Bacha, aby v okruhu nezamrzla voda pokud tam budeš mít ale jen vodu, bude to nevýhoda, protože teplota "okolí chladiče" (tj. prostředí, do kterého se předává teplo z chladiče/bloku CPU) bude jen v lepším případě 0 st., zatímco u vzduchového chlazení by teoreticky teplota heatsinku mohla jít pod nulu.

Když jsem testil E5200 za oknem, tak bylo kolem 8 stupňů, v case bylo 12 a na CPU v zátěži o 20-30 stupňů míň, než v pokoji.

Jinak máš ale spíš problém v tom, že blok není schopen odvést teplo dostatečně rychle od CPU, v tom bude asi koncepce Galaxiho slabší... Leda použít lepší pastu, to by mohlo trošku pomoct - případně vylapovat blok i CPU.

EDIT
btw v podpise máš EHEIM 1046 150l/h, nemá náhodou 300l/h?
kurňa, že bych zas po nějaké době nakoupil vodu?

EDIT2
jinak load line calibration je jednoduchá věc, rozhodně enable, viz zde např: http://www.overclockers.com/load-line-calibration/
z
amezuje to poklesům vcore v zátěži.