Ahoj, zajímalo by mě výkonové zvýhodnění RAID 0 v praxi. Uvažuji o tom také, budu si stavět nový PC, takže zjišťuji praktické zkušenosti s RAID 0, jestli to má význam, nebo ne, zejména co se týče běhu Windows (uvažuji o Vista 64bit.) hraní her a pod.
Proti tomuto řešení pak zvažuji jeden Raptor 74GB + DATA disk (SATAII cokoliv) Raptor na OS a instalace programů a her, DATA disk jako úložiště. Raptor 74 se dá už pořídit za cca 3K5 to se dí skousnout. Z vlastní zkušenosti vím, že je velice hlučný a to fakt hrozně, tak uvažuji o umístění do tlumícího a chladícího boxu.
P.S. k tomu veřejné názory z testů:
http://www.zive.cz/Titulni-strana/Za...4/default.aspx





Odpověď s citací