Citace Původně odeslal D_a_v_i_d
Citace Původně odeslal tiktak
Siemensy skutecne na GPRS nebrat!!! Obcasne problem s konektem, kodovani T-Mobile site jim v urcitejch lokalitach "nechutna", znamej problem s ukoncenim nabíjeni na kabelu a jeho "znovunenahozenim" = pri velkym downloadu treba pres noc telefon umre vybitej, ackoliv je pripojenej na kabelu s dobijenim) atd. Ikdyz si Siemens telefonu vazim pro jejich funkce a zpracovani, tak jako modemy GPRS moc dobry nejsou (alespon starsi rady S,M 45, 55)
Na dlouhy downloady mas pravdu, ja ho mel ale na Eurotel Data Nonstop a jelikoz je tazatel ochoten ozelet EDGE, tak nepredpokladam, ze jde o nejaky prehnany stahovani (diky ozeleni EDGE pro nej totiz neni rychlost dulezita) ale jako mobilni reseni pro notebook pro obcasny pristup na net... A tady bych treba S45ku klidne doporucil... Krome toho nocniho stahovani, jak jsi psal, s tim nebyl JEDINEJ problem...

Ja naopak bych to rozhodne netahal pres IrDA , mam s tim osobni velmi spatne zkusenosti... Ale to bychom asi vedli flame o tom, s cim ma kdo zkusenosti a co se mu povedlo/nepovedlo...

Takze u me suma sumarum

Pres rok provozovany Eurotel Data Nonstop na Siemensu S45ce pres datovy kabel, jediny problem je to dlouhy nocni stahovani, to opravdu moc nezvladaj, jinak naprosto v pohode. Ale IrDA bych nedoporucil ani nejhorsimu nepriteli...
No ja samozrejme prave taky nechci vyrabet flame, ale proc nepredejit lehkym problemum se Siemensem, kdyz se da za stejnou ne- li nizzsi cenu koupit treba Eric T68i, kterej tyto "neduhy" proste nema

A jinak moje zkusenosti jsou cca. dvoulety a kdyz napisu jen to co jsem zkousel ja, pak bude jasny, jak jsem si "uzival" nez jsem to doladil ke sve spokojenosti

(Nokia 6310, Siemens S45i, M45, M50, S55, Ericsson R520, T68, T68i, T610, T630, Nokia 6230, 6630, kabely seriovy i USB, BT adaptery MSI 2x, Gigabyte 1x, (MX900 jsem do ted nezprovoznil ), IRDA Actisys seriovej, Asus seriovej, 2Mbitovej v notebooku, sit T-Mobile (zkusmo i mesic Eurotel)

Takze postupnym zkousenim jsem nejvic vyhodnotil na GPRS kombinaci Eric T610 pres BT nebo kabel = 99,99% spolehlivosti, pripojeni i hodne dni v kuse neni problem, maximalni rychlost downloadu cca. 10.5 kB/s
nejrychlejsi je kombinace T68i + kabel a to cca. 11.5 kB/s, spolehlivost cca. 95%, (cca. 1 za dva, tri dny se Eric seknul nebo restartil, delal to jen na kabelu, na BT taky skoro 100%)
pres rychlej IRDA (kterej nativne umi vice nez 128kb/s) jdou vsechny telefony cca. o 1-2 kB/s v downloadu dolu

nejrychlejsi samozrejme EDGE pres N6230 (N6630 je prakticky stejne rychla)

Download merenej samozrejme pri stahovani pres nejakej download manager, v idealnich podminkach site T-Mobile (plnej signal, misto pokryto EDGE, vyuziti 4+1 timeslotu, kodovani CS4)

Tot me postrehy, jako navod pro pripadne zajemce o GPRS (samozrejme, ze na mistech s jinym kodovanim site, nebo jinejch horsich podminkach jdou hodnoty dolu na jakmykoliv "zeleze"