Citace Původně odeslal jan555 Zobrazit příspěvek
A pokud používáš notebook tak, jako většina lidí (Office, internet, filmy, atd.), tak dnešní standardní konfigurace (nejnižší dual-core procesor a 1 GB RAM) postačí dobře.
Vazne ? Pust si 5 oken IE, + 1x FF + Outlook + nejakou cast office (dejme tomu 2x otevrena tabulka excelu). Schvalne, kolik ti to sezere RAMky ? Myslis ze 1GB na Vistach bude stacit ? Ano, spusti se to, ale pracovat se s tim neda.

Obavam se ze uvazujes spatnym smerem, jako "proc si napustit vanu, kdyz mam pred barakem bazen a proc vlastne napoustet bazen, kdyz si za humnama muzu napustit rybnik".

Ja vim ze pri 300GB velkym disku se 10GB zda smesne malo, ale ukaz mi nejakou uzasnou funkcnost, ktera potrebuje dalsich 4GB mista proti XP ? Oni uz XPcka jsou neskutecne rozezrany. 4GB, to uz je poradna porce dat, Foxi, jak je velka DB 4a ? Tusim si rikal neco kolem 600MB ??

U games, predevsim u tech aktualnich, to chapu. Dyk vetsina z nich je vlastne takovy interaktivni video a aby to video vypadalo "hezky", potrebuje kvanta obrazku. Pokud bych totez generoval parametricky, smrskne se velikost na setinu, mozna jeste min. Staci se podivat na 64kB demace, az se nechce verit co vsechno se da to takovyho dneska naprosto smesnyho objemu dat nacpat.


Nebo se na to muzu podivat z jiny strany:

a) kancl, typycky vyuziti = psaci stroj, mail, web. Jmenuj jediny funkcni vylepseni, ktery urychli/zefektivni moji praci. Potrebuju nekde 3 ikony, kterejma spustim aplikaci.

b) doma = gameseni, web, p2p. Pro gamesy potrebuju jediny, aby se mi nekde objevila nejaka ikona, kterou to spustim, souhlas ? Opet, rekni mi neco, co mi system na tomhle zjednodusi, aby to opravnilo dalsi 4GB.