Výsledky 1 až 25 z 60

Téma: (FAQ) Tisk fotek na inkoustovkách od Canonu

Hybrid View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1

    Standardní Re: (FAQ) Tisk fotek na inkoustovkách od Canonu

    Citace Původně odeslal no-X
    Slimák: Rozhodně s tebou nemůžu souhlasit. Pokud ujíždějí barvy, tak máš buďto zapnutou některou z funkcí, kterou jsem radil vypnout, nebo nevhodně zkalibrovaný monitor. Krom toho by mě zajímalo, jak bez EPP můžeš aktivovat 16-pass. Co se týká úprav jasu, kontrastu atp., tak to je snad vhodnější upravovat před tiskem v editoru a ne až při tisku, ne?
    V tomhle případě si budu stát za svým, prostě to, na co jsem regoval je naprostý nesmysl. O nevhodně zkalibrovaným monitoru nemůže být řeč, o to mám postaráno. Funkce mám všechny vypnuté, to je asi ta nejzákladnější věc. Nevím co je EPP (rád se poučim), takže pokud je řeč o tisku v plném rozlišení, což standardně tiskárna bez ručního nastavení neudělá, tak stačí jednoduše na vlastnostech tiskárny nastavit papír Photo Paper Pro a dále ještě v custom setting zvolit stupeň 1 maximální kvality, takže takto je možno ze Zoneru, Photoshopu a jiných tisknout v plném rozlišení! Pak fotka leze z tiskárny o dost dýl v plném rozlišení, takže závěr je ANO, jde to bez dodávaného softu! Jestli používáš dodávaný software od Canonu a lezou ti barvy z toho opravdu věrně přesně tak, jak vidíš na monitoru, tak ti gratuluju, mě se to bez kalibrace barev na tiskárně nikdy nepodařilo. Musel jsem provést úpravu barev, aby výstupy neujížděli do červeného nebo hnědého nádechu.

    Nejdůležitější část. Používejte zásadně originální SW EasyPhotoPrint. Díky tomu, že je od Canonu, dává širší možnosti, než většina neoriginálního softwaru.

    Takže mi prosím řekni, jaké jsou nyní širší možnosti dodávaného softu? Říká ti třeba něco Photoshop a ICC profily. O tom si v dodávaném softu můžeš nechat jen zdát. Závěr je takový, že dodávaný software od Canonu ti nepřinese vůbec nic širšího.
    Naposledy upravil Slimák; 19.07.2006 v 07:57.
    ASUS Blitz Formula P35 | C2Q 9550 @3.41GHz | TR Ultra120 Extreme | 4GB Corsair 6400C5 | 2x Samsung F1 320GB | Samsung F1 640GB | WD My Book Home 1TB | ASUS GTX295 1.8GB | SB X-Fi Titanium Fatal1ty Champion PCI-E | Leadtek DTV2000H | Asus 2014L1T SATA | Logitech G9 | Logitech Illuminated Keyb. US | 24" HP DreamColor LP2480zx + X-Rite | LIAN LI A7010 HotSwap | Corsair HX620 | Genius HT 5.1 Foto: Miláškové Nikon D200 & D300 | Nikkor AF-S VR 70-200/2.8 | Nikon TC-14E | Nikkor AF-S 14-24/2.8 | Nikkor AF-S 300/4 | Nikon SB-800 | 2xCF Extreme IV 8GB

  2. #2

    Standardní Re: (FAQ) Tisk fotek na inkoustovkách od Canonu

    Já netvrdím, že jiné způsoby jsou špatné, nebo že s nimi nelze dosáhnout dobrých výsledků. Ale rozhodně si budu stát za svým, že pokud jsi při tisku z EasyPhotoPrint (=EPP) měl ujetý barvy, jak popisuješ, musela být někde chyba.

    Krom toho jsem jednoznačně napsal, že to není FAQ pro pokročilé uživatele a pokud už někdo má vyzkoušený vlastní postup tisku, se kterým je spokojený, neberu mu ho. Upozorňoval jsem hlavně na ty nejčastější chyby, které většina uživatelů dělá a které nejčastěji řeší.

    Pokud se ti nelíbí to, co jsem napsal já, nebrání ti nikdo napsat něco lepšího, podrobnějšího a kdyby to vydalo na celý článek, myslím, že by vedení nebylo proti jeho publikaci na mainpage...
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  3. #3

    Angry Re: (FAQ) Tisk fotek na inkoustovkách od Canonu

    , hlavne ze sa tu slimak ohana icc profilmi a bohvie cim este ale zeby napisal ako to vlastne chodi to nie (zeby to nevedel? ) doporucujem http://photo.madcap.info/temp/Canon_...file_Guide.zip co vam zaruci pri tlaci z PS povedal by som vybornu farebnu vernost. Snad vecer (streda) sa pohram s tym original softoma skusim si porovnat, aky je rozdiel medzi tymi nastaveniami kvality a co to vie dostat z PS vs. ten soft, tusim ze to moze byt rozdielne a preto nebudem taky radikalny vo svojich vyjadreniach na adresu no-Xovych rad, pretoze ich povazujem za spravne. Moj problem s farebami vyriesili prave data z toho PDF pouzivam metodu zo strany 5 a 6 toho PDF .
    Sound (Sennheiser HD 580 + Meier Corda Move) just great
    Workstation (Intel i5 4590 + Noctua DH14×Asus Z97-A×24GB DDR3×480GB Sanmsung 850 Pro + 1TB WD + 1TB WD + 1TB Samsung+×MSI N760 TF 2GD5/OC ×Enermax Pro82+ 425W×Antec Solo Modded×Dell UltraSharp U2713HM 27"×Logitech MX3200×Inspire T3030) not so silent anymore
    Photo (Sony A6000×32GB SD×stuff×Crumpler Long Schlong+Tenba D-15c×Velbon V2000×Lomo LC-A) creative
    Notebook (IBM ThinkPad T420s×nejaká i5×240GB Samsung 850Pro×8GB RAM×dve baterky×blabla) mobile
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem), už můžete i "anonymně".

  4. #4

    Standardní Re: (FAQ) Tisk fotek na inkoustovkách od Canonu

    Madcap:

    Já se neoháním věcma a "bohvie cim" o kterých bych nevěděl nebo nezkusil. Radikální názory si myslím nemám, jen jsem to chtěl dát na pravou míru, když už jde o FAQ. Mimochodem, prvním postem jsem se to snažil normálně vysvětlit, ale když se no-X začne ohánět nějakým EPP a plným rozlišením bez použítí dodávaného softu, tak to nezní radikálně?
    ICC profil slouží pro přesné nastavení barevnosti, aby byla vytištěná fotka nebo obrázek adekvátní k originálu. Je to barevné ujednocení konkrétního zařízení. Mám už s tiskem něco zkušeností za sebou, takže díky všem za podporu a nedůvěru, smázneme to ze stolu, nic se tu nebude řešit, všechno je parádní a tak to bude.
    Takže přeju dobrou zábavu. V tomto threadu se už vyjadřovat nebudu, pro Vás ostatní to jistě dobře a aby Madcap ještě nezjistil, že o tom nic nevím.

    EDIT:
    Věřím, že si s originálním softem moc nepohraješ.
    Naposledy upravil Slimák; 19.07.2006 v 08:05.
    ASUS Blitz Formula P35 | C2Q 9550 @3.41GHz | TR Ultra120 Extreme | 4GB Corsair 6400C5 | 2x Samsung F1 320GB | Samsung F1 640GB | WD My Book Home 1TB | ASUS GTX295 1.8GB | SB X-Fi Titanium Fatal1ty Champion PCI-E | Leadtek DTV2000H | Asus 2014L1T SATA | Logitech G9 | Logitech Illuminated Keyb. US | 24" HP DreamColor LP2480zx + X-Rite | LIAN LI A7010 HotSwap | Corsair HX620 | Genius HT 5.1 Foto: Miláškové Nikon D200 & D300 | Nikkor AF-S VR 70-200/2.8 | Nikon TC-14E | Nikkor AF-S 14-24/2.8 | Nikkor AF-S 300/4 | Nikon SB-800 | 2xCF Extreme IV 8GB

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. základní použití filtrů pro DF
    Založil Jakubisko v sekci fóra Digitální foto a video
    Odpovědí: 215
    Poslední příspěvek: 28.02.2012, 19:12
  2. FAQ - Ctete prvni [UPDATE 25.11.2004]
    Založil wong v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 10
    Poslední příspěvek: 08.10.2006, 22:40

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •