Výsledky 1 až 25 z 1036

Téma: Windows 7 (Microsoft Confirms Windows 7 for 2010)

Hybrid View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 738
    Vliv
    300

    Standardní Re: Windows 7 (Microsoft Confirms Windows 7 for 2010)

    Citace Původně odeslal Blackknight Zobrazit příspěvek
    Jenže když v dubnu 2009 končí podpora Windows XP(pak sice stále bude tzv. rozšířená podpora, ale ta je, dle toho co jsem se dočetl na netu, placená, tak už je skoro zbytečné kupovat XP, protože po dubnu 2009 budete mít OS s bezpečnostníma chybama(pokud si nezaplatíte rozšířenou podporu)), Windows Vista se mi nelíbí(přitom mám legální Windows Vista Business CZ), a proto do roku 10 či 11, než výjde Seven, jsem se osobně rozhodl přejít na GNU/Linux, přesněji na Mandrivu 2008.1(a novější postupem času)....MS mi nedává jinou šanci, protože s nezabepečeným OS není radno chodit na net si myslím...

    Jenze pro firemni prostredi mas na vyber:

    a) pouzivat nesupportovany, pravdepodobne deravy, ale funkci system, na kterem predevsim bezi veskere firemni aplikace.
    b) pouzivat napul nefungujici system, na kterem ti nepobezi 50% firemnich aplikaci, budes tedy muset investovat spoustu $ do predelani SW + dalsi hromadu do nakupu dostatecne vykoneho HW.
    c) investovat jeste vetsi hafo $ do prechodu na jinou platformu.

    Kdyz si vemes, ze na "kancl" praci ti uz hodne dlouho staci libovolny zelezo s 1/2 az 1GB ram => nakupujes do firmy samo neco na ty urovni, protoze proc kupovat neco lepsiho a ted si v situaci, kdy mas rekneme 1-2roky stary zelezo, ktery jeste neni na vymenu, visty na nem sotva rozjedes a odpovidajici stroje pro visty te budou stat rekneme o 20% vic $.

    Sem zvedav, co ti na to rekne vedeni dostatecne velky korporace, kde se vydaje planujou na nekolik let dopredu a kde mluvime o tisicich stroju.

    BTW: Pokud vim, tak ta tzv "rozsirena podpora" = verejne vychazej jen zaplaty der, placeny jsou pripadny upravy.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  2. #2

    Standardní Re: Windows 7 (Microsoft Confirms Windows 7 for 2010)

    Citace Původně odeslal Jezevec Zobrazit příspěvek
    .....
    BTW: Pokud vim, tak ta tzv "rozsirena podpora" = verejne vychazej jen zaplaty der, placeny jsou pripadny upravy.
    Já se nebavil o firemní zóně, ale o sobě

    S podporou máte pravdu, dle této stránky:

    http://www.microsoft.com/cze/windows...xp/future.mspx

    jen jsem nepochopil, jaký je rozdíl mezi: bezplatné aktualizace zabezpečení a Nové opravy chyb. To první(bezplatné aktualizace zabezpečení) totiž bude zdarma, to druhé nikoliv, ale v rámci programu Extended Hotfix Support, což taky jsem moc nepochopil, co vlastně je...

    Edit: Teď jsem si všiml, že to zmiňujete také, jaké úpravy myslíte? Myslíte jako nové funkce(lepší firewall, atd..)? Takže chápu to dobře, že když najdou nějakou chybu v OS, tak oprava bude gratis, ale když naimplementují něco nového, tak to bude jen za peníze?
    Naposledy upravil JamesCZ; 18.08.2008 v 16:37.
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  3. #3
    Administrátor マツダ mince Avatar uživatele Marty
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha, Sanctuary
    Věk
    42
    Příspěvky
    8 225
    Vliv
    300

    Standardní Re: Windows 7 (Microsoft Confirms Windows 7 for 2010)

    Tak úpravy jsou myšleny spíš obecně pro SW systémy s ohledem na podporu, v případě MS půjde o "nové funkce" (neplést s "nové bugy").
    CUBE> Ryzen 7 7700X + Arctic Lq Frzr III 64 GB DDR5-6000 ◦ ASUS TUF B650PLUS ◦ ASUS RTX3060 OC 12GB ◦ Kingston KC3000 2TB ◦ SS G12 GM-650 Gold ◦ Samsung S27A800 4K
    WORK> HP EliteBook 845 G9 ◦ Ryzen 5 PRO 6550 ◦ 32 GB DDR3 ◦ 2048 GB nVME SSD ◦ 14.1" 1920x1080 LED + 2x 32" Dell 4K ◦ Win11 Enterprise
    SERVER> HP ProLiant Microserver Gen8 ◦ Intel Core i5-3540T ◦ 16 GB DDR3 ◦ 180 GB SSD + 2x4 TB WD RED + 2x16 TB Toshiba ◦ 10GbE NIC
    PHOTO> Canon EOS 70D ◦ EF 70-200/4L ◦ EF-S 10-18 STM ◦ EF 50/1.8II ◦ EF-S 40/2.8 STM ◦ Yongnuo YN-568EX ◦ Tamrac 5534
    HOMECINEMA> TV Samsung UE55Q55T 55" 4K ◦ DVD Pioneer DV-310K ◦ AVR Yamaha RX-V359 ◦ SPK Dexon Allegro 5.0
    OTHERSTUFF> Mikrotik RB760iGS ◦ Mikrotik CSS610
    ◦ Mikrotik CRS326 ◦ UniFi WLAN ◦ Xerox B235 ◦ Canon PiXMA MG5350

  4. #4
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 738
    Vliv
    300

    Standardní Re: Windows 7 (Microsoft Confirms Windows 7 for 2010)

    Ono je to mineno tak, ze zaplatovat se budou bezpecnostni chyby, ale pokud narazis na bug, kterej neni bezpecnostni (napr nejaka fce API nedela co by mela ...) a chces tu chybu opravit (napr proto, ze vyvyjis aplikaci ktera tu funkci nutne potrebuje), tak si musis tu opravu zaplatit/musis byt v nejakym tom M$ programu.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  5. #5

    Standardní Re: Windows 7 (Microsoft Confirms Windows 7 for 2010)

    z toho by mohla vyplynout docela komicka situace, kdy se budou warezit zaplaty
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  6. #6

    Standardní Re: Windows 7 (Microsoft Confirms Windows 7 for 2010)

    Citace Původně odeslal Fox!MURDER Zobrazit příspěvek
    z toho by mohla vyplynout docela komicka situace, kdy se budou warezit zaplaty
    Nevím, jestli to je tento případ, ale myslím, že ještě dodnes existují záplaty neoficiální pro Win 98....před asi půl rokem jsem je i viděl na CHIP DVD...
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  7. #7
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 738
    Vliv
    300

    Standardní Re: Windows 7 (Microsoft Confirms Windows 7 for 2010)

    Existuje neoficialni SP pro w98, kterej mimo jiny nainstaly nejaky komponenty z ME + pokud nasledne pustis Win update, tak se ti mimo dalsich zaplat, nainstaluji primo od M$ i DX9, o kterych M$ sveho casu take tvrdil, ze pro win98 NIKDY nebudou .

    Dovolim si sklidem tvrdit, ze w98 jsou aktualne nejbezpecnejsi system od M$.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  8. #8

    Standardní Re: Windows 7 (Microsoft Confirms Windows 7 for 2010)

    Našel jsem zajímavý článek o Windows 7:

    http://www.chip.cz/cs/clanky/windows...icrosoftu.html
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  9. #9
    Member
    Založen
    15.06.2004
    Bydliště
    Praha - Kolín
    Příspěvky
    151
    Vliv
    248

    Standardní Re: Windows 7 (Microsoft Confirms Windows 7 for 2010)

    Citace Původně odeslal Jezevec Zobrazit příspěvek
    Jenze pro firemni prostredi mas na vyber:

    a) pouzivat nesupportovany, pravdepodobne deravy, ale funkci system, na kterem predevsim bezi veskere firemni aplikace.
    b) pouzivat napul nefungujici system, na kterem ti nepobezi 50% firemnich aplikaci, budes tedy muset investovat spoustu $ do predelani SW + dalsi hromadu do nakupu dostatecne vykoneho HW.
    c) investovat jeste vetsi hafo $ do prechodu na jinou platformu.

    Kdyz si vemes, ze na "kancl" praci ti uz hodne dlouho staci libovolny zelezo s 1/2 az 1GB ram => nakupujes do firmy samo neco na ty urovni, protoze proc kupovat neco lepsiho a ted si v situaci, kdy mas rekneme 1-2roky stary zelezo, ktery jeste neni na vymenu, visty na nem sotva rozjedes a odpovidajici stroje pro visty te budou stat rekneme o 20% vic $.

    Sem zvedav, co ti na to rekne vedeni dostatecne velky korporace, kde se vydaje planujou na nekolik let dopredu a kde mluvime o tisicich stroju.
    2.) not true...jedinej zádrhel týkající se funkčnosti firemních apps je povětšinou to první prokousání se. Nesetkal jsem se zatim s ničim, co by dělalo větší problém, než dva řešení a pak už jak na drátě. Samozřejmě je otázka, co všechno v daný síti běží za zvěrstva, na čem běžej interní systémy...atd. Nicméně říct takhle z fleku suveréně, že ti nebude 50% věcí fungovat, bude to nestabilní, je blbost

    Co se týče nákupu ve větších firmách...nevim, jak moc jseš obeznámenej s plánováním výdajů a hlavně obnov firemní techniky v oběhu, ale co s tim mám zkušenost já, životnost HW ve firmě je přesně 3 roky. Po třech letech se kupuje nová technika zhruba ve stejný cenový relaci, jako byla ta původní před třema letama (plus inflace, pohyby cen, konstelace hvězd...). Z toho mi plyne, že se opravdu nestane, že budu muset investovat do upgradu stávajícího HW jen kvůli přechodu na novou platformu. Přechod na visty ti nikdy (a tuplem ne u větší firmy) neproběhne ze dne na den...ani za půl roku ti to neprojde. Prostě se to vymění samovolně onim tříletym cyklem stáří techniky. Vyjímečný příklady, že si někdo v budgetu vymyslí předčasnej upgrade i s vistama...to je už čistě jeho problém, že musí investovat navíc.

    Obecně si myslim, že se z toho dělá větší dramo, než je potřeba. Z osobní zkušenosti vim, že interní sítě se vistám přizpůsoběj až překvapivě rychle i bez horentních investic do novýho hw/sw/vývoje. Pumpujeme pomalu do sítě visty a zatim s nima nebyl byť jedinej problém...samozřejmě to trochu předpokládá, že interní síť nejede komplet na deset starejch protokolech bez jakýkoliv přípravy na nový technologie, což je ale popravdě řečeno chyba správy sítě daný společnosti, když neni schopná bejt ready na nový technologie
    MSI 970A-G43 III AMD Phenom II X4 955 III 2x4GB DDR3 III MSI N760 TF 2GD5/OC Gaming III HP 24" lcd...Enermax Liberty 500W

  10. #10
    Senior Member Avatar uživatele HollyG
    Založen
    12.01.2004
    Bydliště
    Praha
    Věk
    38
    Příspěvky
    1 054
    Vliv
    277

    Standardní Re: Windows 7 (Microsoft Confirms Windows 7 for 2010)

    Perfektne shrnuto a naprosta pravda
    Lidi o mně říkají, že jsem flegmatik. Mně je to ale jedno!
    I'm not arrogant...I'm just better than you!

  11. #11

    Standardní Re: Windows 7 (Microsoft Confirms Windows 7 for 2010)

    Tak tu máme další dva články(slovensky psané) o Windows 7, tentokrát z konference Microsoft PDC 2008

    http://www.zive.cz/Clanky/Exkluzivne...1/default.aspx

    http://www.zive.sk/Spravy/Windows-7-...3/default.aspx

    Sem zvědavý, kolik z toho Microsoft dodrží Vypadá to, že MS bude všude používat Ribbon, čili to asi nebude opět nic pro mě. Překvapila mě podpora ODF a OOXML už i Ve WordPadu a konečně bude vylepšeno i Malování(teď si nejsem jistý, nakolik bylo vylepšeno ve Vistě, ale myslím, že zůstalo skoro stejné).
    Naposledy upravil JamesCZ; 28.10.2008 v 22:49.
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  12. #12
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 738
    Vliv
    300

    Standardní Re: Windows 7 (Microsoft Confirms Windows 7 for 2010)

    "všude používat Ribbon" = M$ se proste nepouci a nepouci a budou z toho jeste vic nepouzitelny omalovanky.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  13. #13

    Standardní Re: Windows 7 (Microsoft Confirms Windows 7 for 2010)

    Dovolil bych si "rozebrat" trošku více ten první článek:
    http://www.zive.cz/Clanky/Exkluzivne...1/default.aspx

    citace z článku: "Pozorne si pozrite nasledujúce obrázky a pochopíte, že nový Windows bude vyzerať tak, ako budete chcieť aby vyzeral, tak aby vyjadroval vašu osobnosť, vašu rodinu, vašu prácu."

    Že by konečně první OS Microsoftu, u kterého půjde měnit kompletně vzhled bez různých nelegálních zásahů do dll knihoven? Nebo to bude zase jen o úpravě barviček? Navíc, jak píší v tom druhém článku, tak se má jednat o skoro stejný vzhled jako má Vista.

    citace z článku: "To znamená, že ak napríklad pracujete na nejakom dokumente a súčasne na pozadí počúvate hudbu, tak pre posunutie prehrávača na ďalšiu skladbu sa nemusíte prepnúť do okna prehliadača, ale stačí premiestniť kurzor myši na ikonu prehrávača na taskbare a po zobrazovaní náhľadového okna vykonať požadovanú akciu priamo v náhľade."

    To zní slibně, ale jak je psáno výše v odkazovaném článku, tak to bude zabírat 1/3 výšky plochy.

    citace z článku: "Ray Ozzie uistil účastníkov konferencie: „Ak je počítač vhodný pre Vistu je vhodný aj pre Windows 7, aplikácie pre Vistu sú 100 % kompatibilné s novým operačným systémom“."

    Netvrdí to náhodou skoro pokaždé??

    EDIT:

    Díky odkazu v diskuzi pod tím článkem jsem našel odkaz na zajímavý článek i se screenshoty Windows Seven, kdo umí anglicky, či se chce podívat alespoň, jak bude Windows Seven vypadat, může tak učinit zde:

    http://activewin.com/reviews/previews/windows7/
    Naposledy upravil JamesCZ; 29.10.2008 v 07:49. Důvod: přidány odkazy, formátování,
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


  14. #14

    Standardní Re: Windows 7 (Microsoft Confirms Windows 7 for 2010)

    Tak se vyrojili nové články o Windows 7, jedno se dalo čekat:

    http://www.zive.cz/Bleskovky/Windows...4/default.aspx

    Takže ani Windows Seven nebude 100% kompatibilní ani se svým nejbližším předchůdcem, co se týče software. Chci se zeptat, v MacOS nemám zkušenosti, jak je to tam s podporou softwaru u nové verze OS? Funguje software pro starou verzi i na nové verzi či nikoli? (nepočítám ovládače samozřejmně )

    Další dnešní článek, tentokrát o vyhledávání ve Windows Seven:

    http://www.zive.cz/Bleskovky/Tech-Ed...2/default.aspx
    Oblíbil jsem si Dropbox - pokud chcete získat bonusových 250 MB k základním 2 GB, registrujte se zde (dozvím se Váš email a jméno, co zadáte při registraci).

    Vyšla Mandriva Linux 2010 informace zde, download zde

    AMD AthlonXP 2000+; 1,5 GB RAM;WD 250 GB + WD 60 GB; GF 4 MX 64MB VRAM.
    Mandriva Linux 2010 CZ FREE (výchozí), Windows XP Professional SP3 CZ(jen škola).
    Spokojený uživatel KDE 4.4.2
    Pokud máte zájem, mám svůj blog, který najdete zde.


Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. ATI Catalyst™ 8.2
    Založil Spajdr v sekci fóra Grafické karty
    Odpovědí: 22
    Poslední příspěvek: 01.03.2008, 15:28
  2. ATI Catalyst 7.2
    Založil flash v sekci fóra Grafické karty
    Odpovědí: 12
    Poslední příspěvek: 18.03.2007, 03:15
  3. DirectX 9.0c Redistributable (December 2006)
    Založil Masster v sekci fóra SW nástroje a ostatní utility
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 14.12.2006, 17:32
  4. outlook2000 a blokovane prilohy
    Založil Haldo v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 07.12.2003, 14:14
  5. Microsoft Confirms Bug in Hyper-Threading Support by Windows
    Založil LM v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 16.06.2003, 13:41

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •