Citace Původně odeslal shapet Zobrazit příspěvek
Predevsim bych zkusil funkci MB Intelligent Tweaker(M.I.T.), kterou deska disponuje.
Q6600 je kus od kusu jiny (i kdyz nebyva problem dosahnout 3.3 GHz, vyse to muze jit jen ztuha.
Postupnou upravou napeti CPU, pameti a frekvenci FSB lze docilit zadaneho.
Tweak z prostredi Windows ukaze cestu, kolik CPU snese. Pak uz neni problem stanovit si strop a rucne doladit parametry.
Poskozeni nehrozi, restart je VZDY do hodnot defaultu (pri chybe).
Samozrejme som vsetky zmeny robil v M.I.T., ale ako som pisal, system crashne uz pri prvej zmene FSB o 1MHz (skusal som viacero kombinacii, ale stale s rovnakym vysledkom Skusal som napatia nechat na auto, potom ich malinko zvysit .. taktiez mam vypnute vsetky PowerSaving features ..

Schvalne som vyskusal pouzit EasyTune5 Pro ktory bol na CD od Gigabyte a podarilo sa mi to pretaktovat na 3000 MHz (pripadne som vyskusal pre lepsiu stabilitu 2,8GHz). Nechal som ulozit nastavenia a pocitac restartovat. Samozrejme sa po restarte znovu sam vypol, zapol, vypol zapol a nabehol do defaultneho nastavenia

Skusil som to aj s odobranim 2 RAM modulov, takze tam ostalo len 2X2GB RAM, ale je to stale o tom istom