ale tak ten atribut by asi mel mit atribut "uzivatelsky viditelny nazev"? Aspon jak to psal fox, z toho vyplynulo ze uzivateli se zobrazi databazovy nazev atributu...
ale tak ten atribut by asi mel mit atribut "uzivatelsky viditelny nazev"? Aspon jak to psal fox, z toho vyplynulo ze uzivateli se zobrazi databazovy nazev atributu...
GigaByte GA-M55plus-S3G --- A64 3200+ @ 24oo ~ 1,375V BOX --- 2x512 Geil 667 CL4 @ 980 CL5 --- WD2500KS --- Acer AL1721ms --- 1/1 MBit/s via WiFi
Blog
09 F9 11 02 9D 74 E3 5B D8 41 56 C5 63 56 88 C0 aneb jeste ze ty "ochrany" programujou rozumny lidi :]
No vida, pak že se sem nehlásí nováčci... Co takhle trošku nakydat hnůj i na SAP, Cognos a další známější systémy a hned se sem pár vývojářů přihrne, aby si hájili svoje?A hned se nám uživatelská základna rozroste
BTW musím v práci zalobbovat, ještě nemáme funkci "advokáta chudých", tj. maníka, co by prolézal net, jestli se náhodou nepíše o našem produktu někde něco ošklivýho, aby na to případně reagoval![]()
A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power
Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD
1) BigPiG System mk2 Phenom II x4 955; 4x2048MB DDR3; MSI FX890-GD70; CF 5830; VelociRaptor 300GB + 2xSeagate SV35.5 2TB RAID1 + Samsung F1 750GB + Samsung F2 1,5TB;Lian Li PC-8FIB; 2408WFP
2) PigPics E-500 + ZD 1445 + ZD 4015 + SanDisk ExtremeIII 4GB + Lexar Premium 1GB - IndoCertified
3) Pig@Work CATIA V5 r14-r18 @ Precision T5500: Intel W5590, Quadro FX3800 & Dell Ultrasharp U2410 & SpacePilot guaranteeing a minimum of 120 clicks per minute
4) PigFun Ubuntu 9.10 @ Corsair Flash Voyager 16GB @ Mobile PiG - HP nw8240 M770; FireGL v5000; 15.4" @ 1920x1200; 1+1GB RAM
5) MiniPig Lenovo X201i: i3 370M; 12" 1280x800 matte; 2GB DDR3 RAM; 6+ hours battery lifetime
Ano, jsem vývojářem HeG v partnerské firmě Asseco(drive LCS)Jen me nastvalo ze clovek co o tom evidentně moc neví, nadává na "funkcionalitu"... Doporučil bych školení / certifikaci, kterou asseco pro klientské správce / partnerské konzultanty nabízí dle smlouvy bezplatně / za drobný poplatek, nebo si pročíst dokumentační portál, kde jsou tyto informace veřejně přístupné.
ad MeLuZiNa>>>
Vždyť takový atribut tam je - lcs.nis_columns.nazev_col třída atributy, atribut Název atributu. Potom máš dole db_name... A jak říkam, v názvu může být slovo "nazev", jen musíš v atributu "DB Name" vyplnit jiny nazev, treba "auto_jmeno" ... Tak složity to zase neni. Jinak ad pravnik chudych ... nic takoveho nastesti nejsem, jen nahodou kamarad narazil na tenle topic.
Naposledy upravil mugsat; 15.04.2011 v 08:25.
Jenže ono to opravdu může být tak, že z pohledu vývojáře "geniální" aplikace je pro uživatele nepoužitelný zmetek... Někdy je potřeba se nad tím pokusit zamyslet i z uživatelského hlediska... Minimálně u prvního postu co psal Jezevec nevím, že by pomohlo nějaké školení...
- Budou pak chybové hlášky více user-friendly?
- Bude rolování gridu méně vytěžovat PC?
- Bude se pak rozhraní pro komunikaci s jinými systémy chovat lépe?
- Bude dialog ptající se na potvrzení uživatele vyskakovat před, nikoli ZA oknem (tohle mě fakt pobavilo), ve kterém uživatel dělá?
- Bude aplikace stahovat menší balíky pro update?
...atd... Chápu, že někdy je to "masakr", dělám v podobném businessu, na druhou stranu ne vždy je řešením prohlásit, že uživatel "o tom ví prdlajs" a "ať nám zaplatí a my ho vyškolíme"...
A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power
Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD
co se tyce otazek bude -> to se neptate na spravnem miste. co se tyce hlasek, tak sou dvojiho typu (s dalsim delenim) - pro uzivatele(osetrene rekneme zjednodusene messageboxy) a pro vyvojare (kterym user ani nema rozumet, jen stiskknout button odeslat adminovi... )
Ad rolování gridu, tam bych viděl problém jinde, bud ma jezevec nějakou powerbuilderovou verzi, nebo mají blbě nastaveny počet načítaných záznamů. Defaultně se do gridu načte prvních cca 100 (tušim že 71 je default ale proste rekneme cca) záznamů dle aktuálního sortu, a až při rolování směrem k posledním se donačítají po dalších takovýchle skupinkách, navíc při dosažení určitého limitu to uživatele i varuje, že by mohlo načítání trvat dlouho, proto jsou v každém gridu filtry, kterými dozajista uživatel nalezne záznam který hleda rychleji než scrolováním![]()
Ad rozhraní pro komunikaci - nevím co myslíš chovat lépe. Pokud myslíš "totálně blbuvzdorné" tak to nebude nikdy. Každopádně s verzí 43.x.x přišlo i rozšíření tohoto rozhraní a řekl bych ke kladu, i když jsem si na to déle zvykal. Jinak ze své zkušenosti mohu říci, že toto rozhraní používám zhruba k deseti interfacum ke zcela rozličným systémům, a jediný problém který jsem nalezl zatím, byla data na vstupu. Ale to bych řekl že je obecně problém importů.
Ad dialog za / před...vím, že v některých hotpatchích verze 42.x.x se to stávalo.. ale naštěstí asseco relativně reaguje na takovéto chyby. většinou se takováta chyba opravuje v následujícím hotpatchi po NAHLASENI chyby
![]()
Co myslíš "menším" balíkem?patche jsou velikostně někde okolo 100mb, hotpatche okolo 5-20mb. při dnešních rychostech internetu to není nikterak závratná velikost, zvlášťě, když se to instaluje pouze na server, na klienta pak putuje autoupdaterem zlomek velikosti.
jinak ještě k hláškám, je pravda ze nektere asseco hlasky dohani k silenosti i nas vyvojarenapr. hlaska "Nastala obecna chyba, nelze pokračovat"
![]()
To je koukám všude stejnýNás zase v našem systému drtila v počátečních verzích univerzální hláška "Odkaz na objekt není nastaven na instanci objektu" - což mohlo znamenat víceméně cokoliv, někdy jsem měl pocit, že to hlásí i když je špatný počasí a počítači se nechce pracovat
![]()
A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power
Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD
"Nejhorší není to, čeho jsme se dopustili na ostatních, ale to, co jsme spáchali sami na sobě."
Intel i5-8400 (CF) | GB Z370 Aorus Gaming K3 | Kingston 2x8GB HyperX Predator 3000MHz | GeForce GTX 560Ti | Samsung 860 Pro 512GB | SB X-Fi Gamer | Asus 2014L1T | Seasonic Focus Plus 550W | SilentiumPC Armis AR7 TG | EIZO EV 2455 | Marantz PM6006 plus Wharfedale Diamond 230 + Audio-Technica ATH-T500 | Windows 10 Pro
uz se tesim.
Pokud vím, jezevec teď řešil něco stran problémů s tiskem vyvolaným přes XML rozhraní, nějak to kucí z Asseca nepořešili.. Myslím, že to řešíme my nějakým workaroundem
Takže diskuze bude rozhodně plodná.
CUBE> Ryzen 7 7700X + Arctic Lq Frzr III ◦ 64 GB DDR5-6000 ◦ ASUS TUF B650PLUS ◦ ASUS RTX3060 OC 12GB ◦ Kingston KC3000 2TB ◦ SS G12 GM-650 Gold ◦ Samsung S27A800 4K
WORK> HP EliteBook 845 G9 ◦ Ryzen 5 PRO 6550 ◦ 32 GB DDR3 ◦ 2048 GB nVME SSD ◦ 14.1" 1920x1080 LED + 2x 32" Dell 4K ◦ Win11 Enterprise
SERVER> HP ProLiant Microserver Gen8 ◦ Intel Core i5-3540T ◦ 16 GB DDR3 ◦ 180 GB SSD + 2x4 TB WD RED + 2x16 TB Toshiba ◦ 10GbE NIC
PHOTO> Canon EOS 70D ◦ EF 70-200/4L ◦ EF-S 10-18 STM ◦ EF 50/1.8II ◦ EF-S 40/2.8 STM ◦ Yongnuo YN-568EX ◦ Tamrac 5534
HOMECINEMA> TV Samsung UE55Q55T 55" 4K ◦ DVD Pioneer DV-310K ◦ AVR Yamaha RX-V359 ◦ SPK Dexon Allegro 5.0
OTHERSTUFF> Mikrotik RB760iGS ◦ Mikrotik CSS610 ◦ Mikrotik CRS326 ◦ UniFi WLAN ◦ Xerox B235 ◦ Canon PiXMA MG5350
Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)