Na RAID je nejlepší mít dva stejné disky,nejen velikost a rychlost,ale i značku atd. Kombinace SATA+ATA se mi moc nezdá,možná že by to fungovalo,ale nevím nevím...
Při 2 redukcích a dvou stejných ATA HDD bych problém neviděl.