No podla mojich skusenost dve rozne aj ked podobne pamete spolu casto blbnu vzdy ked som robil komp s viac ako jednou pametou daval som rovnakle a pokud mozno aj stejne serie, problem predstravuju rozdiely oneskoreni na jednotlivych chipoch pameti ked celkove diferencie prekrocia urcitu hranicu chipset to prestane zvladat preto je problem pri serveroch na DDR dat viac ako 2GB lebo na to treba 3-4 moduly a to sa spravidla dari az s pametami kategorie A u nas (Slovensko) ich predava pokial viem len Legend Bojnice a su to pamete z Australie menom Legend a Chipmi Micron, Hynix a Hyundai pricom tieto chipy sa objavuju aj na noname Ramkach ale to su uz B alebo C pamete.
Z toho vyplyva jedine predaj stare a kup bud jeden 512MB alebo 2 rovnake 256MB ale ak nechces ist do dualchanel tak jeden modul je z vyse uvedenych dovodov lepsi, hlavne na OC.