Abych nezakládal nové vlákno, tak jen navážu na to co jsme řešili na lesson.

Viz
Odpovědnost za vady prodané věci
§ 619
(1) Nejde-li o věci, které se rychle kazí nebo o věci použité, odpovídá prodávající za vady, které se projeví jako rozpor s kupní smlouvou po převzetí věci v záruční době (záruka).
(2) Záruka se nevztahuje na opotřebení věci způsobené jejím obvyklým užíváním. U věcí prodávaných za nižší cenu se záruka nevztahuje na vady, pro které byla nižší cena sjednána.
(3) Jde-li o věci použité, neodpovídá prodávající za vady odpovídající míře používání nebo opotřebení, které měla věc při převzetí kupujícím.
§ 626
(1) Práva z odpovědnosti za vady věci, pro které platí záruční doba, zaniknou, nebyla-li uplatněna v záruční době.
(2) Práva z odpovědnosti za vady u věcí, které se rychle kazí, musí být uplatněna nejdéle v den následující po koupi; jinak práva zaniknou.
(3) U věcí použitých práva z odpovědnosti za vady věci zaniknou, nebyla-li uplatněna do 24 měsíců ode dne převzetí věci kupujícím. Prodávající může tuto dobu v dohodě s kupujícím zkrátit, ne však méně než na 12 měsíců; tuto dobu uvede prodávající v dokladu o prodeji věci.
Nevím odkud se bere těch 6 měsíců, podle mě to možná bude nějaký starý rozsudek NSS nebo něco, ovšem na ten se dá odvolávat až tak v reklamačním řízení, napsat si natvrdo záruku jen 6 měsíců je podle mě zrovna tak akorát podvodné jednání...

Jestli někdo víte předpisu, který mi uniká, rád se nechám poučit a rád si legálně zkrátím záruční dobu Do té doby budu jeden z mála, co to mají dle zákona.