Výsledky 1 až 13 z 13

Téma: Problém s místem na pevném disku

Hybrid View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1

    Standardní Re: Problém s místem na pevném disku

    Citace Původně odeslal Balu92 Zobrazit příspěvek
    DiskData mi nepomohl jak jsem čekal program mi řekl úplně to samí a to že bych měl mít jak už jsem psal obsazeno nějakejch 40 GB ale i tak mam stále obazeno téměř vše místo na hdd
    V tom pripade si rozklikej treba v Totalcommanderu ty nejobsazenejsi adresare a pak musi zjistit, kde mas fyzicky ty data "navic".
    Pokud PC pravidelne necistis, zustavaji v systemu ruzne Tempy a Cache, kde se za par mesicu provozu nashromazdi GB dat, ktere jsou navymaz.
    Nicmene 50GB dat "navic" musis nekde preci najit
    Jednoducha kontrola - pokud si v totalcommander "zaklikas" klavesou Space vsechny adresare (nezapominat na skryte a systemove) a rovnez vsechny soubory na jednom disku, musi ti vyjit na par kilobajt presny vysledek toho, kolik mas fyzicky dat na disku.
    Pokud ti vyjde cislo odpovidajici tve zaplnenosti disku, pak skutecne musis rucne probrat zaplnene adresare a hledat nadbytecna data. Pokud ti vyjde neco jineho a i tak mas fyzicky volneho podstatne mene mista proti predpokladu, muze jit o nejaky problem s partysnou - nejakym zpusobem poskozena ci zmenena velikost atd. (nehrabal jses v PC nejakym specifickym softwarem pro zmenu velikosti particie ci nedelal nebo neobnovoval nejake zalohy atd? )
    Tenhle vypocet je rychly a efektivni a budes vedet, na cem jses.
    Pokud zjistis, ze data na disku neodpovidaji velikosti disku (soucet volneho a zaplneneho mista se zhruba nerovna velikosti particie) pak bych doporucoval se na to kouknout z nejakeho softwaru, ktery umi zobrazit pripadne menit velikosti jednotlivych particii a ukazat i nealokovane misto na disku (kde neni vytvorena datova particie), treba nejake Particion Magic apod.
    Naposledy upravil tiktak; 12.08.2009 v 21:47.
    Dell E6400 (P8400, 4GB RAM, 500GB 7.2k, NVidia Quadro NVS 160M, Wifi, BT, DVDRW, LED WXGA+)
    Dell XPS 1330 Red (T7300, 2GB RAM, 160 GB 7.2k, NVidia GeForce 8400M GS, Wifi, BT, LED WXGA, DVDRW)
    IBM T42 (Dothan M745, 1.5GB RAM, 160GB 5.4k, R9600, Wifi, BT, SXGA+, DVDRW)
    Nikon D90 + MB-D80, Nikon18-200VR, Nikon 80-200/f2.8, Nikon SB-900, Lowepro, Tenba, Kata, ...
    http://www.atty.cz/ - Pražský e-shop a prodejní kancelář e-cigaret

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. RAID, 2x500 - jaky zvolit?
    Založil butcherson v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 80
    Poslední příspěvek: 20.10.2008, 09:12
  2. Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 16.01.2006, 20:16
  3. Slackware - neupgradujte glibc, ked je malo miesta na disku
    Založil Rainbow v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 15.01.2004, 20:01
  4. Obsah dvou fyzickych disku -> namapovat do jednoho adresa
    Založil Optimus v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 9
    Poslední příspěvek: 10.07.2003, 11:11
  5. Pozor na XP a vypinani disku, prisel jsem o data!!!
    Založil Lopan v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 9
    Poslední příspěvek: 11.05.2003, 19:56

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •