Z tech levnejsich bych doporucil z vlastni zkusenosti A-data 566...
Jedu na nastaveni 270 MHz 2.5-3-3-7 1T pri 2.7V a cena 6600Kc s DPH u jsc-computers.cz
Z tech levnejsich bych doporucil z vlastni zkusenosti A-data 566...
Jedu na nastaveni 270 MHz 2.5-3-3-7 1T pri 2.7V a cena 6600Kc s DPH u jsc-computers.cz
()__()
(<'.'>)
(")_(")
za 6751,- muzu met ty Kingston 2x 512MB DDR 400MHz Dual Channel Kit ULL CL2 coz si myslim ze je lepsi kauf nez ty A-DATA
M.K. dik za info a vidim ze mas stejnej zdroj jak ja ses s nim spokojenej? jaky ti ukazuje bios napeti u -5V me to ve speedfanu ukazuje -3.60V a v biosu zase uplne jinou hodnotu tetkom nevim, ale kolem -5V vubec
C2D E6400@3.2GHz; Thermalright XP 120 + NEXUS D12SL BW; Gigabyte P35-DS4 rev.2; 2x2GB DDRII 800MHz A-Data EE; Gigabyte 8800GT@760*2000; SB X-Fi Music; Samsung 320GB SATA II + Samsung 500GB SATA II ; DVD Teac DV-516E, DVD-RW Samsung SH203B; case ThermalTake Dream Tower, Enermax Liberty 500W
jo jsem, můžem to probrat v SZ, nebo ICQPůvodně odeslal dexxnarsil
- nevim jak dlouho ti to OT tady budou tolerovat![]()
PC 1 > Asus Striker II Extreme, E8400 @4.4Ghz, Thermalright Ultra120 Extreme, 2x2GB OCZ Platinum DDR3 1800Mhz, 2x Asus 8800GTS, 2x WD6400AAKS, Auzentech X-Fi Prelude, Corsair HX520W, Lian-li A10A, 20" NEC 20WGX2, Razer Lachesis + eXactMat, Sennheiser 595, Vista Ultimate
PC 2 > ASUS P5K Deluxe, E8400@4Ghz + Scythe Ninja, 4x 1024MB ADATA EE, Gainward 8800GTS, WD6400AAKS, AOC 210S
Notebooks >DELL E4200, DELL E6400, DELL D630, DELL D430
No, takže zkušenosti s tímto Gigabytem alias K8NUltraSLI:
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=30945
klady:
- velmi slušný layout, i na můj ThermalRight XP120 OK, s možností osazení všech DIMM banků
- pěkná cena na SLI desku
- pasiv na SB
- velmi dobře vybavená deska
- Dual BIOS (u GB klasika u lepších modelů)
zápory
- DIMM banky příliš nahuštěné na sobě, paměti s heatspreadrema jsou vyloženě opřené o sebe, vzniká tak větší teplota a je také dost tlak na piny a nesedí tam prostě naprosto perfektně
- pasiv má na sobě žvejkačku !!!
- na netu je jenom jeden jediný 1st release BIOS a to z 29/12/04 !!!
- BIOS není úplně OK, chybí monitoring všech teplot (krom CPU), aktuálního napětí do DIMM, HTT
- S Corsairy XMS PC4000 PRO se nebyl schopen rozumně domluvit na provoz s CL2, spíš vůbec, pomohl jedině ClearCMOS. OCZ platinum rev.2 jsem nebyl schopen odzkoušet díky robustnosti heatspreaderů s logem OCZ
- pokud jsem si všiml dobře, deska má možnost narvat do RAM jenom 2.7V max !!! - případně mě opravte, pokud nemám pravdu.
- po výměně žvejkačky na pasivu za AC Ceramique se nejspíše začal přehřívat a chipset nebyl schopen najít SATA disky, asi by pomohlo ofukování
Závěr:
Deska by potřebovala nový BIOS jako sůl, ale vzhledem k tomu, že GB pro to nic neudělal už 2 měsíce, tak nevím, jak to bude v budoucnu, ale se stávajícím bych do ní znovu nešel. V pondělí ho jdu vrátit, čekal jsem daleko větší spolehlivost.
Jinak na DFI si začínám čím dál tím víc vážit CMOS reloaded, ať se děje co se děje, prostě nabootuje deska vždycky.
Synology DS213j - 2x2TB WD Red
MacMini, 8GB RAM Crucial / Intel 330 180GB
MacBook Pro 13 (mid 2012), 8GB RAM Crucial, Crucial m4 256GB
iPad Pro / iPhone SE
tak a je to tadi nový bios pro MSI K8N SLI
AMD Athlon64 3000+@2115, Geil 1024MB DDR Dual 2,5 (dělička 166),
MSI K8N SLI Platinium FSB 235 (HTT 4x), MSI GeForce 6600GT128MB SLI,
Seagate Barracuda PATA 160GB, DVD-ROM NEC, DVD-RW LG
no tak sem zkusil jen snížit ze srandy ten "PCI-E maximum paylod size" z 4096 na 2048 a PC bootuje s oc bez nějakých resetů či vypínání
EDIT - no tak to někdy nabootuje hned, někdy po resetu ale je to lepší než před tím.
Alienware m17x r3 /I7,16gb dd3, hd 6990m 2gb ddr5 .../
Hmmm, Ohladne DFI a MSI doskach som sa tu docital dost, ale ma tu niekdo realne skusenosti s ASUS-om A8N-SLI Deluxe pripadne A8N-SLI?
Pretoze DFI v .sk akosi nieje dostat a ta MSI ma zjavne problemy...
Cooled by XP-120 power =--
Stavel jsem na A8N-SLI Deluxe jeden komp a krome biosu bych k ni nemel zadny pripominky ... dobra deska a dneska uz za rozumny penize.Původně odeslal mx_Devil
()__()
(<'.'>)
(")_(")
A ohladne pretaktovania? to si tam skusal?Původně odeslal Pirs
Cooled by XP-120 power =--
DFI se na sk. nekoná, tak ji kup v ČR, jinak k ASUSu je dost počtení na CzechComputer fóruPůvodně odeslal mx_Devil
DFI LP UT nF4 Ultra-D, Athlon 64 X2 3800+, Leadtek Winfast PX6600GT TDH Extreme version,RAM 2x512MB OCZ Platinum Rev.2 400MHz,SATA Seagate Barracuda 7200.7+ 160GBNCQ,SATA2 Samsung 80GB, DVDRW LG4163B,DVDROM Samsung, case Sunbeamtech Transformer Black, air cooling, PSU Akasa Paxpower Black 460W, BIOS406.
Tak me novy Bios zacal zpravne detekovat A-Data 2x 512 500Mhz Vitesta. Predtim detekoval 166 FSB, ted 200 FSB. HT 5x200 stale
Prosim jak je to s napajenim zakladnich desek s Nforce4
Momentalne mam desku od epoxe s via kt600 a AMD XP procakem vice viz podpis. Jde mi o to, jestli když koupim novou desku (asi Gygabite s NF4ultra) budu moci zapojit svuj standartni konektor ze zdroje a nebo budu muset kupovat redukci popripade novy zdroj.
Diky![]()
ASUS P5Q | C2D E7200@3.6GHz [9x400@1.25V] | PATRIOT 4086MB RAM | NVIDIA 8800GT 512MB | 24"LCD BENQ | Seagate 7200.7 120GB & IBM 180GXP 60GB & 2xWD640AAKS |
Bylo by mnohem jednodušší sem napsat konkrétní model tvého zdroje a taky Ampéry na jednotlivých větví.Původně odeslal JOHN
Jestli ti jde čistě o připojení, není problém jet na 20pinu bez redukce zapíchlého do desky.![]()
Synology DS213j - 2x2TB WD Red
MacMini, 8GB RAM Crucial / Intel 330 180GB
MacBook Pro 13 (mid 2012), 8GB RAM Crucial, Crucial m4 256GB
iPad Pro / iPhone SE
280x9 pri 2.5-4-4-8 1T s Kingstone ULL...bez problemuPůvodně odeslal mx_Devil
()__()
(<'.'>)
(")_(")
pouzivam dfi nforce 4 s LC550 - ta ma 20 pinu, dal jsem ji tam a zadny problem, zadna redukce apod.Původně odeslal JOHN
s giga ti neporadim, pote co jsem se spalil s msi k8n neo2 jsem rapidne omezil vhodny okruh vyrobcu
AMD Dual core Opteron 170@2600Mhz [260*10] 1,392Vcore, DFI LANPARTY nF4 nF4 SLI-DR, G.Skill 2Gb PC4000 HZ Series Dual Channel kit, BFG 8800 GT @774,1836x2046, Corsair HX620, LOGITECH MX510, SKYSTAR2 satelit, EIZO FlexScan L768 (6.domaci generace - 486DX66, PentiumPro200, Athlon SlotA 550Mhz, Athlon Tbird 1400Mhz, Athlon Barton 2500+)
vodnik: WB set od Pirse poslední revize, expanzka Cape Coolplex PRO 10, radiator Kadett E via Erty na nem Papst 4412 F/2GL, Eheim 1048 NE VZDY JSEM ON-LINE, NENI CAS :[
tak sem to teda dal sem no![]()
http://www.svethardware.cz/art_doc-3...C004367B4.html
C2D E6400@3.2GHz; Thermalright XP 120 + NEXUS D12SL BW; Gigabyte P35-DS4 rev.2; 2x2GB DDRII 800MHz A-Data EE; Gigabyte 8800GT@760*2000; SB X-Fi Music; Samsung 320GB SATA II + Samsung 500GB SATA II ; DVD Teac DV-516E, DVD-RW Samsung SH203B; case ThermalTake Dream Tower, Enermax Liberty 500W
vypadá slušně, ale ten větráček na chipsetu je až nebezpečně podobnej tomu co jsem měl na NF7-S, to snad nemyslej vážněPůvodně odeslal dexxnarsil
![]()
I když to tady bude každej měnit, tak nechápu, že se nepoučej
Uvidíme až tam daj tu recenzi na DFI NF4 a bude možný porovnání, to OC tam moc vypovídající hodnotu nemá, když to není s čím porovnat (myslím tim stejný CPU/paměti pouze jiná deska).
PC 1 > Asus Striker II Extreme, E8400 @4.4Ghz, Thermalright Ultra120 Extreme, 2x2GB OCZ Platinum DDR3 1800Mhz, 2x Asus 8800GTS, 2x WD6400AAKS, Auzentech X-Fi Prelude, Corsair HX520W, Lian-li A10A, 20" NEC 20WGX2, Razer Lachesis + eXactMat, Sennheiser 595, Vista Ultimate
PC 2 > ASUS P5K Deluxe, E8400@4Ghz + Scythe Ninja, 4x 1024MB ADATA EE, Gainward 8800GTS, WD6400AAKS, AOC 210S
Notebooks >DELL E4200, DELL E6400, DELL D630, DELL D430
vam se nezda ta recenze na Svethardware nejak pofiderna?
hlavne ten zaver citace: " Abit Fatal1ty AN8 je pravým unikátem. DFI je sice rovněž určeno pro overclockery a velmi náročné uživatele, ale podlehlo kompromisům, což nelze říct o Abitu. " co to je za blbost, jake kompromisycopak nema oprotoi ABITu navic sitovku, navic Silicon image radic, COM, LPT, vice USB,8kanal zvuk, pridavny Brachet, tasku, kraviny dalsi? copak to je kompromis? a to uz vubec nemluvim o biosu, ketry nerikam ze na Abitu neni vycchytany, ale co jsme videl z tech obrazku na DFI se nechyta ani z poloviny... dotycny rcenzent omlova absenci profilu v biosu tim, ze abit to umi z windows
mozna jsem az moc nadsen z moji DFI a nemel jsme v ruce tu fatality, ale z tohoco jsme videl v te recenzi jsem rad, ze jsme vzal DFI a ne toho abita, dostal bych akorat deskus nejakym 6kanalem zvukem, bez comu,lpt podivne vyvedenym layountem, ktery je naprosto stejne nanic jako u ostatnich desek a s promyslenym uspordanim DFI ho ani nema cenu porovnavat a dostal bych akorat navic nejaky priblbly vetrak na pameti, ktere tak nebo tak neni treba aktivne chladit (ok u DFI pri nastaveni 4V a 370HTT mozna) ale pri tom co ten abit umi
a o tech vetracich na mosfetech uz radeji nemluvim.. neslysel jsme je v akci , ale podel velikosti bych tipnul ze asi nebusou patrit mezi nejtissi
edit: jeste jsme zapomel... jed sice jen o desetiny FPS, nebo o minimalni rozdily, ale ten abit dal DFI klepec jen snad v 1-2 testech a to jeste opravdu o desetiny FPS zda se to jen mne, nebo je to nejak podivne zamnipulovane![]()
Desktop:
DFI LanParty SLI-DR (7.04-2BTA ) \\ AMD A64 4000+(Naked) @ 230*12_1,5V\\ Thermaltake XP90cu+92fan PAPST\\ ASUS EXTREME 6800Ultra 256Mb 2TD(R.I.P.) nahrada Inno 7600GST 500\1400 @ 630\1900 (pencilmod)\\ 2*1024MB CORSAIR DDR460\\ Seagate Barracuda 7200.7 200GB S-ATA 8MB cache+WD RAPTOR 74GB 10.000 ot.+SAMSUNG HD120IJ S-ata2 \\ LG SuperMulti GSA-4120B \\ SAMSUNG Flopy 3,5 palce \\Alien UV-Boost Netzteil 500 Watt - black \\ Thermaltake ARMOR 8000SWB Series\\ Viewsonic Ve500 15\"LCD \\ Revoltec Light Board Series XL - black \\ Logitech MX700
Mobile: HP Pavilion dv6560ec (Turion64 X2 2x1,8ghz, 2x1gb DDR2 667 kingston, M8400GS(400\400 @ 560\500), 12cell battery, Windows7cz)
Jestli máš namysli promyšleně prasácký layout na DFI, tak se shodneme.Původně odeslal -Ja8k1-
![]()
Hlavně dáváš do kontrastu Ultru vs. SLI, což je každé o něčem jiném.
Synology DS213j - 2x2TB WD Red
MacMini, 8GB RAM Crucial / Intel 330 180GB
MacBook Pro 13 (mid 2012), 8GB RAM Crucial, Crucial m4 256GB
iPad Pro / iPhone SE
ok ok , chces mi snad rict ze jen SLI ma 8 kanaL? zvuk, ze ma lepsi bios, nez normalni? ,+ dalsich X veci.. k tomu LAyountu.. lepsi jsme nevidel! ramka krasne nahore, nicemu nezavazi, dobre pristupne, patice krasne uprostred, umistnis tam jakykoli chladic, pritom u jinyh desek je debilne nahore, a kdo ma mensi kejs neda tam treba zalmana kvulu zdroji, umistneni uprostred je taky good z pohledu chazeni ( u me.. mam chladic v bocnic a primo uprostedPůvodně odeslal BeachKEN
fouka presne na CPU, ostatni neci si v nicem neprekazeji proset bomba... v cem se ti to zda "prasacke" ?
![]()
Desktop:
DFI LanParty SLI-DR (7.04-2BTA ) \\ AMD A64 4000+(Naked) @ 230*12_1,5V\\ Thermaltake XP90cu+92fan PAPST\\ ASUS EXTREME 6800Ultra 256Mb 2TD(R.I.P.) nahrada Inno 7600GST 500\1400 @ 630\1900 (pencilmod)\\ 2*1024MB CORSAIR DDR460\\ Seagate Barracuda 7200.7 200GB S-ATA 8MB cache+WD RAPTOR 74GB 10.000 ot.+SAMSUNG HD120IJ S-ata2 \\ LG SuperMulti GSA-4120B \\ SAMSUNG Flopy 3,5 palce \\Alien UV-Boost Netzteil 500 Watt - black \\ Thermaltake ARMOR 8000SWB Series\\ Viewsonic Ve500 15\"LCD \\ Revoltec Light Board Series XL - black \\ Logitech MX700
Mobile: HP Pavilion dv6560ec (Turion64 X2 2x1,8ghz, 2x1gb DDR2 667 kingston, M8400GS(400\400 @ 560\500), 12cell battery, Windows7cz)
Snad na všechny otázky je moje odpověď, pár stran zpět, v tomto threadu. Jenom stačí chtít hledat.Původně odeslal -Ja8k1-
AN8 Fatal1ty je nF4 ULTRA chipset
DFI SLI-D je full nF4 SLI chipset
To jakou zvukovku výrobce použije je čistě jeho věc a jaký layout téměř taky. RAMKY jsou na DFI na tom nejblbějším místě, SB narvanej přímo mezi oba PCI-E 16x sloty je děs, nejde tam dát takhle pasiv, zahřívá zbytečně víc VGA, je tam horší proudění vzduchu, na SLI je to absolutně nevhodně umístěné, oba 16x sloty jsou hodně blízko sebe, na 6800U dost na... za další umístění 1xPCI-E slotu narvat taky takhle blbě, že se nedá použít, taky potěš. Umístění vývodu na FireWire taky mimo, nechápu proč to nedali k USB.
Synology DS213j - 2x2TB WD Red
MacMini, 8GB RAM Crucial / Intel 330 180GB
MacBook Pro 13 (mid 2012), 8GB RAM Crucial, Crucial m4 256GB
iPad Pro / iPhone SE
Každému to přijde jinak, takže někomu ten Layout vyhovuje a někomu ne.Původně odeslal BeachKEN
Ty tvrdíš že je úplně na .... a pár lidí zase, že je nejlepší
Pro mně tam je jedinej nedostatek umístění SB, s čímž jsem ochotnej se smířit vzhledem k tomu co ta deska umí a vše ostatní mi takhle naprosto vyhovuje.
PC 1 > Asus Striker II Extreme, E8400 @4.4Ghz, Thermalright Ultra120 Extreme, 2x2GB OCZ Platinum DDR3 1800Mhz, 2x Asus 8800GTS, 2x WD6400AAKS, Auzentech X-Fi Prelude, Corsair HX520W, Lian-li A10A, 20" NEC 20WGX2, Razer Lachesis + eXactMat, Sennheiser 595, Vista Ultimate
PC 2 > ASUS P5K Deluxe, E8400@4Ghz + Scythe Ninja, 4x 1024MB ADATA EE, Gainward 8800GTS, WD6400AAKS, AOC 210S
Notebooks >DELL E4200, DELL E6400, DELL D630, DELL D430
moje recPůvodně odeslal M.K.
![]()
Desktop:
DFI LanParty SLI-DR (7.04-2BTA ) \\ AMD A64 4000+(Naked) @ 230*12_1,5V\\ Thermaltake XP90cu+92fan PAPST\\ ASUS EXTREME 6800Ultra 256Mb 2TD(R.I.P.) nahrada Inno 7600GST 500\1400 @ 630\1900 (pencilmod)\\ 2*1024MB CORSAIR DDR460\\ Seagate Barracuda 7200.7 200GB S-ATA 8MB cache+WD RAPTOR 74GB 10.000 ot.+SAMSUNG HD120IJ S-ata2 \\ LG SuperMulti GSA-4120B \\ SAMSUNG Flopy 3,5 palce \\Alien UV-Boost Netzteil 500 Watt - black \\ Thermaltake ARMOR 8000SWB Series\\ Viewsonic Ve500 15\"LCD \\ Revoltec Light Board Series XL - black \\ Logitech MX700
Mobile: HP Pavilion dv6560ec (Turion64 X2 2x1,8ghz, 2x1gb DDR2 667 kingston, M8400GS(400\400 @ 560\500), 12cell battery, Windows7cz)
Deska prostě není dimenzovaná na velké chlazení, to je prostě fakt, který nelze popřít + již zmiňovaný PCI-E 1x slot, který se začne využívat nyní, např. pro zvukovky, jestli se nepletu, proto umístění je absolutně nevhodné.
Co však nelze upřít je nejlepší support co jsem se kdy u výrobce setkal i ze strany dotazů na oficiální DFI stránky. CMOS reloaded je taky velmi šikovná utilitka. Každopádně mi 2V do CPU a 4V do RAM budou dost dlouho zahálet, jelikož se na podobné hodnoty nikdy nedostanu, takže super OC potenciál se zase tak využít nedá a to ani s vodou.
Např srovnávaný Abit je v tomto směru dostačující a Tic Tac pracuje na mod BIOSu pro Fatal1ty desku.
Synology DS213j - 2x2TB WD Red
MacMini, 8GB RAM Crucial / Intel 330 180GB
MacBook Pro 13 (mid 2012), 8GB RAM Crucial, Crucial m4 256GB
iPad Pro / iPhone SE
Mozno blba otazka, ale ako zistim teplotu nForce chipsetu? nTune to nezobrazuje a SpeedFan nezobrazuje nazov cidla.
Cooled by XP-120 power =--
Toto téma si právě prohlíží 3 uživatelů. (0 registrovaných a 3 anonymních)