Citace Původně odeslal russianblue
ramky jsem nastavil na pevno na 200
Počkej, jak na pevno? Mám doma A8N SLI, takže BIOSy budou hodně podobný... tam sice je 200, jenže to je "dělička" na synchro rychlost s HTT, aneb v tvém případě by ramky jely DDR440 a pokud tam máš timing 1T, tak to nemusí stíhat paměťový řadič v CPU.