Stránka 2 z 5 PrvníPrvní 12345 PosledníPoslední
Výsledky 26 až 50 z 106

Téma: Radeony a problem s obnovovaci frekvenci (60Hz stuck)

  1. #26

    Standardní

    jelikoz sem prekvaltoval na ATI 8500 Le ,hned od zacatku sem musel resit nekolik problemu ,jeden znich je nemoznost v nastaveni ve Win98
    vetci refresh jak 60 hz ,skousel sem ruzny tweaky ,powerstrip porad to samy a nakonec sem zahledal nevim jestli to zde bylo ,ale 100 procentni
    funkcni reseni je toto (nevim jestli to zde nahodou nebylo)

    Man, I'm getting a lot of milage out of this one
    I had exactly the same problem, here is the fix:

    Click Start, go to RUN
    - Type REGEDIT, click Ok
    - Highlight My Computer, click Registry, select Export Registry File
    - Name the *.REG file and save on the Desktop

    * If you do make a mistake removing entries then boot to Safe Mode and double click the *.reg file to restore the registry

    - Click on the (+) icon next to the word "HKEY_LOCAL_MACHINE"
    - Click on the (+) icon next to the word "Software"
    - Click on the (+) icon next to the word "ATI Technologies"
    - Click on the (+) icon next to the word "Drivers"
    - Click on the (+) icon next to the word "0000"
    - Highlight the "DAL" subkey
    - Locate the following setting:

    "IDCRegOptionDontUseOSMonitorInfo"

    - Right click on the setting and select Modify
    - The Binary data should be changed from 01 00 00 00 to 00 00 00 00

    Reboot your system. Then you can set the refresh rate from the adapter tab. The monitor will have the same rate as you set in the adapter.

    Zkusenejsi pochopy a zacatecnici se zeptaj )

  2. #27

    Standardní

    Citace Původně odeslal baloo
    jelikoz sem prekvaltoval na ATI 8500 Le ,hned od zacatku sem musel resit nekolik problemu ,jeden znich je nemoznost v nastaveni ve Win98
    vetci refresh jak 60 hz ,skousel sem ruzny tweaky ,powerstrip porad to samy a nakonec sem zahledal nevim jestli to zde bylo ,ale 100 procentni
    funkcni reseni je toto (nevim jestli to zde nahodou nebylo)

    Man, I'm getting a lot of milage out of this one
    I had exactly the same problem, here is the fix:

    Click Start, go to RUN
    - Type REGEDIT, click Ok
    - Highlight My Computer, click Registry, select Export Registry File
    - Name the *.REG file and save on the Desktop

    * If you do make a mistake removing entries then boot to Safe Mode and double click the *.reg file to restore the registry

    - Click on the (+) icon next to the word "HKEY_LOCAL_MACHINE"
    - Click on the (+) icon next to the word "Software"
    - Click on the (+) icon next to the word "ATI Technologies"
    - Click on the (+) icon next to the word "Drivers"
    - Click on the (+) icon next to the word "0000"
    - Highlight the "DAL" subkey
    - Locate the following setting:

    "IDCRegOptionDontUseOSMonitorInfo"

    - Right click on the setting and select Modify
    - The Binary data should be changed from 01 00 00 00 to 00 00 00 00

    Reboot your system. Then you can set the refresh rate from the adapter tab. The monitor will have the same rate as you set in the adapter.

    Zkusenejsi pochopy a zacatecnici se zeptaj )
    Tak konecne najspolahlivejsie riesenie.
    Konecne bez tweakovacich util. apod.
    Diky,Diky,Diky.
    AMD Athlon XP-M 2600+ / EPOX 8RDA3+ / A-DATA Vitesta 512MB / HITACHI 160GB SATA / DTK 400W / ASUS ATI R9550 GE/TD / CHIEFTEC BX 03SL-SL-BL

  3. #28

    Standardní ATI 9000PRO + monitor pres BNC + WIN98SE

    ATI 9000PRO + monitor pres BNC + WIN98SE

    Ani nahodou! Zlata Geforce!

  4. #29
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Cabaj-Čápor, SR
    Příspěvky
    850
    Vliv
    277

    Standardní

    co ma BNC na monitore spolocne s Radeonom ci nebodaj s Win98 ... to je snad otazka redukcie... alebo mi chces tvrdit, ze Gforce ma priamo vystup na kabel s BNC
    Abit NF7-S, XP1700+@2400+(10x200) 1,78V, pasiv Tt SilentTower, Sparkle 6600 +pasiv Tt Schooner, 2x512MB DDR400CL2,5 , 80GB Seagate Barracuda PATA, CDRW Teac552, DVD Teac, DVDRW NEC3520A, mod. Eurocase, mod.zdroj 400W+120cmFan, Eizo L568

  5. #30

    Standardní BNC

    Pres BNC neprotlacis DDC, GF se s tim umi vyporadat. Pomohl navod o 2 prispevky vyse v anglictine. Diky.

  6. #31
    Senior Member Avatar uživatele honzAK
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    BUDEJICE-PRAHA
    Příspěvky
    2 088
    Vliv
    290

    Standardní Re: BNC

    Citace Původně odeslal Martin G.
    Pres BNC neprotlacis DDC, GF se s tim umi vyporadat. Pomohl navod o 2 prispevky vyse v anglictine. Diky.
    staci odznacit use DDC v nastaveni a jede to taky

  7. #32

    Standardní

    Hehe kdyby to fungovalo tak bych to sem nepsal nemyslis ?

  8. #33

    Standardní konecne

    Nove catalyst 2.5
    Athlon XP Thorton 2000+ @ 2200Mhz fsb200, VOLCANO 7+, Asus A7N8X Deluxe rev. 2.0 2x Twimos 3500 256MB Twister, Manli Radeon 8500LELELELELE HDD Seagate Barracuda 7200.7 120 GB+ nejaka 200GB, DVD Toshiba 1812, ASUS cd-rw 52x24x52x, zdroj 500W Case Eurocase 5410 small modify 1*80enermax, 1*92enermax + uprava prednej masky

  9. #34

    Standardní

    Nazdarek

    Mam problem s refresh pod WinXP. Mam iba 60Hz. Skusal som uz asi vsetky utility ale napomohlo. V control panely sa da nastavit max rozlisenie aj refresh napevno ale potom tvout ide iba na 512x384 alebo tak nejako. Proste ho neda na 800x600 Tvout.

    Kde by sa to dalo nastavit rucne v registroch?

  10. #35
    Senior Member Avatar uživatele Marek
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Home - PU, Skola - TT
    Příspěvky
    1 076
    Vliv
    279

    Standardní

    mne v xp pomohol atirefreshfix, ale tiez to tak rozhodilo ten tvout, ze je videt len vyrez z toho co je monitore.
    C2D @ 3GHz + Ninja || 2GB RAM || Wide 20" p-mva LCD || M-Audio revo 5.1 || Sennheiser HD595 || Logitech G5 mouse

  11. #36
    Senior Member Avatar uživatele honzAK
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    BUDEJICE-PRAHA
    Příspěvky
    2 088
    Vliv
    290

    Standardní

    ano ati refresh fix opravdu rozhodi rozliseni tvoutu, nastesti mam filmu plny zuby tak uz na ne nekoukam, jedine reseni je preinstalvoat jinejma ovladacema a pak jde tvout korektne ale bez pouziti ati refresh fixu, jinak mozna kdyby jsi to upravil rucne v registrech tu obnovovacku pro ty rozliseni, tak by ti potom Tv out chodil korektne, ale sam jsem to nezkousel.

  12. #37

    Standardní

    Vcera jsem vyzkousel Refreshfix i programek Reforce a u toho jsem take zustal, je super. Refreshfix me snizil vykon ve hrach stejne jako Radeon Tweaker o 40% (podle me nejaky problem se synchronizaci obrazu a karty). Reforce je krasne jednoduchy a no problem.

  13. #38

    Standardní nvidia ATI r8500

    Mam problemik s ATI R8500 od manli, nexce mi spolupracovat s mojim monitorom. Blika mi ako keby menil rozlisenie alebo ako keby ho vyplo a zaplo na druhom starsom monitore mi to nerobilo da sa to nejako spravit aby mi to takto neblblo ?

  14. #39
    Terorista karabínový mince Avatar uživatele PiT
    Založen
    13.09.2002
    Bydliště
    Bratislava
    Příspěvky
    4 550
    Vliv
    300

    Standardní

    Juzi_Fate:

    Preinstaloval si ovladace (INF) k monitoru, ked si ho vymenil
    And down we go again, under the relentless wawes, into the arms of calm breakers, into bayou of forgotten dreams
    Like sand slipping through my fingers, nothing ever lasts, ever will

  15. #40

    Standardní

    Mam preinstallovane vsetko aj WIN ale aspom trochu to spravili nove ovladace CATALIST 3 co vysli tusim 10.1.2003

  16. #41

    Standardní

    PLS help:
    1. Co je DDC?
    2. Potřeboval bych nějak zprovoznit následující:
    mám 8500LE bez úprav. Zjistil jsem že když nainstaluju starší Catalisty bez těch přidanejch ATI záložek mám aspoň o 50% lepší obraz na TV-outu než s těma ATI záložkama na kterejch nastavuju vlastnosti monitoru a TV. Když to nainstaluju s těma záložkama a budu si hrát s hejblátkama na nastavení TV nebudu mít nikdy tak rásnej a čistej obraz jako bez těch blbostí. Ale NEFUNGUJE nastavení jiné refresh než 50Hz! Mám Win98SE a zapojen kablík jak do TV tak klasickej do Monitoru - jak nastavit vyšší refresh nma Monitoru než těch 50Hz? Mám tam inf k monitoru 100% správnej, ale ani tak si nevrznu - nastavím v ovladačích klidně i 100, ale následně mám na monitoru furt 50Hz - help!

  17. #42

    Standardní

    To fakt nikdo nevi?

  18. #43
    Senior Member Avatar uživatele honzAK
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    BUDEJICE-PRAHA
    Příspěvky
    2 088
    Vliv
    290

    Standardní

    1 DDC v nem jsou informace monitoru o obnovovacich frekvencich atd.. a ovladace berou info k monitoru prave z toho ( aspon logicky vzato to tak je )

    2. co mas za znacku 8500le jdo o to jestli ma dual ramdac.

  19. #44

    Standardní

    Diky za pomoc - mám Hercules 8500LE.

  20. #45
    Senior Member Avatar uživatele honzAK
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    BUDEJICE-PRAHA
    Příspěvky
    2 088
    Vliv
    290

    Standardní

    hercules ma bohuzel jen jeden ramdac takze nedosahnes toho jinyho rozliseni a jiny obnovovacky na monclu a tvky.

  21. #46

    Standardní

    Citace Původně odeslal honzAK
    hercules ma bohuzel jen jeden ramdac takze nedosahnes toho jinyho rozliseni a jiny obnovovacky na monclu a tvky.
    Fajn takže musim sehnat jiného výrobce. Víš prosím tě, která 8500LE má dva RAMDACy? Má ji 3D Club?

  22. #47

    Standardní

    Já mám od Club3D Radeona 8500pro (275,275) a zde druhý RamDAC je.

  23. #48

    Standardní

    Citace Původně odeslal leonardo
    Já mám od Club3D Radeona 8500pro (275,275) a zde druhý RamDAC je.
    Já mám ale 8500LE !
    Podle toho co tu psal Honzak se dělají ve verzi i s dvojím RAMDACem. Otázka je - kdo je výrobce - PLS napište!

  24. #49

    Standardní

    Takže, toť otázka. Ale nejlepší bude, když si tu kartu prohlídneš. Zde máš dva obrázky k porovnání. Konkrétně nevím zdali zmiňovaný Club3D v provedení 8500LE ten druhý RAMDAC má, ale na serveru tam je.
    Zajímavý je, že 8500 převlečený za 9100 už ten druhý RAMDAC tam nemají!!!
    Vím, že jsem viděl někde fotku toho HERCULA 8500LE a ten integráč (RAMDAC) tam nebyl.



    Jinak nic ti tomu říct nemohu. Nebo si pořiť od Club3D 8500pro a máš ho tam určitě.

  25. #50

    Standardní

    Takže díky vám hoši!
    Mam Radeona 8500LE od 3D Clubu (CGA-8564TVD) a ten má dva RAMDACy a hlavně lepší obraz než LEčko od Herculesu. Má dokonce 3,5ns paměti a jde celkem pěkně přetaktovat. ALE důležitý je, že mám na TV 60Hz a monitoru 100Hz což sem potřeboval.
    Akorát tam musím mít nainstalovanej ten pitomej Control Panel. Takže mám movie jen na TV

    Díky Honzakovi a Leonardovi!

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Jak nastavit konstantní obnovovací frekvenci??
    Založil Matio v sekci fóra ATI grafické karty
    Odpovědí: 12
    Poslední příspěvek: 25.03.2004, 19:17
  2. problem s frekvencí fsb a cpu na EP-8K9A9I VIA KT400A
    Založil R.o.m.a.n v sekci fóra VIA čipové sady
    Odpovědí: 8
    Poslední příspěvek: 09.06.2003, 16:01

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •