No me se ten bokeh prave docela libi, je to v dnesni dobe takove neobvykle... mozna proto, v BW se mi tedy libi... ja to mam rad ty stary skla, ma to kouzlo a chce to nejakej skill vedet, kdyz to dobre funguje![]()
No me se ten bokeh prave docela libi, je to v dnesni dobe takove neobvykle... mozna proto, v BW se mi tedy libi... ja to mam rad ty stary skla, ma to kouzlo a chce to nejakej skill vedet, kdyz to dobre funguje![]()
Můj projekt: Čerstvě pražená káva arabica www.gourmetkava.cz :-)
Podle mě mají krásný bokeh třeba tyhle fotky:
![]()
MAUL: XEON 3350, ASUS P5Q-E, 4GB Corsair DDR2-1066, GB 6850/1GB, 2x1,5TB WD15EADS, Samsung SH-S203B, 24“ LCD DELL 2408WFPp, Antec Solo, Corsair HX620W
KRISSS: C2D E8400, GB EP35-DS3, 2GB Kingston DDR2-1066, GB 4850/1GB, WD5000AAKS, ASUS CB-5216A, 26“ LG W2600HP-BF, Seasonic 430W
MAULÍK: C2Q Q6600, GB EP35-DS3R, 2GB Corsair DDR2-1066, GB 4850/1GB, WD5000AAKS, Plextor PX-116A, 22“ LG Flatron L226W, Corsair VX450W
Ta poslední nelíbí, nic v tom nevidím. Chtělo by to najít nějaké téma, kde se to využije, tady mi ta malá DOF připadá samoúčelná.
Skodik: proč by to mělo být neobvyklé, takto se přeci chovají všechna světelná skla, od starých po nové
Jinak celkově hodnotím jako +, jen tak dál!
IBM
Lenovo
Kriglnakafe
Děkuju všem za reakce
Maule, díky, projdu si to. Jinak samozřejmě máš pravdu, tyto fotky mají opravdu krásný bokeh.
E2140 w/Gemin II, P35-DS3, 2GB Vitesta 800+, 8800GTS 512, Hitachi T7250, Samsung F3 HD502HJ, Logitech G5, Logitech K300, Dell 2209WA, Corsair HX520
Olympus E-300 + ME-1|ZD 1445|ZD 4015|Auto-Yashinon DX 50/1.7|Pentacon Electric 135/2.8 MC
Dali 850 Red Line (Seas + Vifa) | Rotel RC-971 | 2x SPV100p+ | Onkyo SE-200 | Paolo speaker cable
Dell D610 (P-M Sonoma 2.26GHz, 2GB DDR2, 80GB 7.2k, Radeon X300, DVDRW, BT, IrDA, WiFi, 14.1" SXGA+)
Xbox 360 | 120GB
Fotka se mi docela líbí, vlastně jediný problém je, že subjekt dělá sice hezké "rámování", ale je ho tam málo a většina fotky je pozadí. Co se týče bokehu, tak je subj. dost v pohodě a na to, co to je za sklo (a za jaké peníze) je to úplně v klidu. Jistě, že existují lepší skla, ale je třeba říct, že ty příklady bokehu jsou o něčem jiném - nejsou tam obdobné kontrasty a odlesky, které jsou nejsložitější a na kterých je vidět clona (kterou má zrovna ten Helios evidentně dobrou).
[PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
[Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)
Me se ty stare bokehy proste libi ty mirne kontrasty atd.. paradoxne vidim.. ze sam to nekdy dohanim v photoshopuTakze asi tak, ale ten objektiv je za ty prachy dobrej, to je jasny
![]()
Můj projekt: Čerstvě pražená káva arabica www.gourmetkava.cz :-)
Chtel sem ti nalozit k+ za atleta z prvniho postu, ale nelze(( proto to pisnu sem. Mam v merku takovej pozvolnej sakralni set a atletu mam pripravenych peknych par...vidim krizek pod
lipou, zastavim a cvaknu....ten tvuj v detailu se mi ovsem libi vic, nez to co sem si pripravil...v dohledne dobe pujdu pana zkusit cvaknout na podobny styl a svetlo...moc hezky kousek.
Spousta vice ci mene uzitecnych veci a zivot okolo...jdete se projit.
Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)