Modem jsem samozřejmě restartovat zkoušel (při každé změně) aby se načetla nová MAC.
Zkoušel jsem to u přítelkyně v UL, kde je jedna dynamická IP.
U sebe doma mám 2 (1 statická a 2 dynamická), ale ani jedna nejede.
Dokonce si ani nemohu změnit tu statickou pro určitou MAC, protože na muj.karneval.cz mám tu statickou přidělenou ještě u starého kabelového modemu.
Mají v tom nějaký bordel.

Jinak jsem byl s routerem u souseda na ADSLku, a tam to normálně funguje. Okamžitě po zapojení do ADSL modemu dostal router IP a internet fungoval.