Jestli máš na mysli ST9500420AS/ST9500420ASG, tak můžu vřele nedoporučit.
Na machrování v HD Tune/syntetických testech je to dobry, ale praktickej výkon (seek, IOPS) a odezva systému je bídná.
Přecházel jsem z desktopu s WD5000AAKS (3×160 GB plotny) na tenhle Seagate v ntb (vyšší hustota zápisu, jinak parametrově stejný) a fakt hrůza. Jako bonus je (minimálně ten můj kus) relativně hlučnej.
Jako bonus oba tyto disky (ST9500420AS/ST9500420ASG) trpí bugem ve firmware, který často parkuje hlavičky a jejich parkování a odparkování doprovází nádherný vteřinový lag celého OS.
Jak je vidět z oficiálního Seagate fora, uživatelé tam brečí a nadávají a stejně je jim to prd platny, Seagate na ně háže bobek. Naštěstí vydali nový firmware aspoň pro OEM partnery (DELL a snad ještě HP/IBM?) a nějaká dobrá duše to nahodila tam. Po flashi firmware a vypnutí APM je to naštěstí OK, časty parkování a lagy OS ustaly, ale mizernej výkon zůstal.