Výsledky 1 až 18 z 18

Téma: Makro + pevná M42 skla?

Hybrid View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1

    Standardní Re: Makro + pevná M42 skla?

    Redukce nejsou problém, na ebayi jsou k sehnání kolem 500Kč. U Škody bych si je asi dělat nenechal, před časem jsem jim posílal mail, abych se informoval a odpovědi byly tak "odborné", že jsem se radši rozhodl obrátit jinam

    Základní sadu mezikroužků seženu, vyzkouším, uvidím. Případně bych si pak nechal udělat nějaké "na míru". Pokud by mi to nesedělo, asi bych se vrátil k myšlence hledání zoomovacích mezikroužků.

    Teď jsem koukal na ebay a M42 telekonvertory jsou tak levné (i jako buy it now), že bych jich mohl nakoupit pět (bude to stát míň, než průměrný M42 objektiv), otestovat, na aukru ty horší prodat a možná na tom ještě vydělat
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  2. #2

    Standardní Re: Makro + pevná M42 skla?

    Ad Škoda - jestli něco nemají dobré, tak redukce a zvlášť když se na M42 neudělá přesně závit (což umí), tak je to problém.

    Telekonvertory zkoušet můžeš, ale spíš se podívej po fórech, kdo alespoň nějaký (asi nějakého konkrétního rusáka) pochválí a pak ho zkus - ono za těch pár peněz dostaneš obvykle fakt sračku a na makru to uvidíš dvojnásob. (btw: 2x telekonvertor, který nezpůsobuje viditelnou degradaci vůbec neexistuje ani dnes ne)
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

  3. #3

    Standardní Re: Makro + pevná M42 skla?

    Rád bych zkusil nějaký Helios, objektivy mají poměrně dobré, řekl bych, že nedoceněné (co jsem viděl fotky z 58mm 44-2 a především 44-3, tak jsou na tom s ostrostí často líp, než opěvované a dražší Zeissy) jen měli mizernou výstupní kontrolu, takže co kus, to unikát.
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  4. #4

    Standardní Re: Makro + pevná M42 skla?

    Ty rusácké objektivy bych zase tolik neopěvoval, nejsou špatné, ale spíš než o špičkové kvalitě se dá hovořit o specificky hezkém nádechu obrazu
    Výjimkou jsou některé kousky třeba pro dálkoměry a SF.
    K jakému zvětšení se chceš dostat? Protože na 1:1 potřebuješ(u jednoduché konstrukce objektivu) výtah rovnající se ohniskové vzdálenosti, u x:1 pak adekvátní x-násobek. Další věc je taková, že s 50kou objektivem budeš při takovém zvětšení doslova zabořený do snímaného objektu, takže bych se spíše poohlížel po něčem delším.
    Nevím jak tobě, ale na tohle bych nejspíše sháněl výborný industar 85/1,5 a makroměch(pokud to tedy omezuješ na ruské objektivy ).
    IBM
    Lenovo
    Kriglnakafe

  5. #5

    Standardní Re: Makro + pevná M42 skla?

    Já pro ruské objektivvy moc slabost nemám, ale těm Heliosům nemůžu optickou kvalitu upřít. Zvlášť když vidím, co z nich pumpaři dokážou dostat (nádherně ostrá kresba a prakticky neaberujou). Mně osobně jsou sympatičtější japonci (Asahi, Tomioka).

    Jinak s tím makrem to as až takhle vážně nemyslím, 1:1 nepotřebuju, klidně méně. Beru to spíš jako zajímavost a dočasný řešení, protože sigmácká 50mm ani 150mm macro teď nejsou dostupné.
    Naposledy upravil no-X; 19.05.2008 v 20:16.
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  6. #6

    Standardní Re: Makro + pevná M42 skla?

    Dobrá zpráva - podařilo se mi sehnat M42 makrokonvertor. Ačkoli jsem o něm nikde na netu nenašel ani zmínku, narazil jsem na něj náhodou na ebayi (v kombinaci s redukcí na Canon mount a objektivem M42 Revuenon 55/1.4) za docela směšnou cenu.

    Jde o Panagor M42 Auto Macro Converter, umožňuje zvětšení 1:10 - 1:1. Pokud by někoho zajímal, přikládám obrázky z aukce:









    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  7. #7

    Standardní Re: Makro + pevná M42 skla?

    Jak to funguje? Respektive na základě čeho je uváděné to dosažitelné zvětšení, když každý objektiv má jiné maximální zvětšení? (aneb co to například udělá s objektivem, který má 1:1 sám o sobě?) M42 makro telekonvertory jsem viděl (např. Vivitar), tohle ale fakt ne .

    Rozhodně je to zajímavá věcička a určitě dej vědět, co to umí. Předpokládám, že s pár věcmi budeš bojovat - už tak často nijak zářná optika skel tím může dost trpět, ztráta 2,5 f-stopu je dost a předpokládám, že to dost citelně zmenší hloubku ostrosti ...
    [PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
    [Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
    You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Makrosklo pro 4/3
    Založil Holda v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 21
    Poslední příspěvek: 13.01.2009, 09:49
  2. Jak používat jedno makro ve všech sešitech?
    Založil Jochynator v sekci fóra Programování
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 24.08.2006, 18:52
  3. [buy] Poraďte čím fotit makro ?
    Založil GABO v sekci fóra Digitální foto a video
    Odpovědí: 11
    Poslední příspěvek: 18.12.2002, 14:47

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •