Výsledky 1 až 25 z 171

Téma: M42 objektivy - zkušenosti a praxe

Hybrid View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1

    Standardní Re: M42 objektivy - zkušenosti a praxe

    Podle parametrů to odhaduju na deskáč cca 9x9cm, ale 135mm se tehdy používaly téměř na všechno
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  2. #2

    Standardní Re: M42 objektivy - zkušenosti a praxe

    Schválně jsem zkusil vzít nejstarší >100mm sklo, co mám a něco s ním venku nacvakat a myslím, že to není špatné - Schneider-Kreuznach Xenar 150/3.5 z roku 1928:

    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  3. #3
    Senior Member mince Avatar uživatele meteor
    Založen
    27.02.2006
    Bydliště
    Baťatown
    Příspěvky
    1 458
    Vliv
    264

    Standardní Re: M42 objektivy - zkušenosti a praxe

    Foto vypadá docela dobře, ale kua řekni mi, kde jsi splašil takovýhle sklo? Docela rarita, ne? Zkoušel jsem si ho vygooglit v češtině... a jediný příspěvek byl od tebe z "vedlejšího" fóra
    "Nejhorší není to, čeho jsme se dopustili na ostatních, ale to, co jsme spáchali sami na sobě."

    Intel i5-8400 (CF) | GB Z370 Aorus Gaming K3 | Kingston 2x8GB HyperX Predator 3000MHz | GeForce GTX 560Ti | Samsung 860 Pro 512GB | SB X-Fi Gamer | Asus 2014L1T | Seasonic Focus Plus 550W | SilentiumPC Armis AR7 TG | EIZO EV 2455 | Marantz PM6006 plus Wharfedale Diamond 230 + Audio-Technica ATH-T500 | Windows 10 Pro

  4. #4

    Standardní Re: M42 objektivy - zkušenosti a praxe

    Mno ono google sice ví všechno, ale na analogové technologie je pořád krátký:-p V bazarech a na půdách se válí zajímavých věcí mraky, akorát člověk musí mít uši a oči nastražené...
    IBM
    Lenovo
    Kriglnakafe

  5. #5

    Standardní Re: M42 objektivy - zkušenosti a praxe

    kua řekni mi, kde jsi splašil takovýhle sklo?
    Mno, to je zamotaná historie... narazil jsem jednou na aukru na člověka, který prodával starou filmovou výbavu co používal jeho otec a dědeček, a protože mě tam něco zaujalo a prodejce byl místní, zavolal jsem mu a domluvil jsem se na návštěvě, abych si to mohl omrknout.

    Bohužel to, o co mi šlo prvořadě, už bylo prodáno bokem, o co mi šlo druhořadě, to bylo ve špatném stavu, ale nakonec mě jedna věc zaujala. Byl to objektiv ze starého deskáče s podomácku vyrobeným tubusem a ostřením:



    Prý tehdy teleobjektivy nebyly k sehnání, tak si ho dědeček (k SLR Pentaconu) vyrobil doma sám z předválečného aparátu Dědečkova mistrovská práce mi byl nabídnuta za dvě stovky, což je spolu se dvěma čtrnácti korunovými jízdenkami cena, za kterou jsem ho získal

    No není to úchvatný?

    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  6. #6
    Senior Member mince Avatar uživatele meteor
    Založen
    27.02.2006
    Bydliště
    Baťatown
    Příspěvky
    1 458
    Vliv
    264

    Standardní Re: M42 objektivy - zkušenosti a praxe

    Pěkná historka - vidím že stačí mít trošku štěstí a nemít línou hubu a výsledek se dostaví každopádně gratulace k raritnímu kousku.
    "Nejhorší není to, čeho jsme se dopustili na ostatních, ale to, co jsme spáchali sami na sobě."

    Intel i5-8400 (CF) | GB Z370 Aorus Gaming K3 | Kingston 2x8GB HyperX Predator 3000MHz | GeForce GTX 560Ti | Samsung 860 Pro 512GB | SB X-Fi Gamer | Asus 2014L1T | Seasonic Focus Plus 550W | SilentiumPC Armis AR7 TG | EIZO EV 2455 | Marantz PM6006 plus Wharfedale Diamond 230 + Audio-Technica ATH-T500 | Windows 10 Pro

  7. #7
    Senior Member Avatar uživatele ICE29
    Založen
    25.12.2003
    Bydliště
    TO,BA
    Věk
    38
    Příspěvky
    583
    Vliv
    263

    Standardní Re: M42 objektivy - zkušenosti a praxe

    hm, rozmyslam nad nejakym pevnym sklom min. 300mm da sa v M42 segmente nieco take najst? aby to bolo cca pouzitelne na plnu clonu
    C2D E6550 & Athlon X2@4200+ + FSC Loox N560 + Nokia E51 + Dell Latitude D630
    Sony a700+bordel okolo

  8. #8

    Standardní Re: M42 objektivy - zkušenosti a praxe

    Jo, ale je to většinou tak velký, těžký a nepoužitelný bez stativu, že se ti to nevyplatí. Byl by to TAIR-3 300/4.5 nebo Sonnar 300/4, ale ty Sonnary jsou hrozně kusová záležitost a vypadá to, že po bazarech už kolujou jen ty špatný, přebraný

    Doporučuju něco novýho se stabilizací
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  9. #9
    Senior Member Avatar uživatele ICE29
    Založen
    25.12.2003
    Bydliště
    TO,BA
    Věk
    38
    Příspěvky
    583
    Vliv
    263

    Standardní Re: M42 objektivy - zkušenosti a praxe

    ja patrim k tym stastlivcom co maju stabilizovane vsetko
    no ono nove sa lahko povie, ale ta cena
    C2D E6550 & Athlon X2@4200+ + FSC Loox N560 + Nokia E51 + Dell Latitude D630
    Sony a700+bordel okolo

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Olympus E-3 - zkušenosti a praxe
    Založil jan555 v sekci fóra Digitální foto a video
    Odpovědí: 334
    Poslední příspěvek: 03.12.2009, 18:42
  2. Rockbox - tipy, zkušenosti, praxe
    Založil Marty v sekci fóra Zvuk
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 13.07.2009, 12:13
  3. Makro + pevná M42 skla?
    Založil no-X v sekci fóra Digitální foto a video
    Odpovědí: 17
    Poslední příspěvek: 05.06.2008, 22:13
  4. DIAGNOSTIKA VODNÍKA Snímač průtoku a teploty (vaše zkušenosti, rady)
    Založil uib v sekci fóra Chladiče a všechny druhy chlazení
    Odpovědí: 24
    Poslední příspěvek: 25.08.2006, 15:34
  5. Wifi karta D-link DWL-510 + zkušenosti
    Založil Dejv v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 16
    Poslední příspěvek: 12.10.2004, 22:42

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •