No pri 2,6 v zatezi se to drzi tak kolem 55 s BOX chladicem.
Jinak jsem delal nejake dalsi testy. Nedopatrenim jsem zjistil, ze CPU snese napeti jadra i 1,7V a tak jsem testoval vyssi frekvence nez 2,6.
Jen tak mimochodem pri napeti 1,7V a 2GHz sla teplota v zatezi na 60 stupnu - normalne ma do 40.
2,65 mam jeste 100 stabilni a zkousel jsem 2,7 - bylo to OK, ale prime95 hodil po 1m testovani chybu. Zkusil jsem to znova a stahnul jsem pameti, pac mam 433 a delicku na 12, takze pri 2,7 uz jeli pres 222 MHz a tam uz mam zjisteno ze je jejich hranice. Kdyz sem je dal jeste pomalejc, tak 2,7GHz bylo taky OK, ale tim ze sem musel zvysit delicku me jeli o poznani pomalejc pameti a tak se me to nevyplati.
Zkusil jsem i 2,8GHz pri 1,55V a win jeli do okamziku nez jsem pustil prime95 - pak okamzite reset.
Kdybych zajistil poradne chlazeni a ne BOX chladic, tak verim ze by pri napajeni okolo 1,6, mozna 1,65V slo provozovat ten CPU i na tech 2,8, mozna i trochu vic, ale to uz me nestoji za ty naklady riziko.




Odpověď s citací