Výsledky hlasování: Jakou zkušenost máte s touto firmou ?

Hlasující
82. Nemůžete hlasovat
  • Kladnou, žádný problém

    30 36,59%
  • Neutrální, něco nebylo uplně OK, ale vyřešilo se

    33 40,24%
  • Zápornou, nastal problém a neměli se k řešení

    19 23,17%
Výsledky 1 až 25 z 116

Téma: Alzasoft

Hybrid View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1
    Senior Member Avatar uživatele MV
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Neratovice
    Příspěvky
    1 557
    Vliv
    315

    Standardní Re: Alzasoft

    No ať si alza dělá, co uzná za správné. Pravdu máš samozřejmě v tom, že pokud se mi to nelíbí, budu nakupovat jinde. Moc tam nenakupuji a tedy vím, že až něco budu chtít, vezmu to cestou, až kolem pojedu autem.
    Spíš nechápu co je k tomu vedlo, případně proč zavedli ceny přepravy až po určité době (na vánoce to tak zcela jistě ještě nebylo). Mně se to prostě nezdá jako normální jev, u žádného jiného shopu (kamenného, e-shopu) jsem to neviděl a je mi to tedy s podivem. Podle mého názoru to bylo tak, že Alza si řekla, že se rozšíří a naláká zákazníky, inklinující spíše ke kamenným prodejnám a zavedla pobočky. Tam ale neměli sklady, protože by to bylo drahé (proč taky, mít centrální sklad je běžná praxe). K jejich podivu jim asi začlo chodit na pobočky více a více lidí (připomíná mi to hospůdku na mýtince ) a zjistili, že rozvoz zboží taky něco stojí. Ceníkově zvýšit nechtějí, to by odradili asi více lidí, tak zavedli tenhle prapodivný paušál. Přitom kdyby si spočetli (a že data mají, o tom není pochyb), kolik zboží nakupují lidi osobně, z jakých poboček, jaké množství a v kolika objednávkách, tak mohli plošně zdražit každý výrobek třeba o 0,01%, toho by si nikdo nevšiml a ve výsledku by pokryli náklady spojené s dopravou na pobočky tak, jak to dělá každý jiný prodejce (a že to tak dělá, to vím, jednu dobu jsem pracoval pro konkurenta Alzy, mám tedy základní představu).
    Ano, v praxi jsou to jen výdejny zboží. Na webu zvané jako pobočky http://www.alza.cz/Publish.asp?idpm=3289 V detailu se samozřejmě píše, že zboží rozváží, o tom se nepřu. To je dle mého názoru OK, objednám zboží k doručení na jinou pobočku, kde ho nemají skladem. Dojde tam na druhý den, já si pro něj zajdu... ale že bych platil třeba ten samý poplatek u TSB (poboček mají také hodně a o dost déle než Alza), nebo u zde zmiňovaného CzC (osobně tam využívám jen centrálu, takže jinde jsem nebyl) to jsem nezažil.

    Tak jak tu psal D_a_v_i_d bych mohl i já vzpomínat na začátky alzy, nakupoval jsem u nich od roku 1998 a také to tehdy bylo jiné (a když začali postupně růst a nemohli se věnovat jednotlivcům, začal sem nakupovat v CzC tehdy na budějovické v patře vily ) . Ale tomu rozumím, to je prostě jejich vývoj a růst. Možná, že se chtěla Alza růstem jen přiblížit kamenným prodejnám, ale to od začátku prostě nejsou - ty mají poboček více, vše co prodávají mají vystaveno skladem k ohmatání a ceny jsou tím pádem také dosti odlišné (Datart apod.). Prostě úměru: více poboček -> vyšší náklady -> vyšší ceny snadno obelstit nelze.
    PC1: Core i5 750 2.66 GHz @ 3.4 - 4 GHz | Asus P7P55D PRO | Zalman Reserator1 @V2 Water | 8GB DDR3-1333 Kingston | Gigabyte GF GTX660oc 2GB | Seagate MomentusXT 750GB + Samsung F3 1TB | Pioneer DVR-111 | Audigy2zs + DTT2200 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | LIAN-LI case | Delta 700W PSU | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 768MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg (2hod/6.5hod) | Lenovo R61, C2D T8100, 2.5GB DDR2, 160GB, 15.4" WSXGA+ | Dell XPS M1330, T9300, 4GB DDR2, MomentusXT 500GB, GF 8400MGS /w Coppermod, 13.3 WXGA | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | Misc: Routerboard RB133, 2x WLAN | D-Link ShareCenter DNS-320 + 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1

  2. #2

    Standardní Re: Alzasoft

    Máš samozřejmě také pravdu, ale vývoj a obchodní politika a růst cen nákladů je druhá věc. "Moloch" jako Alza si nesprávným obchodním rozhodnutím může také samozřejmě nabít hubu a stejně tak jako malé krámky může i tenhle hypervelkoobchod zkrachotat na nějakém neuváženém rozhodnutí. Ale tak to prostě funguje.
    Ale je spousta jiných obchodů, které se prezentují jako z části webshopy a z části kamenné prodejny, kde buď chtěj za převzetí na kamenném výdejním místě kupodivu zaplatit, jelikož to prezentují jako nějakou službu navíc, a třeba zmíněný Datart teprve nedávno sjednotil ceny z jejich webshopu s cenami na prodejnách (které byli řádově o 10% vyšší). Asi podlehli tlaku zákazníků, kteří si nepřečetli velkej nápis na stránkách DAtartu, že ceny z webshopu jsou jiné než na kamenných prodejnách a rovněž k nákupu na webshopu jsou jiné dodací podmínky (ceny za dodání přepravkou + stovky korun, dodání až za týden a déle s malou možností ovlivnit termín dodání apod).
    A takhle to myslím v Datartu fungovalo několik let, až teď asi zjistili, že je válcuje nějaká konkurence, nebo že se jim tahle obchodní politika prostě nevyplácí a tak zavedli sjednocení cen (z lásky ke svým zákazníkům to fakt dělat nebudou ). A rozhodně vůbec není pravdou, že mají všechno skladem a k ošahání, kupoval jsem tam pár věcí (právě kvůli možnosti "ošahání si" třeba TV za 36 papocuhů, i když bych jí jinde nakoupil asi o řádově 2kkč méně a i DVD HDD video) a rozhodně ani TV ani video neměli skladem na všech provozovnách a i když je jako "skladem" a ihned k zakoupení měly vedené.
    Takže je to fakt jen o cenové politice a nákladech na logistiku - pokud by nastavili pravidla tak, že převzetí na jiné pobočce než hlavní by se muselo platit třeba né 20, ale 100,- Kč, buď bychom se s tím smířili, nebo přešli k jinému prodejci.
    Třeba u čínskejch webshopů je poměrně častou praktikou, že zboží je sice extrémně levné, ale doprava je brutálně drahá (kamkoliv) a nebo taky třeba na kila a s každým dalším kilogramem stále stoupá a to dost brutálně. Není to ideální příklad, ale je to taky druh nějaké obchodní politiky a jen zájem zákazníků ukazuje, zda je to pro ně obchodně výhodné.
    Tím jsem chtěl jen říct, že prostě těžko můžeme prodejcům přímo diktovat, jak mají svou cenovou a logistickou politiku udělat, jediným ukazatelem, zda je to pro někoho vyhovující je pak úspěšnost prodeje na trhu. Takže komu se tohle nelíbí (způsob prodeje a logistiky některých obchodů obecně), řešte to tím, že je budete bojkotovat a nenakupovat u nich.
    Ale brečet nad příplatkem 20 korun za výběr zboží jinde, než na hlavní pobočce a stále tam nakupovat mi připadá docela podivné a pokud tam nenakupuju, mohu na to upozornit, že se mi tento způsob placené logistiky nelíbí, ale na druhou stranu - co je mi pak do toho?
    Naposledy upravil tiktak; 27.09.2011 v 15:15.
    Dell E6400 (P8400, 4GB RAM, 500GB 7.2k, NVidia Quadro NVS 160M, Wifi, BT, DVDRW, LED WXGA+)
    Dell XPS 1330 Red (T7300, 2GB RAM, 160 GB 7.2k, NVidia GeForce 8400M GS, Wifi, BT, LED WXGA, DVDRW)
    IBM T42 (Dothan M745, 1.5GB RAM, 160GB 5.4k, R9600, Wifi, BT, SXGA+, DVDRW)
    Nikon D90 + MB-D80, Nikon18-200VR, Nikon 80-200/f2.8, Nikon SB-900, Lowepro, Tenba, Kata, ...
    http://www.atty.cz/ - Pražský e-shop a prodejní kancelář e-cigaret

  3. #3
    Senior Member Avatar uživatele MV
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Neratovice
    Příspěvky
    1 557
    Vliv
    315

    Standardní Re: Alzasoft

    Když už to JERROME nakousl, tak jsem si vzpomněl a připsal svůj názor. Od toho jsem myslel, že fórum máme. Jinak bych si na to nevzpomněl, vzal jsem to jako hotovou věc, že prostě do Alzy v Praze jedině na centrálu. Stejně - pokud jsem chtěl něco hned (naposledy nějaké drobnosti - větráky a tak), tak je lepší dojet do centrály a vyzvednout si to, než čekat zase další den, než to budu mít na pobočce, na kterých jinak nic nemají.

    Kdybych bydlel někde dál, asi bych mávnul rukou a tu dvacku jim dal, protože tam se mi vyplatí, aby mi to dovezli do "mého" města. Ale standardem mi tohle chování nepřijde, tak si myslím, že je dobře, že se tu tohle zmínilo. Až podobnou praktiku zavede CzC, Mironet, TSB pak uznám, že to tak asi má být

    Naopak na centrále oceňuju výstavku historických kousků HW a taky jsem si všiml, že tam pobíhá mezi lidmi personál a radí jim k výběru. To (a třeba rychlé reklamace, prodloužené záruky..) je podle mě přidaná hodnota, která dokáže přilákat zákazníka. Jak sám píšeš, dnes je taková konkurence, že je třeba zaujmout i jinak. Na rozdíl od studentských let mám větší kapesné, méně času a tak třeba ocením to, že danou věc nakoupím někde sice ne úplně levně, ale při případné reklamaci vím, že to nebude problém reklamovat a že bude kde reklamovat (i když známe třeba Monimu, že ).
    PC1: Core i5 750 2.66 GHz @ 3.4 - 4 GHz | Asus P7P55D PRO | Zalman Reserator1 @V2 Water | 8GB DDR3-1333 Kingston | Gigabyte GF GTX660oc 2GB | Seagate MomentusXT 750GB + Samsung F3 1TB | Pioneer DVR-111 | Audigy2zs + DTT2200 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | LIAN-LI case | Delta 700W PSU | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 768MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg (2hod/6.5hod) | Lenovo R61, C2D T8100, 2.5GB DDR2, 160GB, 15.4" WSXGA+ | Dell XPS M1330, T9300, 4GB DDR2, MomentusXT 500GB, GF 8400MGS /w Coppermod, 13.3 WXGA | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | Misc: Routerboard RB133, 2x WLAN | D-Link ShareCenter DNS-320 + 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1

  4. #4
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 738
    Vliv
    300

    Standardní Re: Alzasoft

    ad "prodlouzene zaruky" kupoval sem swist. Zaruka do vyrobce tzv "dozivotni" (po registraci produktu 5let po skonceni vyroby). Zaruka na CZC 5 let. Zaruka v Alze povinne 2 roky + moznost si za 500 (10% ceny) prodlouzit na max 3 roky. Pricemz ten swist stal v Alze uz tak o cca 500 vic nez v CZC. Tomu rikam vychcavani se zakaznikem, ne sluzba navic.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  5. #5

    Standardní Re: Alzasoft

    Citace Původně odeslal Jezevec Zobrazit příspěvek
    ad "prodlouzene zaruky" kupoval sem swist. Zaruka do vyrobce tzv "dozivotni" (po registraci produktu 5let po skonceni vyroby). Zaruka na CZC 5 let. Zaruka v Alze povinne 2 roky + moznost si za 500 (10% ceny) prodlouzit na max 3 roky. Pricemz ten swist stal v Alze uz tak o cca 500 vic nez v CZC. Tomu rikam vychcavani se zakaznikem, ne sluzba navic.
    Jezevče, tohle je taky trochu něco jinýho a rovněž souhlasím, že Alza se samozřejmě snaží se zákazníky různě "vychcávat" tak aby zisky byly co největší a starost o zákazníka co nejmenší a při tom jim fungovala líbivá reklama. Ale tohle chování je dost obvyklé prakticky u všech prodejců všeho možnýho - každej chce mít co nejvyšší zisky s co nejmenšími náklady a co možná nejkratší dobu reklamce.
    Tudíš jednoduchá otázka - proč si to tam vlastně kupoval a neobrátil ses jinam, když Ti forma záruky poskytovaná Alzou vůbec nevyhovovala a chápeš jí jako diskriminační od prodejce? Mně by to v Tebou uváděném případě taky vadilo (že mi krátěj či zpoplatňujou výrobcem danou záruku) a koupil bych to jinde a ne v Alze...

    A toto fórum je skutečně o diskuzi, takže sem každej může napsat svůj názor, takže je asi správně, že se i o tomhle diskutuje, ale podobných případů, kdy prodejce nějakým způsobem se chová "jinak" než jiný prodejce a někomu to nemusí vyhovovat bych našel asi milion, nicméně 20,-Kč za dodání zboží někam ke mně blíže bych stále nehodnotil jako nějakou "levotu" či diskriminaci zákazníka...
    Dell E6400 (P8400, 4GB RAM, 500GB 7.2k, NVidia Quadro NVS 160M, Wifi, BT, DVDRW, LED WXGA+)
    Dell XPS 1330 Red (T7300, 2GB RAM, 160 GB 7.2k, NVidia GeForce 8400M GS, Wifi, BT, LED WXGA, DVDRW)
    IBM T42 (Dothan M745, 1.5GB RAM, 160GB 5.4k, R9600, Wifi, BT, SXGA+, DVDRW)
    Nikon D90 + MB-D80, Nikon18-200VR, Nikon 80-200/f2.8, Nikon SB-900, Lowepro, Tenba, Kata, ...
    http://www.atty.cz/ - Pražský e-shop a prodejní kancelář e-cigaret

  6. #6

    Standardní Re: Alzasoft

    tak abych zase otočil list...
    koupil jsem noname zdroj, který samozřejmě v záruce odešel - zapomněl jsem si k reklamaci vzít s sebou prodejní doklad. A nevadilo to.
    - doklad si vzali z databáze
    - zdroj samozřejmě vzali do reklamace

    po 14ti dnech mi volali že je vše vyřešeno a že si mohu vyzvednout peníze, případně si koupit něco jiného a ty peníze tam budu mít jako kredit, ale jak prý budu chtít....

    Zapomněl jsem na to..

    po 3 měsících mi volali, že tam stále mám peníze navíc, za které jsem si nic nekoupil a co s nimi - jestli chystám nějaký nákup - řekl sjem že ne a optal, zdali by mohli prachy poslat na účet.
    Stalo se - peníze do 10min přišly....
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  7. #7
    Promovaný inženýr mince Avatar uživatele Doktor-Prase
    Založen
    14.05.2003
    Bydliště
    Strakonice/Praha 7
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 129
    Vliv
    310

    Standardní Re: Alzasoft

    Citace Původně odeslal Atreides Zobrazit příspěvek
    tak abych zase otočil list....
    Asi tak, dřív to bývala s Alzou hrůza, ale jelikož jí mám 10min od práce, tak pro mě není v současné době co řešit - s reklamací sem neměl tak 3roky problém.
    1) BigPiG System mk2 Phenom II x4 955; 4x2048MB DDR3; MSI FX890-GD70; CF 5830; VelociRaptor 300GB + 2xSeagate SV35.5 2TB RAID1 + Samsung F1 750GB + Samsung F2 1,5TB;Lian Li PC-8FIB; 2408WFP
    2) PigPics E-500 + ZD 1445 + ZD 4015 + SanDisk ExtremeIII 4GB + Lexar Premium 1GB - IndoCertified
    3) Pig@Work CATIA V5 r14-r18 @ Precision T5500: Intel W5590, Quadro FX3800 & Dell Ultrasharp U2410 & SpacePilot guaranteeing a minimum of 120 clicks per minute
    4) PigFun Ubuntu 9.10 @ Corsair Flash Voyager 16GB @ Mobile PiG - HP nw8240 M770; FireGL v5000; 15.4" @ 1920x1200; 1+1GB RAM
    5) MiniPig Lenovo X201i: i3 370M; 12" 1280x800 matte; 2GB DDR3 RAM; 6+ hours battery lifetime

  8. #8
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 738
    Vliv
    300

    Standardní Re: Alzasoft

    Citace Původně odeslal tiktak Zobrazit příspěvek
    Jezevče, tohle je taky trochu něco jinýho a rovněž souhlasím, že Alza se samozřejmě snaží se zákazníky různě "vychcávat" tak aby zisky byly co největší a starost o zákazníka co nejmenší a při tom jim fungovala líbivá reklama. Ale tohle chování je dost obvyklé prakticky u všech prodejců všeho možnýho - každej chce mít co nejvyšší zisky s co nejmenšími náklady a co možná nejkratší dobu reklamce.
    Tudíš jednoduchá otázka - proč si to tam vlastně kupoval a neobrátil ses jinam, když Ti forma záruky poskytovaná Alzou vůbec nevyhovovala a chápeš jí jako diskriminační od prodejce? Mně by to v Tebou uváděném případě taky vadilo (že mi krátěj či zpoplatňujou výrobcem danou záruku) a koupil bych to jinde a ne v Alze...

    A toto fórum je skutečně o diskuzi, takže sem každej může napsat svůj názor, takže je asi správně, že se i o tomhle diskutuje, ale podobných případů, kdy prodejce nějakým způsobem se chová "jinak" než jiný prodejce a někomu to nemusí vyhovovat bych našel asi milion, nicméně 20,-Kč za dodání zboží někam ke mně blíže bych stále nehodnotil jako nějakou "levotu" či diskriminaci zákazníka...
    Si vazne myslis ze sem si to tam koupil? To bych musel bejt chorej . Jen uvadim jak ta jejich uzasna sluzba funguje - davaj za prachy to, co vyrobce dava v cene.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. FAQ - Ctete prvni [UPDATE 25.11.2004]
    Založil wong v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 10
    Poslední příspěvek: 08.10.2006, 22:40
  2. 5.1 sluchátka Zalman: ano, či ne?
    Založil tnf v sekci fóra Zvuk
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 16.09.2003, 16:35
  3. Repas ano či ne.
    Založil Michal Kočí v sekci fóra Monitory
    Odpovědí: 17
    Poslední příspěvek: 04.03.2003, 16:41
  4. Nvidia Detonátory 42.68 (14.2.2003) 3D Mark 03 optimized
    Založil Chodec v sekci fóra Grafické karty
    Odpovědí: 28
    Poslední příspěvek: 04.03.2003, 06:33
  5. Copper shim ano ci ne?
    Založil ITpozemstan v sekci fóra Chladiče a všechny druhy chlazení
    Odpovědí: 11
    Poslední příspěvek: 18.10.2002, 22:25

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •