Ja osobne bych sel do ty Sigmy, obecne mam Sigmy rad, takze mozna ji preferuju trochu zbytecne. Jinak review ma treba tady http://www.photozone.de/8Reviews/len..._456/index.htmPůvodně odeslal Sadam.
Ja osobne bych sel do ty Sigmy, obecne mam Sigmy rad, takze mozna ji preferuju trochu zbytecne. Jinak review ma treba tady http://www.photozone.de/8Reviews/len..._456/index.htmPůvodně odeslal Sadam.
PC uz lehce postarsi...
Sony A200 + Sony 18-200
Záleží na tom, na co jí chceš... Podívej se na moje posty s portréty - prakticky všechny jsou foceny tou Minoltou... Kresbu má fajn, světelnost se za tu cenu dá zkousnout (přeci jenom 2.8 stojí o pár desítek tisíc víc), ale hrozně (HROZNĚ) pomalu ostří, takže na reporty to není...
Možná jsem ale jen zvyklý na Tokinu, která ostří naopak jak blesk...
Kdybych nechtěl investovat moc, šel bych do Sigmy APO a kdybych měl trošku víc na utrácení tak určitě Tamrona, kterého jsem postil dole...
EDIT: OSTŘÍ, jsem idiot a nekoukám co píšu...
Naposledy upravil Kaltas; 21.12.2005 v 10:41.
-- under construction --
ZoooooomujeSnať si chcel napísať že má pomalé ostrenie, nie? Keby bol problém so zoomom, tak je chyba medzi aparátom a zemou. Inač nechcel som sem ťahať Nikon, ale vidím, že sa tu hladá univerzálne riešenie aj so stabilizátorom. Sice je to trochu drhašie riešenie, ale Nikon D50 alebo D70s + 18-200MM F3.5-5.6G AF-S DX VR ZOOM-NIKKOR IF-ED je v tomto prípade jasná volba. Myslím že to stojí za zváženie.
Intel Core i7-6700K @4.4 GHz | Noctua NH-D14 | GA-Z170-HD3 | 4x 8GB 2400 MHz CL12 DDR4 RAM | Sapphire HD 7770 GHz Edition Vapor-X | Samsung 850 EVO 250 GB SSD | Adaptec 71685 | RAID 5: 4x Samsung F2 HD154UI (1500GB, 32MB cache, 5400rpm) | RAID5: 4x WD30EFRX (WD Red 3TB) | Asus DRW-2140L1T | Dell U2515H | Seasonic X-750 | Fractal Design Define R2 black | 3x Noctua NF-P14 FLX | Noctua NF-S12B FLX | APC Smart-UPS XL 750VA
Intel Core 2 Quad Q9300 | 2x 2GB A-DATA Vutesra 800 MHz DDR2 RAM | Adaptec 5405 | RAID1: 2x WDC R3 WD57502ABYS (750GB, 32MB cache, 7200rpm) | Fractal Design Define R3 black | APC Smart-UPS XL 750VA + APC Smart-UPS XL 24V Battery Pack
Nikon F100 | AF 35/2 D | SB-800 | Velbon Sherpa 450n | JOBY Gorillapod SLR-Zoom | Lowepro Mini Trekker | Lowepro Orion Trekker II | Crumpler Pretty Boy 2500 (M)
Dell Latitude D830 | Intel Core 2 Duo T7300 @2GHz, 4MB L2 cache, 800MHz FSB | Intel 965 (Santa Rosa) | 2x 1GB DDR2 RAM, 667MHz | GMA X3100 | 15,4" WSXGA+ LCD | Hitachi 120GB HDD, 7200rpm 16MB cache | Wifi 802.11 b/g/n
Lenovo Thinkpad X200s | Intel Core 2 Duo SL9400 @1,86 GHz, 6MB L2 cache | 2x 4GB DDR3 RAM | Intel HD 4500 | 12" LED WXGA+ LCD | Intel 320 80GB SSD
5D ergonomicky nedostihnutelna? to nemyslis vazne, 5Dcko je ovladanim a telom dost daleko za D70inak 350D je zase dost daleko za hocijakym inym DSLR
![]()
Sound (Sennheiser HD 580 + Meier Corda Move) just great
Workstation (Intel i5 4590 + Noctua DH14×Asus Z97-A×24GB DDR3×480GB Sanmsung 850 Pro + 1TB WD + 1TB WD + 1TB Samsung+×MSI N760 TF 2GD5/OC ×Enermax Pro82+ 425W×Antec Solo Modded×Dell UltraSharp U2713HM 27"×Logitech MX3200×Inspire T3030) not so silent anymore
Photo (Sony A6000×32GB SD×stuff×Crumpler Long Schlong+Tenba D-15c×Velbon V2000×Lomo LC-A) creative
Notebook (IBM ThinkPad T420s×nejaká i5×240GB Samsung 850Pro×8GB RAM×dve baterky×blabla) mobile
Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem), už můžete i "anonymně".
Myslel jsem SAMOZREJME v dane tride a cenove kategorii - entry level DSLR jak je nazyvaji v cizinePůvodně odeslal MadCap
(cili zcela nedostizna v konkurenci s D50, D350, E300, E500...) a podle me je vyrazne lepsi nez D70.
PC uz lehce postarsi...
Sony A200 + Sony 18-200
Předně jsi to zřejmě myslel SUBJEKTIVNĚ nedostižná, protože s tímhle tvrzením zas tolik lidí asi souhlasit nebudePůvodně odeslal Mirtex
Ale jako subjektivní ho respektuju.
Jinak ad ty 18-200 - objektivy s takovýmhle rozsahem transfokace jsou konstrukčně vždycky značně kompromisní (a to i bez ohledu na nízkou cenu ve zmíněných případech) a pro většinu lidí je to příliš velká daň za přínos v pohodlí. Je třeba počítat s tím, že taková konstrukce přináší obvykle velká zkreslení, horší kresbu, horší AF performance, sklony k flarům a aberaci, atd. Už pokrytí zmíněného rozsahu dvěma alespoň trochu slušnými skly přinese obvykle citelné výhody v kvalitě výstupu.
[PC] i7-3770K @4.5 GHz w/Noctua NH-D14 SE2011 | 32 GB Patriot G2 | Asus P8Z77-V Deluxe | Crucial M4 256 GB | 2x WD20EZRX RAID1 | BD-RE LG GBW-H20L | Sapphire HD7750 Ultimate | Enermax Revolution87+ 550W | Antec Solo II | Asus Xonar Phoebus + AKG K271 MkII | NEC PA231W + SVII + Spyder3EE
[Photo] Nikon D700 + MB-D10 | AF-S 16-35/4G VR | AF-S 24-120/4G VR | AF-S 50/1.4G | AF-S 60/2.8G | AF-S 85/1.8G | AF-S 70-200/2.8G VRII | TC-17E II | SB-900 | Transcend cards | Heliopan + Formatt filters | Gitzo support | Kata + Tamrac bags
You're guaranteed to miss 100% of the shots you don't take. (Wayne Gretzky)
No vzdyt to pisu, ze jsem si zkresleni atd. vedom. Jenze jedno sklo je jedno sklo a na hory proste potrebuju krajinku 28 a minimalne 200 na detaily.Původně odeslal jan555
A vzhledem k tomu, ze na dovolenou si ke kinofilmove zrcadlovce uz 3. rok beru jen 28-200, protoze proste odmitam tahat prime 50mm, 28-70, 70-300 a 100mm, ktery se mi vali ve skrini, tak je to pro me jasna volba.
A uplne uprimne az na tu svetelnost, ktera by byla u vsech ostatnich objektivu lepsi, je to pro amaterske pouziti uplne, ale uplne jedno. Kdo v tom chyby hleda a soustredi se na zkresleni atd., tak je najde, ale to je odhadem tak 2% lidi
PS 5D objektivne vzato porazi konkurenty tim, kolik podstatnych veci ma na tele jako HW cudliky a ne volby v menu - WB, ISO, detekce prilozeni oka k hledacku, spot mettering button a par dalsich, ktery umozni menit nastaveni bez nutnosti odendani oka od hledacku a hrabamni v menu.
PC uz lehce postarsi...
Sony A200 + Sony 18-200
v redakcii sme ju testovali (jeden clovek ju mal pozicanu) a asi 5 ci 6 ludi sa zhodlo, ze D70 je ergonomickejsi strojPůvodně odeslal Mirtex
5Dcko bolo hnusne hranate a napriklad tie dve tocitka hore su uplne mimo, to vlavo nejde otocit bez toho aby som pustil fotak a to je na nom korekcia expozicie, tvari sa to na heavy duty (jak to je kov) ale pritom to je k prdu, kombinovane ovladanie cez dva volice na pravu ruku a tlacitka ako to ma D70 je o dost praktickejsie ... mal si tu D5D niekedy vobec v ruke? teda nejak dlhsie + skusenosti z inych znaciek
Sound (Sennheiser HD 580 + Meier Corda Move) just great
Workstation (Intel i5 4590 + Noctua DH14×Asus Z97-A×24GB DDR3×480GB Sanmsung 850 Pro + 1TB WD + 1TB WD + 1TB Samsung+×MSI N760 TF 2GD5/OC ×Enermax Pro82+ 425W×Antec Solo Modded×Dell UltraSharp U2713HM 27"×Logitech MX3200×Inspire T3030) not so silent anymore
Photo (Sony A6000×32GB SD×stuff×Crumpler Long Schlong+Tenba D-15c×Velbon V2000×Lomo LC-A) creative
Notebook (IBM ThinkPad T420s×nejaká i5×240GB Samsung 850Pro×8GB RAM×dve baterky×blabla) mobile
Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem), už můžete i "anonymně".
Nevim, jak proti D70, ale oproti D50 je 5D kulatejsi, alespon teda v mistech, kde ji drzis pravou rukou. U D50 me dokonce tlacila spodni hrana mezi malicek a prstenicek, ale to muze bej treba jen muj pripad. Nerikam, ze 5D je neco uplne super, ale ergonomii ma na svoji tridu slusnou.Původně odeslal MadCap
Moc teda nevim, co myslis tim, ze si pri toceni levyho kolecka musel fotak pustit. Korekce expozice se navic nastavuje ukazovackem na kolecku u spouste a soucasnym drzenim tlacitka +/- palcem pravy ruky, coz je velmi dobre vyreseno. Nastavovani WB je taky velmi jednoduchy a rychly, nemam s tim sebemensi problem
e1: promin, asi sem se prekoukl, chtel sem citovat Mirtexe...
AMD X2 BE-2350 EE passive cooling | 2x1Gb A-Data DDR800 Extreme Edition | Asus M2A-VM
Ati Radeon HD4670 fanless| WD10EVCS | DVDRW | Seasonic S12-II 430W | packed in Antec solo
KonicaMinolta Dynax 5D + Minolta 18-70/3,5-5,6 + Minolta 75-300/4,5-5,6 + Minolta Maxxum 50/1,7
Původně odeslal e1
Jde o to, jak mu bude sedet v ruce. Kdyz sem kupoval svoji 5D, tak sem mel vedle sebe minoltu i toho nikona D50 a musim rict, ze ta D50ka mi v ruce vubec nesedela, dokonce me na urcitejch mistech i trochu tlacila. Ale tohle je desne subjektivni, to si musi kazdej vyzkouset sam, kazdej mame trochu jinou ruku, kuprikladu ja ji mam docela malou
4Kaltas: Njeak mi ty tvoje stranky nejedou - You have no permision![]()
Naposledy upravil Sadam.; 19.12.2005 v 18:14.
AMD X2 BE-2350 EE passive cooling | 2x1Gb A-Data DDR800 Extreme Edition | Asus M2A-VM
Ati Radeon HD4670 fanless| WD10EVCS | DVDRW | Seasonic S12-II 430W | packed in Antec solo
KonicaMinolta Dynax 5D + Minolta 18-70/3,5-5,6 + Minolta 75-300/4,5-5,6 + Minolta Maxxum 50/1,7
Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)