Výsledky 1 až 25 z 56

Téma: OpenGL ovladace ATI nepouzitelne??

Hybrid View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1

    Standardní Re: OpenGL ovladace ATI nepouzitelne??

    Citace Původně odeslal MadCap
    ako mne to neda, ale jediny flame tu vygeneroval svaca tou hodne priblblou hlaskou o tom, ze nV ma horsi obraz ako ATI ...

    ...sumak aku ma clovek kartu, pretoze kvalita obrazu je IDENTICKA
    a MadCap hned odflejmoval zpet...

    ahoj, me to taky neda, na kvalitu nvXati uz se naflejmovalo dost (pct forum znate ne?) a porad to jeste nekoho bavi?

    to MadCap :
    ANO, dnes uz to muze byt suma fuk kdo ma jakou kartu (at si kazdy vybere jak chce...), ale kvalita obrazu opravdu identicka neni...maximalne tak podobna navic jak kde pricem,...ale porad je jedno horsi a jedno lepsi

    to svaca :
    ANO, mas pravdu, a nvidiaci se ti vzdycky vysmejou...ale my vime ze obraz maji horsi

    btw tohle neni ani tak flame, jako OT teda aspon mi nejak nedoslo jak souvisi kvalita obrazu s tim ze ati ma pod opengl problemy...

    a jeste trochu oleje dokud muzu : udivuje me, ze ac se tady predhanite komu proslo rukama vice grafik za X let a kdo to teda muze tvrdit a kdo ne, flejmujete oba...coz bych rekl ze zkuseni lidi (myslim tim vas) vi svoje a blbce (tim se pravdepodobne myslite mezi sebou) byste meli nechat ve sladke nevedomosti...
    aurora + 500W, maximus formula, 4*2GB, C2Q 9400, cnps10x ex., 560Ti HAWK, vertex 60GB, 2*3TB WD, Lenovo L220x, lycosa + diamondback
    Acer 1810T
    www.highdef.cz

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele svaca
    Založen
    21.02.2003
    Bydliště
    Praha Řepy/Horní Počaply
    Věk
    49
    Příspěvky
    2 748
    Vliv
    318

    Standardní Re: OpenGL ovladace ATI nepouzitelne??

    No me opravdu zarazil ten nadpis ......
    Videl jsem ho a rikal jsem si, sakra co to zase bude a taky jsem tak reagoval, tamto, tamto uz byla jen past ....

    A v jine sekci jsem na to reagoval jen v souvislosti s tim, ze jsem ten problem taky prave resil (resim), respektive me to stve, ale stejne si nevyberes ...

    Tak je to jedno.
    Atari Falcon030,Phantom accelerator,CT63@MC68060@75Mhz,256 MB TT-RAM,14MB STRAM,SCSI HDD,50kHz sound,LAN,VGA 16bit,FreeMiNT+N.AES2.0
    Atari 1040 STe - game machine :-)
    Atari 800XE - game machine also :-)
    MacBook Pro Unibody v5,3 2.66GHz, 8GB DDR3, 9600MGT, Snow Leopard
    PlayStation 3 40GB + XFPS RATE UP adapter

  3. #3
    Terorista karabínový mince Avatar uživatele PiT
    Založen
    13.09.2002
    Bydliště
    Bratislava
    Příspěvky
    4 550
    Vliv
    300

    Standardní Re: OpenGL ovladace ATI nepouzitelne??

    [ot]

    MadCap & svaca:

    Kde je problem vybrat nejaky normalny monitor, nastavit ho, postavit pred neho na stativ nejaky kvalitny fotak, nastavit ho na manual a cvaknut, potom vymenit grafiku, cvaknut s rovnakym nastavenim fotaku znova a nasledne tieto dva snimky porovnat?

    Som presvedceny o tom, ze vysledne farby budu rozdielne.

    Som presvedceny aj o tom, ze u ATi budu mozno pre X ludi "lubivejsie" a pre Y ludi naopak, no narazame na jeden zasadny problem.

    S cim nami urobene snimky porovnat? Mame niekde nejaku referencnu stupnicu/farbu? Dost pochybujem. Vnimanie farieb je imho velmi subjektivne a v tychto flejmoch nejde o nic ine ako o nepodlozenu subjektivitu.

    [/ot]
    And down we go again, under the relentless wawes, into the arms of calm breakers, into bayou of forgotten dreams
    Like sand slipping through my fingers, nothing ever lasts, ever will

  4. #4
    Member Avatar uživatele Keymaster
    Založen
    18.01.2005
    Bydliště
    Přerov, Praha, Whatever...
    Příspěvky
    211
    Vliv
    266

    Standardní Re: OpenGL ovladace ATI nepouzitelne??

    [ot]pit: tuhle výzvu udělal už dávno ředitel zeměkoule, myslím že už tehdy mu na to nikdo nereagoval [/ot]
    4300 2997 | 2048 667 | 8600 256 | 640 7200 | 250 7200
    It is a scientifically proven fact, that use of English signatures at Czech discussion boards is sign of mental retardation :-p

  5. #5

    Standardní Re: OpenGL ovladace ATI nepouzitelne??

    /ot
    tie farby su ine, som sa o tom bavil aj s mirkom jahodom a on vravel ze pozna ati od nv na diamondtron nf, zrejme maju inu gammu nastavenu, rozdiel to ale nie je nijak vyrazny (tazko povedat ktore je to lepsie, presne ako pise pit)
    a tiez porovnavanie ostrosti > vzdy to bude lokalny pripad a nech sa zmera cokolvek neplati to obecne
    /ot
    Sound (Sennheiser HD 580 + Meier Corda Move) just great
    Workstation (Intel i5 4590 + Noctua DH14×Asus Z97-A×24GB DDR3×480GB Sanmsung 850 Pro + 1TB WD + 1TB WD + 1TB Samsung+×MSI N760 TF 2GD5/OC ×Enermax Pro82+ 425W×Antec Solo Modded×Dell UltraSharp U2713HM 27"×Logitech MX3200×Inspire T3030) not so silent anymore
    Photo (Sony A6000×32GB SD×stuff×Crumpler Long Schlong+Tenba D-15c×Velbon V2000×Lomo LC-A) creative
    Notebook (IBM ThinkPad T420s×nejaká i5×240GB Samsung 850Pro×8GB RAM×dve baterky×blabla) mobile
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem), už můžete i "anonymně".

  6. #6
    Senior Member Avatar uživatele svaca
    Založen
    21.02.2003
    Bydliště
    Praha Řepy/Horní Počaply
    Věk
    49
    Příspěvky
    2 748
    Vliv
    318

    Standardní Re: OpenGL ovladace ATI nepouzitelne??

    Citace Původně odeslal PiT
    [ot]

    MadCap & svaca:

    Kde je problem vybrat nejaky normalny monitor, nastavit ho, postavit pred neho na stativ nejaky kvalitny fotak, nastavit ho na manual a cvaknut, potom vymenit grafiku, cvaknut s rovnakym nastavenim fotaku znova a nasledne tieto dva snimky porovnat?

    Som presvedceny o tom, ze vysledne farby budu rozdielne.

    Som presvedceny aj o tom, ze u ATi budu mozno pre X ludi "lubivejsie" a pre Y ludi naopak, no narazame na jeden zasadny problem.

    S cim nami urobene snimky porovnat? Mame niekde nejaku referencnu stupnicu/farbu? Dost pochybujem. Vnimanie farieb je imho velmi subjektivne a v tychto flejmoch nejde o nic ine ako o nepodlozenu subjektivitu.

    [/ot]
    Stale na to jdete moc technicky .....

    Ja to proste myslel naprosto jednoduse ... Viz dalsi priklad:

    Byl jsem u dalsiho znameho (mel dlouho R9200 - propojeny s TV a byl spokojeny) a ted ma GF6600GT Leadtek, ptam se ho, co grafika jak je s ni spokojeny a on, ze obraz je dobry (ma ale LCD) a co tv out ?? A on rika, ze na tv kouka pres druhy PC (s tou R9200) nebot kdyz to zapojil na gf6600GT, tak mel rozmazany titulky (nic hrozneho, ale bolely ho oci) a kdyz mel tmace pozadi, tak se mu to rozkostickovavalo (divx).....

    CHAPU, ze treba nejakym silenym nasteveni/kabelazi/filtrama by to vyresil, ale PROC, kdyz s ATI mu to jede normalne na default......

    Ja mam (pritelkyne taky) proste takovy subjektivni pocit s CRT (19 Flat, nekolik Samsung typu a iiyama), nemuzu za to .
    Atari Falcon030,Phantom accelerator,CT63@MC68060@75Mhz,256 MB TT-RAM,14MB STRAM,SCSI HDD,50kHz sound,LAN,VGA 16bit,FreeMiNT+N.AES2.0
    Atari 1040 STe - game machine :-)
    Atari 800XE - game machine also :-)
    MacBook Pro Unibody v5,3 2.66GHz, 8GB DDR3, 9600MGT, Snow Leopard
    PlayStation 3 40GB + XFPS RATE UP adapter

  7. #7

    Standardní Re: OpenGL ovladace ATI nepouzitelne??

    ajaj...

    1. pro profi použití je řada FireGL, jak už tu někdo poznamenal
    2. herní karty jsou na hry a v současné době se nezdá, že by ATi měla nějaký problém s OpenGL hrami (Doom 3, Quake IV) ani v kvalitě obrazu, ani ve výkonu, oproti konkurenci. Jediná hra, kde R5xx mírně zaostávají je Riddick, ale to je dáno spíš kombinací použitých technologií, na které se tato architektura neorientuje (požadavky na zixel-rate + fill-rate)
    3. je známo, že drivery ATi pro profi sféru nejsou ideální, ale taky je známo, že nVidie toleruje chyby v syntaxi a kód provede, i když je syntaxe mimo specifikace, kdežto ATi je striktní ve specifikacích, a pokud k takové situaci dojde, je výsledkem error. Pak není divu, když začínající programátoři houfně píšou "ati má mizerný opengl drivery, protože mi to na nvidii funguje". Jak říkám, ATi chyby má, ale z části je to nafouknutá bublina a >99% uživatelů se to nedotkne. Taky tu nerozebíráme, jaký chyby má nVidia v D3D driverech a kolik shaderů se současnými FW vůbec nefunguje...

    a poslední věc - kvalita obrazu... ATi si víc hlídá výrobce spadající do "...powered by ATi" a většina karet známých značek podchází z továren PC Partner, takže kvalita obrazu je u ATi poněkud jistější. Viz situace s vadnými sériemi 6800GS a 7900GT, které měly špatný obraz. Tím nechci říkat, že se v poslední době neobjevily vadný série Radeonů, to samozřejmě ano, ale s kvalitou obrazu, o které diskutujeme, to nesouviselo.
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

  8. #8
    Moderátor Avatar uživatele Masster
    Založen
    21.03.2003
    Bydliště
    Světlá n. S.
    Věk
    43
    Příspěvky
    7 010
    Vliv
    368

    Standardní Re: OpenGL ovladace ATI nepouzitelne??

    Citace Původně odeslal no-X
    1. pro profi použití je řada FireGL, jak už tu někdo poznamenal
    Smula, ze jeden z tech problemu je podle vseho i ve FireGL

    And, outside of a few rare exceptions, you don't find FireGL in laptops, period. Not everybody can justify a pro-level card anyway -- the goal of many of our companies is to bring professional 3D to the masses -- anyone heard of Google Earth?
    Proto se take tahle spolecnost nezminuje primo o FireGL. A pokud vim, tak ATI udava, ze vsechny tyhle funkce jejich graficke karty zvladaji nebo ne?

    btw. na ATI ted byla podana zaloba kvuli proklamaci HDCP, ktere karty jaksi nemaji, ale tady by z toho byl jen dalsi flame
    But of course, the unlimited evilness of the ultimate tool of mischief, the universal explanation for sucky performance from anything other than nVidia, TWIMTBP, strikes again. The shenanigans know no bounds....luckily, in this sea of pain and anguish,the shining beacon of light and righteousness, ATi, stand, with their Get in the Game program that they managed so badly(because they`re not evil like nV, see, so they couldn`t actually have a program where they worked really close with devs, pushing their tech into their stuff) that no game is part of it. - Morgoth the Dark Enemy

  9. #9

    Standardní Re: OpenGL ovladace ATI nepouzitelne??

    Pokud nechceš flame, tak proč to v tomhle threadu, kam to rozhodně nepatří, zmiňuješ?

    Btw. pokud už to sem taháš, tak bych ti doporučil se alespoň na onu stránku z cache googla podívat. Co je napsáno nahoře? "GPU Specifications". Nebo tam snad vidíš "Graphics card specifications", abys mohl psát "zaloba kvuli proklamaci HDCP, ktere karty jaksi nemaji"? Já ne.
    senzory pro DF - DSLR | senzory pro DF - kompakty a EVF | senzory pro DF - mosaic masky | senzory pro DF - full-color masky | filtry pro DF #1 / #2 | tisk DF na inkoustech od Canonu | M42 skla pro DSLR | Thoriové sklo a M42 objektivy

    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci
    (tj. ikonka s vahami pod avatarem)

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. ATi Catalyst™ 6.3
    Založil no-X v sekci fóra Grafické karty
    Odpovědí: 9
    Poslední příspěvek: 22.03.2006, 17:02
  2. Ati Catalyst™ 6.2
    Založil flash v sekci fóra Grafické karty
    Odpovědí: 15
    Poslední příspěvek: 23.02.2006, 19:45
  3. ATI Catalyst™ 5.11 WHQL
    Založil Spajdr v sekci fóra Grafické karty
    Odpovědí: 33
    Poslední příspěvek: 27.11.2005, 21:36
  4. Radeon 7000/VE Dotaz
    Založil Hemo13 v sekci fóra ATI grafické karty
    Odpovědí: 9
    Poslední příspěvek: 25.04.2004, 00:11
  5. ATI Catalyst 3.10 (17.12.2003) OUT!
    Založil Spajdr v sekci fóra Grafické karty
    Odpovědí: 47
    Poslední příspěvek: 16.02.2004, 21:19

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •