U zvětšení je jen "příjemné" pokud je co nejblíž 1.0X, ale funkčně to podstatné fakt není.

Co se týče toho měření, tak v tom to imho také není žádné velké plus pro Pentax - Olympus korektně měří s čímkoliv, tuším, že Minolty taky (?), Canony také (ale myslím, že jen v některých režimech - v prioritě clony?), atd. Co vím, tak co se týče značek, tak toho vůbec nejsou schopny jen Nikony.