Dvě otázky:

1) už jsi někdy síťoval ten pc nebo nb?
2) je na tom pc síťovka integrovaná nebo dokoupená?

add 1) pokud jo a všechno jelo v pohodě, tak problém vidím s nastavením nebo s firewallem.
Propoj pc a nb a mrkni do síťovýcých připojeních, pokud připojení hlásí že je aktivní, tak kábl by měl být v pohodě. Zkus mrknout jestli na ikonce připojení není malý zámek (což značí, že připojení je chráněno Firewallem) pokud jo, tak ve vlastnostech je záložka a tam ho vypni. Pak nastav IP PC:192.168.1.1 maska:255.255.0.0 IP NB:192.168.1.2 maska:255.255.0.0. A zkus to pingnout START-spusit: z PC ping 192.168.1.2 nebo z NB ping 192.168.1.1.

add 2)
pokud jsi ji dokoupil, tak ji zkus vyndat a pak znovu dát do kompu. Už se mi párkrát stalo, že se mi jevila jako dobře naistalovaná, ale opak byl pravdou.

Už tu bylo hodně podobných témat, ale jak říkám. Je to naprd, když to člověk nevidí na vlastní oči.