btw: píšeš "když dám vypnout komp", když ho vypneš čudlem, tak je to to samé?
když to dám vypout čudlem, tak je to vlastně jako kdybych to dal vypnout přes nabídku start. Tak jsem zkusil při naběhnutým winXP(ale nečinným) to vypnout na tvrdo vzadu na zdroji a po cca 5 vteřinách to zas pustit, bohužel do dalších 5 vteřin se komp znova rozeběhl