Výsledky 1 až 25 z 237

Téma: Těžení Bitcoin na GPU

Hybrid View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1

    Standardní Re: Těžení Bitcoin na GPU

    Tezko delat predikce, ale pokud bych si mel tipnout... kurz muze kratkodobe (do konce roku) klesnou klidne k 4-5 USD... Dulezite je aby pote nasledovala nejaka vice stabilni faze (tu obchodnici potrebuji). Naopak pristi rok uz by se mohla zacit projevovat trzni vyhoda meny (snadna implementace, levne a rychle placeni online) a dle meho se bude pomalu etablovat jako bezne akceptovana platebni metoda mezi eshopy, coz bude vest k rustu poptavky a kurzu.

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    43
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    349

    Standardní Re: Těžení Bitcoin na GPU

    Citace Původně odeslal Souls Zobrazit příspěvek
    Tezko delat predikce, ale pokud bych si mel tipnout... kurz muze kratkodobe (do konce roku) klesnou klidne k 4-5 USD... Dulezite je aby pote nasledovala nejaka vice stabilni faze (tu obchodnici potrebuji). Naopak pristi rok uz by se mohla zacit projevovat trzni vyhoda meny (snadna implementace, levne a rychle placeni online) a dle meho se bude pomalu etablovat jako bezne akceptovana platebni metoda mezi eshopy, coz bude vest k rustu poptavky a kurzu.
    Jenže otázka je, jestli to stojí spíš na "investorech", kteří to jak jsi správně napsal "jen tak nevypnou", nebo na lidech, co mají spočítanou návratnost 8 měsíců při deseti dolarech a při pěti dolarech to bude doba, kterou možná ten HW už ani nevydrží v provozu. A ti pak svoje bagry vypnou, kartičky rozprodají po známých a půjdou se věnovat jiné zábavě. Uvidíme

    Myslím, že BTC by "pomohl" spíš nějaký dramatický pád USD či jiných "větších" měn... Dokud se budou hlavní měny držet stabilně, tak nemá obchodník moc důvodů se uchylovat k nějaké virtuální realitě... I když popravdě řečeno, ono ani "etablované" měny nejsou o moc víc kryté něčím "reálným"
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

  3. #3

    Standardní Re: Těžení Bitcoin na GPU

    Citace Původně odeslal D_a_v_i_d Zobrazit příspěvek
    A ti pak svoje bagry vypnou, kartičky rozprodají po známých a půjdou se věnovat jiné zábavě. Uvidíme
    Tos rekl zcela presne... pokud mena brzo klesne, koupene karty neztrati tolik na hodnote a jeste je zvladnu prodat... takze investicni riziko je castecne kryte..

    Jinak ceskej pool je zatim malickej - http://bitcash.cz/pool/
    Ale cela sit dava nejakych 10 Terrahash. To ze nekdo prestava tezit pokud se meni kurz vyrovnava cely trh (proc bys bitcoiny tezil kdy si je muzes levneji koupit za USD) - soucasne to doladuje i jiz zminena obtiznost...
    http://bitcoin.sipa.be/speed-small-lin-10k.png

  4. #4

    Standardní Re: Těžení Bitcoin na GPU

    Ja jen uvedu na pravou miru tu obtiznost -
    Obtiznost se sama reguluje tak, aby vygenerovani jednoho bloku trvalo v prumeru 10 minut. Tahle samoregulacni faze probiha jednou za 2016 bloku, tj. cca jednou za 14 dnu.
    Vzhledem k tomu, ze zavisi na vykonu cely site a vykon cely site zavisi (alespon castecne) na cene BTC, pujde s nejvetsi pravdepodobnosti obtiznost dolu. Muj odhad je nekde kolem 1.6-1.7M.

    Na rychly zbohatnuti to bez kristalovy koule rozhodne neni, na druhou stranu diky volatilite kurzu, by se tam daly dost rychle vykouzlit slusny procenta ... (me se behem pul dne podarilo hodne dementnima obchodama udelat 10% (kdyby nebyly dementni, mohlo to bejt pres 15%)).

    A mimochodem, mam ten pocit, ze pomalej pokles lidi predpovidali i v dobe kolem 15.5.. Stejne jako to, ze podle predpovedi mel bejt kurz uz davno 4-5 USD/BTC

    Naposledy upravil Fox!MURDER; 12.08.2011 v 14:01.
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  5. #5
    Administrátor マツダ mince Avatar uživatele Marty
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha, Sanctuary
    Věk
    42
    Příspěvky
    8 225
    Vliv
    300

    Standardní Re: Těžení Bitcoin na GPU

    Davide, já nevidím problém v tom, že se tu řeší aplikace vysokého výkonu / přetaktovaného počítače - vždy to tak bylo a já tomu fandím.

    Že bych si koupil ATInu?
    CUBE> Ryzen 7 7700X + Arctic Lq Frzr III 64 GB DDR5-6000 ◦ ASUS TUF B650PLUS ◦ ASUS RTX3060 OC 12GB ◦ Kingston KC3000 2TB ◦ SS G12 GM-650 Gold ◦ Samsung S27A800 4K
    WORK> HP EliteBook 845 G9 ◦ Ryzen 5 PRO 6550 ◦ 32 GB DDR3 ◦ 2048 GB nVME SSD ◦ 14.1" 1920x1080 LED + 2x 32" Dell 4K ◦ Win11 Enterprise
    SERVER> HP ProLiant Microserver Gen8 ◦ Intel Core i5-3540T ◦ 16 GB DDR3 ◦ 180 GB SSD + 2x4 TB WD RED + 2x16 TB Toshiba ◦ 10GbE NIC
    PHOTO> Canon EOS 70D ◦ EF 70-200/4L ◦ EF-S 10-18 STM ◦ EF 50/1.8II ◦ EF-S 40/2.8 STM ◦ Yongnuo YN-568EX ◦ Tamrac 5534
    HOMECINEMA> TV Samsung UE55Q55T 55" 4K ◦ DVD Pioneer DV-310K ◦ AVR Yamaha RX-V359 ◦ SPK Dexon Allegro 5.0
    OTHERSTUFF> Mikrotik RB760iGS ◦ Mikrotik CSS610
    ◦ Mikrotik CRS326 ◦ UniFi WLAN ◦ Xerox B235 ◦ Canon PiXMA MG5350

  6. #6
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    43
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    349

    Standardní Re: Těžení Bitcoin na GPU

    Citace Původně odeslal Marty Zobrazit příspěvek
    Davide, já nevidím problém v tom, že se tu řeší aplikace vysokého výkonu / přetaktovaného počítače - vždy to tak bylo a já tomu fandím.

    Že bych si koupil ATInu?
    Ale viz výše, myslím, že jsme si to už vysvětlili, karmu mu klidně taky vrátím Prostě mi krapet vadilo že jsem narazil na několik článků kde byly BTC prezentovány stylem "kopněte škatuli pod stůl a bohatněte" a bál jsem se, aby to tu k podobné "agitačce" nesklouzlo taky, jsem rád, že to nakonec tak nevypadá

    EDIT: Stejně mě zajímá, jestli za celým projektem ve finále stejně nestojí AMD/ATI
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

  7. #7

    Standardní Re: Těžení Bitcoin na GPU

    Citace Původně odeslal D_a_v_i_d Zobrazit příspěvek
    Ale viz výše, myslím, že jsme si to už vysvětlili, karmu mu klidně taky vrátím Prostě mi krapet vadilo že jsem narazil na několik článků kde byly BTC prezentovány stylem "kopněte škatuli pod stůl a bohatněte" a bál jsem se, aby to tu k podobné "agitačce" nesklouzlo taky, jsem rád, že to nakonec tak nevypadá

    EDIT: Stejně mě zajímá, jestli za celým projektem ve finále stejně nestojí AMD/ATI
    temer jiste nestoji. zatim to vypada, ze novy generace ATIn budou v tomhle pomalejsi, nez ty stary - prechod od VLIW k SIMD (IIRC). teda budou na tom nejspis podobne jako nvidia ... ale jestli budou mit nejakej specialni mining mode, tak je to jasne
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  8. #8
    (s redukovanými rozměry) Avatar uživatele Behemot
    Založen
    27.09.2007
    Bydliště
    Praha 6, 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E
    Příspěvky
    693
    Vliv
    219

    Standardní Re: Těžení Bitcoin na GPU

    Jinak nabídka housingu platí, vyrobil jsem vlastní prostory. Nájemné pro prvního uživatele je hasicí přístro práškový 6 kg za půl roku, pak se uvidí
    Jsem k dispozici na kontaktních údajích uvedených v profilu, na webu (viz odkaz výše) a na Behemot@jabber.cz.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 4 uživatelů. (0 registrovaných a 4 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •