
    jasně, mezi ním jsem se také rozmýšlel... ale absence DTS je pro mě nepřijatelná :? Jinak ten font na H&B je OK a tituky s českou diakritikou obsahuje taky! To že se titulky musí jmenovat stejně je mi jedno, protože podporu DivX a Xvid beru jako luxus, který tam mam... DVD player je hlavně o sledování DVD, ne? Ve srovnání cena_výkon u mě zvýtězil H&B ;D
    no DVD player a DivX player su dve jaksi rozlicne zariadenia, ked si niekto kupuje divx player tak je to asi o tom ze chce sledovat divx filmy, ostatne ja mozem mat dohromady nejakych 20 filmovych DVDciek, zato divx filmov cez 600...

    absencia DTS je absolutne irelevantna pre ludi ktori to chcu hlavne na divx/xvid filmy a ani u DVD to nie je nic nevyhnutne, DTS je vzdy len doplnkova stopa ku klasickej standardnej DD AC3, so samotnou DTS stopou som sa stretol len na jednom prepalovanom DVD (holt ked ludia kopiruju a ani to nevedia)

    to ze sa titulky musia volat rovnako ako video je zasadna chyba a robi titulky prakticky nepouzitelne, pre mna taky player akoby ani podporu titulkov nemal, rovnako tak ako ked nepodporuje kodovanie Win CP-1250, to je tiez ako keby vobec ziadnu podporu diakritiky nemal, neviem si totiz predstavit ako kvoli nejakemu pritrublemu playeru Philips ci Orava prepalujem vsetky svoje DVD a konvertujem titulky k stovkam filmov, ked nie su schopni zaistit podporu kodovania ktore pouziva vacsina uzivatelov a je v nom absolutna vacsina titulkov na inete

    a pod. je to aj s titulkami s rovnakym nazvom ako video, nebudem prepalovat vsetky DVD, je sice pravda ze v originalnych release byvaju nazvy normalne (video a titulky rovnake), ale tie si premenuvam kvoli prehladnosti kedze naozaj necitim mat potrebu v nazve 5 bodiek, ripovacej skupiny a dalsie zbytocnosti a radej si tam dam format kodeku, rozlisenia pod. veci (ktore su vsak u suboru s titulkami irelevantne), nehovoriac o tom ak si musim najst titulky z netu...

    ja nevidim dovod kupovat playery ktore nevedia otvorit titulky z akehokolvek suboru s poriadnou diakritikou (CP-1250), ked je na trhu uz dost playerov ktore s tym nemaju ziadny problem, kto si kupi player ktory nevie toto je dobrovolny masochista a absenciu DTS u playera vidim ako podstatne menej dolezitu ako absenciu poriadnych titulkov (nazov suboru, diakritika, font v TV),

    ostatne dnes este nie je pritomnost 5.1 dekodera v playeri uplne samozrejmou takze asi tak, mate na vyber medzi playerom bez dekodera, s dekoderom DD AC3 a s dekoderom DD AC3 a DTS, vacsine ludi uplne postaci dekoder DD AC3, DTS sa tyka zanedbatelneho percenta originalnych DVDciek (nikdy nie DivX)

    EDIT: jo a mozem odporucit Maxton 101 (recenzia v podpise), jedna s aprave o jeden z tych playerov ktore maju 5.1 dekoder DD AC3, vedia otvorit titulky z akehokolvek suboru, vedia bez problemov diakritiku a maju velmi dobry font v TV na polopriehladnom pozadi, ak najdete player ktory vie toto vsetko jedine naco sa zostava asi sustredit (samozrejme okrem toho ako jeho mechanika cita rozne media, aky je hlucny, aky ma dizajn, ako prehrava rozne kombinacie formatov videa a zvuku) je ci podporuje QPEL/GMC ktore sice pouziva absolutne minimum DivX filmov, ale rozhodne sa s nimi stretnete skor nez s DVD filmom (nie DivX) ktory ma len DTS stopu...
    Markoff
    Dennik z Ciny a jemu predchadzajuci trip po Azii 2010-2011

  4. #29

    Standardní


    já se ale nesnažím nikomu nic vnutit...
    Mě je úplně jedno co si kdoloki jiný koupí. Jsou to jeho prachy...
    A jak už jsem napsal, přečetl jsem hodně a H&B 3220 je pro mě best
    a jsem s ním opravdu spokojen... Zatím jsem nezjistil žádné pochybení v detekci, žádné chyby ve zvuku nebo v titulkách atd...
    Prostě a jednoduše jsem koupil dobře a to mi stačí

  5. #30

    Standardní

    Maxton, ale zase nema digital out, ale jenom optical. Je fakt skoda jestli HB neumi vybrat titulky z jineho souboru.....
    AMD The S I L E N C E R powered by: PcLinuxOs
    San Diego 3500+@3080MHz 11*280MHz, vcore 1.42V , AC Freezer 64, MSI K8N Neo2 FX nForce3 250Gb, Patriot PDC 1GB DDR500 8-4-4-3, Sapphire Ati Radeon x1950 pro 512 + Arctic Cooling Accelero S1, Antec Nine Hundred, PSU Seasonic S12-2 500W, LG GSA-4136, Pioneer A09XL, Logitech X-530. 3DMark01/03/05/06 29485/15384/9894/4597 marks

  6. #31

    Standardní

    Citace Původně odeslal Halen tech
    Je fakt skoda jestli HB neumi vybrat titulky z jineho souboru.....
    neumí Ale co, výpalku má dnes každý není to problem...

  7. #32
    Senior Member Avatar uživatele PetrT
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Brno/Ždánice
    Příspěvky
    3 133
    Vliv
    321

    Standardní

    Citace Původně odeslal sofokless
    Četl, a taky ti ho vůbec nenutim... Tenhle trend byl založen od 7. října 2004 a nezaznamenal jsem, že bys našel lepší za stejnou cenu... Když chceš DVD přehrávač s DivX a Xvid a zabudovaným dekodérem máš hodně omezený výběr...
    Každopádně kritizovat umí každý sorry
    Já jsem spokojen!
    Je mi jasne, ze sehnat odpovidajici vhodny prehravac muze byt orisek, ale clovek ktery ma pristup k opravdove sbirce divx/xvid veci tak snad urcite narazi na veci ktere mu prehrat nepujdou. Prave treba mozne problemy s Qpel/Gmc, ogm ci mkv.
    A prepalovat si filmy na RW kvuli uprave titulku, aby to prehravac vzal je otrocka prace
    Preju ti ale spokojenost s tim co mas a co nejmim "neprehratelnych" avicek (nechces se podivat na 2GB OGM soubor s DTS zvukem )

    Jak jsi spravne poznamenal, tak ja zadny jiny (=lepsi) prehravac nenasel. Asi kvuli tomu ze neexistuje Takze ja zatim cekam a spis kupuju pocitac (na DVDvideo kaslu, potrebuju DivX/Xvid).

    Edit: upraveny urcite unahlene slova a vyznam vet

    web: Apple MacMini 2018 | Intel i5 3.0GHz | 16GB RAM | 512GB SSD | Dell U2412M
    games: Intel i5-2500K@4GHz | GB Z68MA-D2H | Kingston HyperX 8GB DDR3 | MSI GTX770 Lightning | Samsung 840 EVO 120GB + Crucial MX300 525GB | Seasonic M12II 620W
    data: Intel G2020 | GB B75M-D3V | Transcend 4GB DDR3 | 4x WD RED 3TB | Ubuntu Server

  8. #33

    Standardní

    Edit: by Sofokless neboť mé řádky se setkali s flame

    Mysím, že Markoffem ze sebe vydal maximum a jasně napsal jak na tom přístroj H&B 3220 ve slutečnosti je...

    Pro zcela nezasvětčné do problematiky stolních přehrávačů nejsou mé předešlé posty nikterak doporučující nebo navádějící ke koupi!

    Pro mé účely je naprosto dostačující za zcela zajímavou cenu! Odkaz s detailním popisem výrobku je na předchozí stránce a zde si může každý udělat obrázek o uvedeném DVD/DivX Playeru sám...

  9. #34
    Senior Member Avatar uživatele MK2
    Založen
    19.10.2002
    Bydliště
    Slovakia - Šurany
    Příspěvky
    1 701
    Vliv
    281

    Standardní

    Citace Původně odeslal Markoff
    Citace Původně odeslal Manji
    Citace Původně odeslal Radim Štěpanec
    Protože Kiss prodávám, mohu doporučit. Nicméně je tu problém v analog 5.1. To nesplňuje ani jeden kus. Wifi má tuším DP 1500
    Orava 503 ma 5.1 analog zvuk aj divX a Xvid mp3 u nas je tak 3500Sk.

    Ale doporučujem radšej phillips. teraz nejaký nový ma aj divx ale či má analog 5.1 to neviem.
    no doporucuj si co chces ale Philips a Orava su smejdy ktore ani neprehraju normalne titulky vo (Win) CP-1250 kodovani, v ktorych je asi LEN 99% vsetkych titulkov u vsetkych ludi, takze ak ste ochotni u kazdeho jedneho filmu ktory vam niekto da ho prepalovat kvoli konvertovaniu titulkov do kodovania ISO 8859 tak odporucam Philips a Oravu (jo a na funkcnu diakritiku bez spekulovania s 35 firmware tiez zabudnite)

    z novsich playerov sa mi pozdava trebars ten maxton, bol pred par tyzdnami testovany aj na Technet.cz, aj na Zive.cz, ma 5.1 dekoder a nacita bez problemov titulky s diakritikou (Win CP-1250) z akehokolvek suboru

    H&B vyzaduje aby mali titulyk rovnaky nazov ako video

    ja mam inak skusenosti so Sencor 6101 ktory tiez nacita titulky z akehokolvek suboru bez problemov s diakritikou, ale nema 5.1 dekoder

    najjednoduchsie je si zajst do elektroobchodu s DVDckom s filmami, k nim mat titulky s inym nazvom ako video, v kodovani Win a uz si akurat pustit film, ak titulky idu v poriadku je player OK, ak predavac slubuje podporu nedockate sa jej, pak vas uz musi zaujimat akurat pritomnost 5.1 dekodera a pripadnych vystupov ktore moze niekto pozadovat (VGA...)

    ktory program napali ISO 8859 lebo mam akurat tu Oravu 503
    v Nere tento format nevidim, zeby Easy CD creator?
    X2 6000+ AM2 3,3ghz 1,375v (3,433ghz 1,45v) || Abit KN9 Nf4 ultra AM2,Xpertvision 9600GT 512mb 650/1800@760/2000, 2x2gb A-data 800+ Extremme ddr2@950mhz cl5(resp.980mhz pri 3,433ghz cpu), Maxtor MaxlineIII 300GB,DVD RW-DL Asus 1608P3S,SB AUDIGY 2ZS Platinum,Benq - notebook keyboard,mouse Genius netscroll optical USB,monitor 17`Nokia 720C,Fortron 650w,Vista Ultimate SP1

  10. #35
    Senior Member Avatar uživatele PetrT
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Brno/Ždánice
    Příspěvky
    3 133
    Vliv
    321

    Standardní

    Citace Původně odeslal MK2
    Citace Původně odeslal Markoff
    takze ak ste ochotni u kazdeho jedneho filmu ktory vam niekto da ho prepalovat kvoli konvertovaniu titulkov do kodovania ISO 8859 tak odporucam Philips a Oravu.
    ktory program napali ISO 8859 lebo mam akurat tu Oravu 503
    v Nere tento format nevidim, zeby Easy CD creator?
    To jsi pochopil spatne, budes furt v Neru palit datove CD, ale kodovani cestiny v titulcich si budes muset zmenit z Win1250 na ISO8859 a takto je znova vypalit.

    web: Apple MacMini 2018 | Intel i5 3.0GHz | 16GB RAM | 512GB SSD | Dell U2412M
    games: Intel i5-2500K@4GHz | GB Z68MA-D2H | Kingston HyperX 8GB DDR3 | MSI GTX770 Lightning | Samsung 840 EVO 120GB + Crucial MX300 525GB | Seasonic M12II 620W
    data: Intel G2020 | GB B75M-D3V | Transcend 4GB DDR3 | 4x WD RED 3TB | Ubuntu Server

  11. #36
    Senior Member Avatar uživatele MK2
    Založen
    19.10.2002
    Bydliště
    Slovakia - Šurany
    Příspěvky
    1 701
    Vliv
    281

    Standardní

    Citace Původně odeslal PetrT
    Citace Původně odeslal MK2
    Citace Původně odeslal Markoff
    takze ak ste ochotni u kazdeho jedneho filmu ktory vam niekto da ho prepalovat kvoli konvertovaniu titulkov do kodovania ISO 8859 tak odporucam Philips a Oravu.
    ktory program napali ISO 8859 lebo mam akurat tu Oravu 503
    v Nere tento format nevidim, zeby Easy CD creator?
    To jsi pochopil spatne, budes furt v Neru palit datove CD, ale kodovani cestiny v titulcich si budes muset zmenit z Win1250 na ISO8859 a takto je znova vypalit.
    a nejaky program na takuto editaciu titulkov
    X2 6000+ AM2 3,3ghz 1,375v (3,433ghz 1,45v) || Abit KN9 Nf4 ultra AM2,Xpertvision 9600GT 512mb 650/1800@760/2000, 2x2gb A-data 800+ Extremme ddr2@950mhz cl5(resp.980mhz pri 3,433ghz cpu), Maxtor MaxlineIII 300GB,DVD RW-DL Asus 1608P3S,SB AUDIGY 2ZS Platinum,Benq - notebook keyboard,mouse Genius netscroll optical USB,monitor 17`Nokia 720C,Fortron 650w,Vista Ultimate SP1

  12. #37

    Standardní

    radsej si kup normalny divx player a zahod ten smejd orave ci philips (to mozem pordit kazdemu vlastnikovi)

    a tvoj dotaz patri uz do sekcie programy, tu je skor rec o divx playeroch...

    a medzi nami ked na to zadas dotaz do google hned ti najde x programov, uz sa ma na to na icq pytal nejaky iny lenivy expert...
    Markoff
    Dennik z Ciny a jemu predchadzajuci trip po Azii 2010-2011

  13. #38
    Junior Member
    Založen
    04.04.2003
    Bydliště
    Prievidza/SLOVAKIA
    Příspěvky
    73
    Vliv
    258

    Standardní Moje požiadavky na DivX player

    1. Nemusí mať DTS dekodér.
    a) nepatrné množstvo titulov má DTS stopu
    b) je príliš objemná na to, aby som ju dával trebárs k dvojhodinovému filmu
    c) DTS je možné si vychutnáť na 50tis. a drahšom domácom kine. Pochybujem, že na 4tis. prehrávači s pochybným dekodérom a nejakými 2tis. 5.1 reproduktormi počuť rozdiel medzi DTS a Dolby Digital. Okrem toho AD/DA prevodník na takomto shite (myslím cenovom), je adekvátny tej cene.

    2. Musí korektne zobrazovať titulky v tej norme, ako tu bolo spomenuté
    Teraz neviem, či ten player, čo spomína sofokless to podporuje alebo nie

    3. Nezaujímal by som sa i oné formáty okrem DVD-VIDEO, DivX a XVid. Ostatné sú pre mňa menšinové a tým pádom nezaujímavé.

    4. MP3, FOTO CD, VIDEO CD ma takisto nezaujímajú, na to mám PC

    Tak mi niečo odporučte

    Jedna otázka na vás:
    Vedia tieto prehrávače prehrať DivX, kde je použitý 5.1 AC3 zvuk?
    Na PC je k tomu potrebný trebárs AC3filter.

    Ďakujem všetkým
    Athlon XP 2200+ @ 3200+(10.5*210MHz; 1.74V real; synchro) | Raptor Cooler 2200 rpm | Epox 8RDAE nForce2
    MSI GeForce 5900 XT 128 MB VTD (390/700) @ Asus 5950 ultra (475/950) | 512 MB DDR/PC400 11-3-3-2
    WD 120 GB/BB/7200 rpm | DVD-ROM Teac DV-516E | DVD+-RW LG GSA-4163B
    SB Audigy | Repro Genius SW 5.1 HT | big tower 350W + wind tunels | 17\" Hyundai Q770 FLAT Image Quest
    Connection: aDSL 512/128 kbit, unlimited data

  14. #39

    Standardní

    v tom případě pro tebe bude zajímavý asi Maxton MDVD-101

    Kazdopádně když přečteš celý trend dozvíš se vše co potřebuješ...

    PS: hlavím faktorem, který jsi neuvedl je částka, kterou jsi ochoten za přehrávač dát... a ta rozhoduje

  15. #40
    Junior Member
    Založen
    04.04.2003
    Bydliště
    Prievidza/SLOVAKIA
    Příspěvky
    73
    Vliv
    258

    Standardní

    Citace Původně odeslal sofokless
    v tom případě pro tebe bude zajímavý asi Maxton MDVD-101

    Kazdopádně když přečteš celý trend dozvíš se vše co potřebuješ...

    PS: hlavím faktorem, který jsi neuvedl je částka, kterou jsi ochoten za přehrávač dát... a ta rozhoduje
    Už mi je to jedno - čo sa týka ceny. Pred mesiacom som mal vyhliadnutý Philips, neviem presne jeho typové označenie, ale cena bola okolo 8500,- Sk. Keby som v tej predajni nemal dobrého kámoša, tak by som nevedel, že ten drahý shit nepodporuje väčšinu formátov titulkov.
    Keď to bude fakt bomba a za 8000,-, tak ho zoberiem. Ale nemám naň nejaké prehnané požiadavky, takže mi bude stačiť aj nejaký lacný.
    Athlon XP 2200+ @ 3200+(10.5*210MHz; 1.74V real; synchro) | Raptor Cooler 2200 rpm | Epox 8RDAE nForce2
    MSI GeForce 5900 XT 128 MB VTD (390/700) @ Asus 5950 ultra (475/950) | 512 MB DDR/PC400 11-3-3-2
    WD 120 GB/BB/7200 rpm | DVD-ROM Teac DV-516E | DVD+-RW LG GSA-4163B
    SB Audigy | Repro Genius SW 5.1 HT | big tower 350W + wind tunels | 17\" Hyundai Q770 FLAT Image Quest
    Connection: aDSL 512/128 kbit, unlimited data

  16. #41
    Senior Member Avatar uživatele PetrT
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Brno/Ždánice
    Příspěvky
    3 133
    Vliv
    321

    Standardní Re: Moje požiadavky na DivX player

    Citace Původně odeslal ESCAPE
    3. Nezaujímal by som sa i oné formáty okrem DVD-VIDEO, DivX a XVid. Ostatné sú pre mňa menšinové a tým pádom nezaujímavé.
    No reknu ti, ze neni moc problem se dostat k MKV ci OGM kontejnerum a ty si nepustis, coz je nekdy skoda ...
    Jedna otázka na vás:
    Vedia tieto prehrávače prehrať DivX, kde je použitý 5.1 AC3 zvuk?
    Na PC je k tomu potrebný trebárs AC3filter.
    Ano umi to bez problemu.

    web: Apple MacMini 2018 | Intel i5 3.0GHz | 16GB RAM | 512GB SSD | Dell U2412M
    games: Intel i5-2500K@4GHz | GB Z68MA-D2H | Kingston HyperX 8GB DDR3 | MSI GTX770 Lightning | Samsung 840 EVO 120GB + Crucial MX300 525GB | Seasonic M12II 620W
    data: Intel G2020 | GB B75M-D3V | Transcend 4GB DDR3 | 4x WD RED 3TB | Ubuntu Server

  17. #42
    Junior Member
    Založen
    04.04.2003
    Bydliště
    Prievidza/SLOVAKIA
    Příspěvky
    73
    Vliv
    258

    Standardní Re: Moje požiadavky na DivX player

    Citace Původně odeslal PetrT
    Citace Původně odeslal ESCAPE
    3. Nezaujímal by som sa i oné formáty okrem DVD-VIDEO, DivX a XVid. Ostatné sú pre mňa menšinové a tým pádom nezaujímavé.
    No reknu ti, ze neni moc problem se dostat k MKV ci OGM kontejnerum a ty si nepustis, coz je nekdy skoda ...
    Jedna otázka na vás:
    Vedia tieto prehrávače prehrať DivX, kde je použitý 5.1 AC3 zvuk?
    Na PC je k tomu potrebný trebárs AC3filter.
    Ano umi to bez problemu.
    Takisto ako tu niekto spomínal, tak možnosť prehrať DivX a XviD beriem ako doplnok. Pri dnešnej cene DVD médii, je podľa môjho názoru zbytočné čakať 3 hodiny, kým sa ti mpeg2 skomprimuje do DivX-u. Pri chabom rozlíšení bežných TV je výhodné dať na DVD dva dabingy. Pričom dať na dvojhodinový film dva dabingy na prinajlepšom 2 cd médiá, tiež nie je najlepším riešením.
    Athlon XP 2200+ @ 3200+(10.5*210MHz; 1.74V real; synchro) | Raptor Cooler 2200 rpm | Epox 8RDAE nForce2
    MSI GeForce 5900 XT 128 MB VTD (390/700) @ Asus 5950 ultra (475/950) | 512 MB DDR/PC400 11-3-3-2
    WD 120 GB/BB/7200 rpm | DVD-ROM Teac DV-516E | DVD+-RW LG GSA-4163B
    SB Audigy | Repro Genius SW 5.1 HT | big tower 350W + wind tunels | 17\" Hyundai Q770 FLAT Image Quest
    Connection: aDSL 512/128 kbit, unlimited data

  18. #43
    Senior Member Avatar uživatele PetrT
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Brno/Ždánice
    Příspěvky
    3 133
    Vliv
    321

    Standardní Re: Moje požiadavky na DivX player

    Citace Původně odeslal ESCAPE
    Takisto ako tu niekto spomínal, tak možnosť prehrať DivX a XviD beriem ako doplnok. Pri dnešnej cene DVD médii, je podľa môjho názoru zbytočné čakať 3 hodiny, kým sa ti mpeg2 skomprimuje do DivX-u. Pri chabom rozlíšení bežných TV je výhodné dať na DVD dva dabingy. Pričom dať na dvojhodinový film dva dabingy na prinajlepšom 2 cd médiá, tiež nie je najlepším riešením.
    A taky jak nekdo uvedl je DivX/Xvid prehravac PRAVE o tom prehravani Xvidu/DivXu. Pokud to nepotrebuju, tak si to nekupuju.
    Prevod filmu sice netrva tri hodiny (bohuzel), ale dat si do hotoveho ripu dva dabingy, opravene titulky (ktere muzu zvetsovat/zmensovat podle libosti) a kapitoly jako ma DVDvideo, neni problem a vubec nemusim byt omezeny velikosti CD - prave kvuli zminovane cene DVD medii. A pokud se cloveku do ruky dostane opravdu zprasene DVD (obraz je zasumeny), tak se nekdy podari si vysledny rip i trosku vylepsit pouzitim filtru.

    PS: nechce se ti cekat 3 hodiny na rip, ale nekolik hodin na prevod DVD9to5 se ti cekat chce ? Nebo si myslis, ze kvalitni prevod DVD9to5 ti zabere 10 minut A nebo povazujes cenu DVD9 media za "lidovou" ?

    web: Apple MacMini 2018 | Intel i5 3.0GHz | 16GB RAM | 512GB SSD | Dell U2412M
    games: Intel i5-2500K@4GHz | GB Z68MA-D2H | Kingston HyperX 8GB DDR3 | MSI GTX770 Lightning | Samsung 840 EVO 120GB + Crucial MX300 525GB | Seasonic M12II 620W
    data: Intel G2020 | GB B75M-D3V | Transcend 4GB DDR3 | 4x WD RED 3TB | Ubuntu Server

  19. #44
    Junior Member
    Založen
    04.04.2003
    Bydliště
    Prievidza/SLOVAKIA
    Příspěvky
    73
    Vliv
    258

    Standardní Re: Moje požiadavky na DivX player

    Citace Původně odeslal PetrT
    Citace Původně odeslal ESCAPE
    Takisto ako tu niekto spomínal, tak možnosť prehrať DivX a XviD beriem ako doplnok. Pri dnešnej cene DVD médii, je podľa môjho názoru zbytočné čakať 3 hodiny, kým sa ti mpeg2 skomprimuje do DivX-u. Pri chabom rozlíšení bežných TV je výhodné dať na DVD dva dabingy. Pričom dať na dvojhodinový film dva dabingy na prinajlepšom 2 cd médiá, tiež nie je najlepším riešením.
    A taky jak nekdo uvedl je DivX/Xvid prehravac PRAVE o tom prehravani Xvidu/DivXu. Pokud to nepotrebuju, tak si to nekupuju.
    Prevod filmu sice netrva tri hodiny (bohuzel), ale dat si do hotoveho ripu dva dabingy, opravene titulky (ktere muzu zvetsovat/zmensovat podle libosti) a kapitoly jako ma DVDvideo, neni problem a vubec nemusim byt omezeny velikosti CD - prave kvuli zminovane cene DVD medii. A pokud se cloveku do ruky dostane opravdu zprasene DVD (obraz je zasumeny), tak se nekdy podari si vysledny rip i trosku vylepsit pouzitim filtru.

    PS: nechce se ti cekat 3 hodiny na rip, ale nekolik hodin na prevod DVD9to5 se ti cekat chce ? Nebo si myslis, ze kvalitni prevod DVD9to5 ti zabere 10 minut A nebo povazujes cenu DVD9 media za "lidovou" ?
    Prevod DL DVD trvá cca 25minút, už aj s kompresiou. Tá kvalita je vždy lepšia ako keby si to mal narvať na 2CD s dvoma dabingami. Robil som filmy v DivXe cez gordian knot v špičkovej kvalite s milión nastaveniami. Jednoducho sa to časovo neoplatí ani kvalitatívne. 90-minútový film trvá cca 3hodiny do divxu v špičkovej kvalite s 5.1 zvukom.

    Keby si to chcel dať na 3CD, tak už sa to neoplatí. Cena za dobré DVD cca 15,- Sk za delaerské ceny, je príliš dobrá na to, aby som pchal 2 alebo 3 DivX filmy na jedno DVD
    Athlon XP 2200+ @ 3200+(10.5*210MHz; 1.74V real; synchro) | Raptor Cooler 2200 rpm | Epox 8RDAE nForce2
    MSI GeForce 5900 XT 128 MB VTD (390/700) @ Asus 5950 ultra (475/950) | 512 MB DDR/PC400 11-3-3-2
    WD 120 GB/BB/7200 rpm | DVD-ROM Teac DV-516E | DVD+-RW LG GSA-4163B
    SB Audigy | Repro Genius SW 5.1 HT | big tower 350W + wind tunels | 17\" Hyundai Q770 FLAT Image Quest
    Connection: aDSL 512/128 kbit, unlimited data

  20. #45
    Senior Member Avatar uživatele PetrT
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Brno/Ždánice
    Příspěvky
    3 133
    Vliv
    321

    Standardní Re: Moje požiadavky na DivX player

    Citace Původně odeslal ESCAPE
    Prevod DL DVD trvá cca 25minút, už aj s kompresiou. Tá kvalita je vždy lepšia ako keby si to mal narvať na 2CD s dvoma dabingami. Robil som filmy v DivXe cez gordian knot v špičkovej kvalite s milión nastaveniami. Jednoducho sa to časovo neoplatí ani kvalitatívne. 90-minútový film trvá cca 3hodiny do divxu v špičkovej kvalite s 5.1 zvukom.
    Nechci se hadat, ono to stejne asi nema smysl, kazdy na to mame jiny nazor. Jen snad napisu: DVD9to5 za 25 minut ?? Hmm, asi se oba bavime o "necem" jinem (kvalitni prevod, nekolika pruchodovy zabere KRUTE pres nekolik hodin).
    Do DivXu NEjde udelat spickovy rip ... to proste nedas ani kdyby jsi se rozkrajel (a podle casu 3 hod delas DivX, pravdepodobne nejaky 5.x). Asi by jsi se mel podivat jak vypada spickovy rip ve fullpalu, v Xvidu a s menu apod.

    EDIT: neni problem mit treba rip na 3GB (v jednom souboru) a nebo v pripade LotraEE s DTS na cele DVD - kvalita je takova, ze asi tezko na pc poznas coze to vlastne je. Ale taky to neni rozmazany DivX a udelat to netrvalo tri hodiny

    web: Apple MacMini 2018 | Intel i5 3.0GHz | 16GB RAM | 512GB SSD | Dell U2412M
    games: Intel i5-2500K@4GHz | GB Z68MA-D2H | Kingston HyperX 8GB DDR3 | MSI GTX770 Lightning | Samsung 840 EVO 120GB + Crucial MX300 525GB | Seasonic M12II 620W
    data: Intel G2020 | GB B75M-D3V | Transcend 4GB DDR3 | 4x WD RED 3TB | Ubuntu Server

  21. #46
    Junior Member
    Založen
    04.04.2003
    Bydliště
    Prievidza/SLOVAKIA
    Příspěvky
    73
    Vliv
    258

    Standardní Re: Moje požiadavky na DivX player

    Citace Původně odeslal PetrT
    Citace Původně odeslal ESCAPE
    Prevod DL DVD trvá cca 25minút, už aj s kompresiou. Tá kvalita je vždy lepšia ako keby si to mal narvať na 2CD s dvoma dabingami. Robil som filmy v DivXe cez gordian knot v špičkovej kvalite s milión nastaveniami. Jednoducho sa to časovo neoplatí ani kvalitatívne. 90-minútový film trvá cca 3hodiny do divxu v špičkovej kvalite s 5.1 zvukom.
    Nechci se hadat, ono to stejne asi nema smysl, kazdy na to mame jiny nazor. Jen snad napisu: DVD9to5 za 25 minut ?? Hmm, asi se oba bavime o "necem" jinem (kvalitni prevod, nekolika pruchodovy zabere KRUTE pres nekolik hodin).
    Do DivXu NEjde udelat spickovy rip ... to proste nedas ani kdyby jsi se rozkrajel (a podle casu 3 hod delas DivX, pravdepodobne nejaky 5.x). Asi by jsi se mel podivat jak vypada spickovy rip ve fullpalu, v Xvidu a s menu apod.

    Ja si nemyslím, že sa nehádame, ale OK. Ešte predtým ako to tu niekto LOCKne, tak:
    Robím 5.11 DivX (ukázal sa ako najlepší), robím aj Xvid. Robím to na 2xPASS. Keď to robíš na 3x a viac, nerozoznáš to, neoplatí sa to ani kvalitatívne ani časovo. Kompresia pri 90minútovom filme z DVD na DVD je okolo 20 percent, niekedy žiadna. Nikto mi nenahovorí, že 90min. film na 2CD má lepší výstup ako DVD-VIDEO s max. 20 percentnou kompresiou. Nehovoriac o kompatibilite vypáleného DVD+R s BT DVD ROM. Keby stálo DVD médium 100 a viac, nie je o čom. Nehovoriac ani o tom, že mizivé percento "pozeračov filmov" to sleduje na plazme, kde je možno nejaké nedostatky vidno, ale na bežnom TV, nie.

    EDIT:
    Nezdá sa ti blbé robiť 3GB DivX?
    Athlon XP 2200+ @ 3200+(10.5*210MHz; 1.74V real; synchro) | Raptor Cooler 2200 rpm | Epox 8RDAE nForce2
    MSI GeForce 5900 XT 128 MB VTD (390/700) @ Asus 5950 ultra (475/950) | 512 MB DDR/PC400 11-3-3-2
    WD 120 GB/BB/7200 rpm | DVD-ROM Teac DV-516E | DVD+-RW LG GSA-4163B
    SB Audigy | Repro Genius SW 5.1 HT | big tower 350W + wind tunels | 17\" Hyundai Q770 FLAT Image Quest
    Connection: aDSL 512/128 kbit, unlimited data

  22. #47
    Senior Member Avatar uživatele PetrT
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Brno/Ždánice
    Příspěvky
    3 133
    Vliv
    321

    Standardní Re: Moje požiadavky na DivX player

    Citace Původně odeslal ESCAPE
    Robím 5.11 DivX (ukázal sa ako najlepší), robím aj Xvid. Robím to na 2xPASS. Keď to robíš na 3x a viac, nerozoznáš to, neoplatí sa to ani kvalitatívne ani časovo. Kompresia pri 90minútovom filme z DVD na DVD je okolo 20 percent, niekedy žiadna. Nikto mi nenahovorí, že 90min. film na 2CD má lepší výstup ako DVD-VIDEO s max. 20 percentnou kompresiou. Nehovoriac o kompatibilite vypáleného DVD+R s BT DVD ROM. Keby stálo DVD médium 100 a viac, nie je o čom. Nehovoriac ani o tom, že mizivé percento "pozeračov filmov" to sleduje na plazme, kde je možno nejaké nedostatky vidno, ale na bežnom TV, nie.

    EDIT:
    Nezdá sa ti blbé robiť 3GB DivX?
    Tou zvyraznenou vetou jsi rekl vse co je potreba Takze odpovim jen na tu posledni otazku: ne, neni to blbe - v te kvalite v jake to vyslo by jsi DVD-R verzi delal velice pracne a rozhodne ne za 25 minut (Rada: nechlub se moc lidem co do toho delaj, ze mas prevod 9to5 hotovej za 25minut, mohli by se ti smat )

    web: Apple MacMini 2018 | Intel i5 3.0GHz | 16GB RAM | 512GB SSD | Dell U2412M
    games: Intel i5-2500K@4GHz | GB Z68MA-D2H | Kingston HyperX 8GB DDR3 | MSI GTX770 Lightning | Samsung 840 EVO 120GB + Crucial MX300 525GB | Seasonic M12II 620W
    data: Intel G2020 | GB B75M-D3V | Transcend 4GB DDR3 | 4x WD RED 3TB | Ubuntu Server

  23. #48

    Standardní Re: Moje požiadavky na DivX player

    Citace Původně odeslal PetrT
    Nechci se hadat
    že by? promiň ale nemoh jsem si pomoct

    Citace Původně odeslal ESCAPE
    Ešte predtým ako to tu niekto LOCKne
    bych se nedivil, tématu se moc nedržíte

    Citace Původně odeslal PetrT
    Tou zvyraznenou vetou jsi rekl vse co je potreba Takze odpovim jen na tu posledni otazku: ne, neni to blbe - v te kvalite v jake to vyslo by jsi DVD-R verzi delal velice pracne a rozhodne ne za 25 minut (Rada: nechlub se moc lidem co do toho delaj, ze mas prevod 9to5 hotovej za 25minut, mohli by se ti smat )
    a tomu se musim smat taky

  24. #49
    Junior Member
    Založen
    04.04.2003
    Bydliště
    Prievidza/SLOVAKIA
    Příspěvky
    73
    Vliv
    258

    Standardní Re: Moje požiadavky na DivX player

    Citace Původně odeslal PetrT
    Citace Původně odeslal ESCAPE
    Robím 5.11 DivX (ukázal sa ako najlepší), robím aj Xvid. Robím to na 2xPASS. Keď to robíš na 3x a viac, nerozoznáš to, neoplatí sa to ani kvalitatívne ani časovo. Kompresia pri 90minútovom filme z DVD na DVD je okolo 20 percent, niekedy žiadna. Nikto mi nenahovorí, že 90min. film na 2CD má lepší výstup ako DVD-VIDEO s max. 20 percentnou kompresiou. Nehovoriac o kompatibilite vypáleného DVD+R s BT DVD ROM. Keby stálo DVD médium 100 a viac, nie je o čom. Nehovoriac ani o tom, že mizivé percento "pozeračov filmov" to sleduje na plazme, kde je možno nejaké nedostatky vidno, ale na bežnom TV, nie.

    EDIT:
    Nezdá sa ti blbé robiť 3GB DivX?
    Tou zvyraznenou vetou jsi rekl vse co je potreba Takze odpovim jen na tu posledni otazku: ne, neni to blbe - v te kvalite v jake to vyslo by jsi DVD-R verzi delal velice pracne a rozhodne ne za 25 minut (Rada: nechlub se moc lidem co do toho delaj, ze mas prevod 9to5 hotovej za 25minut, mohli by se ti smat )
    Skúsim to inak. Je mi jasné, že existuje nejaká deep analyze a podobné nastavenia v Shrinku, ktoré by mohli tú kompresiu omnoho predĺžiť. Predpokladám, že aj skvalitniť. Môžem vedieť, na akom super rozlíšení sleduješ tie tvoje DivXy? Resp. či si obetoval 0,5milióna na nejaký Lowe prijímač, na ktorom by to mohlo byť vidno?
    Alebo inak. Mohol by si mi percentuálne odhadnúť rozdiel v kvalite tvojho časovo nenáročného 3GB DivXu (takýto veľký sa ti zmestí na DVD iba jeden ) a môjho DVD-VIDEO formátu (skoro bez kompresie) za 25 minút hotového? Ak mi napíšeš, že ten tvoj DivX je lepší ako moje skoro bez kompresie (ako kedy) video, tak potom sa od prekvapenia možno pousmejem.

    EDIT:
    Neviem, aký kódek používaš ty, ale XviD (neviem, ktorý verzia) a DivX 5.11 majú najlepšie výsledky. Je to veľmi individuálne, takže ťažko uprednostňovať iba jeden. Záleží to od vstupného videa. Na jedno je lepší jeden, na druhé zase ten druhý. XviD má trebárs lepšie farby a DivX trebárs ostrosť. Stále sa ti snažím naznačiť, že tá kvalita osciluje v intervale +- 5percent, to na TV nezbadáš, tak prečo sa zabávať s DivXom alebo inou kompresiou?
    Athlon XP 2200+ @ 3200+(10.5*210MHz; 1.74V real; synchro) | Raptor Cooler 2200 rpm | Epox 8RDAE nForce2
    MSI GeForce 5900 XT 128 MB VTD (390/700) @ Asus 5950 ultra (475/950) | 512 MB DDR/PC400 11-3-3-2
    WD 120 GB/BB/7200 rpm | DVD-ROM Teac DV-516E | DVD+-RW LG GSA-4163B
    SB Audigy | Repro Genius SW 5.1 HT | big tower 350W + wind tunels | 17\" Hyundai Q770 FLAT Image Quest
    Connection: aDSL 512/128 kbit, unlimited data

  25. #50
    Senior Member Avatar uživatele PetrT
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Brno/Ždánice
    Příspěvky
    3 133
    Vliv
    321

    Standardní Re: Moje požiadavky na DivX player

    Citace Původně odeslal sofokless
    Citace Původně odeslal PetrT
    Nechci se hadat
    že by? promiň ale nemoh jsem si pomoct
    jj, prave kvuli tomu nasemu rozhovoru jsem to napsal, kazdy ma pravo na svuj nazor a ja ho nechci nikomu brat (jen nesmi placat moc velke nesmysly)
    Citace Původně odeslal sofokless
    a tomu se musim smat taky
    3hod film na jedno DVDR jako DVDvideo nedostanes. Pri prevodu do avi a pri napr. prave tech 3GB dostanes opravdu super obraz - takto to bylo mysleno.

    web: Apple MacMini 2018 | Intel i5 3.0GHz | 16GB RAM | 512GB SSD | Dell U2412M
    games: Intel i5-2500K@4GHz | GB Z68MA-D2H | Kingston HyperX 8GB DDR3 | MSI GTX770 Lightning | Samsung 840 EVO 120GB + Crucial MX300 525GB | Seasonic M12II 620W
    data: Intel G2020 | GB B75M-D3V | Transcend 4GB DDR3 | 4x WD RED 3TB | Ubuntu Server

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 2 uživatelů. (0 registrovaných a 2 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •