Díky chlapi, funguje to![]()
Díky chlapi, funguje to![]()
Zdravím Vás,
píšem opäť do tejto témy, nakoľko sa to opäť týka horeuvedeného disku.
Pár dní dozadu mi uhynula nejaká časť môjho desktopu a ten prestal fungovať, tak som si kúpil notebook ASUS X51L (http://www.asus.com/products.aspx?mo...26&l3=525&l4=0), zo starého desktopu som vybral horeuvedený disk, ktorý bol prepnutý na SATA1, dal ho do externého usb boxu a pripojil.
Prvé pripojenie prebehlo hladko, všetko fungovalo, skopíroval som si nejaké veci z disku a párkrát reštartoval, všetko zatiaľ v pohode.
Počítač som po skončení vypol a zapol na druhý deň ráno, disk v externom boxe však už nenašiel.
Mám nainštalované WinXP SP2 so všetkými aktualizáciami (okrem SP3), vždy po zapojení disku mi Windows napíše:
"USB Device Not Recognized
One of the USB devices attached to this computer has malfunctioned, and Windows does not recognize it. For assistance in solving this problem, click this message."
Disk som skúsil prepnúť späť zo SATA1 módu do SATA2 módu, ale stále bez úspechu.
Tiež som ho skúšal v jednom počítači zapojiť napriamo a všetko fungovalo OK.
Šuflík vadný nie je, pretože som v ňom skúšal ďalšie 2 disky a tie fungovali v pohode.
Viete mi prosím poradiť, čo a kde treba pri tomto disku nastaviť?
Ďakujem
v jiném PC to funguje?
Ta hláška se týká USB (rámečku, řadiče v rámečku), ne toho disku...
NB DELL E5480 (i5 7440HQ, 16 GB DDR4 Micron, 1 TB Micron M.2)
PC Athlon X2 4600+, AC Alpine 64, ASUS M2A-VM, 4 GB DDR2 Transcend, HD2400 PRO, SB Live!, 3,5" TEAC, NEC ND-3520A, NEC AD-7203A, Transcend SSD 370 / 120, WD RED 2 TB, Fortron 400 PNF, EC ML-5410A, Chicony 2961, Genius NSO+, TESLA AZS 223 + TESLA ARS 1014, TESLA NC 470, TESLA SM 260, TESLA SM 261, TESLA B-101, HP 5820, 2x DELL 2009Wfp
PC2 DELL Optiplex 3050 (i5 7500, 16 GB DDR4 Micron, HD5450, 500 GB Micron M.2, 2 TB 2,5" Seagate, DELL 2009Wt
photo Nikon D90, Nikkor 18-70, Nikkor 24-120, Sigma 70-300, SB800
Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)